Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Bolej1
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 08 mar 2020, 21:47

Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: Bolej1 »

Witam. Rozważam zakup zestawu bafang M600 z rama carbonowa z aliexpress. Na 11 Listopada są zniżki i można kupić za około 7,6tys z wysyłką. Wydaje się dobrą cena przy tak wysokim kursie dolara.
Może ktoś z użytkowników forum ma lub miał styczność z takim zestawem i się wypowie czy warto.
Chyba TOSA jest na podobnej ramie.

https://a.aliexpress.com/_EGlZeqV
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: markkar »

7,6 tysia za ramę i silnik to dobra cena?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: Tooropek »

Słuszna uwaga Marka.
A tak na marginesie i dla poprawy humoru dla niektórych to za okolice 8k masz coś takiego jak poniżej o mocy 5kW i vmaxie 80km/h~
Nie nada się w góry, ale to tak btw 😁
Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: Wojtek »

Bez jaj, Bolej1 nie po to pyta o w miarę lekkiego mida, by ubierać się w 60 czy 70kg. Sam miałem huba na 20s i 80A, największa zaleta to duża bateria i spora V-max do przelotów po asfalcie. I to w zasadzie wszystko. Bolej1, swego czasu, po sprzedaży huba, gdy stałem przed dylematem co teraz, rozważałem to co Ty. Ten zwykły Bafang nie wydał mi się zbyt atrakcyjny pod kątem mocy, zwłaszcza po przesiadce z ponad 5kW, brałem więc pod uwagę ramę i G510 ultra (M620). W internecie można znaleźć jego sprawnie działające mody nawet na 2,5 kW. Ultra jest droższy, ale czego się nie robi dla hobby... Jednak przyszedł covid i plany z pomarańczowym Bafangiem diabli wzięli bo... LMX zrobił promocję na swój model 64. No i w sumie nadal jestem ciekaw jak naprawdę jeździ taki mocniejszy Bafang, czy i o ile wyjdzie jeszcze lżejszy od LMX-a. Będę kibicował za powodzenie projektu, było by fajnie jak byś robił jakieś wrzutki z budowy. Mam w tym swój malutki interesik, bo żonka mi coś coraz bardziej wierci dziurę w brzuchu i może urodzi się z tego jakiś Bafang, ale raczej ten słabszy... I dalej nie będę wiedział jak jeździ ten mocniejszy :D
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: pxl666 »

markkar pisze:
08 lis 2022, 20:50
7,6 tysia za ramę i silnik to dobra cena?
zależy od finansów kupującego ale ogólnie jako baza to raczej top poza firmowymi silnikami których sobie sam nie zasilisz i nie zaserwisujesz.
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: markkar »

Off-topic robimy ale dla mnie cały sens tej zabawy to złożyć coś konkretnego i nie wydać worka siana. Mając budżet ponad 20k, bo o takim tu mowa, nie tracił bym czasu na sprowadzanie, szukanie, składanie, kombinowanie, przerabianie itp tylko poszedł bym do sklepu, kupił i cieszył się jazdą.
rezystor1990
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 17 wrz 2020, 11:14

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: rezystor1990 »

Najpierw w temacie:

Szukaj najlepiej na alibabie tam kupisz taniej rama z silnikiem powinna kosztować w systemie DDP 700$+700$+400$=1800$ *4,5= 8100zł. Trzeba pytać na bieżąco to są ceny jakie chwile temu dostałem od chińczyków, co ciekawe przy zamówieniu dwóch ram i silników nie zwiększały się koszty przesyłki więc aby kupić jak najtaniej dobrze jest kupić z kimś albo sprzedać na OLX.

To co podesłałeś (link) wraz z kosztami przesyłki wychodzi w tej chwili 8290+770=9060zł to jak już tyle chciałeś wydać to może coś takiego na miejscu bez stresu i też karbon https://www.olx.pl/d/oferta/carbon-ebik ... RCh4v.html

Mogę jeszcze podpowiedzieć że być może lepiej kupić cały rower może nie będzie na super osprzęcie ale w takich pieniądzach to nic u nas fabrycznego tym bardziej nie kupisz a z lepszym osprzętem chińczyk też poskłada. Na ramie alu chińczyk rower z M600 wycenił na 2500$+500$ koszty przesyłki (całkowite Vat+cło). Teraz patrząc można znaleźć na ramie karbonowej za 2,5k https://www.alibaba.com/product-detail/ ... mtepZm&s=p
Off-topic robimy ale dla mnie cały sens tej zabawy to złożyć coś konkretnego i nie wydać worka siana. Mając budżet ponad 20k, bo o takim tu mowa, nie tracił bym czasu na sprowadzanie, szukanie, składanie, kombinowanie, przerabianie itp tylko poszedł bym do sklepu, kupił i cieszył się jazdą.
Tanio nie jest ale bez przesady nawet teraz można i to dużo poniżej 20k złożyć. Zobacz na fabryczne w tej cenie i to jeszcze na karbonowej ramie bez porównania. Z bafangiem masz:
- brak ograniczenia prędkości
- baterie można sobie ulepić za "gorsze" w porównaniu do fabrycznych
- jest już OSF do tych silników
- dostępne części zamienne + filmy na YT jak co serwisować
- społeczność grzebaczy i tuningu na endless
- lekki nie wyróżniający się względem fabrycznych
- 120Nm i 1200W fabryczne odstają na starcie

Przerabiałem budowę na G510 i nie ma opcji kupić za to co zbudowałem czegokolwiek fabrycznego a tym bardziej sensownego.
Bolej1
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 08 mar 2020, 21:47

Re: Bafang M600 + rama carbon aliexpress

Post autor: Bolej1 »

Dzięki za odpowiedzi. Miałem nadzieję że ktoś ujeżdża te zestaw.
Cena była dobra na dziś zestaw jest niemalże 1tys zl droższy 8,5tys. Według mnie jak rower typu full to musi być silnik typu mid. Na dziś jeżdżę TSDZ2 3 sezon z całkiem sporym przebiegiem 15tys km. Nie jest zły (oczywiście ma sporo wad) ale chciałbym wskoczyć na poziom wyżej i spróbować fulla.
Seryjne rowery sa piękne ale wiadomo jakie maja ograniczenia.
Małe blokowane baterie, moce do 90Nm, serwis autoryzowany więc za kase.
W tej carbonowej ramie podobno można zrobić baterie o pojemności 1330Wh na ogniwa 21700.
Mega by było zrobić pasek i jakąś mocna piastę. Piastę to jakaś nowość 3x3 NINE 554% i 9 biegów. Podobno niezniszczalna i nie wymagająca częstych serwisów. Jak działa jeszcze nie zgłębiłem tyle że waży chyba 2kg o na minus.
Załączniki
Screenshot_20221103_194955_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20221103_180249_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20221117_190628_com.google.android.youtube.jpg
ODPOWIEDZ