Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
Cudak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023, 19:33

Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: Cudak »

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam awarię w Bafangu 750W. Już przebieg z 2000km. Nie zawsze lekkie obciążenie :D . Używam tylko Pas. Zaczęło się od chrobotania z brakiem wspomagania przy największym oporze dla silnika czyli w wysokim śniegu przy starcie. Ale pozatym w normalnych warunkach bez zarzutu. Więc pomyślałem, że plastikowa zurzyta i trzeba będzie wymienić. Tak pojeździłem ze trzy dni.

Niestety w jednym momencie nistąd nizowąd po chwili wspomagania samo się wyłączyło jak na biegu zero chociaż ma wyższy bieg i już nie chce wspomagać - cisza. Od tej chwili po dłuższej przerwie paru godzin wspomaga krótką chwilę i znowu cisza. Wyświetlacz normalnie się świeci.

Czy to jakieś samowyłączanie przy zużytej plastikowej zębatce? Próbowałem na manetce jazdę i cisza. Oprócz awarii aku macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5835
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: pxl666 »

jakby zjadł zębatke to raczej jakis dzwiek by wydawał. ja bym niezwlocznie otworzył
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: tkoko »

Być może masz zatarty/zablokowany silnik/zębatki i zabezpieczenia w sterowniku wyłączają prąd/wspomaganie.
Cudak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023, 19:33

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: Cudak »

Szkoda, że nie wyskakuje błąd na ekranie. Czy powinien? Może to chrobotanie, jazda na zbyt wielkim obciążeniu coś zrobiła z silnikiem. Gdy podniosę koło to po paru godzinach przerwy w pracy bez obciążenia też kręci się w powietrzu parę sekund i cisza, koniec. Nie ma żadnych hałasów gdy się kręci.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: tkoko »

Cudak pisze:
21 lut 2023, 21:00
Szkoda, że nie wyskakuje błąd na ekranie. Czy powinien? ......
Mam Yoch (klon Bafang) i czasami podczas jazdy na fabrycznym wyświetlaczu też wyłączało mi silnik bez żadnego "errror code". Po wymianie wyświetlacza na 500C pokazały się dodatkowe "error code" których w oryginalnym zestawie kodów Bafang nie ma, np. "error code 33H" kod który w drukarkach sygnalizuje spowolnienie pracy/wyłączenie urządzenia, lub OAH przeciążenie urządzenia.
Załączniki
kody błędów 1.JPG
Cudak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023, 19:33

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: Cudak »

Dzięki za ciekawe odpowiedzi
Cudak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023, 19:33

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: Cudak »

Jednak jest coś jeszcze. Może być uszkodzony aku czy bms, bo podczas jazdy wiele razy rozłączały mi się kabelki zasilania. Mam ten ekranik szeroki po lewej prędkość, w środku bieg, po prawej moc lub amperarz. Wprawdzie w advanced settings nie wyświetla mi się żaden kod błędu, lecz u góry na pasku nagłówku z lewej strony aktualnej godziny świeci się symbol baterii na czerwono, a z prawej strony aktualnej godziny BLE na niebiesko. Jeszcze dalej z prawej jest symbol naładowania aku jest w pełni naładowany. Nie wiem co oznacza ta czerwona bateria i BLE.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: tkoko »

Cudak pisze:
22 lut 2023, 19:15
Jednak jest coś jeszcze. Może być uszkodzony aku czy bms, bo podczas jazdy wiele razy rozłączały mi się kabelki zasilania. ......
Bez żartów, "rozłączają ci się kabelki" a Ty chcesz coś naprawiać. Napraw najpierw połączenia, podłącz ładowarkę zamiast aku i sprawdź wskazania wyświetlacza.
Cudak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2023, 19:33

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: Cudak »

Po podłączeniu ładowarki zamiast aku wyświetla mi się identycznie czerwona bateria oraz BLE na niebiesko. Podejrzewam, że zepsułem tę elektronikę przy silniku.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: tkoko »

Jaki masz wyświetlacz w rowerze. Nawet rozszerzony zestaw kodów dla nowych Bafangów UART/CAN w nowym wyświetlaczu DPC181 CAN, nie ma BLE.
Załączniki
Bafang 1.JPG
borsuk
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 sty 2021, 9:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: borsuk »

tkoko pisze:
24 lut 2023, 11:59
Jaki masz wyświetlacz w rowerze. Nawet rozszerzony zestaw kodów dla nowych Bafangów UART/CAN w nowym wyświetlaczu DPC181 CAN, nie ma BLE.
BLE oznacza wersję z bluetooth, czyli taki wyświetlacz:
http://www.aptdevelop.com/Public/Upload ... 072433.pdf
Wyglada. że na wyswielaczu jest wszystko OK, podejrzewam uszkodzenie mechaniczne - wskazane otwarcie silnika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4985
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bafang 750W Zaraz przestaje wspomagać

Post autor: tkoko »

Potrafisz skomplikować rozwiązanie problemu. :D Co wspólnego z awarią ma BT. Oprócz "pustej" baterii masz dostępne wskazania prędkości, Trip, ODO itd? Rozłącz wtyczkę wyświetlacza. We wtyczce sterownika zewrzyj PIN'y "P+" i "PL", zakręć korbą. Jeżeli sterownik jest sprawny silnik powinien działać.
Załączniki
BBSHD1.JPG
ODPOWIEDZ