Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Dział poświęcony fabrycznym samochodom elektrycznym
ODPOWIEDZ
sambor
Forumowicz
Posty: 523
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42

Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: sambor »

Prawidłowo założona blokada z ramieniem ma mieć ramię do góry, nie na dolny wahacz. W przeciwnym razie siły mogą wyciągnąć oś w dół i pozamiatane.

Już dawno miałęm założyć o tym wątek, ale Janek ma zakładać blokadę i teraz już nie zwlekam. Trzeba by rozrysować siły jakie działają - ja to sobie ułożyłem w głowie.

Raz byłem zdumiony jak silnik 1000W wyrwał oś. Założyłem nową blokadę z drugiej strony, znów wyrwał. Oczywiście oś się obrobiła. Dobrze, że nie obróciło osią i nie wyrwało kabli.

Tak jak na fotce założona jest prawidłowo - siły chcą wepchnąć oś w widelec i oczywiście nie drgnie. Nie ma znaczenia czy blokada jest lewej, czy z prawej. Z obu stron ma być ucho w górę.

Dotyczy rowerów bez regena
Załączniki
received_376678683180774.jpeg
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2019, 17:05 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
sambor
Forumowicz
Posty: 523
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: sambor »

Prawidłowo jest też tak. Tu ucho patrzy w drugą stronę, niż ramię i siły również wpychają oś.
Załączniki
186f3808a5.jpg
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: Jan_Westfalia »

To moje ucho, patrze w dobra strone i chichotam :lol:
Na moje pincet plus to wystarczy zawleczka z agrafki ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2019, 17:09 przez Jan_Westfalia, łącznie zmieniany 2 razy.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: ap0f1s »

Sam omijam blokad tego typu. Też miałem parę sytuacji że taka blokada nie była skuteczna.
Dlatego używam swoich
Obrazek
Obrazek

Jeszcze przy 1kw ok, ale przy takim mxusie i 3kw to odradzam. Oczywiscie nie którzy uzytkuja nawet bez i są zadowoleni.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
sambor
Forumowicz
Posty: 523
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: sambor »

Najlepiej gdy ucho przykrecone śrubą do widelca. Bez przegubu. Nie ma tego efektu wyciągania
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: shadow »

Sam się przekonałem,prawidłowe założenie tej blokady ma ogromne znaczenie. ;)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: MixhaL »

sambor pisze:
12 kwie 2019, 16:35
Prawidłowo założona blokada z ramieniem ma mieć ramię do góry, nie na dolny wahacz. W przeciwnym razie siły mogą wyciągnąć oś w dół i pozamiatane.

Już dawno miałęm założyć o tym wątek, ale Janek ma zakładać blokadę i teraz już nie zwlekam. Trzeba by rozrysować siły jakie działają - ja to sobie ułożyłem w głowie.

Raz byłem zdumiony jak silnik 1000W wyrwał oś. Założyłem nową blokadę z drugiej strony, znów wyrwał. Oczywiście oś się obrobiła. Dobrze, że nie obróciło osią i nie wyrwało kabli.

Tak jak na fotce założona jest prawidłowo - siły chcą wepchnąć oś w widelec i oczywiście nie drgnie. Nie ma znaczenia czy blokada jest lewej, czy z prawej. Z obu stron ma być ucho w górę.

Dotyczy rowerów bez regena
Przecież to normalne, to jest wielowahacz, dolny pracuje inaczej niż górny, natomiast mocowanie silnika jest na górnym.
I teraz pytanie do Ciebie: Co będzie jak ktoś będzie miał mocowanie silnika na dolnym a zaczepi blokadę do górnego tak jak piszesz :?:
Krótki mówiąc, wprowadzasz ludzi w błąd :!:
sambor
Forumowicz
Posty: 523
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: sambor »

Każdy musi przemyśleć sposób działania sił
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: shadow »

Mixhal pisze Przecież to normalne, to jest wielowahacz, dolny pracuje inaczej niż górny, natomiast mocowanie silnika jest na górnym.
I teraz pytanie do Ciebie: Co będzie jak ktoś będzie miał mocowanie silnika na dolnym a zaczepi blokadę do górnego tak jak piszesz :?:
Krótki mówiąc, wprowadzasz ludzi w błąd :!:

Wobec tego mam pytanie do @ Mixhal: To może byś wyjaśnił,objaśnił wszystkim,jak należy prawidłowo według Ciebie montować blokadę osi? ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: EV-Maniak »

Blokadę można też założyć za nakrętką jeśli długość ośki na to pozwala . Ja tak zrobiłem i jest miodzio.
Tylko wówczas musi być całkiem inny kształt i wielkość . U mnie blokada jest jednocześnie wzmocnieniem podciągu wahacza .
Polecam również ,gdy jest taka potrzeba i możliwość , wzmocnić wahacz . Ebike całkiem inaczej się prowadzi - tył nie zachowuje się jak trzęsąca galareta , zwłaszcza na nierównościach w zakrętach.
Załączniki
IMG_20190503_100605-1560x2080.jpg
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: tatar »

Temat,dla przypomnienia ,dotyczy prostej,blaszanej blokady dwuczęściowej sprzedawanej głównie przez glebora i Nexun.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: MixhaL »

shadow pisze:
03 maja 2019, 0:31
Mixhal pisze Przecież to normalne, to jest wielowahacz, dolny pracuje inaczej niż górny, natomiast mocowanie silnika jest na górnym.
I teraz pytanie do Ciebie: Co będzie jak ktoś będzie miał mocowanie silnika na dolnym a zaczepi blokadę do górnego tak jak piszesz :?:
Krótki mówiąc, wprowadzasz ludzi w błąd :!:

Wobec tego mam pytanie do @ Mixhal: To może byś wyjaśnił,objaśnił wszystkim,jak należy prawidłowo według Ciebie montować blokadę osi? ;)
Skoro wiesz to po co się dopytujesz :?:
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na sposób zakładania blokady z ramieniem! Może wyciągnąć oś!

Post autor: tatar »

@ MixhaL .Wydaje mi się ,że @ shadow zacytował Twoje słowa/wypowiedż/,więc w tym przypadku pytasz sam siebie. ;)
ODPOWIEDZ