Napinacz czy przerzutka?

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Napinacz czy przerzutka?

Post autor: TomaS »

Z doświadczenia doświadczonych co lepiej napnie łańcuch żeby nie latał jak dreamliner? Jak napinacz to który model godny polecenia ? Itd..
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: Napinacz czy przerzutka?

Post autor: genjusz »

W falconie testowałem przerzutkę jak również napinacz. Napinacz lepiej trzyma łańcuch - mniej lata ale.... są i minusy ponieważ podczas jazdy potrafi się odkształcać dolny wózek względem lini łańcucha i hałasuje. Można to ręcznie odgiąć w drugą stronę i jakiś czas jest ok. Teraz mam u siebie napinacz xlc z podwójnym wózkiem (dwa kółka na łańcuch) i pomijając to wyginanie co około 2000km jest super. Aby nie latał możesz zamontować drugi napinacz łańcucha montowany przy supporcie. Z tego co zaobserwowałem problemem jest pojedyncze ramie trzymające dolne kółko - gdyby było "podwójne" tzn zbudowane na wzór wózka z normalnej przerzutki to problem wyginania by zniknął. Łańcuch lata nie tylko góra dół ale i lewo - prawo, w falconie jest duża odległośc między napinaczem a korbą i łańcuch, który swoje waży będzie odkształcać tylny wózek.
https://rower.com.pl/xlc-cr-a04-napinac ... tce-404517
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 17:06 przez genjusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Napinacz czy przerzutka?

Post autor: TomaS »

A napinacze z jednym kółkiem dają radę?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2019, 11:47

Re: Napinacz czy przerzutka?

Post autor: khuuhkrr »

<siedzi w kącie z wyrazem zadowolenia na twarzy i zacięcie poleruje swój posążek złotej łopaty>

Część. Jestem w pół drogi do przerobienia swojego górala i zastanawiam się jaki napinacz wrzucić na tył. Mam trochę czasu na rozważania, bo najpierw chce zajechać to co mam - 9 blatów z tyłu (chińskie ZTTO 11-46), ale.. na montaż czeka już Sturmey-Archer RX-RK5 🥰

Chciałbym, żeby było jak najprościej, dlatego najbardziej podobają mi się mechanizmy z jednym kółkiem i sprężyną przy śrubie mocującej. Są takie.. dyskretne. Mój rower będzie widział bardzo różny teren, w tym ten gdzie dróg, czy ścieżek w ogóle brakuje - ale szaleńcze, szybkie zjazdy, albo skoki nie wychodzą w grę bo.. plecy.

No i co powiecie? Co myślicie? Czy to, co mi się podoba będzie wystarczające, czy lepiej od razu kupić coś z dwoma kółkami, np. od Shimano?
ODPOWIEDZ