Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: scuda »

Zużyłem najmniejsze zębatki wwolnobiegu 8s firmy dnp. Na blogu tasa widziałem, że da się wyjąć zębatki. Czy zębatki będą pasowały ze zwykłej kasety ?
A swoją drogą 2800 km przejechałem i po zmianie łańcucha nie chce go "przyjąć" na najmniejszych trybach, a ile wy robicie km na waszych wolnobiegach/kasetach ?
Paff
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: Paff »

scuda pisze:
30 wrz 2018, 0:09
A swoją drogą 2800 km przejechałem i po zmianie łańcucha nie chce go "przyjąć" na najmniejszych trybach, a ile wy robicie km na waszych wolnobiegach/kasetach ?
Dobrym zwyczajem jest używanie do jednej kasety 2-3 łańcuchów. Zmienia się łańcuch kolejno co np. 500km i dzięki temu całkowite zużycie czyli nadmierne wyciągnięcie łańcucha ( łańcuchów ) uzyskujesz trzy razy później przez co i kaseta trzy razy dłużej jest w stanie wytrzymać. A przebieg jako taki zależy od pary w nogach, warunków eksploatacji, konserwacji itp.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: Inc0 »

Zębatki z kasety nie podejdą do wolnobiegu , najrozsądniej kupić nowy wolnobieg co nie wyjdzie wiele drozej niż zakup nowych zębatek i nie musisz sie męczyć z ich wymiana na stary wolnobieg. W moim rowerku śmiga łańcuszek 9rz SRAM PC971 z kaseta shimano 9rz hg z niższej półeczki i ma przebieg na te chwile 2400km zużycie łańcucha zawiera się miedzy0,25% a 0,5% ale mój łańcuch to tak naprawdę 3 łańcuchy spięte w jeden wiec zużycie postępuje odpowiednio wolniej.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: scuda »

Inc0 pisze:
30 wrz 2018, 11:09
Zębatki z kasety nie podejdą do wolnobiegu , najrozsądniej kupić nowy wolnobieg co nie wyjdzie wiele drozej niż zakup nowych zębatek i nie musisz sie męczyć z ich wymiana na stary wolnobieg. W moim rowerku śmiga łańcuszek 9rz SRAM PC971 z kaseta shimano 9rz hg z niższej półeczki i ma przebieg na te chwile 2400km zużycie łańcucha zawiera się miedzy0,25% a 0,5% ale mój łańcuch to tak naprawdę 3 łańcuchy spięte w jeden wiec zużycie postępuje odpowiednio wolniej.
Głównie chodzi o to, ze w Polsce są drogie te wolnobiegi a w z chin trzeba czekać miesiąc a dostawę. Zakup dwóch zębatek 11z i 13z to koszt 20zł do kasety a cały wolnobieg w chinach 80zł a u nas 140. Jesteś pewny że te ostatnie zębatki nie są takie same jak do kasetowca ? Robiłeś przymiary ?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: tatar »

Zapomnij.Zębatki od wonobiegu nie pasują do kasety :D
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Wymiana zębatek w wolnobiegu dnp

Post autor: Inc0 »

scuda pisze:
30 wrz 2018, 12:14
...Zakup dwóch zębatek 11z i 13z to koszt 20zł do kasety .
dobrze to ująłeś zakup dwóch zębatek do kasety... nie do wolnobiegu :P . kup innej firmy /tańszy wolnobieg ( taki od 13T bedzie napewno sporo tańszy )byle był przyzwoicie wykonany jak padnie kupisz następny itd itd bo inaczej to nie obleci z wolnobiegiem jeśli chciałeś mieć wygodę i komfort a przy tym możliwość wymiany pojedynczych koronek trzeba było celować w kasetę
scuda pisze:
30 wrz 2018, 12:14
Robiłeś przymiary ?
na tyle długo zajmuje sie rowerami że pewne rzeczy sa dla mnie oczywistością i oczywiście nigdy nie robiłem przymiarów zebatek od kasety do wolnobiegu ... równie sensownie jest robić przymiary rękawiczek na stopy :P
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 16:46 przez Inc0, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ