dobre rowery do elektryki.

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

dobre rowery do elektryki.

Post autor: glebor »

Hejka. pomyślałem, żeby stworzyć temat o rowerach, które są zalecane pod elektrykę i zebrać ogólne opinie na temat ram, które są godne polecenia, mają duże trójkąty i nie pękają ;) Tas mógłby przypiąć ten post :) Bo będzie dla wszystkich pomocny.

W polsce ogólnie nie ma zbyt dobrych rowerów pod elektrykę, bo jeżeli celujemy w markowe nawet kony stinky, cuby, haibike, specjalized itd. To 99% są to rowery z wystawek z niemiec zajechane, z luzami na amorach, tulejach w wahaczu, padnięte dampery itp. Na wylocie nikt tego nie serwisuje. Ponieważ obracam się od 3 lat w kręgu ludzi, którzy ściągają rowery z zagranicy i przekazali mi cenną wiedzę, jak zorganizować pewny transport, jak płacić, na których portalach szukać okazji nie ukrywam, że chciałbym sprowadzać takie rowery dla was i też parę zł ta tym zarobić.

Moje pewniaki:
Na pewno kona powinna dać radę z silnikami 3K turbo:
- stinky do 2005r.
Obrazek


- coiler
Obrazek
- dawg (lżejsza z rodziny, ale ma jeszcze solidny wahacz pod mocniejsze silniki)
Obrazek


Do słabszych zestawów 1000-1500W:

- cube AMS
Obrazek


- Kona kikapu
Obrazek

Carrera banshee posiada specyficzne mocowanie amora wewnątrz trójkąta, więc w ramę 19" wchodzi niewiele więcej baterii niż w konę 17" :(
Niemniej rower odróżnia się wzorową geometrią ramy i świetnie się nim jeździ, także też trafia do listy:
Obrazek


Żeby był jakiś sens elektryfikować taki rower musimy szukać ramy nie mniejszej niż 18" :)

Proponuję, abyśmy wspólnie uzupełniali listę ciekawych rowerów :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: TomaS »

specyficzne mocowanie amora wewnątrz trójkąta
nie widzę istotnej różnicy (dla montażu bateri) w mocowaniu dampera wewnątrz ramy między stinky, coiler, dawg, kikapu, banshee :D ;)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: tatar »

grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

Rocky Mountain Slayer70. 2005
Zalety to przedewszystkim sterówka 1/1.8", wyjście na hebel tarczowy, zawieszenie na łożyskach maszynowych. Sam damper foxa bardzo tani w serwisie (kpl uszczelek Foxa 50zł). Często można kupić całą ramę w cenie samego dampera :) Sama rama bardzo lekka. Można na jej temat poczytać wiele zalet. W latach swojej świetności była uważana wręcz za kultową w Stanach.

Obrazek

Wheeler Buddy 03
Bardzo mocna rama do dirtu pod koło 26" . Cały czas w sprzedaży w polskiej dystrybucji --> KLIK. za 300zł masz ramę której nie połamiesz nigdy. Sam moją katowałem ponad 15 lat. Wytrzymała ramy, skoki, trasy enduro i ebajka z dwupułkowym amortyzatorem. Rama ma fabryczne dodatkowe wzmocnienia. Rozmiar M - 17" na spokojnie mieści największą baterię bidonową 17.5Ah.

Obrazek

Specialized FSR XC Comp 2006
Kiedyś była to high-endowa maszyna do XC. Cechują ją wzmocnienia ramy w newralgicznych punktach obciążonych przy intensywnej ekploatacji. sterówka 1/1.8", wyjście na hebel tarczowy

Obrazek

Giant AC 2005
Kona Stinky od Gianta. tak to można najlepiej i najszybciej opisać. Fabrycznie sprzedawany z kołem 26x2.5 z tyłu i z przodu. Szerokie widełki, idealna maszyna do tyrania w skałach i błocie. Często widywane na OLX, często jednak zajechane za cenę z kosmosu. Warto jednak szukać i negocjować

Obrazek

Scott Genius - cała seria
Kiedyś w zaporowej cenie nawet ok 20 000zł cenie z fabrycznymi amorami 100-140mm. Teraz można je dorwać za 2000zł na OLX w stanie idealnym. Same ramy występują równie często, ale trzeba ich szukać na grupach na fb i forach internetowych.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 22:22 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: glebor »

W konie zmieścisz po prostu więcej ogniw, bo mniej wystaje amortyzator wgłąb trójkąta ;)
O grafik właśnie, scott genius mam co do tego cuda pytanie. Tam amortyzator działa rozprężnie - nie właduje się nic innego niż seria.
min. dla tego te rowery są bardzo tanie w PL widziałem już po 1400zł naprawdę ładną sztukę rama 21" ale amor wpadnięty i kiszka.
Szukałem kogoś kto to regeneruje i jedynie kto mi wpadł do głowy to remik od "TABA NA ROWERZE" no cóż wysłałem mu PW i cisza.
Znacie może kogoś kto te amorki regeneruje, bo trójkąty są świetne, prawie kształtne pod skrzynkę ;)

I zawsze do nich podchodziłem jak pies do jeża. Ostatnio piękny egzemplarz się trafił u źródełka za 1200zł
No bajka tarcze pływające, piękna kierownica, hamulce, widać, że zadbany, ale tak popatrzyłem no amortyzator kurde... Dzwoniłem kiedyś do firmy regenerującej te amorki krzyknęli z dupy półtora tysiąca za nowy i nie naprawiają i nie wiedzą, aby ktoś naprawiał. Dalej nie drążyłem tematu ale może wreszcie jest ktoś, kto się wyspecjalizował w tych rozprężnych ;)

Żebyś czasem tego nie odebrał, że cię chcę zhejtować, tylko jestem ciekawy, czy ktoś jest w stanie ogarnąć te dziwaczne dampery ;) Bo to świetne rowery i masa tego jest także za granicą za śmieszną kasę...
genius.jpg
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 22:25 przez glebor, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

polemizowałbym. trzeba by porównać na żywo obydwie ramy. Giant ma cofniętą rurę podsiądłową. Może stąd ten efekt.

jeśli chodzi o damper do scotta to bym spytał tutaj:
https://www.absolutebikes.pl/serwis-amo ... rowerowych
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Sietas »

Ja bym ten damper po prostu rozebrał i zobaczył co tam strzela. Raczej nie jest to żaden element którego by się nie dało dorobić w cenie do 300 zł u znajomego tokarza czy frezera. A znając życie chodzi o uszczelnienie
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: tatar »

Problemem tej ramy Scotta jest nie tyle damper,co pękająca rama w miejscu mocowania górnego wahacza w ramie
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: MixhaL »

Przecież nie musicie od razu kupować ramy z miejscem na aku, takie ramy są stare, nawet kilkunastoletnie co przy zwiększonej wadze roweru i zwiększonych siłach działających na rower ze względu na większą prędkość może być niebezpieczne.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż aku tak jak ja to zrobiłem na foto:

Obrazek

Aku ma pojemność ponad 1kWh, zalety to niżej środek ciężkości, nogi-kolana nie wchodzą w kontakt ze skrzynką czyli nie przeszkadzają nam.
Trzeba tylko szukać ram z płaskim profilem dolnej rurki nie z okrągłym, super ramą jest np spec big hit 2006-09. Rama pancerna, nie do połamania pomimo swojego wieku !!
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: EV-Maniak »

@Mixhal,
Rama bardzo fajna. Podobną miał stary KTM. Fajnie wykombinowałeś skrzynkę, ale z tym środkiem ciężkości to nie do końca masz rację, bo przecież skrzynkę dałeś wyżej by mijała pedały. Ale ogólnie rowerek bardzo fajny i pancerny.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: glebor »

To przy okazji ramy, których zdecydowanie nie polecam:
Trek FUEL wszystkie modele pękają na tych wygibasach od ramy...
Giant trace też ma średnie opinie.
Przedstawiony przez mnie Genius wyżej ponoć pęka, także średni pomysł.

(każda rama pęknie jak się ją przeciaży, ale te 3 modele powyżej mają wyraźną tendencję do pękania i swoje newralgiczne miejsca, którę pękają łatwiej niż w innych fulach), dla tego nie polecam.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: equid »

giant dh team 2004r

Obrazek

Na endlesie jest pełno tych gigantów, najmocniejszy jaki widziałem mial ponoć 12 kw na silniku szybkobieżnym qs 205 v1

Ja aktualnie elektryfikuje takowy rowerek, ma duży trójkat, zapakowałem 304szt liionów :D
Jezeli chodzi o silnik to na tył poleci qs 205 50h wolnobieżny, mam nadzieje ze sie wahacz nie połamie bo wygląda porządnie.
Tylko trzeba wspomnieć że ta rama ma fabrycznie os przelotowa, wiec jesli chcemy miec huba trzeba sobie zrobic specjalne adaptery

Obrazek

Obrazek
grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

czy tu są 2 rzędy pakietów ustawione obok siebie że taka kobyła ?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: equid »

Zgadza sie, ciężko żeby do jakiej kol wiek ramy typu full zapakować 300szt lionów w jednym rzędzie ;)
Obrazek
grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

no ciężko. kolanami nie będziesz walić ? ud sobie nie poobcierasz ? (serio pytam) 300szt. to jakieś 12kg :) Ciekawe o ile SAG się zmieni :D
co to za pakiet w ogóle będzie i na jakim prądzie ?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: equid »

Ta skrzynka bedzie miała max 16mm szerokości i to nie jest dużo.
Wczesniej miałem taka konstrukcje
Obrazek
I tutaj bylo 21mm szerokosci na wysokości kolan i to był juz max jaki moim zdaniem moze mięć skrzynka

Sagu to pewnie z tyłu bedzie z 50% :?
Pakiet w konfiguracji 16s 19p na ogniwach lg mh1, prąd prawdopodobnie bedzie 90A moze max 100A
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: MixhaL »

glebor pisze:
18 gru 2018, 13:14
To przy okazji ramy, których zdecydowanie nie polecam:
Trek FUEL wszystkie modele pękają na tych wygibasach od ramy...
Giant trace też ma średnie opinie.
Przedstawiony przez mnie Genius wyżej ponoć pęka, także średni pomysł.

(każda rama pęknie jak się ją przeciaży, ale te 3 modele powyżej mają wyraźną tendencję do pękania i swoje newralgiczne miejsca, którę pękają łatwiej niż w innych fulach), dla tego nie polecam.
na pewno pękają jeszcze:
-kellys swag ( poprzednia generacja ramy, szczególnie 2016r), pęka rura podsiodłowa, błąd konstrukcyjny, firma natomiast nie ponosi się do odpowiedizalności
- kross moon - pękają linki, o dziwo sam producent nie ma linków jako części zamienne :!: :shock:
- ostatnie kilka lat modeli gianta reign i trance nie mają zbyt dobrej opinii wśród użytkowników, ramy są ogólnie podatne na skrzywienia
grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

Słuchajcie szukam dla klienta nowej ramy crossowej pod koło 28, rozmiar ramy L/19" ale jako że klient ma problem z plecami chętnie bym mu zbudował ebike na ramię amortyzowanej. Co więcej musi tam wejść bateria w popularnej obudowie bidonowej. Są takie ramy w ogóle ? Ktoś się spotkał z takimi? Z góry zaznaczam że wszystkie ramy MTB odpadają.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2019, 18:22 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: tatar »

Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Zxc843 »

To są ramy mtb jezeli sie nie myle a grafffik byl zainteresowany crossową ramą
KRAKÓW
grafffik

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: grafffik »

dokładnie. a wystarczyło mój post przeczytać dokładnie ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Zxc843 »

a co sadzicie o czyms takim? ciekawe czy 3k by wytrzymał
Pomieszane ile sie da :D headshock+ damper poza trojkątem ramy , ale jest miejsce na akumulator

Obrazek
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Majster
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 07 maja 2017, 16:42
Lokalizacja: Tychy

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Majster »

Super temat, od kilku dni rozglądam się za ramą pod elektryka i bardzo mi się przyda to porównanie! Dobra robota :D
Buduję lekkie pojazdy elektryczne dla czystej zabawy.

Mój świat rowerów elektrycznych - zdjęcia, budowa, ciekawostki:
http://facebook.com/RoweryElektryczneDiscovery
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Tomekslubice »

a coś takiego? mam okazję kupić za 240zl Obrazek
Wheleer to juz jakas marka. Oldskoolowa konstrukcja ale przy malym tuningu moze niekoniecznie byc slaba. Miejsca za duzo nie ma ale jak pokombinujemy z 2 rzedami obok siebie to jakas sensowną baterię da się wcisnąć. Co o tym sądzicie?
A co do kony... sam się napalałem na stinky jednak po opiniach ludzi i przeglądaniu portali zagranicznych czesto napotykamy ten sam problem... Pęka tylny wachacz czy to zeelektryfikowana kona jak u Taby czy zwykła. Albo wzomcnienie u zaufanego spawacza albo inny model.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: equid »

Za te pieniądze całkiem spoko powinien byc o ile nie jest zajechany ;) tylko z bateriią bedzie troszke biednie, tak na oko to pewnie więcej jak 100-120 ogniw nie wejdzie
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: leszcz »

Ogniwa w piasty! 😉
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Wdhiz »

A co z Giant NRS? Dobre czy słabe?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Yasiu77 »

Wdhiz pisze:
29 lip 2019, 17:01
A co z Giant NRS? Dobre czy słabe?
na razie nrs2 z mxusem 3k rok wytrzymał ale ja waga piórkowa :)
Wdhiz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2018, 1:43

Re: dobre rowery do elektryki.

Post autor: Wdhiz »

Gdzieś mi mignęła na Forum opinia, że mają lekko problematyczną budowę w okolicach haka. Odgrzebię, zacytuję.
Mam, z tego wątku
viewtopic.php?f=5&t=342&p=5615&hilit=giant+nrs#p5615

"Zauważ, że ten full GIANT NRS ma bardzo blisko osi tylnego kola krotki hak przerzutki. Też takie ażurowe haki utrudniają później założenie blokady osi."
ODPOWIEDZ