Rama QULBIX

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Rama QULBIX

Post autor: scuda »

Jestem zainteresowany ramą tego producenta a dokładnie ramą qulbix q76 (tą wąską i lekką). Ktoś używa, poleca ? Zauwazylem ze Cyklon robi konstrukcje wlasnie na tej ramie i podoba mi się, nie jest taki klockowaty jak Falcon i pasowałby mi.
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rama QULBIX

Post autor: MixhaL »

Osobiście bym się od niej trzymał z daleka, rama ta ma poważny problem z kick backiem i łamaniem\urywaniem łańcucha.
Nawet jeżeli nie będziesz jeździł wyczynowo na niej to po zjechaniu z drogi asfaltowej na ścieżki będziesz odczuwał nieprzyjemne kopanie co jest mało przyjemne podczas pedałowania.
Poszukał bym innej ramy.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rama QULBIX

Post autor: scuda »

Właśnie, chcę jezdzic wyczynowo. Podoba mi się lekkość i wąskość tej ramy. Znasz jakieś inne podobne ramy, nie posiadające tej wady ? A wlasciwie to dlaczego ma ona tego kick backa ? Inne customy typu falcon itp. tez mają konstrukcje jednozawiasową.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama QULBIX

Post autor: tatar »

scuda pisze:
05 gru 2018, 13:42
Właśnie, chcę jezdzic wyczynowo. Podoba mi się lekkość i wąskość tej ramy. Znasz jakieś inne podobne ramy, nie posiadające tej wady ? A wlasciwie to dlaczego ma ona tego kick backa ? Inne customy typu falcon itp. tez mają konstrukcje jednozawiasową.
Nie bój nic,rama jak inne podobne konstrukcyjnie ramy :)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rama QULBIX

Post autor: MixhaL »

tatar pisze:
05 gru 2018, 14:06
scuda pisze:
05 gru 2018, 13:42
Właśnie, chcę jezdzic wyczynowo. Podoba mi się lekkość i wąskość tej ramy. Znasz jakieś inne podobne ramy, nie posiadające tej wady ? A wlasciwie to dlaczego ma ona tego kick backa ? Inne customy typu falcon itp. tez mają konstrukcje jednozawiasową.
Nie bój nic,rama jak inne podobne konstrukcyjnie ramy :)
nie zaniżaj poziomu forum
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama QULBIX

Post autor: tatar »

Z takimi uwagami,kolego,zarówno nie do mnie,jak i do innych np.@WojtekErnest i wielu ,którzy jeżdżą na tym ,na czym chcą jeżdzić .Ja jeżdzę składakiem i nic nie zaniżam,co najwyżej nisko mam do ziemi .Chyba,że awansowałeś na admina:D
zygmakos
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama QULBIX

Post autor: zygmakos »

To nie bez powodu dla nas kolega tatar jest autorytetem w temacie /lata praktyki / ...
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rama QULBIX

Post autor: Sietas »

tatar pisze:
05 gru 2018, 14:06
scuda pisze:
05 gru 2018, 13:42
Właśnie, chcę jezdzic wyczynowo. Podoba mi się lekkość i wąskość tej ramy. Znasz jakieś inne podobne ramy, nie posiadające tej wady ? A wlasciwie to dlaczego ma ona tego kick backa ? Inne customy typu falcon itp. tez mają konstrukcje jednozawiasową.
Nie bój nic,rama jak inne podobne konstrukcyjnie ramy :)

Nie prawda. To jest inna konstrukcja bo naciąga łańcuch podczas ugięcia dampera. Jeździłem na nim i tego nie odczułem, ale nie mogłem sobie pozwolić na jakiś hardcorowy test. Pewnie gdybym się uparł to urwał bym łańcuch, ale ogólnie jest to problem rozwiązywalny moim zdaniem i wystąpi jedynie u osób które naprawdę potrafią wykorzystać sprzęt do granic możliwości.

Kariwa i Samurai mają wspólną oś obrotu więc to ich nie dotyczy

Falcon z kolei rozluźnia łańcuch stąd też dzwonienie o ramę ale bez ryzyka kickbacku

Teleport prime i Rapid mają support w wahaczu więc też nie ma kick backu, ale kopią w nogi tylko przy bardzo twardych damperach
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama QULBIX

Post autor: tatar »

Prawda zawsze jest pośrodku.Wszystkie ramy,które nie mają wspólnej osi wahacza suportu ,, kopią'' jak to nazywacie i nie ważne czy w tę czy w tamta stronę ,bo tak wynika z ich konstrukcji.Jedni użytkownicy to wychwytują i to są ich subiektywne odczucia ,inni nie ,bo nawet tego nie zauważają.Można się z tym pogodzić lub nie.Jeżeli ktoś użytkuje którąś z ram bez wspólnej osi wahacza i nie jeżdzi hardcorowo /bo nie musi,nie ciągnie go do tego/polubi każdą ramę i każdy rodzaj roweru choćby dlatego,że sam dokonał takiego,a nie innego wyboru.Opinie z całą pewnością są ważne i warto czasami wsłuchać się w to co inni mają do powiedzenia,ale z opiniami najczęściej tak bywa,że 30% jest coś wartych,a reszta to pisanie,które nic nie wnosi.Sietas wyłożył to jak kawę na ławę i to jest opinia, z która się zgadzam i którą można przyjąć bez zastrzeżeń :)
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rama QULBIX

Post autor: scuda »

Kickback, chodzi o to ze przy ugieciu wahacza napina lancuch ? Czy przy powrocie wahacza po ugieciu, nastepuje ciagniecie pedalow do tylu ?
A jak jest napinacz przerzutki to on nie niweluje tego problemu ?
Pozatym to napisalem do producenta (czy tam dystrtybutora, na qulbix.com) kiedy moge sie spodziewac ramy ale nic nie odpisuja ;/ nie chce w ciemno wplAcic kasy a pozniej czekac kilka miesiecy.
Czy ktos kupowal juz tam te ramy ? Ile sie czeka ?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama QULBIX

Post autor: tatar »

Ramy Qulbix,jak wynika z postów,na pewno były używane przez Cyklonebike ;)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rama QULBIX

Post autor: MixhaL »

Qulbix dostępny jest w 3 wersjach ram:

-qulbix 140 ( 140 oznacza szerokość skrzynki na baterię)
Obrazek

-qulbix 76 ( 76mm szerokość skrzynki na baterię)
Obrazek

-qulbix mid drive
Obrazek

Wszystkie wersje są dostępne ze zwykłym siodełkiem lub moto



Strona producenta:
https://qulbix.com/

PS. Poproszę admina a zmianę pierwszego posta na powyżej. W miarę rozwoju dyskusji będziemy dodawać kolejne info.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Rama QULBIX

Post autor: EV-Maniak »

A to też jest ta ram, czy inna?
Jeśli tak to która wersja?
Załączniki
1156962ddcbb65dfae56a1ffe71d8529.jpg
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rama QULBIX

Post autor: Sietas »

To jest rama made in Russia
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rama QULBIX

Post autor: TomaS »

https://directmotors.ru/frames
druga od dołu. Ale to jest temat o Qulbix henio ;)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
lovelightexcellent
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2019, 7:18

Re: Rama QULBIX

Post autor: lovelightexcellent »

Hej, sprawdzał ktoś ile aku wchodzi do qulbix 140? :p
ODPOWIEDZ