MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misio
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Misio »

Witam,
Znalazłem taką ramę. Wygląda to dobrze ale zastanawia mnie jedna rzecz. Amortyzator....
Czy to COŚ wytrzyma mocnego elektryka. Troszkę poszukałem i ponoć nie ma alternatyw dla tego amortyzatora, trzeba kupować oryginalny dedykowany do modelu . Ktoś ma doświadczenie z taką konstrukcją? Trwałe to? czy lepiej sobie odpuścić i znaleźć ramę z klasycznymi rozwiązaniami?
Co to.png
Moja Konstrukcja od razu z recenzją :)
viewtopic.php?f=5&t=2298
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Rugos »

Gdzieś mi się obiło o uszy że za się założyć damper z jakiegoś moto, Simsona bodajże :)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Mitar »

Ktoś już przerabiał ten temat i właśnie wymiana amora może być problematyczna.
Jeśli jednak to przejściowa konstrukcja i amor sprawny to można zaryzykować, przecież tego się nie wymienia co rok ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Zxc843 »

Gosc jeździ na innej ramie ale system ten sam i jest podobno ok
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Maran_hand »

Rugos pisze:
18 lut 2019, 15:12
Gdzieś mi się obiło o uszy że za się założyć damper z jakiegoś moto, Simsona bodajże :)
Amor z Simsona jest sztywny jak cholera, działa też pod innym kątem, ustawiony jest prawie pionowo. Nie sądzę żeby można było go zastosować. Dodatkowo jest szeroki, nawet gdyby zmienić sprężyny na inne, węższe i delikatniejsze to wątpię czy uda się go zamocować.
Nie mniej jednak, jest tak duży wybór amortyzatorów, że z pewnością można będzie coś dobrać i po ewentualnej drobnej modyfikacji, dopasować.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: tatar »

Mam tę ramę i nie byłbym pewien sukcesu po takiej zamianie.Po pierwsze primo,mocowanie dampera jest jednostronne ,więc posiada b.wąskie ucha,a po drugie primo,damper ma małą średnicę i zastosowanie grubszego spowoduje,że opona będzie się oń obcierać.Nawet, gdy zamontujesz go odwrotnie,to samo będzie z tarczą hamulcowa
Awatar użytkownika
Misio
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Misio »

no właśnie u Taby widziałem taką ramę po raz pierwszy. Ma fajne duże światło i można sporą skrzynkę wcisnąć. Zastanawia mnie tylko ten amortyzator. Co najmniej raz w roku i tak trzeba go zdemontować i oddać na przegląd co nie wydaje się jakimś wielkim problemem nawet po elektryfikacji. Tylko jak będzie się zachowywać kiedy w kole będzie 10kg silnik + waga moja i roweru. O ile się da i traki amor nie kosztuje fortuny to wolę zostać przy tym co jest. Co wejdzie w jego miejsce to już niestety trzeba będzie sprawdzać na żywym organizmie.
No i będę musiał się jeszcze sprawdzić czy ma hak na wahaczu pod silnik, czy nie połamana, w jakiej kondycji i czy rama nie będzie za duża. Ma 22', ja teraz mam 21' i jest na styk. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy nie trzeszczy i nie ma pęknięć to wiem, na coś jeszcze?

Konstrukcja jest ogólnie przejściowa ale na długo zostanie w rodzinie. Następny będzie Falkon V2 a może już i V3 (no chyba że się nauczę spawać bo ostatnio mi sporo fajnego złomu wpadło w ręce i sklecę coś swojego :) ) a to dość daleka perspektywa.
Moja Konstrukcja od razu z recenzją :)
viewtopic.php?f=5&t=2298
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Zxc843 »

Myślę ze lepiej poszukać innej ramy
KRAKÓW
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: EV-Maniak »

Nie ma rzeczy nie możliwych.
Jeżeli inne elementy roweru są git, tylko ten amortyzator spędza sen z powiek, to ja bym walczył, bo rama jest jedyna w swoim rodzaju - ma pełen, nieograniczony niczym PRZEŚWIT. Zawsze można coś wykombinować.
grafffik

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: grafffik »

wszystkie zestawy do ja wiem 2500W wytrzyma śmiało. amor najwyżej się szybciej zużyje. ramie nic nie będzie.najwyżej regen ci haki urwie jak ustawisz za mocny, ale to sobie zrobisz drugie albo założysz blokade
Awatar użytkownika
Misio
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Misio »

A co sądzicie jak by wsadzić na przód i tył opony 24" a różnicę w rozmiarze nadrobić wysokością opony? Wyjdzie mniej więcej 26". Tylko, że ta średnica to już obręcze moto i tak się zastanawiam czy to się sprawdzi. Nie jeździłem na żadnym zestawie z takimi obręczami i nie wiem jak to hula. Zestaw na max 3KW
Moja Konstrukcja od razu z recenzją :)
viewtopic.php?f=5&t=2298
grafffik

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: grafffik »

będzie miał lepsze przyśpieszenie. będziesz miał bardziej mięko pod dupą. same zalety.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: tatar »

jezeli taka sama średnica koła.to przyśpieszenie nie bedzie lepsze,bo nic sie nie zmieni...
Awatar użytkownika
Misio
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 23 sty 2019, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: MERIDA MISSION Czy takie coś wytrzyma?

Post autor: Misio »

tatar pisze:
01 lip 2019, 21:50
jezeli taka sama średnica koła.to przyśpieszenie nie bedzie lepsze,bo nic sie nie zmieni...
no tak, ma to sens, wrośnie komfort i waga opony ale też i geometria ramy zostanie zachowana
Moja Konstrukcja od razu z recenzją :)
viewtopic.php?f=5&t=2298
ODPOWIEDZ