obrecz do ebike

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

obrecz do ebike

Post autor: Inc0 »

Ponieważ dzieje mi się w kole nieciekawie Obrazek i dni tej obręczy sa policzone stanąłem przed koniecznością wyboru następczyni . Sam nie specjalnie się znam na zaplataniu ani na obręczach nie mniej wytypowałem kilka kandydatek kierując sie poniższymi kryteriami
1. musi byc mocna i najlepiej kapslowana ... może być i podwójnie kapslowana
2.cena w okolicy 100pln
3 rozmiar 26cali 36H szerokość wewnętrzna 18-25mm otwór pod wentyl AV (8,5mm), wysokość profilu powyżej 18mm
4 kolor dominujący czarny
5 pod hamulce tarczowe lub v-brake

w piascie siedzi silnik NC 1,5kW mocy ciągłej opona 26x2,0 waham się miedzy tymi modelami ( kolejność alfabetyczna):

AlexRims DP20
Alexrims SX44
Alexrims Supra BH
Alexrims TD17 26'
Dartmoor fortress v2 ,
Dartmoor raider v2
mavic xm 319
REMERX BRAVE DISC -26"
REMERX ROCKY DISC RX 721
RODI EXCALIBUR DH 26
a może są inne modele które lepiej sie wpisują w koło ebike o mocy ciagłej 1500W? Prosze o rade co polecacie z własnego doświadczenia i wiedzy.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: obrecz do ebike

Post autor: tatar »

Weile lat jeżdziłem na obręczach Mavic i jestem przekonany co do ich wytrzymałości.Pancerną obreczą jest Mavic A719,ale 319 tez powinna dać rade.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: obrecz do ebike

Post autor: Inc0 »

jeszcze jedno pytanie w starym kole sa szprychy 2,0mm może korzystniej wpłynie na sztywność boczna koła jeśli zapodać szprychy 2,34mm czy to bedzie bez znaczenia?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: obrecz do ebike

Post autor: tatar »

Jeżeli średnica nypla 2,34 jest taka sama jak nypla 2.0 ,powinno być sztywniej,ale jeżeli miałbyś rozwiercać oczkowanie obręczy,lepiej zrezygnuj z grubszych szprych na korzyść 2.0,ale za to bardziej wytrzymałych /utwardzanych,kutych/Poza tym grubszy nypel nie układa się dobrze o oczku obręczy przy zaplataniu na krzyże./musi mieć odpowiedni luz/
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: obrecz do ebike

Post autor: Inc0 »

ok które szprychy - model/producentbeda w takim razie najlepsiejsze ? sapim? DT swiss?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: obrecz do ebike

Post autor: tatar »

Ja używam szprych sapim strong./kute,cieniowane/ 1480Nm.do kół ebików tak z silnikiem jak i bez.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: obrecz do ebike

Post autor: Inc0 »

Ostatnie pytanie gdzie można kupić ww sapim strong na wymiar oraz jakie nyple do nich dobrać model/długość ?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ