U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
zero
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2018, 16:21

U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Post autor: zero »

U-lock KRYPTONITE Evolution Series 4 - używany intensywnie, ponad dwa lata. Sklep twierdzi że jest po gwarancji. Będę do nich pisał, ale może ktoś już to przerabiał?
Mam dwa, jeden padł dwa miesiące temu, drugi teraz. Rozebrałem, można by się bawić w wymianę lub naprawę wkładki. Ktoś ma doświadczenie własne z zamkiem w U Kryptonite?. Oryginalny wytrzymuje dwa lata.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Post autor: tas »

Mam ten sam ulock od więcej jak 2 lat, ale jeszcze działa, smaruję tryby zamka, może temu.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
zero
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2018, 16:21

Re: U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Post autor: zero »

Było smarowane, a teraz po rozkręceniu porządnie wypłukane i smarowane i nic. One się wyrabiają - wiem po sobie, ale opisów w necie kilka jest, więc to nie jednostkowy przypadek. Podejrzewam celowy dobór materiałów. Trzeba przyznać że kluczyk i zamek są delikatne. Jeśli się nie da reklamować to będę rozbierał zamek - zdam relacje.
zero
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2018, 16:21

Re: U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Post autor: zero »

Rozkręciłem, szejkowalem, smarowane... Jeden uratowany, drugi wymaga obróbki mechanicznej, jeszcze do niego wrócę.
Moje wnioski dla potomnych; po pierwsze jak już to było wspomniane kto smaruje ten jedzie. 2 da się przywrócić do użytku zacinający się zamkniecie, zwłaszcza z nowym kluczem. I 3; po wyjęciu wkładki zamka jest dość miejsca na mikro serwo, potrzebne flaki też wejdą :idea:
Regeneracja zapięcia rowerowego Kryptonite.
Regeneracja zapięcia rowerowego Kryptonite.
P.s. Przy szejkowaniu trzeba uważać na wystającą z wkładki blaszkę a zwłaszcza na wypychającą ja mikro sprężynę! Łatwo zgubić.
Kryptonite, zacina się, jak naprawić? Porada, czyszczenie, smarowanie zapięcia rowerowego U-lock.
Kryptonite, zacina się, jak naprawić? Porada, czyszczenie, smarowanie zapięcia rowerowego U-lock.
kvaun
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2020, 16:33

Re: U-lock KRYPTONITE zacina się i co dalej?

Post autor: kvaun »

zero pisze:
20 mar 2018, 11:59
Rozkręciłem, szejkowalem, smarowane... Jeden uratowany, drugi wymaga obróbki mechanicznej, jeszcze do niego wrócę.
Moje wnioski dla potomnych; po pierwsze jak już to było wspomniane kto smaruje ten jedzie. 2 da się przywrócić do użytku zacinający się zamkniecie, zwłaszcza z nowym kluczem. I 3; po wyjęciu wkładki zamka jest dość miejsca na mikro serwo, potrzebne flaki też wejdą :idea:

IMG_20180320_114413_144.jpg

P.s. Przy szejkowaniu trzeba uważać na wystającą z wkładki blaszkę a zwłaszcza na wypychającą ja mikro sprężynę! Łatwo zgubić.

IMG_20180320_115614_963.jpg
Hej,
właśnie taki sam zamek w moim New York Fahgettaboudit Mini się rozleciał :cry: rozglądam się w necie i zero informacji co to za wkład,może ktoś z was coś wie?
ODPOWIEDZ