Rama ACCENT PEAK 26

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeneking
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:37
Lokalizacja: Czernichów
Kontakt:

Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: zeneking »

Hej. Po kilku tygodniach przemyśleń nad bazą pod elektryka zdecydowałem że kupuję samą ramę, by móc popracować nad skrzynką. Resztę z czasem dokupię ;) W głowie mam 48V, 30A, tak na spokojnie. Na Falcona jeszcze mnie nie stać wiec stoję przed dylematem i potrzebuje porady.
RAMA ACCENT PEAK 26
Znalazłem coś takiego. Nada sie? Może macie inną w tej cenie godną polecenia ramę.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: AST034 »

Poszukaj uzywanego fulla.
grafffik

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: grafffik »

Da sie. O ile jest to starsza rama co nie ma sztywnej osi z tylu, tj będzie to najlepszy zakup jeśli chodzi o ramę hardtail.
shadow
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 12 mar 2019, 21:46

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: shadow »

lepiej jednak zakupić używaną ramę full i to myślę jest dobra rada. :)
Awatar użytkownika
zeneking
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:37
Lokalizacja: Czernichów
Kontakt:

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: zeneking »

Co do tej ramy accent peak, naczytałem się ze pękają i ogólnie chińczyki spawają. Na pewno odpuszczam.
Szukam dalej ramy nowej! Chce wszystko poskładać na nowych częściach, tak już sobie postanowiłem i tego się trzymam.
Znalazłem mega zestaw jak ktoś potrzebuje rozmiaru 43cm lub 53cm KTM+fox dzwoniłem i nie mają 48cm :( albo KTM ale też rozmiar nie pasuje. Szukam dalej ;)
Awatar użytkownika
zeneking
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:37
Lokalizacja: Czernichów
Kontakt:

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: zeneking »

Po waszych radach. Full bez sztywnej osi! Po przeszło 2 tygodniach nareszcie jest.
Cube AMS 130 Race na koła 26, rozmiar 20"

Obrazek

Nada się czy wtopa?
Chętnie przyjmę słowa krytyki i propozycję na specyfikację.
W pierwszej kolejności zabieram się za skrzynkę w ramie z laminatu.
:D
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: AST034 »

zeneking pisze:
18 sie 2019, 12:45
Po waszych radach. Full bez sztywnej osi! Po przeszło 2 tygodniach nareszcie jest.
Cube AMS 130 Race na koła 26, rozmiar 20"

Obrazek

Nada się czy wtopa?
Chętnie przyjmę słowa krytyki i propozycję na specyfikację.
W pierwszej kolejności zabieram się za skrzynkę w ramie z laminatu.
:D

Ogólnie fajna, tylko tylny wahacz wygląda ultra filigranowo, bardzo mało materiału przy hakach, rama robiona typowo pod niską wagę, nie pakowałbym tam dużego silnika- jak widać na poniższym bez solidnego torque arma wyłamie Ci haki dosyć szybko:
8D57E845-024B-4184-8F2D-3D8DA5CFA9C1.jpeg
Według mnie wygląda to na tyle licho, że odpuściłbym budowę elektryka na tej ramie, serio.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: Inc0 »

rama ładna lekko wyglada i trudno odmówic racjii przedmówca z ciezkim silnikiem szybko bedziesz szukać spawacza albo od razu wspawać wzmocnienia albo zapodać tam lekki mocny silnik przekładniowy opcja 3 sprzedac i szukac odpowiedniej dla ciezkiego silnika
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: Rama ACCENT PEAK 26

Post autor: grafffik »

zeneking pisze:
03 sie 2019, 10:21
Co do tej ramy accent peak, naczytałem się ze pękają i ogólnie chińczyki spawają.
no i tu jest ogólnie problem, bo widzisz co forum to opinia. znam co najmniej 10 osób, czołowych zawodników z mazowsza, startujących w XC na tych ramach i nikt z nimi nie mial problemów. Wszystko zależy do czego ich używasz i w jakim stopniu je obciążasz. Jednak należy wziąć pod uwagę to, że nowoczesne ramy typu hardtail są cieniowane na siłę, aby były co raz to lżejsze - bo takie są aktualne trendy na rynku. Najcieńsze ramy aluminiowe potrafią się nawet uginać na ściance pod palcem.
Jak szukasz mocnej ramy, proponuje szukać mocnej ramy full, np. pośród naszych Polskich producentów np. NS Bikes, czy Dartmoor,

Zarówno Accent jak i inne ramy są spawane w Tajwanie, nie w Chinach, ponieważ jakby nie patrzeć powstaje tam 99% produkcji wszystkich ram na świecie

Rama którą zakupiłeś na pewno się sprawdzi pod kątem montażu i jazdy na co dzień. O ile nie będziesz katował regena, to widełki spokojnie wszystko wytrzymają.Jak z jej wytrzymałością w terenie ? Geometria ramy wskazuje że nie jest stworzona do szaleństw ale wygodnej jazdy na co dzień, więc zdrowy rozsądek wskazany :D
ODPOWIEDZ