Rama Falcon

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
grafffik

Re: Rama Falcon

Post autor: grafffik »

rozumiem rozumiem. wiesz co to nie moda, tylko sytuacja która mimu upływu lat jest wciąż bez zmian.
zobacz ile czasu mineło od pierwszych problemów z dostawami, kompletowaniem części , czy kwestią wahacza z docolu. logistyka dalej bez zmian, a wahacz jak docolu nie widział tak nie zobaczy, bo nie jest możliwe nawet takie gięcie jakie musiałbo by być zastosowane przy tym kształcie. kolega powyżej ma problem z korbą obcierającą o wahacz. mamy 2019r a producent dalej nie daje pełnej specyfikacji z czym zastosować jego produkt -chociaż widełki co w jakim zakresie pasuje a co nie. czy to takie trudne ? to jest po prostu klepanie zamówień i nic więcej. chłopaki z ukrainy co handlują ramami z wystającymi drutami o migomatu, dają więcej informacji o swoich ramach niż producent flakona.
sory no ale taka jest rzeczywistość i mi ona przeszkadza :) nic osobistego. po prostu. pzdr ;) sam składam ludziom ebajki no i sory naprawdę nic na chwilę obecną mnie nie przekonuje do polecania jakiemukolwiek klientowi tej ramy. Jakakolwiek komunikacja z tym producentem to koszmar logistyczny. Na chwilę obecną nawet ramy które są produkowane w azji, potem clone w EU i trafiają do PL, szybciej trafiają do klienta końcowego tutaj w PL- licząc od zamówienia mailowego w Azją, niż zamówienie i odbiór (kompletny odbiór - gdzie są wszystkie częśći i niczego nie brakuje) flakona w PL.
tylko i aż tyle mam do powiedzenia :| :|
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Rama Falcon

Post autor: ap0f1s »

Teraz jest wszystko jasne i o to mi chodzi. Masz prawo do opinii i tego trzeba się trzymać na forum nie zależnie czy to komuś pasuje czy nie. Po prostu nie lubię komentarzy i docinek, które nic nie wnoszą.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
grafffik

Re: Rama Falcon

Post autor: grafffik »

Luz :) Doskonale Cię rozumiem ;)
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Chłopaki zapracowane dajcie spokój, kontakt rzeczywiście utrudniony ale dzwoniłem nie raz nie dwa i się dodzwaniałem nawet powiem że oddzwaniali.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

To chyba warto by było tutaj zrobi wpis ze specyfikacją z jakich komponentów składać bez dodatkowych przeróbek.
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: Cyklonebike »

misiek604 pisze:
30 mar 2019, 11:40
Witam proszę o poradę ponieważ zakupiłem do Falkona nowy suport

https://allegro.pl/oferta/mocny-suport- ... ZWZiNjk%3D

oraz nową korbę

https://allegro.pl/oferta/shimano-alivi ... ZjJlNTY%3D

po zamontowaniu mała zębatka ociera o śrubę wahacza.

Moje pytanie czy coś źle zakupiłem, czy ewentualnie macie na to jakiś patent.
Zaloz suport 131-133mm I po klopocie
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: Cyklonebike »

Rugos pisze:
30 mar 2019, 14:28
Jak montujecie akumulator w ramie? Jak na szprychy to otwory w ramie są już fabrycznie czy wiercicie sami?
Na szprychy to koloozesz sobie zaplesc a nie akumulator montowac.
Zamontuj go solidnie abys potem nie mial klopotow
grafffik

Re: Rama Falcon

Post autor: grafffik »

no przecież ebiker poleca szprychy rowerowe :x

Obrazek

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Dziki za poradę ale nawet przy suporcie 133 trzeba będzie odkręcić 1 blat?.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Rama Falcon

Post autor: Rugos »

Cyklonebike pisze:
30 mar 2019, 21:51
Rugos pisze:
30 mar 2019, 14:28
Jak montujecie akumulator w ramie? Jak na szprychy to otwory w ramie są już fabrycznie czy wiercicie sami?
Na szprychy to koloozesz sobie zaplesc a nie akumulator montowac.
Zamontuj go solidnie abys potem nie mial klopotow
Czyli na pręt gwintowany czy jak?
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: Cyklonebike »

Rozwiazanie jest niewazne, ma byc stabilnie, tak ze jesli zaliczysz glebe, nie ma sie prawa przesunac,
Niektorzy nasi klienci maja kilka kraks za soba, a aku nadal to samo
Moga byc szpilki gwintowane, plaskowniki itd
Ma byc sztywno
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Rama Falcon

Post autor: gonzales »

Misiek wywal ten mały blat i tak go nie będziesz uzywał.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
grafffik

Re: Rama Falcon

Post autor: grafffik »

a jak Ci główka ramy pęknie jak przypadek opisywany na "pewnym forum", to jak dojedziesz ??
2 blaty są spoko. większy na tereny płaskie, mały na podjazdy. ręczna zmiana i powoli do domu
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rama Falcon

Post autor: Umbur »

grafffik pisze:
31 mar 2019, 18:09
a jak Ci główka ramy pęknie jak przypadek opisywany na "pewnym forum", to jak dojedziesz ??
2 blaty są spoko. większy na tereny płaskie, mały na podjazdy. ręczna zmiana i powoli do domu
Jeszcze nie słyszałem o pękającej główce ramy w Falconie.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Dzięki za radę, ale żeby to chodziło to tez muszę ściąć w blacie mocowanie na śruby małego trybu. A i to nie wiem czy przy tej piascie nie będzie za ciasno.
Awatar użytkownika
bysiu22
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:45

Re: Rama Falcon

Post autor: bysiu22 »

grafffik pisze:
30 mar 2019, 17:58

wachacz w flakonie jest z profilu zwykłej stali niskowęglowej 4x2cm. Dokładnie z tego samego profila zrobiłem słupki na wybieg dla kur u sąsiada (choduje zielononóżki), Jak Ci obciera, może sprawdź czy jest prosty i symetrczny względem osi. nawet 1mm na końcu osi lewo albo w prawo bardzo duzę znazenie. to tylko profil jak w kurniku. może mieć po prostu odchył. ja bym sprawdził. mógł się np. naprężyć przy spawaniu czy coś takiego
Pan Józek hodowca drobiu byłby z Ciebie dumny :) a tak poza tym to w Falconie podają takie info przy zamówieniu:

-Główka ramy: 1 1/8”, wysokość wraz ze sterami ok. 155mm
-Szerokość tulei montażowych: 24 mm
-Rozmiar sztycy: 27,2 mm
-Suport: BSA, zalecana długość: 127-133 mm
-Długość montażowa dampera: 240mm
-Korba: Shimano FCM430, Suntour XCM (należy odkręcić najmniejszą zębatkę)
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Ok wporzatku tą specyfikacje znam, tylko co w momencie jak kupujesz korbę a tu suport 127 odkręcisz mały blat bo już się nie mieści, a nawet wtedy musisz albo przyciąć mocowanie małego blatu, albo wymienić suport. Przydały by się informacje co do takich zestawów które by współgrały.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rama Falcon

Post autor: TomaS »

Suport ostatnio płaciłem 23 zl za 133mm to szkoda za tyle ekscytacji 👍😉
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

TomaS masz 100% racji.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

witam

w koncu sie odrobiłem i bede składał/zlecał budowe falcona v2

mam juz wiekszosc czesci tj rama, ogniwa pozgrzewane 20s14p , qs205 + 19moto, bms, sabvoton 72150, manetka - reszta czyli koło przod, hamulce, kiera, amor (boxxer) jest z roweru DH



brakuje paru rzeczy - tzn korba - wolnobieg łancuch, tulejek do dampera od strony wahacza (fox dhx3.0)

co do tulejek to dzieki tematowi znalazlem firme ktora zrobi chociaz zastanawiam sie w wahaczu jest otwor 7,2-7,3mm (zwykle jest 8mm, nie spotkalem sie z czyms takim jeszcze - czyli tulejka powinna byc pod srube M7 tak?

co do napedu to wolnobieg znalazlem zwykly 16T za 9zł, korba shimano za 50-60zł - da rade? nie zamierzam duzo pedałowac, przebiegow nie bede trzaskał dużych - 90% asfalt na dojazdy do miasta, obstawiam przebiegi po 50-60km MAX
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

szczur333 - Cześć co do korby to kup Shimano taką co ma odwręcany mały blat, to będziesz mógł taki blat dostosować, jest też blat firmy Suntor nie wiem jaki model ale wiem że tu już nie musisz nic przerabiać. Wyżej w poście masz info co ja kupowałem a i tak musiałem kombinować bo mały blat haczył o wahacz.
Awatar użytkownika
bysiu22
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:45

Re: Rama Falcon

Post autor: bysiu22 »

Shimano FCM430, Suntour XCM
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

bysiu22 czy mógłbyś wrzucić jakiś link gdzie mogę kupić korbę Shimano FCM430.
Awatar użytkownika
bysiu22
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:45

Re: Rama Falcon

Post autor: bysiu22 »

misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Hej no od razu wiedziałem że wstawisz FCM-431 a tutaj trzeba dodać że musisz odkręcić mały blat i mocno zeszlifować mocowanie śrub tego blatu. Bez tego nie pokręcisz.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rama Falcon

Post autor: Umbur »

Trzeba wrzucić Suntour XCM i problem z głowy. W swoim nawet nie ściągałem blatu.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Tak tutaj tak masz rację . I według mnie warto przygotować spis takich części które by pasowały bez jakich kolwiek przeróbek.
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: Rama Falcon

Post autor: genjusz »

to jak dodam od siebie że w przypadku napinacza łańcucha jak z tyłu masz tylko jedną zębatkę to wybór przy silniku qs205 jest mocno ograniczony:
pasuje tylko XLC CR-A04 ale jest zbyt delikatna i z czasem wygina się cały dolny wózek powodując spadanie łańcucha
ewentualnie XLC CR-A06 ale jest za krótka i łańcuch o siebie ociera plus śrubka dolnego wózka trze o dekiel silnika - wymaga szlifowanka śrubki, i wywiercenia bolca ograniczającego jej pracę w innym miejscu (za to jest bardzo sztywna i ma mocna sprężynę)
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Rama Falcon

Post autor: pumexior »

To już chyba zależy od konkretnej konstrukcji. Ja mam XLC CR-A06 i zamontowałem bez problemu, można by rzec że plug&play :D Pracuje również bez problemu, muszę tylko skrócić łańcuch bo jest za długi i trochę zbyt słabo napięty przez to.
Ramako
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:23

Re: Rama Falcon

Post autor: Ramako »

Czy korba Shimano FCM 431, a np. korba Shimano FCM 391 48/38/28 różnią się od siebie odsadzeniem od suportu?
Kupiłem tą drugą i po wykreceniu najmniejszego blatu i spiłowaniu mocowań teoretycznie by weszla na suport 133mm, ale gdy zrobilem przymiarkę to łańcuch na duzym blacie trze o obudowę sterownika, a jeszcze blatu nie skręciłem do suportu. Zastanawiam się czy rzezbic w tym blacie czy sprzedać i kupic inny.
Załączniki
Korba Shimano FCM 391
Korba Shimano FCM 391
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: Rama Falcon

Post autor: genjusz »

Kolega rozwiązał problem wyginając lekko prawe ucho osłony sterownika i lańcuch wszedł na żyletkę - ale przynajmniej nic nie ociera. Problem jest jak spadnie łańcuch - trudniej go nałożyć.
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Koledzy jakie macie doświadczenia z przerzutkami bo zakupiłem SHIMANO ZEE. M-640 chyba będzie lipa. Nie mogę ustawić. Co byście radzili.
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: Tombe »

misiek604 pisze:
05 wrz 2019, 7:17
Koledzy jakie macie doświadczenia z przerzutkami bo zakupiłem SHIMANO ZEE. M-640 chyba będzie lipa. Nie mogę ustawić. Co byście radzili.
Genialna przerzutka jak dla mnie.
Manetkę kupiłem do kompletu też ZEE M640.
Wolnobieg DNP 5rz.
Łańcuch SRAM 850 i wszystko ładnie współpracuje.
Co prawda zestaw nie jest zamontowany w Falconie ale działa bez zarzutu.
Mam 2 takie komplety w 2 ebajkach.
misiek604
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:33
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Rama Falcon

Post autor: misiek604 »

Czyli muszę coś pokombinować, tylko że u mnie jest wolnobieg 3rz i za krótka jest śruba ograniczając przerzutkę.
Matsbikero
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:41
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Rama Falcon

Post autor: Matsbikero »

Czy wiadomo już kiedy ma ruszyć produkcja Falcon v3 ? Chce poskładać nowy rower na przyszły sezon a kolega mi mówił że nowa rama ma mieć jakieś nowe dobre rozwiązania .
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rama Falcon

Post autor: Umbur »

Matsbikero pisze:
14 lis 2019, 7:21
Czy wiadomo już kiedy ma ruszyć produkcja Falcon v3 ? Chce poskładać nowy rower na przyszły sezon a kolega mi mówił że nowa rama ma mieć jakieś nowe dobre rozwiązania .
Jest trochę mniejsza od v2.

grafffik

Re: Rama Falcon

Post autor: grafffik »

to prawdopodobnie miniak
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Rama Falcon

Post autor: EV-Maniak »

Pytanie techniczne do znawców i posiadaczy ramy FALCON:

Jak tam jest prowadzona linka od tylnej przerzutki? Po całości w pancerzu ?
Bo wiem, że niektórzy mają przerzutkę z tyłu i jej używają nie tylko jako napinacza łańcucha , bo Falcon lubi rozluźniać łańcuch.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Rama Falcon

Post autor: ap0f1s »

Falcon to rama gdzie można ułożyć nogi prawie jak w rowerze i jedyna rama gdzie mogę używać wspomagania wygodnie. W porównaniu z konkurencją na rynku.
Tyle że wiąże się to z innymi wadami. Ale jeżeli chodzi o wspomaganie to na ramach ekross, kariwa jest to nie wygodne. Jednak jak masz maszyne ponad 10kw z waga 80 90kg to i tak to nie ma znaczenia.
Chociaż większym problemem jest amortyzacja przy wspomaganiu. Przy dużym nacisku jest bujanie.

Linki puszczam pod rama pod pokrywa na sterownik. W pancerzu. Możesz także przez środek ramy ale tam już jest dość kabli...
Henio używanie nie wiadomo ile przerzutek w konstrukcji ciężkiej jest zbytecznie. To już duży blat z przodu i mały z tyłu rozumie. Ale i tak nie ruszysz taka konstrukcja z miejsca.. Amor cały się ugina. Musisz się rozpędzić i wtedy możesz mocno wspomagać.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Rama Falcon

Post autor: Kiwago »

Witam wszystkich.
Robię właśnie swój drugi rower EV. Tym razem nie jest to konwersja a wybór padł na ramę Falcon V2. Robię coś w stylu "Falcona dla dziewczyny" z blogu Tasa. Żeby było jasne od początku: rama jest bardzo fajna i ma olbrzymi potencjał. Niestety ilość poprawek jakie trzeba wnosić jest spora. Moje przygody to, źle nawiercone otwory na gniazdko ładowania - zrotowane o kilkadziesiąt stopni i musiałem wiercić nowe, górna pokrywka z otworami na śruby wywierconymi w złych miejscach, wahacz od strony suportu w kształcie praktycznie uniemożliwiającym montaż PAS (musiałem szlifować i zaokrąglić brzegi wahacza). Jak na razie zanim dotrę do etapu elektryfikacji muszę nieźle pobawić się pilnikiem. Śruby mocujące gniazdo dampera dość krótkie i nakrętka łapie na styk (kupiłem dłuższe). Czego nie wychwyciłem a teraz już wiem, to rozmiar który należałoby opisać na L+ szczególnie przy kołach 26", w zasadzie koła to maks 24" chyba, że ktoś ma >180cm, ja mam trochę mniej i wsiadanie jest ciekawe. Najbardziej przeszkadza mi brak prostego sposobu na mocowanie jakiejkolwiek stopki. A kontakt ze sprzedającym ramę bywa powiedzmy różny. ;-)
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Rama Falcon

Post autor: seba40 »

Ja też przy ramie Kariwa Lite musiałem sporo kombinować. Miałem rozpocząć budowę roweru po nowym roku, ale jestem bardzo niecierpliwy i po dwóch tygodniach od zakupu ramy rower skończony.
Nawinięte nawet już 500km.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rama Falcon

Post autor: AST034 »

To polecam rame Spark. Wszystkie otwory, uszczelki, srubki na swoim miejscu. Kazda czesc do siebie pasuje idealnie, nic nie wymaga poprawek, dodatkowo ma fajne rozwiazania jak prowadzenie przewodow pod spod ramy, gotowe otwory do zalozenia blotnikow mudhagger, swiatel eagle-eye, przelotki do montazu linek i przewodow od silnika, fajne skrecane blokady osi obrotu, wewnetrzną szyne pod elektryke itp. Jest naprawde super jakosci (porównujac do ramy od Vasyla to przepaść).
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Rama Falcon

Post autor: Kiwago »

Walki ciąg dalszy.
Osadzenie tylnego koła. Sprawa niby banalna, zrobiłem już kilka rowerów i w sumie było spokojnie. Niestety przy Falconie prosto nie jest. Wolnobieg DNP 11-28T wymagał dystansów, byłem przygotowany i zgodnie z tym co Tas napisał porobiłem dystanse z podkładek. Od strony hamulców też musiałem dołożyć dystanse żeby wycentrować koło. Tu nie było problemów, ponieważ chciałem mieć stopkę zamówiłem sobie taką z Cyklonebike i przy okazji dystanse. Stopka wymagała pewnych przeróbek i podcięć pomimo tego, że miała pasować do ramy, no ale nie pasowała. Od razu odpowiem dlaczego nie brałem stopki od WSK - chodzi o grubość - 6mm to sporo i znowu byłby problem z centrowaniem koła. Wykorzystując dołączoną do ramy blokadąobrotu osi i dorobiony dystansik miałem stopkę dostosowaną do ramy :-) . Założyłem koło, no i okazało się, ze wolnobieg coś blokuje. Była to śrubka od blokady obrotu (przyszła z ramą) wystawała na ok 1-1,5mm. Dremel w dłoń i jest ok. Tarczę hamulcową musiałem zdystansować od silnika na ok 4mm żeby zacisk nie obcierał o pokrywę silnika, że tak będzie to wiedziałem czytając zmagania innych. Potem zrobiłem dystans od ramy, żeby zacisk ładnie siedział na tarczy i pokazał się kolejny problem. Tłoczek był za wysoko i nie obejmował w pełni tarczy. Musiałem skrócić adapter IS-PM o jakieś 5mm żeby ją łapał. Sporo roboty i jeszcze nie powstał zwykły jeżdżący rower. Żeby coś złożyć, to trzeba mieć spory zapas śrubek, Dremela albo coś podobnego no i dużo cierpliwości. Dobrze że zabrałem się za ten projekt zimą i nic mnie nie goni. Jak dotychczas najprostsze okazało się zrobienie akumulatora w oparciu o pakiet z Nexuna.
Mały update: 27.12.2019
Niestety gdy sprawdziłem jak pracują okładziny tylnego hamulca to łapały około połowę tarczy. Znowu skracałem adapter IS-PM (adapter Shimano IS-PM na tarczę 203mm tył) łącznie to musiałem ściąć około 8-9mm, potem pogłębiałem i gwintowałem otwory na śruby. Mam wrażenie że do Falcona V2 do tarczy 203mm będzie lepszy adapter tył IS-PM ale do tarczy 180mm. Prościej będzie podkładkami podnieść zacisk niż ciągle skracać i szlifować adapter 203mm. Postanowiłem że kupię sobie 180mm i sprawdzę.
W sumie rower stoi na kołach, ma stopkę i działające hamulce. Jak założę łańcuch można będzie sobie pojeździć ;-) . Czas na elektryfikację.
Edycja nr 2
Kupiłem adapter IS-PM Shimano do tarczy 180mm na tył i pasuje z podkładką. Znacznie mniej pracy niż przy rżnięciu adaptera do tarcz 203.
Matsbikero
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2019, 12:41
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Re: Rama Falcon

Post autor: Matsbikero »

Popełniłeś dużo błędów przy montażu i to wcale nie jest wina ramy . Każdy niedoświadczony uczy się na swoich błędach . Oczywiście że pod tarczę 203 mm trzeba zastosować zwykły adapter is-pm 180 i pasuje idealnie . Widać to gołym okiem że adapter 203 nie pasuje . Ale gdy już uporasz się ze wszystkimi problemami ,zobaczysz że warto było . Ja jeżdżę nawet w zimie taka frajda :D
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Rama Falcon

Post autor: Kiwago »

Matsbikero pisze:
03 sty 2020, 14:12
Popełniłeś dużo błędów przy montażu i to wcale nie jest wina ramy . Każdy niedoświadczony uczy się na swoich błędach . Oczywiście że pod tarczę 203 mm trzeba zastosować zwykły adapter is-pm 180 i pasuje idealnie . Widać to gołym okiem że adapter 203 nie pasuje . Ale gdy już uporasz się ze wszystkimi problemami ,zobaczysz że warto było . Ja jeżdżę nawet w zimie taka frajda :D
A nie powinno być czasem tak, że z każdym produktem jaki kupujesz dostajesz choć szczątkową lub jakąkolwiek instrukcję ?
Zwykłe info o adapterze i sprawa załatwiona. Z innych wiadomości dostaję nowe zaślepki w miejsce starych. Kontakt z producentem jest ale trzeba spokojnie poczekać.
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Rama Falcon

Post autor: midi »

Rama Falcon to nie rama dla laika bez pojęcia o kombinowaniu jak coś przerobić by pasowało, są ludzie którzy sprzedawali tą ramę w połowie składania roweru bo brakło im umiejętności , sprzętu itd by ukończyć budowę. Brakuje jasnych danych, jaki adapter do hamulca, jaka korba bez usuwania zbędnych blatów itd. bo często ludzie mają za złe że wywalili kilka złotych do kosza. Sam mam kilka swoich maszyn i gdy by nie to to finalnie przeróbki pilnikiem i brzeszczotem dały by słaby efekt. Sprawdź u siebie linię kół tylnego w stosunku do przedniego bo jak zrobisz dystanse do koła tylnego a linia nie pasuje to od nowa będziesz ustawiał koło i mocowanie zacisku do hamulca i irytacja level hard.
Pozdrawiam serdecznie i wytrwałości życzę.
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Rama Falcon

Post autor: Kiwago »

midi pisze:
08 sty 2020, 11:10
Rama Falcon to nie rama dla laika bez pojęcia o kombinowaniu jak coś przerobić by pasowało, są ludzie którzy sprzedawali tą ramę w połowie składania roweru bo brakło im umiejętności , sprzętu itd by ukończyć budowę. Brakuje jasnych danych, jaki adapter do hamulca, jaka korba bez usuwania zbędnych blatów itd. bo często ludzie mają za złe że wywalili kilka złotych do kosza. Sam mam kilka swoich maszyn i gdy by nie to to finalnie przeróbki pilnikiem i brzeszczotem dały by słaby efekt. Sprawdź u siebie linię kół tylnego w stosunku do przedniego bo jak zrobisz dystanse do koła tylnego a linia nie pasuje to od nowa będziesz ustawiał koło i mocowanie zacisku do hamulca i irytacja level hard.
Pozdrawiam serdecznie i wytrwałości życzę.
Zgadzam się w 100%. Między innymi dlatego opisuję swoje problemy żeby innym było prościej. Absolutnie nie chodzi mi o hejtowanie Falcona. Koła mam wycentrowane dają jeden ślad. Wracając do roweru, instalowałem czujniki hamowania Magura. Nie polecam stosowania oliwek z zestawu od czujników. Po złożeniu pierwszego czujnika na dostarczonych oliwkach, po odpowietrzeniu gdy maksymalnie nacisnąłem klamkę wszystko puściło. Założyłem oliwki Shimano i trzyma. Teraz zająłem się instalacją elektryczną. Światła są, MPe już ma swoją obudowę, trzeba tylko wszystko podłączyć.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rama Falcon

Post autor: Umbur »

Kiwago pisze:
09 sty 2020, 10:25
Nie polecam stosowania oliwek z zestawu od czujników. Po złożeniu pierwszego czujnika na dostarczonych oliwkach, po odpowietrzeniu gdy maksymalnie nacisnąłem klamkę wszystko puściło. Założyłem oliwki Shimano i trzyma.
Dziwne. Założyłem już trochę tych czujników. Nigdy nie miałem problemów z nimi.
Kiwago
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 22 gru 2019, 13:19

Re: Rama Falcon

Post autor: Kiwago »

Umbur pisze:
09 sty 2020, 10:46
Kiwago pisze:
09 sty 2020, 10:25
Nie polecam stosowania oliwek z zestawu od czujników. Po złożeniu pierwszego czujnika na dostarczonych oliwkach, po odpowietrzeniu gdy maksymalnie nacisnąłem klamkę wszystko puściło. Założyłem oliwki Shimano i trzyma.
Dziwne. Założyłem już trochę tych czujników. Nigdy nie miałem problemów z nimi.
A jak ja się zdziwiłem gdy zobaczyłem fontannę oleju lecącą na moją koszulę :-) Całe szczęście, że zacząłem od przedniego hamulca bo do tej pory czyściłbym ramę z oleju.
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Rama Falcon

Post autor: midi »

Hej, chyba z tą oliwką miałeś po prostu pecha, u mnie wszystko jest ok, dodam że przeniosłem hamulce z Falcona do nowej ramy ( Falcona rozebrałem i sprzedałem ramę z amortyzatorami ) i użyłem tych samych oliwek, nadal nie ciekną .
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ