Rama Falcon

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rama Falcon

Post autor: Goliath »

midi pisze:
09 sty 2020, 20:05
...dodam że przeniosłem hamulce z Falcona do nowej ramy ( Falcona rozebrałem i sprzedałem ramę z amortyzatorami )...
Zapytam z ciekawości... :mrgreen:
Faluś okazał się za słaby na Twoje potrzeby, że zmieniłeś ramę :shock: ... Na jakiej ramie aktualnie śmigasz ?? ;)
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Rama Falcon

Post autor: midi »

Goliath pisze:
09 sty 2020, 20:14
midi pisze:
09 sty 2020, 20:05
...dodam że przeniosłem hamulce z Falcona do nowej ramy ( Falcona rozebrałem i sprzedałem ramę z amortyzatorami )...
Zapytam z ciekawości... :mrgreen:
Faluś okazał się za słaby na Twoje potrzeby, że zmieniłeś ramę :shock: ... Na jakiej ramie aktualnie śmigasz ?? ;)
Troszkę śmiecimy w temacie ale trudno, mam obecnie dwa rowery, obie ramy mojego projektu i wykonania https://zapodaj.net/2015c4d7eb908.jpg.html
Falcon to wielka ciężka maszyna przez co sporo traci się na radości z szybkiej technicznej jazdy z małymi energicznymi skokami, jadąc w lesie Falconem myślałem że tak wygląda frajda z leśnej jazdy i to jest to, po pewnym czasie gdy siadałem na normalny rower mimo że trzeba było kręcić samemu to frajda z bycia panem nad sprzętem i to że rower słucha się mnie a nie ja roweru ( tak było z Falconem ) zaczęło odbierać mi frajdę z jady. Cóż z tego że dobrze przyspieszał jak skręt miał słaby, jak za szybko wejdziesz w zakręt to hamując rower leciał prosto i nie ma zmiłuj, ja 72kg a rower ponad 60kg.
W Falconie brakuje mi po prostu roweru, większa rama waży 40kg silnik QS ten 35h rwie nie mal jak ten MXUS 16x4 na 80A jednak waga 40kg to 20kg mniej niż Falcon i jazda to zupełnie coś innego, wreszcie czuję że to rower. To jednak nie koniec, jak widać na fotce zbudowałem drugi rower z myślą o żonie ( rower jest już skończony mimo że na fotce jeszcze nie był ) ten waży niecałe 35kg ma mniej aku bo 140 a nie jak większy 240 ale napięcie to samo 20s i to jest chyba ideał do mojej jazdy po lesie. Panuję nad nim kompletnie a co jest w nim najlepsze to piasta jest z tensometrem i wreszcie trzymam kierownicę kciukami po obu stronach, palec od trzymania manetki nie boli dla mnie 50% frajdy z jady więcej . Porównując " miodność " jady Falconem a tym moim mniejszym to dał bym 25% Falcon a mój 75% , rower super odrywa się od ziemi na małych górkach a jak chcę to spokojnie klei się do podłoża wtedy gdy tego chcę, pełna kontrola i w 90% lepsza kontrola niż w Falconie czuję się wolny . Falcona złożyłem w ferworze czytania jeszcze starego forum, miałem kasę więc pomyślałem a co mogę sobie taki sprawić. W moim przypadku to była pomyłka, jestem za lekki na taki rower a tak szczerze to jest to bardziej kros niż rower patrząc pod kątem prowadzenia i odczucia z jady . Takie są moje odczucia po obcowaniu z Falconem, zapewne osoby cięższe które lepiej zapanują nad masą i które jeździły np enduro na motocyklach będą zachwycone ale ci co kochają wolność i panowanie nad rowerem mogą mieć mieszane uczucia. Wszystko zależy jaki jest nasz cel i tak to trzeba skwitować.
Pozdrawiam i przepraszam za offtop.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Rama Falcon

Post autor: AST034 »

midi pisze:
09 sty 2020, 21:08
Goliath pisze:
09 sty 2020, 20:14
Zapytam z ciekawości... :mrgreen:
Faluś okazał się za słaby na Twoje potrzeby, że zmieniłeś ramę :shock: ... Na jakiej ramie aktualnie śmigasz ?? ;)
Troszkę śmiecimy w temacie ale trudno, mam obecnie dwa rowery, obie ramy mojego projektu i wykonania https://zapodaj.net/2015c4d7eb908.jpg.html
Falcon to wielka ciężka maszyna przez co sporo traci się na radości z szybkiej technicznej jazdy z małymi energicznymi skokami, jadąc w lesie Falconem myślałem że tak wygląda frajda z leśnej jazdy i to jest to, po pewnym czasie gdy siadałem na normalny rower mimo że trzeba było kręcić samemu to frajda z bycia panem nad sprzętem i to że rower słucha się mnie a nie ja roweru ( tak było z Falconem ) zaczęło odbierać mi frajdę z jady. Cóż z tego że dobrze przyspieszał jak skręt miał słaby, jak za szybko wejdziesz w zakręt to hamując rower leciał prosto i nie ma zmiłuj, ja 72kg a rower ponad 60kg.
W Falconie brakuje mi po prostu roweru, większa rama waży 40kg silnik QS ten 35h rwie nie mal jak ten MXUS 16x4 na 80A jednak waga 40kg to 20kg mniej niż Falcon i jazda to zupełnie coś innego, wreszcie czuję że to rower. To jednak nie koniec, jak widać na fotce zbudowałem drugi rower z myślą o żonie ( rower jest już skończony mimo że na fotce jeszcze nie był ) ten waży niecałe 35kg ma mniej aku bo 140 a nie jak większy 240 ale napięcie to samo 20s i to jest chyba ideał do mojej jazdy po lesie. Panuję nad nim kompletnie a co jest w nim najlepsze to piasta jest z tensometrem i wreszcie trzymam kierownicę kciukami po obu stronach, palec od trzymania manetki nie boli dla mnie 50% frajdy z jady więcej . Porównując " miodność " jady Falconem a tym moim mniejszym to dał bym 25% Falcon a mój 75% , rower super odrywa się od ziemi na małych górkach a jak chcę to spokojnie klei się do podłoża wtedy gdy tego chcę, pełna kontrola i w 90% lepsza kontrola niż w Falconie czuję się wolny . Falcona złożyłem w ferworze czytania jeszcze starego forum, miałem kasę więc pomyślałem a co mogę sobie taki sprawić. W moim przypadku to była pomyłka, jestem za lekki na taki rower a tak szczerze to jest to bardziej kros niż rower patrząc pod kątem prowadzenia i odczucia z jady . Takie są moje odczucia po obcowaniu z Falconem, zapewne osoby cięższe które lepiej zapanują nad masą i które jeździły np enduro na motocyklach będą zachwycone ale ci co kochają wolność i panowanie nad rowerem mogą mieć mieszane uczucia. Wszystko zależy jaki jest nasz cel i tak to trzeba skwitować.
Pozdrawiam i przepraszam za offtop.
Czy opiszesz rozwiazanie z tensometrem? Nie widzialem jeszcze takiego w hubach.
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Rama Falcon

Post autor: midi »

AST034 spoko, założę za jakiś czas nowy temat i opiszę jak to jest rozwiązane.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marcin
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:08

Re: Rama Falcon

Post autor: Marcin »

Z tym co Kiwago pisał to racja. Jestem na podobnym etapie. Ja to rozwiązałem w ten sposób: silnik qs205 od strony tarczy dałem dwie blokady osi od falcona, dzięki temu kabel ma więcej miejsca od tarczy i koło jest w równej osi, na tarcze z tylu 180 dałem dystans shimano na 160 mm wtedy klocki leżą na całej tarczy, w przyszłości pójdzie tam tarcza 203mm wiec dystans pójdzie ten na 180mm. Oczywiście pod tarcze poszedł dystans 4 milimetry bo inaczej zacisk się nie mieścił (saint m810), z drugiej strony poszedł wolnobieg 14t i dwa dystanse i dopiero blokada osi. Wtedy ramą opiera się na ośce i nie ociera o wolnobieg. Silnik bardzo ciężko włożyć w ramę, trzeba trochę spiłować lakieru w uchwytach ramy. Za napinacz idzie przerzutka saint z krótkim wózkiem ze starego roweru pasuje i nie ociera o silnik. Jak Ci śrobka nie wchodziła do blokady to polecam kręcąc kluczem lekko młoteczkiem postukac mi tak weszła, w większości przeszkadza lakier bo jest tam go grubo. Do suportu włożyłem korbę XCM z 3 blatami bez problemu mieści się bez przeróbek. Z rzeczy dziwnych to to ze nie można zastosować suportu na wielowypust z zewnętrznymi łożyskami (wahacz przeszkadza), są trwałe i sztywne i sztyca na siodełko jest na cienka rurkę, w DH i mocniejszych rowerach idą grube. Srobka ta dolna od blokady tez jest u mnie za długa, ale pewnie nie u każdego będzie zawadzać o wolnobieg, zależy kto ile da podkladki. Została elektryka...
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

w razie czego suport falcona bdb

1. dosc szybko odpisuja na facebooku

2. jakis czas temu wyslali mi plik wektorowy do zaslpepki lcd - ogolnie mierzenie i rysowaie dla mnie to max 10 min roboty ale akurat nie bylo mnie w domu a mialem po drodze laser wiec udalo mi sie to wyciac z plexi od reki u znajomego

3. dzis za free dostalem srubki oraz 4 lub 5mm grube dodatkowe blokady obrotu do osi do QS-a (ponoc w falconie v3 takie cos juz dorzucaja)
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Rama Falcon

Post autor: Vegasnight9 »

Falcon V3:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co się zmieniło względem V2 ?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Dejmar
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:38
Lokalizacja: Новосибирск

Re: Rama Falcon

Post autor: Dejmar »

Co się zmieniło względem V2 ?
Pewnie tylko cena.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Rama Falcon

Post autor: sky »

Wystarczyło 30s na stronie producenta i jest odpowiedź. Szerokość zamiast 143 jest 108. Jest to po prostu lżejsza konstrukcja, smuklejsza w wyglądzie.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

czy wyciecie otworow na spodzie ramy pod złacza kontrolera asi bac2000/4000 nie oslabi jej? jest to wogole wykonalne? czy na dole sa jakies wzmocnienia (mam te rame ale juz nie pamietam jak wygladala na spodzie od srodka)
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Rama Falcon

Post autor: pumexior »

W jakimś sensie pod złącza? Rama na dole nie ma żadnych wzmocnień, jest płaska.
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rama Falcon

Post autor: xyz2a »

Czy jest gdzieś jakieś video/recenzje jak V3 się prezentuje w środku i na zewnątrz?
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rama Falcon

Post autor: Umbur »

Na kanale Tasa jest kilka odcinków jak składa V3. Falcon dla dziewczyny czy jakoś tak.
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rama Falcon

Post autor: xyz2a »

Umbur pisze:
20 maja 2020, 14:32
Na kanale Tasa jest kilka odcinków jak składa V3. Falcon dla dziewczyny czy jakoś tak.
Dzięki - kiedyś mi to mrugnęło na szybko ale myślałem że to stary poczciwy V2. Jak się patrzy to całkiem zgrabnie V3 wygląda.
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

czy ktos zakładał korbe 52(53)/38(39)(42) do falcona?
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

halo falcony

wyslalem meila ale zapytam tutaj dodatkowo, chce zrobic boczki z plexi, jest mozliwosc wyslania na maila plikow dwg/dxf ? wszystkich zaslepek?

w razie czego sam narysuje ale nie musialbym dnia tracic ;)
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Soniacz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2019, 18:00

Re: Rama Falcon

Post autor: Soniacz »

Jak kolega wyżej mam pytanie dotyczące "boczków" do Falcona v2. Czy gdzieś można kupić wersję z plexi lub innego lżejszego tworzywa? Może ktoś wykonuje na zlecenie?
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: Rama Falcon

Post autor: szczur333 »

Soniacz pisze:
16 cze 2021, 12:24
Jak kolega wyżej mam pytanie dotyczące "boczków" do Falcona v2. Czy gdzieś można kupić wersję z plexi lub innego lżejszego tworzywa? Może ktoś wykonuje na zlecenie?
kup plexi na wymiar na allegro (40zł) dwa kawałki, polz na niej org boczek i obrysuj, jako ze na wymiar masz to wystarczy lekko obciąc to co wystaje, zajmie ci to 15-20min zwykła piłką do metalu, potem powiercenie i na koncu szlif pilnikiem i jak fabryka bedzie

ja tak zrobilem i dobrze jest
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Soniacz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2019, 18:00

Re: Rama Falcon

Post autor: Soniacz »

Dziękuję za odpowiedź. Będę kombinował.

Mam do wymiany oś korby. Jaki wkład w tej ramie zalecacie założyć? Tak samo korba co warto zamontować, dodam że na tyle mam wolnobieg 1s 12T i czy napinacz jest również wymagany?
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Rama Falcon

Post autor: ap0f1s »

Masz może obudowe pod sterownik sabvoton do tej ramy?
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
San
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2021, 6:45

Re: Rama Falcon

Post autor: San »

Mam pytanko, bardzo podoba mi się rama v3 bo jest smuklejsza i bardziej przypomina rower. Czy da się osiągnąć zbliżoną pojemność akumulatora w ramie v3 ze sterownikiem na zewnątrz co w przypadku ramy v2 w wersji ze sterownikiem wewnątrz? :mrgreen:
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Rama Falcon

Post autor: sky »

Do tej ramy wchodzi spokojnie 16s16p w dwóch rzędach, a na nich kelly 7218s, BMS i MPe. Nie bawił bym się w kilkanaście dodatkowych ogniw kosztem sterownika na zewnątrz. Lepiej wygląda ze sterownikiem w środku, jest czysto i nie ma ryzyka awarii przez wodę. Dodatkowo z silnikiem Mxus 3K Falcon v3 jest lżejszy ok 10kg w porównaniu do v2 z 20s19p z QS205 co też ma spore znaczenie. Zasięg przy energicznej jeździe to i tak ok 150km a już wtedy można się nieźle zmęczyć w terenie, co wychodzi podobnie do v2.
San
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2021, 6:45

Re: Rama Falcon

Post autor: San »

sky pisze:
31 paź 2021, 8:19
Do tej ramy wchodzi spokojnie 16s16p w dwóch rzędach, a na nich kelly 7218s, BMS i MPe. Nie bawił bym się w kilkanaście dodatkowych ogniw kosztem sterownika na zewnątrz. Lepiej wygląda ze sterownikiem w środku, jest czysto i nie ma ryzyka awarii przez wodę. Dodatkowo z silnikiem Mxus 3K Falcon v3 jest lżejszy ok 10kg w porównaniu do v2 z 20s19p z QS205 co też ma spore znaczenie. Zasięg przy energicznej jeździe to i tak ok 150km a już wtedy można się nieźle zmęczyć w terenie, co wychodzi podobnie do v2.
Dzięki za odpowiedz! rzeczywiście dużo nie zyskamy na takim rozwiązaniu a wygląd mocno ucierpi. Mam jeszcze inne pytanie, jest gdzieś temat związany z legalnością systemu pas na takiej mocnej konstrukcji z przestawianym trybem na 250 wat? Bo gdzieś czytałem że rower musi być zablokowany na większą moc jeśli chcemy się nim poruszać po drodze publicznej.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama Falcon

Post autor: tkoko »

San pisze:
31 paź 2021, 10:08
....... Mam jeszcze inne pytanie, jest gdzieś temat związany z legalnością systemu pas na takiej mocnej konstrukcji z przestawianym trybem na 250 wat? .....
viewtopic.php?f=11&t=1302&hilit=jakie+prawo

Falcon raczej nie spełnia "legalności" jeżeli chodzi o moc silnika, napięcie baterii, prędkość wspomagania, tak więc "PAS" nie ma tu większego znaczenia :D
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Rama Falcon

Post autor: seba40 »

Witam Panowie,
Ma ktoś może schemat ułożenia pakietu 20s17p w falconie w koszykach plaster miodu?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Rama Falcon

Post autor: Yasiu77 »

Zerknij na stronę falcona, tam mają w akumulatorach zdaje się zdjęcie ich firmowych koszyków . Wymiary wychodzą zblizone jak z klasycznych koszyków od markkara
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Rama Falcon

Post autor: seba40 »

Yasiu77
Już wcześniej widziałem zdjęcia na stronie Falcona.
Trochę odbiegają kształtem od koszyków plaster miodu, szczególnie przy zwężeniu ramy.
Niestety pakiet 20s17p wchodzi prawie na styk, więc potrzebny jest dokładny szkic z koszyków plaster miodu.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Rama Falcon

Post autor: Yasiu77 »

A masz już ramę?
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Rama Falcon

Post autor: ap0f1s »

Obrazek
Obrazek

Tu jest do ramy falcon innego zdjecie nie mam. Wchodzi do ramy ale ciasno.

Wyprowadzenia kabli mam z tylu aku. Wyprowadzania to 4x0,15 taśma niklowa.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 18:46 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 2 razy.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Rama Falcon

Post autor: seba40 »

Yasiu77 - tak mam już całego Falcona poskładanego, elektronika też ogarnięta sprawdzona ładowarką i wszystko działa.
Został tylko pakiet do sklecenia. Chciałem zamówić gotowy akumulator, ale potrzebny jest dokładny szkic.
Znalazłem w internecie gotowy akumulator 20s17p do Falcona zbudowany na koszykach plaster miodu, i według niego spożądziłełem szkic, okazało się że jedno ogniwo z górnego pakietu przy zwężeniu ramy wadzi. Brakuje jakieś 5mm.
Więc najpewniej będzie jak kupię ogniwa, koszyki i przed zgrzaniem sprawdzę czy wszystko pasuje.
ap0f1s - dzięki.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Rama Falcon

Post autor: Yasiu77 »

Było kilka wersji v2 z różnymi szerokościami więc ciężko trochę z szablonem do tej ramy. Najlepiej zrobić jak piszesz a jak nie masz jeszcze ogniw to z samych koszyków i jakichś kilku starych ogniw zrób szkielety i wtedy będziesz miał pewność. Budując zbliżony aku z koszyków ( układ plastra odwrócony o 90 stopni ) jak na stronie falcona łatwiej było mi wsadzić pakiet w ramę, szpary między ogniwami pokrywały się z otworami na szpilki. Na stronie Marianprojekt też chłopaki mają foto pakietu z jeszcze innym układem do v2 ale dużo gorzej się go wsadzało.
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Rama Falcon

Post autor: seba40 »

Szkoda że, producent falcona przy kupnie ramy nie dodaje koszyków(oczywiście za dodatkową dopłatą), tym bardziej że je produkuje. A tak trzeba kombinować. Dzięki Yasiu77 za poświęcony czas.
Bach
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:03
Lokalizacja: Uniejów

Re: Rama Falcon

Post autor: Bach »

Cześć, czy może ktoś z kolegów napisać z jakiej grubości blachy jest zrobiona rama Falcona3, mam zamiar wykonać we własnym zakresie chociaż nie mam wymiarów, ale będę próbował coś skonstruować, a może macie wymiary. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ