Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Cyklonebike »

No I stalo sie.
Po calym szeregu bledow I wad recenzowanego wczesniej innego pojazdu ze stajni ebiker przyszla kolej na to co bylo nieuniknione
Rapid 1 , ktory zagraza zyciu uzytkownika
Uszkodzenie wahacza nastapilo przy predkosci 50km/h.
O malo co nie doszlo do tragedii
(Zdjecie uzytkownika)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 mar 2018, 16:30 przez Cyklonebike, łącznie zmieniany 5 razy.
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Dzjohnyj »

I takie coś trzeba pokazywać, a nie mówić, że jest to walka między konkurencyjnymi firmami.
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Cyklonebike »

Hahaha
Arbiter pozamykal watki z recenzji I z dyskusjami I moj post ze zlamanym rapidem od ebiker, ktory stworzylem na prosbe uzytkownika roweru I za jego zgoda
Co za "psi kutas bez s" ;-)
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: GrzegorzS »

Wstaw zdjęcie problemu, ponieważ tego zdjęcia nie da się przybliżyć.
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Cyklonebike »

GrzegorzS pisze:
11 mar 2018, 17:16
Wstaw zdjęcie problemu, ponieważ tego zdjęcia nie da się przybliżyć.
Poprosilem wlasciciela roweru o wiecej zdjec
Passat_EQ
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:16

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Passat_EQ »

Ja na tel widze zlamanie U ksztaltnego zakonczenia wahacza, tam gdzie mocuje sie wyplaszczenie osi silnika
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Cyklonebike »

Passat_EQ pisze:
11 mar 2018, 17:51
Ja na tel widze zlamanie U ksztaltnego zakonczenia wahacza, tam gdzie mocuje sie wyplaszczenie osi silnika
Tez mi sie tak wydaje, ale bez dokladniejszych zdjec od klienta takiej opinii wydac nie moge
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Umbur »

Cyklonebike pisze:
11 mar 2018, 16:56
Hahaha
Arbiter pozamykal watki z recenzji I z dyskusjami I moj post ze zlamanym rapidem od ebiker, ktory stworzylem na prosbe uzytkownika roweru I za jego zgoda
Co za "psi kutas bez s" ;-)
Dla niektórych niestety parę groszy za reklamę jest ważniejsze od czyjegoś życia. :|
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Yin »

Uuu konkret. Jak był użytkowany? Jakieś hopki albo bardo ostra jazda? Po jakim przebiegu poszło? Jaka moc była pakowana w silnik? Właściciel bez obrażeń?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: glebor »

Patrząc na takie zdjęcia to coraz bardziej się cieszę z adaptacji firmowego roweru -> kona carrera, scott, czy giant, lub haibike to całkiem fajne fule, pewnie i tak by pękły przy mocniejszym silniku, ale przynajmniej wiem jakie są ich możliwości, a nie kupujemy sprzęt za cenę roweru PRO, ciśniemy ile wlezie, a sprzęt rozpada się pod dupą...

No cóż nie pierwszy przypadek i pewnie nie ostatni zakupu roweru w tej firmie...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: ap0f1s »

To jest rower z ebikera?
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: djmarcin56 »

masz w temacie napisane, że z ebiker :P
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Umbur »

Yin pisze:
11 mar 2018, 18:49
Uuu konkret. Jak był użytkowany? Jakieś hopki albo bardo ostra jazda? Po jakim przebiegu poszło? Jaka moc była pakowana w silnik? Właściciel bez obrażeń?
Rower nie był zapewne kupowany żeby jeździć po bułki do sklepu, co nie zmienia faktu, że wykonanie bez wyobraźni. :|
guardman
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:55

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: guardman »

Firma ebiker to jedno ale widzę że to kolejna słabej jakości pewnie chińska rama, którą można zamówić z allieexpress albo innych stron. Może warto je opisać i ostrzec użytkowników przed kupowaniem takiej tandety.
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Pavyan »

Niepojęte jest dla mnie jak można robić taki szajs - za taką kasę... i jednocześnie całkowicie lekceważyć zdrowie, a może i życie użytkownika?
Spać bym nie mógł, gdybym coś takiego komuś sprzedał (nawet oddał) i jako producent MUSIAŁ WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za skutki ewentualnych wypadków i szkód, będących wynikiem wad materiałowych i/lub technologicznych.
Co to za dziadostwo, skoro jeden z kluczowych węzłów łamie się jak... spróchniały patyk?
Stal St0 pozaklasowa, odpadowa z zawalcowaniami? A może przedobrzyli i to jakaś stal niespawalna, spękała i "sobie odpadło"? Warto by dokładnie obejrzeć przełom, naprawdę warto! Czy to wina stali czy spawania, materiału czy technologii, może obu czynników.
Kiedyś na szybko zastanawiałem się nad stalą nadającą się do takiej konstrukcji, wyszło mi że bardzo dobry byłby szwedzki Hardox, cienkie blachy to typ 400 i 450, grubsze przekroje mogą być o wyższej numeracji, wytrzymalsze - ale to już trzeba się zakręcić, zamówić, ZAPŁACIĆ konkretne pieniądze. Stawiam, że ramy porządnych e-bike'ów są z tego materiału robione.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: tas »

Poczekajcie z osądami aż właściciel roweru nie przedstawi dodatkowych informacji, bardzo bym nie chciał aby tek wątek zamienił się w 20 stron złożyczenia :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Yin »

Umbur pisze:
11 mar 2018, 20:12
Rower nie był zapewne kupowany żeby jeździć po bułki do sklepu, co nie zmienia faktu, że wykonanie bez wyobraźni. :|
Zapewne, ale każdy użytkuje sprzęt z rożną intensywnością - nieprawdaż? :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: EV-Maniak »

Kurczę, ależ ta firma robi zły pijar e-bajkerstwu... MASAKRA!
To po co budują na takich ramach, jak wiedzą, że to badziewi. Pewnie myślą, że się tym razem uda. Z reszto, nie tylko o ramę chodzi. Ciekawe czy nie zostawili znów cyny w akumulatorze i dziur w ramie, bo chłopaki się źle przyłożyli, a szefo nie stał nad nimi.
W końcu dojdzie do nieszczęścia, ktoś się zabije, sprawą zajmie się PROKURATOR i łapę położą na całe e-bajkerstwo.
Poprosimy więcej fotek, zwłaszcza jeśli można akumulatora, czy nie ma dziur w ramie, no i w ogóle, czy tym razem się przyłożyli, czy też grubymi nićmi szyli...
Awatar użytkownika
Cyklonebike
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2018, 22:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Cyklonebike »

tas pisze:
11 mar 2018, 20:40
Poczekajcie z osądami aż właściciel roweru nie przedstawi dodatkowych informacji, bardzo bym nie chciał aby tek wątek zamienił się w 20 stron złożyczenia :)
Przychylam sie do prosby tas"a
Czekam na dodatkowe zdjecia wahacza oraz opis calej sytuacji.
Na ta chwile nie osadzjmy sprawy, poniewaz mamy za malo danych.
Dziekuje
Mechano
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:17

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Mechano »

Tas i Cyklon mądrze piszą, tylko, że tłum już wydał ocenę i co by się nie działo to e-biker jest już przekreślony i uważany za wroga.
Swoją drogą podejrzewam, że każdy duży producent motoryzacyjny miał w swojej historii nie jedną wadę produktu a jednak te marki nadal jeżdżą (pewnie również te luksusowe) i nawet o tym nie wiemy.
Żeby nie było, że bronie e-bikera. Doskonale widzę drugi przypadek takiego roweru od nich ale wiem też o dużej ilości zestawów Rapid, które są chętnie kupowane i jest na nie popyt. Ludzie na nich jeżdżą i sobie chwalą, co widać po grupie na fb.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Yin »

Ano chwalą, bo ci co nie chwalą są z grupy usuwani :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: wit »

nasuwa się retoryczne pytanie, - czy ci co chwalą to nie są przypadkiem "znajomi i przyjaciele " ?
kilku pracowników, kilka żon pracowników, ciocia wujek i siostrzeńcy i już jest ze 30 zadowolonych "klientów" twarzoksiążka przyjmie wszystko...
może klienci może nie -któż to wie...

i jak dla mnie nie ważne ilu zadowolonych klientów -wystarczy 1 lub 2 sztuki z wadami kardynalnymi zagrażającymi zdrowiu lub życiu i produkt jest skreślony.
jeśli wysiada silnik, zdechnie aku, światło -to szczegół i niemiła wada do poprawienia. może się zdarzyć.

Ale wady stwarzające istotne ryzyko dla zdrowia i życia użytkownika NIGDY nie powinny się zdarzyć w ebiku.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: WojtekErnest »

Troszkę się "nakręcacie". Zestawy do samodzielnego złożenia, które zapewne dominują w ich sprzedaży, będą miały setki a za chwilę tysiące odbiorców. To jest inny "świat" nic indywidualne kontrukcje typu pseudo Falcon. I Ci nieznajomi dla firmy ludzie raczej będą zadowoleni ze mają gdzie w Polsce kupić, zmontować id.
Ps. Nie nie jestem w żaden sposób powiązany z tą firmą :-) Bądżmy obiektywni i sami róbmy tak aby nas nie wytykano palcem. A zagrożeń jest wiele i na pewno każdy, ze swoich szczególnie wcześniejszych konstrukcji niekoniecznie jest dumny.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: EV-Maniak »

Dla mnie ta firma jest skreślona. Nic absolutnie się nie nakręcam, ale ewidentne dziadostwo wypuszcza na rynek i psuje całą reputację e-bajkerstówu. Szkodzi dobremu imieniu naszej PASJI. Oby się tylko nikt nie zabił przez nich, pal licho jak chałupa pójdzie z dymem. Nie cierpię dziadostwa i jak ktoś na dziadostwie wyrywa innym kasę z portfela. To żadna wpadka. Bo wpadka jest jedna, a nie kilkanaście i to nie w jednym modelu. Koniec, kropka firma pozamiatana. Internety nie zapominają. To zielony henio wie, że cyny się nie zostawia w akumulatorze, że pojemnik ma być szczelny, a jednoślad jedno, a nie dwuśladem. Dziękuję, nie kupuję.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: wwojciech »

Trzeba być obiektywnym ale tu przyświeca jeden cel kasa. Zestawy rapida sprzedawane w szmacianych torbach które urywaja się przy pierwszej jeździe? Mxus k5 w ramię rapida. Nie ważne jest bepieczenstwo.
Awatar użytkownika
Tomek
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:11

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Tomek »

Jak tak na to patrze to cieszę się, że mam ramę falcon od Sebastiana, jakoś czuję się na niej bezpiecznie, a było killa sytuacji gdzie wahacz mogło urwać a tylko felga moto stalowa za 300zł pogła się jak rabarbar a wahacz nie wzruszony (od tamtej pory mam więcej ochraniaczy i kask full) :p
Ja osobiście nie lubiałem ebikera za złamanie nienapisanej zasady, że budujemy, jeździmy cieszymy się naszą pasją ale nie chwalimy się tak oficjajnie, że...(wiadomo) a kolega postanowił na tym zarobić i robi to bez wyobraźni... Ciekawe czy sam byłby na tyle odważny by na maszynie produkcji swojej "firmy" pojechać w las i się rozpędzić...
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: glebor »

podbijam, żeby nie zdechło :P
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: EV-Maniak »

I co ? Poprawiła się ta firma ? A może teraz inna wiedzie prym w dziadostwie?
Awatar użytkownika
Tombe
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 21 lut 2018, 10:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: Tombe »

zeeltom pisze:
11 mar 2018, 20:03
Nie... to sponsor tamtego forum, a ściślej sponsor admina ;)
Jaki ebiker? :D
I tu jest mój powód od dumy, że poprosiłem o usunięcie mojego konta z tamtego forum ;)
Nie będę imiennie odpowiadał za reklamę firmy o wątpliwej reputacji ;)
Dobrze by było postąpić konsekwentnie, również wobec innych firm o wątpliwej reputacji.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolejny Rapid 1 ze stajni ebiker :-(

Post autor: glebor »

Jakbyśmy mieli opisywać potyczki, błędy w konstrukcjach to raczej serwer by tego nie uciągnął. Na fejsie sie czasami przewija jakość wykonania np. baterii robionych przez topowe firmy, gdzie zgrzewy same puszczają. Panowie raz na tysiąc ogniw sprawdza sie jeden zgrzew, czy nie rozkalibrowuje się zgrzewarka ;) ... Ja nie korzystam z usług ebikera, trudno mi powiedzieć cokolwiek o ich produktach rzetelnie...

Z bateriami ogólnie jest coraz lepiej wśród wykonawców, coraz mniej jest śmieci z demontażu, jak kiedyś testowałem "baterię" zrobioną na odzysku ogniw z baterii laptopowych, to można powiedzieć, że "testowałem" bo po przemierzeniu miernikiem i rW 290mohm dalsze testy nie miały żadnego sensu. Szkoda mi tylko gościa, co został zrobiony w ciacho i tyle... Także zanim ktokolwiek zleci akusa "firmie" noname z OLX to się radzę zastanowić 5x czy warto...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
ODPOWIEDZ