Amortyzator do Eleek Lite

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Wino
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:34

Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Wino »

Zamierzam kupić tani amortyzator dwu półkowy do ramy Eleek lite z alieexpres
Tylko tam jest kilka wersji i nie wiem która wybrać. kolo to ruff cycle rozmiar 24x3 cala
Moze ktos doradzic?

https://pl.aliexpress.com/item/33037918 ... 692ad1ed37
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: pxl666 »

Jego jedyną zaletą jest cena . Raczej będzie mało sztywny, mało czuły i jak zacznie się sypać to nie będzie szans na serwis chyba że jakiś amatorski. Co prawda kupic w tych pieniądzach dwupółke to jedynie kradzioną . Natomiast chyba wolałbym jakiegoś foxa 40 poszukać i zrobić mu serwis
Wino
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:34

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Wino »

na początek musi starczyć ... jak przetrwa przyszły sezon to później kupie coś lepszego. Na ta chwile cala kasa pójdzie na elektryfikacje rowerka i zostana jakies ochlapy na cos chińskiego a zależy mi na wyglądzie xD . tam jest kilka wersji jakies air/oil i nie wiem ktore wybrać
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: pxl666 »

No raczej olej . Jak kupisz to opisuj wrażenia
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Zxc843 »

Prędzej bym kupił zooma dh albo poszukał czegoś używanego firmowego na olx, np. marzocchi 888, rock shox domain, rock shox boxxer
KRAKÓW
Wino
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 20:34

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Wino »

Tak się zastanawiam czy będzie pasować do mojej kola (jeszcze nie zlozone nie wiem jaka bedzie szeroka) felga 60mm i opona ruffcycle 24x3cala
jest jakis kalkulator albo jakas tabela do tak duzych opon?

http://www.roowery.pl/towar/324/opona-2 ... ati-o.html
http://www.roowery.pl/towar/353/obrecz- ... 2467r.html
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: moonkagliwicee »

Wino pisze:
25 paź 2020, 3:57
Tak się zastanawiam czy będzie pasować do mojej kola (jeszcze nie zlozone nie wiem jaka bedzie szeroka) felga 60mm i opona ruffcycle 24x3cala
jest jakis kalkulator albo jakas tabela do tak duzych opon?

http://www.roowery.pl/towar/324/opona-2 ... ati-o.html
http://www.roowery.pl/towar/353/obrecz- ... 2467r.html
Mam te opony i mialem je zalozone na obreczach 40mm. W rzeczywostosci sa wezsze niz 24x2.8 i u mnie mialy szerokosc okolo 65mm
Załączniki
Screenshot_20201030-005417_Gallery_compress9.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Maran_hand »

Zoom mówicie. Gdyby zrobić konkurs na największe g.. to każdy Zoom byłby moim faworytem :) A patrząc na cenę tego Eleek to coś mi się widzi że byłaby zażarta walka o pierwsze miejsce.
Szkoda kasy a może i nawet zębów nawet jeśli to ma być jednosezonówka.
smdrwf12300
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:32
Lokalizacja: Mikołów

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: smdrwf12300 »

A mnie sie zdaje ze opinie mozna wydawac jak sie taki amortyzator zakupi i go użytkuje lub widzialo sie jakies testy . Prawda jest taka ze wszyscy producenci produkuja w Chinach tylko pozostaje kwestja "zawartosci metalu w metalu " w stosunku do ceny . Jak kolega Wino dostanie amor to moze bedziemy mieli kolejny test i wedy bedzie mozna powiedziec czy stosunek ceny do jakosci był opłacalny.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: pxl666 »

Toroopek ma zooma
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Zxc843 »

Zoom, jak najbardziej będzie działać ale musisz się liczyć z tym że prawdopodobnie zużyje się szybciej niż droższe amortyzatory, nie pamiętam dokładnych wymiarów, ale możliwe że od starych marzocchi juniorów albo rock shox boxxerow 2003-2005 części mogą pasować.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: pxl666 »

Zxc843 pisze:
14 lis 2020, 10:27
Zoom, jak najbardziej będzie działać ale musisz się liczyć z tym że prawdopodobnie zużyje się szybciej niż droższe amortyzatory, nie pamiętam dokładnych wymiarów, ale możliwe że od starych marzocchi juniorów albo rock shox boxxerow 2003-2005 części mogą pasować.
Części z rockshoxa lub foxa do zooma ??
Moim zdaniem najsłabszą stroną zooma będzie praca . Z drugiej strony trafić tanio używany widelec w dobrym stanie to trzeba mieć sporo szczęścia. Zwłaszcza dwupółke które rzadko się kupuje by stały w garażu i raczej są dojechane
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Zxc843 »

pxl666 pisze:
14 lis 2020, 14:17
Zxc843 pisze:
14 lis 2020, 10:27
Zoom, jak najbardziej będzie działać ale musisz się liczyć z tym że prawdopodobnie zużyje się szybciej niż droższe amortyzatory, nie pamiętam dokładnych wymiarów, ale możliwe że od starych marzocchi juniorów albo rock shox boxxerow 2003-2005 części mogą pasować.
Części z rockshoxa lub foxa do zooma ??
Moim zdaniem najsłabszą stroną zooma będzie praca . Z drugiej strony trafić tanio używany widelec w dobrym stanie to trzeba mieć sporo szczęścia. Zwłaszcza dwupółke które rzadko się kupuje by stały w garażu i raczej są dojechane
Tak, ten zoom ma chyba golenie 32 mm wiec uszczelki golenie itp mozliwe ze beda pasować ze starych marzocchi i rock shox
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Maran_hand »

smdrwf12300 pisze:
14 lis 2020, 7:34
A mnie sie zdaje ze opinie mozna wydawac jak sie taki amortyzator zakupi i go użytkuje lub widzialo sie jakies testy . Prawda jest taka ze wszyscy producenci produkuja w Chinach tylko pozostaje kwestja "zawartosci metalu w metalu " w stosunku do ceny . Jak kolega Wino dostanie amor to moze bedziemy mieli kolejny test i wedy bedzie mozna powiedziec czy stosunek ceny do jakosci był opłacalny.
Są rzeczy, których przydatność i trwałość łatwo ocenić choćby tylko po ich cenie. Nie ma cudów, coś co kosztuje 1/3 ceny bliźniaczego produktu jakościowo musi odstawać. Ale jako człowiek małej wiary, przy tym świadomy braków we własnej wiedzy, prosty i skromny 😜 więcej nic nie będę pisał w tym temacie. Cierpliwie poczekam na opinię użytkownika, taką po roku użytkowania. Trzymam kciuki za to bym nie miał racji, serio 😇
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Tooropek »

pxl666 pisze:
14 lis 2020, 9:17
Toroopek ma zooma
Nie ma już od przeszło pół roku, jednakże Maran ciągle atakuje "zoom" bo miał trefną sztukę która pod jego własnym ciężarem, żony i całej ciężkiej stalowej konstrukcji roweru po prostu skończyła żywota zanim dała jakikolwiek pogląd na pracę i jego możliwości. Mój zoom dh680 świetnie pracował, lecz nie idealnie bo medium tłumiącym był olej i sprężyna, a to jak wiadomo na krawężniki czy dziury w drogach szutrowych jest okej, ale już na kamieniach powoduje wypadanie plomb z zębów.

Nie każdy amortyzator do nie każdego roweru.

Nic więcej dodawać nie muszę, niech ludzie kupują to co chcą i na co ich stać, jedną złą opinią źle użytkowanego (zakatowanego) amortyzatora nie można wydawać opinii ostatecznej.

Do pxl.

To jest mój rower i więcej mi nie trzeba, a wręcz i tego chciałbym się pozbyć.


Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Maran_hand »

Rowery pomyliłeś, zoom był w jednoosobowym ;) i nie jeździł w terenie tylko po płaskich ulicach Wawy więc nie był skatowany. Spoko, każdy kto co lubi. I na serio jestem jedynym który niedocenia Zooma? Oj chyba nie. A może Ty jesteś jedyną osobą która rozpływa się nad jakością tych amortyzatorów?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: Tooropek »

Nie rozpływam się, wręcz przeciwnie. Doceniam ich jakość za tak niską cenę. Oczywiście, że słabo dh680 wypada przy jakimś rokszoku czy marcoku powietrznym i nie ma co porównywać... Nie te półki cenowe.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Amortyzator do Eleek Lite

Post autor: benju3 »

Jakie psują wam silniki, jeżeli chodzi o oś ? M12 wchodzi?
ODPOWIEDZ