Rama dla żony - Koga Miyata

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: Cord »

Cześć,

Chciałbym zelektryfikować rower żonie.

Obrazek

Jak to rozwiązać w tej ramie?
Myślałem że może upchne wszystko na bagażnik. Jakiś 13S8P i sterownik. Problem polega na tym że czasem będziemy wozić dwulatka na foteliku tylnym. Wizja aku mojej budowy pod siedziskiem jakoś mnie nie przekonuje :) Macie moze jakiś pomysł?
Załączniki
image.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: tkoko »

Najprościej podnieść nieco bagażnik tak by zmieścić aku ze sterownikiem.
Załączniki
1.jpg
miki
Forumowicz
Posty: 1389
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: miki »

Autor napisał, że nie chce akumulatora pod siedzeniem fotelika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: tkoko »

miki pisze:
06 lip 2021, 17:39
Autor napisał, że nie chce akumulatora pod siedzeniem fotelika.
"Autor napisał" że chce mieć możliwość wożenia dziecka w foteliku na bagażniku, lub nad nim. W czym widzisz problem przy baterii pod bagażnikiem, napisał natomiast że nie chce baterii pod siedziskiem, co rozumiem że chodzi np o bidon pionowy pod siodełkiem :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2021, 20:09 przez tkoko, łącznie zmieniany 1 raz.
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: Cord »

Bidon pionowy pod siodełkiem żony? Mógłby być. Będzie się to trzymać na dwóch śrubach? Można gdzies zmaówić taki bidon na wymiar? Wtedy sterownik pod bagażnik i gitara. Jak podnieść bagażnik? Spawać aluminium? Czy jakies dystanse?

Doprecyzuję: nie chciałbym akumulatora pod dupką synka bo synek nie potrafi sie ewakuować a żona już bardziej. Zresztą może mam paranoje, możecie mnie naprostować. Aku od uzytkowania chyba nie tak często się zapalają? Cześciej chyba podczas ładowania? Wrzuce czujnik temp w środek i powinno być ok? Nadmienię że ogniwa szykuję z odzysku po laptopach. Wszystkie testuję prądem 3 A (warunek to mniej niż 40 stopni C w warunkach koszykowych na parapecie) i grupuję rezystancją i pojemnością.

Powiedzcie mi jeszcze, brać mxusa 3k i zasilić na początek baterią 48V 30 A czy ten trekingowy z nexuna? Zamknę sobie wtedy mozliwosc rozbudowy ale to w koncu jest miejska damka na V brake i kołach 28. Hamulce już teraz zmieniać na hydrauliczne?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2021, 20:59 przez Cord, łącznie zmieniany 2 razy.
miki
Forumowicz
Posty: 1389
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: miki »

Czyli dobrze zrozumiałem.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: pxl666 »

Czy ja czytam maxus 3k do tego co na zdjęciu?
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: Cord »

No nie wiem hehe. Dlatego pytam. Czyli 30h ? Na codzien jeżdżę na czoperku więc pozycja mnie jakoś nie przeraża 🤣
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: pxl666 »

A jak widzisz wkładanie silnika z vmaxa do komara ?
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: Cord »

Tak po prawdzie v max jest w ramie Virago więc to praktycznie szatan w komarze. Trafiłeś z porównaniem e punkt. 🥰
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: pxl666 »

Wsadź starej mocną przekładnie w tył lub mida . Najlepiej tongshenga . Będzie happy . Pierwsze zdanie należy lajtowo interpretować
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: moonkagliwicee »

A moze jednak warto przemyslec baterie na bagazniku? Mieszkam w Holandii i na codzien widuje dzieciaki w fotelikach na bagazniku z bateria pod tylkiem. Na Twoim miejscu szukal bym jakiejs niedzialajacej baterii wraz z bagaznikiem. Wywalasz cale wnetrze obudowy na accu i do srodka wkladasz nowy pakiet. Wszystko szczelnie zamkniete w ladnej metalowej obudowie. Na foto przykladowa elektryczna Koga
Załączniki
KBIL5318.png
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: Cord »

O widzisz, va max w komarze - mxus 3k turbo w kodze. Może masz rację, rozglądne się za bagażnikami tego typu.
pxl666 pisze:
06 lip 2021, 23:53
Wsadź starej mocną przekładnie w tył lub mida . Najlepiej tongshenga . Będzie happy . Pierwsze zdanie należy lajtowo interpretować
Dlaczego akurat mid? Uzytkowanie tego rozwiązania jest prostrze niż wspomaganie z silnikiem z tyłu?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama dla żony - Koga Miyata

Post autor: pxl666 »

Cord pisze:
07 lip 2021, 7:26
O widzisz, va max w komarze - mxus 3k turbo w kodze. Może masz rację, rozglądne się za bagażnikami tego typu.
pxl666 pisze:
06 lip 2021, 23:53
Wsadź starej mocną przekładnie w tył lub mida . Najlepiej tongshenga . Będzie happy . Pierwsze zdanie należy lajtowo interpretować
Dlaczego akurat mid? Uzytkowanie tego rozwiązania jest prostrze niż wspomaganie z silnikiem z tyłu?
w przypadku tongshenga jest całkiem okej ,wystarczy nie zmieniać biegu pod obciążeniem, zaletą jest kompletność rozwiązania - hermetyczne wtyki itd.
ODPOWIEDZ