Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Cześć, chce kupić jakąś ramę i przełożyć części od mojego fata, głównie z powodu checi posiadania tylnej amortyzacji. Czy w jakąś ramę wejdzie rozstaw 17cm z silnikiem?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Tooropek »

Enduro Electric Nike (EEB), Ekross lite i inne tego typu customy mają regulowany rozstaw wideł.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
24 paź 2022, 19:53
Enduro Electric Nike (EEB), Ekross lite i inne tego typu customy mają regulowany rozstaw wideł.
Dzięki, celowal bym w EEB, bo mam już baterie 19s w dwóch rzędach, a jaki do tego tylny amor dokupić żeby był w miarę tani a dobry? Mam jeszcze zagwozdke bo te opony do fata szybko się zdzieraja, czy nie lepiej zaplesc silnik w obręcz moto 21 z tyłu i dać oponę moto? Może będzie bezpieczniej i gumę się będzie łapać rzadziej.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Tooropek »

Rcp-2s 220mm z jak najtwardszą sprężyną z możliwych, lub szukaj jakieś używki z medium olej/sprężyna. Moje koło moto 19" z mxusem 3k z grubą dętką i oponą mega terenową waży blisko 20kg więc czy warto iść w tym kierunku? Oczywiście gumy nie złapiesz na moto oponie i wrócisz bez problemu na flaku bo taka opona jest mega twarda i nie wymaga ogromnego ciśnienia jak rowerowe...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
25 paź 2022, 17:31
Rcp-2s 220mm z jak najtwardszą sprężyną z możliwych, lub szukaj jakieś używki z medium olej/sprężyna. Moje koło moto 19" z mxusem 3k z grubą dętką i oponą mega terenową waży blisko 20kg więc czy warto iść w tym kierunku? Oczywiście gumy nie złapiesz na moto oponie i wrócisz bez problemu na flaku bo taka opona jest mega twarda i nie wymaga ogromnego ciśnienia jak rowerowe...
Ja mam obecnie 80amper 19s, fajnie to idzie i to chyba max na 3k turbo, nie wiem jak inne sterowniki typu ml60 bo tam prąd fazowy się ustawia czy ten sterownik byłby lepszy od mojego blokowca, chyba rzeczywiście nie będę zmieniał na moto z racji wagi - uświadomiłes mnie :) tylko przełoże osprzęt z fata cały. Ta rama lite fajna jest tyle że bym musiał baterie robić a tam podobno 16s9p się mieści a 21700 nie wiem ile, ale fajny taki smukły by był. Ta druga rama z aliexpress taki masywniejszy wachacz się wydaje. Generalnie jakbym miła amortyzację w facie to bym nie zmieniał, ale po lesie jak się jedzie te 50kmh to plecy bolą czasem jak jakaś dziura pod liśćmi czy coś, a na fullu tego nie mam.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Tooropek »

Licz się też z tym, że pojazd na ramie eeb będzie ważył szacunkowo nawet 10kg więcej. Ale raczej poza wagą będą same korzyści względem ramy rowerowej.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
25 paź 2022, 21:46
Licz się też z tym, że pojazd na ramie eeb będzie ważył szacunkowo nawet 10kg więcej. Ale raczej poza wagą będą same korzyści względem ramy rowerowej.
To zbieram pieniądze :) pewnie jeszcze hamulce będą do wymiany i amor przedni też bo ten, który mam jest himalo taki powietrzny, ale nie olejowy tylko jakiś siłownik jest po prawej stronie. Takie były kiedyś marzocchi bombery po 900zl z Niemiec ciekawe czy by tam weszło koło przednie od fata. Dzięki za rady. Pozdrowienia.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
25 paź 2022, 21:46
Licz się też z tym, że pojazd na ramie eeb będzie ważył szacunkowo nawet 10kg więcej. Ale raczej poza wagą będą same korzyści względem ramy rowerowej.
Tooropku widziałem twój rower też na tej ramię z Ali o której pisałeś, jakie tam dałeś opony kostkę to jest 3.0? Jaki silnik i baterie do tego i sterownik? Moze sprzedam swój i zrobię od nowa jak to nie biedzie KP 2x więcej kosztowało. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Tooropek »

Marki i modelu tylnej nie podam z pamięci, ale to typowa krosówka moto 19" x 3, przód od nexuna 26" x 3 rowerowe. Sterownik sabvoton ml7280s, Aku poduchy NMC od VW z bmsem ant 200. Wszystkie detale będą opisane niedługo w innym temacie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
27 paź 2022, 1:58
Marki i modelu tylnej nie podam z pamięci, ale to typowa krosówka moto 19" x 3, przód od nexuna 26" x 3 rowerowe. Sterownik sabvoton ml7280s, Aku poduchy NMC od VW z bmsem ant 200. Wszystkie detale będą opisane niedługo w innym temacie.
A gdzie takie poduchy kupic? Lepsze to od ogniw 21700? Jak je się łączy ze sobą? Może bym sprzedał swoją baterie i kupił takie poduchy jak w ramię dużo miejsca jest
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Opony od fatbike w jaka ramę wejdą.

Post autor: Tooropek »

Szukaj po olxie, są na alledrogo. Ja mam od znajomego, który nie handluje tym.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ