Rama z Chin Stalowa 25kg

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

Cześć, mam pytanie czy ktos z Was używa takiej ramy jak na zdjęciu
Screenshot_20221219_103136_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon_copy_768x1664.jpg
Chce przełożyć tam osprzęt z fatbike, bo on nie jest amortyzowany i bolą mnie plecy po jeździe mimo amortyzowany sztycy. Znalazłem taką ramę razem z amortyzatorem za nieduże pieniądze. Chciałem kupić ramę enduro, lecz tam jest za mała szerokość skrzynki na baterie. Potrzebuję 15cm szerokości bo tyle ma moja bateria, niby ta rama tyle ma ale nie wiem jeszcze czy to jest wymiar wewnątrz czy na zewnątrz. Bateria mam 2rzedy 21700. Ewentualnie czy moglibyście mi doradzić co zrobić żeby jakoś z tego fata zrobić amortyzowany sprzęt. Widziałem na alledrogo za 1.400 jakiegoś fata z amortyzacja, jakby do niego przełożyć graty. Z drugiej strony ten obecny ma dobrą rama jest to Fisher i stabilnie się jeździ. Myślałem jeszcze nad tym eleek lite z Ukrainy z dropoutem 17cm ale musiałbym sprzedać ta baterie i zrobić nową, ale może byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: equid »

A interesowałes sie tematem sztycy amortyzowanej sr suntur ncx lub podobnej w budowie?
jesli z tego nie korzystasz to moze wystarczy ja zakupic zeby rozwiwazac problem amortyzacji, jak na sztyce to robie to na prawde niezłą robote, prawie jak zwykłę zawieszenie :)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

equid pisze:
24 gru 2022, 22:04
A interesowałes sie tematem sztycy amortyzowanej sr suntur ncx lub podobnej w budowie?
jesli z tego nie korzystasz to moze wystarczy ja zakupic zeby rozwiwazac problem amortyzacji, jak na sztyce to robie to na prawde niezłą robote, prawie jak zwykłę zawieszenie :)
Mam ncx trochę daje , ale to nie full
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: pxl666 »

plecy bolą również od złej pozycji. zainteresuj się. na yt są materiały na temat pozycji na rowerze . sama zmiana odległości siodła sporo zmienia . kiera ze wzniosem , proste plecy, prostowanie nóg przy pedaleniu ,skręcenie nadgarstków...troche tego jest
zielony71
Forumowicz
Posty: 1325
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: zielony71 »

Czy Wy próbujecie kolegę przekonać, żeby nie przechodził na pełne zawieszenie?
Przecież to nie tylko o ból tyłka się rozchodzi, ale też o trakcję i ogólnie bezpieczeństwo.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: pxl666 »

zielony71 pisze:
25 gru 2022, 13:05
Czy Wy próbujecie kolegę przekonać, żeby nie przechodził na pełne zawieszenie?
Przecież to nie tylko o ból tyłka się rozchodzi, ale też o trakcję i ogólnie bezpieczeństwo.
ja mu tlumacze ze to nie jest automatycznie remedium na bolace plecy. wiesz że na fullu też można mieć złą pozycję?
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

pxl666 pisze:
25 gru 2022, 20:21
zielony71 pisze:
25 gru 2022, 13:05
Czy Wy próbujecie kolegę przekonać, żeby nie przechodził na pełne zawieszenie?
Przecież to nie tylko o ból tyłka się rozchodzi, ale też o trakcję i ogólnie bezpieczeństwo.
ja mu tlumacze ze to nie jest automatycznie remedium na bolace plecy. wiesz że na fullu też można mieć złą pozycję?
Jak jazda po płaski to spoko jest, tylko jak jeżdżę po lesie szybko to mnie bola, a racji braku tylnej amortyzacji.
Awatar użytkownika
CAT-EBIKES
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 sty 2022, 10:54

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: CAT-EBIKES »

Baranski86 pisze:
21 gru 2022, 12:33
Cześć, mam pytanie czy ktos z Was używa takiej ramy jak na zdjęciu Screenshot_20221219_103136_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon_copy_768x1664.jpg

Chce przełożyć tam osprzęt z fatbike, bo on nie jest amortyzowany i bolą mnie plecy po jeździe mimo amortyzowany sztycy. Znalazłem taką ramę razem z amortyzatorem za nieduże pieniądze. Chciałem kupić ramę enduro, lecz tam jest za mała szerokość skrzynki na baterie. Potrzebuję 15cm szerokości bo tyle ma moja bateria, niby ta rama tyle ma ale nie wiem jeszcze czy to jest wymiar wewnątrz czy na zewnątrz. Bateria mam 2rzedy 21700. Ewentualnie czy moglibyście mi doradzić co zrobić żeby jakoś z tego fata zrobić amortyzowany sprzęt. Widziałem na alledrogo za 1.400 jakiegoś fata z amortyzacja, jakby do niego przełożyć graty. Z drugiej strony ten obecny ma dobrą rama jest to Fisher i stabilnie się jeździ. Myślałem jeszcze nad tym eleek lite z Ukrainy z dropoutem 17cm ale musiałbym sprzedać ta baterie i zrobić nową, ale może byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Mam taką ramę i tam spokojnie wchodzi 240 ogniw 21700 w układzie 20s12p w dwóch piętrach. Zmieściłem jeszcze tam ładowarkę 25A (!) bez obudowy oraz Kelly 7212S,, więc co by nie mówić o wytrzymałości ramy, to jednak jest pojemna!
Damian
https://cat-ebikes.pl/
Pakiety akumulatorowe, rowery elektryczne, ogniwa li-ion
Profesjonalny montaż, konwersja rowerów (również wysyłkowo)
KONTAKT: sklep@cat-ebikes.pl
tel. 577 512 420
BIAŁYSTOK
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

CAT-EBIKES pisze:
27 gru 2022, 12:55
Baranski86 pisze:
21 gru 2022, 12:33
Cześć, mam pytanie czy ktos z Was używa takiej ramy jak na zdjęciu Screenshot_20221219_103136_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon_copy_768x1664.jpg

Chce przełożyć tam osprzęt z fatbike, bo on nie jest amortyzowany i bolą mnie plecy po jeździe mimo amortyzowany sztycy. Znalazłem taką ramę razem z amortyzatorem za nieduże pieniądze. Chciałem kupić ramę enduro, lecz tam jest za mała szerokość skrzynki na baterie. Potrzebuję 15cm szerokości bo tyle ma moja bateria, niby ta rama tyle ma ale nie wiem jeszcze czy to jest wymiar wewnątrz czy na zewnątrz. Bateria mam 2rzedy 21700. Ewentualnie czy moglibyście mi doradzić co zrobić żeby jakoś z tego fata zrobić amortyzowany sprzęt. Widziałem na alledrogo za 1.400 jakiegoś fata z amortyzacja, jakby do niego przełożyć graty. Z drugiej strony ten obecny ma dobrą rama jest to Fisher i stabilnie się jeździ. Myślałem jeszcze nad tym eleek lite z Ukrainy z dropoutem 17cm ale musiałbym sprzedać ta baterie i zrobić nową, ale może byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Mam taką ramę i tam spokojnie wchodzi 240 ogniw 21700 w układzie 20s12p w dwóch piętrach. Zmieściłem jeszcze tam ładowarkę 25A (!) bez obudowy oraz Kelly 7212S,, więc co by nie mówić o wytrzymałości ramy, to jednak jest pojemna!
Podobno rama ma szer wewnątrz 14 cm ja mam baterie 15.5cm dwa rzędy obok siebie, najwyżej rozetne i rozloze ta baterie. A jak się jeździ nie rozeszkadza masa ramy, jaki masz silnik i ile amper podajesz?
Awatar użytkownika
CAT-EBIKES
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 sty 2022, 10:54

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: CAT-EBIKES »

Baranski86 pisze:
27 gru 2022, 13:08
CAT-EBIKES pisze:
27 gru 2022, 12:55


Mam taką ramę i tam spokojnie wchodzi 240 ogniw 21700 w układzie 20s12p w dwóch piętrach. Zmieściłem jeszcze tam ładowarkę 25A (!) bez obudowy oraz Kelly 7212S,, więc co by nie mówić o wytrzymałości ramy, to jednak jest pojemna!
Podobno rama ma szer wewnątrz 14 cm ja mam baterie 15.5cm dwa rzędy obok siebie, najwyżej rozetne i rozloze ta baterie. A jak się jeździ nie rozeszkadza masa ramy, jaki masz silnik i ile amper podajesz?
Nie mierzyłem dokładnie, robione raczej na przymiarkę koszyków na ogniwa. Z zewnątrz szerokość to 15 cm. Masa ramy może być przeszkodą do bardziej wyczynowej jazdy, ale rower daje radę w lekkim terenie. Silnik Mxus 3k turbo 3T, podaję 120A prądu z akumulatora, fazowy coś koło 200A. Wiem - dosyć dużo jak na ten silnik, ale pilnuję temperatury. Drugi raz bym nie wziął nawoju 3T (21x3), ponieważ faktycznie mogę się rozpędzić nawet do 80-90 km/h, ale jednak ma on za mało momentu obrotowego przy starcie. Lepiej brać 4T.
Damian
https://cat-ebikes.pl/
Pakiety akumulatorowe, rowery elektryczne, ogniwa li-ion
Profesjonalny montaż, konwersja rowerów (również wysyłkowo)
KONTAKT: sklep@cat-ebikes.pl
tel. 577 512 420
BIAŁYSTOK
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

CAT- nie wymagaj dobrego przyspieszenia na 3k 3T jak masz kloca o masie całkowitej powyżej (zgaduje) 60kg + raider za pewne 70-80kg. Ta rama to pudło, nie ma co się oszukiwać ani to wygląda ani nie daje nic od siebie poza pojemnym brzuchem na pakiet itd.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
28 gru 2022, 21:12
CAT- nie wymagaj dobrego przyspieszenia na 3k 3T jak masz kloca o masie całkowitej powyżej (zgaduje) 60kg + raider za pewne 70-80kg. Ta rama to pudło, nie ma co się oszukiwać ani to wygląda ani nie daje nic od siebie poza pojemnym brzuchem na pakiet itd.
Bo jeszcze taka patrzyłem eeb enduro z takimi srobkami czerwonymi, ona waży 13kg coś koło tego i ma podobno 15cm wewnątrz miejsca, a ja mam 15,3 baterie to się może zmieści, tylko droższa jest 600zl 1800 kosztuje, ale wizualnie ładniejsza. Miałbym tam 20s 80a na 3k turbo.
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Mam taką ramę jednak uchwyt przerobiłem po swojemu ,gdyż zamontowanie sensownego amortyzatora tylnego był niemożliwy.U mnie lata na qs 205 pakiet 20s12p tylko taki udało mi się w niego upchnąć .Ogólnie ta rama stworzyła wiele nieprzewidzianych problemów jednak póki co fajnie się nią śmiga,i z miejsca dziękuję wszystkim którzy okazali pomocną dłoń przy budowie mojego ebike
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

PrzemekBydg pisze:
30 gru 2022, 9:51
Mam taką ramę jednak uchwyt przerobiłem po swojemu ,gdyż zamontowanie sensownego amortyzatora tylnego był niemożliwy.U mnie lata na qs 205 pakiet 20s12p tylko taki udało mi się w niego upchnąć .Ogólnie ta rama stworzyła wiele nieprzewidzianych problemów jednak póki co fajnie się nią śmiga,i z miejsca dziękuję wszystkim którzy okazali pomocną dłoń przy budowie mojego ebike
A możesz wstawić zdjęcia jak wygląda twój rower. Mam prośbę jaka jest szerokośc skrzynki bez boczkow. Mam baterie 15.5cm i nie wiem czy się zmieści tam.
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Oczywiście podjadę do garażu i zrobię fotkę
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Niestety ale skrzynka ma szerokość wewnątrz 14,5cm więc nie da się tam upchnąć nic więcej.Z tego co pamiętam też przerabiałem pakiet bo miał być 20s14p a wszedł tylko 20s12p i to delikatnie mówiąc na styk.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, 15:04 przez PrzemekBydg, łącznie zmieniany 2 razy.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

PrzemekBydg pisze:
30 gru 2022, 16:51
Niestety ale skrzynka ma szerokość wewnątrz 14,5cm więc nie da się tam upchnąć nic więcej.Z tego co pamiętam też przerabiałem pakiet bo miał być 20s14p a wszedł tylko 20s12p i to delikatnie mówiąc na styk.
Dziekuje za zdjęcie, a jaki masz amortyzator z tyłu, jaki koszt?
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Chińska technologia spirit beast wersja 280mm :)
https://pl.aliexpress.com/item/4001318649076.html tak jak pisałem uchwyt był dorabiany na plazmie cnc ze względu na to że nie mieścił sie taki rozmiar.Rowerowe dampery nie dawały rady ten jest spoko z tego co widziałem są podobne dostępne w Pl
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

To jakaś moda na odwrotny montaż damperów? Przemek nie mogłeś go zamontować zgodnie z przeznaczeniem?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Damper wedle wiedzy sprzedawcy może pracować w takiej pozycji a w odwrotne nie mieści się :)
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

z tego co pamiętam w suzuki gsxf też miałem komorę na dole przepraszam pomyłka i nie było żadnego problemu.Ta rama naprawdę jest problemowa przy tej wadze wymiękały różne amory mam ich kilka bo testowałem czy dadzą radę tylko ten spełnił moje oczekiwania i niestety tylko w tej pozycji pasuje a już nie chciałem więcej modzić z uchwytem. Dodatkowo dodam z innego forum cyt:Bez różnicy. Najlepiej tak żeby dostęp do regulacji był łatwy, a jak jest tak w obu pozycjach to tłokiem do góry. Jak piszesz, mniej błota na tłok się będzie dostawać.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

Czyli to jakaś moda by damper montować odwrotnie 😁 "bez różnicy" to tak jak by oponę kierunkową zamontować kierunkiem jazdy do tyłu. Popatrz jak montuje się dampery w nowych rowerach. To powinno dać do myślenia. Niektórzy montują dampery odwrotnie bo mają źle dobrane długości, bagi za duże, "bo tak pasuje, bo inaczej się nie da". Stąd te przekonania, że tak nic nie szkodzi, że jest dobrze.
PrzemekBydg pisze:
31 gru 2022, 13:17
Damper wedle wiedzy sprzedawcy może pracować w takiej pozycji a w odwrotne nie mieści się :)
Nie spodziewałem się czegoś innego. Sprzedawca butów powie Ci, że fajny model i ładnie leżą na Twojej stopie, ale będą ciut przykrótkie i lekką będą uwierać w mały palec. Kupisz bo tak sprzedawca powiedział jak wyżej... 😜

Pozdro 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Nie będę się spierał sprawdzę inne ustawienie w sumie i tak teraz nie używam ,ale czytając doszedłem do kilku wniosków które zostawię dla siebie apropo sprzedawcy......instrukcji itd i innych postów bo wiele ludzi robi po swojemu.....opony mam asymetryczne więc to nie problem
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

Opisuj jak możesz wrażenia i problemy na temat chińskiej ramy bo nie jedna osoba szuka jakiś porad i podpowiedzi. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że jest odwrotnie damper, ale skoro wynika to z budowy ramy itd itp to spoko. Szczęśliwego nowego roku btw. 🙂
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: pxl666 »

PrzemekBydg pisze:
31 gru 2022, 13:17
Damper wedle wiedzy sprzedawcy może pracować w takiej pozycji a w odwrotne nie mieści się :)
damper może być montowany dowolnie. przecież w fabrycznych rowerach to widać
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Tak masz rację dlatego ja skonsultowałem to jeszcze ze sprzedawcą ,amor to nie buty które uwierają od razu :) ale nie czepiajmy się już tego bo każdy może napisać poco ci taka opona ? , poco co qs205 ?, a czy aby 20s12p nie jest za mały dojedziesz go ,aż końcu po co ci taki sterownik bms za mały itd ........spoko.Ktoś na forum potrzebował porady więc odpisałem posiadając jak w poprzednim moim temacie najbardziej gównianą ramę na rynku odpowiedź użytkownika forum na moje zapytanie .Reasumując ja się nie obrażam przyjmuję każdą krytykę jaka by ona nie była cały czas mając w głowie opinię że posiadam najbardziej gównianą ramę ale Panowie ja jestem z niej zadowolony osiągi na tych komponentach dla mnie są wystarczające.Kolego Baranski86 jeśli będziesz miał jakieś jeszcze pytania o rozwiązania chętnie Ci pomogę , udostępnię pliki projektu uchwytu razem z adresem firmy która wykonała go dla mnie za grosze wykonają wszystko co chcesz za przysłowiową flaszkę ( ale w pln ) łącznie z poprawą projektu wycięciem plazmą cnc . Jeszcze raz dziękuję za pomoc w projekcie
pxl666 i wspieranie dobrym słowem i tass-owi który pomógł mi nawet nie wiedząc że to ja z silnikiem qs205.
PrzemekBydg
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 05 cze 2022, 11:33

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: PrzemekBydg »

Zmiana pozycji pracy amortyzatora dała tyle że po 5 minutach jazdy zamontowałem go z powrotem tak jak był .Reasumując wolę mieć odwrotnie zamontowany niż zajechaną lagę amorka przez piach i całą resztę syfu i amor cieknący po 5 kilometrach do wymiany tyle w temacie
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

Że tak zmienię temat, czy wie ktoś ile rama eeb ma szerokości ta enduro z czerwonymi srobkami? Mam baterie szerokość na dole 15,5 do 15,8 bo przewód idzie w termokurczu czy ona się zmieści do tej ramy eeb? @Tooropek wiesz może? Ewentualnie mogę zdjąć koszulkę i by było 15.3mm.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

W eeb nie zmieścisz jej prawdopodobnie bo komora nie jest płaska tylko rozszerzana w środku a na dole może zabraknąć ten 1cm. Ale ratunkiem mogą być tujejki dystansowe pokrywy po 1cm na stronę. Później dam zdjęcie jak wygląda moja modyfikacja montażu Aku i jak wygląda rama w środku. Centymetry i inne jutro bo rower mam zabunkrowany dość solidnie...

Edit:

Kliknij w foto żeby powiększyć

Obrazek

Wspawałem dodatkowe podparcie dla Aku (dwa płaskowniki, które poszerzają komorę Aku o jakieś 5cm. Realnie mój pakiet ma 15cm. Sam szkielet ramy ma 14cm o ile dobrze pamiętam.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
02 sty 2023, 16:22
W eeb nie zmieścisz jej prawdopodobnie bo komora nie jest płaska tylko rozszerzana w środku a na dole może zabraknąć ten 1cm. Ale ratunkiem mogą być tujejki dystansowe pokrywy po 1cm na stronę. Później dam zdjęcie jak wygląda moja modyfikacja montażu Aku i jak wygląda rama w środku. Centymetry i inne jutro bo rower mam zabunkrowany dość solidnie...

Edit:

Kliknij w foto żeby powiększyć

Obrazek

Wspawałem dodatkowe podparcie dla Aku (dwa płaskowniki, które poszerzają komorę Aku o jakieś 5cm. Realnie mój pakiet ma 15cm. Sam szkielet ramy ma 14cm o ile dobrze pamiętam.
Dzięki za objaśnienie, a mam pytanie ja się sprawuje ten himalo dwupolka? Ja mam też himalo powietrzny, a w drugiej komorze siłownik jest i po napompowaniu na 110psi to powiem tak on jest taki że mam wrażenie że się nie ugina tak elastycznie jak np rockshock sprężynowy, a jak już się ugnie przy hamowaniu z 60 do 0kmh to powoli odbija. Nie wiem czy to taka jego uroda, a znowu jak napompuje do 70psi to się zapada.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

Musiałbyś się przejechać, mój to solo air, działa wyśmienicie pomimo, że to dwa lata temu była nowość to jestem mocno zadowolony. Trzyma od dwóch lat powietrze, zero rys więc jest git, a działa super naprawdę.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Baranski86 »

Tooropek pisze:
02 sty 2023, 21:23
Musiałbyś się przejechać, mój to solo air, działa wyśmienicie pomimo, że to dwa lata temu była nowość to jestem mocno zadowolony. Trzyma od dwóch lat powietrze, zero rys więc jest git, a działa super naprawdę.
Nagram filmik jutro może, podlinkuje, zobaczylbys jak tam się ugina? Trzyma ciśnienie, ale mam wrażenie że nie wybiera tak nierówności, a właśnie jak jest mniejsze ciśnienie to się zapada i jakby nie miał mocy się podnieść. Takie subiektywne wrażenia. Ta ramę eeb chyba kupię ponieważ, ona jest lżejsza 1800zl koszt jest.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: Tooropek »

Pewnie, że zerknę. Mam ten tydzień zawalony robotą, bo i ja bym chętnie swój nagrał jak pracuje, ale czy będę miał na to czas nie wiem. Nie mam bezpośrednio porównania z dwupółkami powietrznymi wiodących producentów, ale nawet do zwykłego roweru mogę śmiało polecić jako alternatywa, choć już cena nie jest tak fajna jak dwa lata temu i stosunek cena vs jakość średnio wypada. Te rockshoki z eBaya którymi handluje glebor były w tej samej cenie, ale już oczywiście wszystko wykupione i jedynie złotym strzałem można kupić czasem po jednej sztuce w dobrej cenie..
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
benju3
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:26
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: benju3 »

Rama z Chin chyba lepsza, może 10 jazda eleeka. Dzisiaj jazda po zmianie sterownika na 60A i taka przygoda. Rama zakupiona w zeszłym roku i nie wiem co robić? Gwarancja obejmie? Nie jechałem szybko ok 30km nawet nie w terenie tylko na małą dziure w asfalcie.
Załączniki
Zdjęcie WhatsApp 2023-03-26 o 10.12.4111.jpg
Zdjęcie WhatsApp 2023-03-26 o 10.13.08.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5836
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: pxl666 »

czy to poprostu pękła blacha ??
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Rama z Chin Stalowa 25kg

Post autor: tas »

Na zdjęciu kąt natarcia główki ramy nie wygląda dobrze, daj zdjęcie roweru z profilu. To by mogło tłumaczyć taką awarię
Rama nie nadaje się do jazdy bez gruntownego remontu ze spawaniem
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
ODPOWIEDZ