Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Witam serdecznie
Z uwagi na zdrowie- skłonność do ciągłych infekcji po przebytych wielu operacjach,i zmiany w klimacie, postanowiłem ,aby posiadanemu przez siebie skuterowi inwalidzkiemu Cityliner 415, dodać pełną kabinę z drzwiami bocznymi, wykonać podwójny fotel zamiast pojedynczego,by mógł usiąść ze mną opiekun -aaystent i coś na kształt deski rozdzielczej,w której planuje miejsce na nagrzewnicę z funkcją chłodzenia,choćby te rolę miał spełniać mój mini grzejnik elektryczny Home Life (z zastosowana przejściówką na kablu) jakieś proste radio FM z BT, USB,SD, wycieraczka szyby przedniej. Kabinę pragnę wykonać wzorując się na tej z pojazdu Ducati Free Duck zaś deskę rozdzielcza umocować na śruby , wykonaną z ABS,LUB innego lekkiego tworzywa, umocować ją niemal u szczytu kolumny steru. Przednią i boczną szybę koniecznie chciałbym wykonać że szkła,drzwi boczne z czegoś równie trwałego,jeśli plexi to tylko z solidną warstwą ochronną na bokach,zaś na dachu widziałbym matę fotowoltaiczną,które by zasilała radio, nagrzewnice i wycieraczkę. Chciałbym zamknąć się w budżecie 10tys. Jak sądzicie ,czy mój projekt ma sens i szansę wykonalności? Jestem na etapie typowania wykonawców. Pozdrawiam.
Załączniki
i01_81f4c938-c9b1-46f0-970d-bddb84f90e87.jpeg
i01_3d70fa88-e2a3-48ff-a1ba-d2c0360f4ace.jpeg
i01_25925ce5-f3f7-4f2f-b8ac-6f32b3a1e58d.jpeg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Kabina
Załączniki
i01_9_tre_quarti_retro_city_easy-resize.com.jpg
i01_9_tre_quarti_retro_city_easy-resize.com.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Kabina 1
Załączniki
i01_8_destro_city_easy-resize.com-2.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Kabina c.d.
Załączniki
IMG_20220624_184754.jpg
IMG_20220624_184754.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Deska rozdzielcza oraz siedzenia
Załączniki
i01_1656083095414.jpg
i01_breeze-s4-9_easy-resize.com-1.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Mata solarna
Załączniki
IMG_20220624_171911.jpg
IMG_20220624_171429.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Oświetlenie kabiny i amatorskie formy zabudowy
Załączniki
i01_1656083157408.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Propozycje zabudowy
Załączniki
IMG-20220625-WA0016.jpg
IMG-20220624-WA0097.jpg
IMG-20220624-WA0101.jpg
MultiMech
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2022, 15:41

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: MultiMech »

Obawiam się, że 10k przy założeniu, że prace będzie wykonywała osoba trzecia może być za mało. Proszę również zastanowić się nad zasadnością takiego projektu. Taki wózek może okazać się słabą bazą na rozbudowę tego formatu. Proszę rozważyć Renault Twizy, to dokładnie to, co kolega chce skonstruować na bazie wspomnianego wózka.
Jeśli jednak upór jest niezłomny ze swojej strony zaproponowałbym cienką sklejkę ciętą ploterem plus laminowanie.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Maran_hand »

Projekt zacny! Ale przychylam się opinii MultiMech, taka zabudowa to faktycznie wyłamywanie otwartych drzwi. Łatwiej i taniej przerobić pod własne potrzeby coś co już istnieje niż budować od nowa. Dodatkowym minusem są wykonawcy, podejrzewam, że nikt tego nie zrobi w niskiej cenie i nie poświęci tyle czasu ile by się chciało ..a sorry, to już kolega powyżej napisał. Twizy jest rozwiązaniem! ..cholera to też napisał! ;)
Dobra, podpisuję się pod postem MultiMech'a :)

To są Twoje własnoręczne rysunki?
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Witam ponownie. Dziękuję Serdecznie Zacnym Kolegom za wypowiedzi.Przepraszam za straszną amatorszczyznę zarazem niektórych z rysunków. Dziękuję także za podpowiedzi,z tego co się orientuję,Twizzy dedykowany jest posiadaczom co najmniej kategorii AM , A wielu spośród niepełnosprawnych,jest świetnymi kierowcami swoich skuterów inwalidzkich traktowanych jako elektryczne wózki inwalidzkie,ale nie posiada formalnie w sensie stricte ŻADNYCH FORMALNYCH KATEGORII PRAWA JAZDY. Panowie Koledzy zdaje się nie zrozumieli do końca moich intencji ,zatem raz jeszcze to napiszę - NIE ZAMIERZAM NICZEGO TWORZYĆ OD NOWA,LECZ OKABINOWAĆ I DODAĆ PODWÓJNY FOTEL ORAZ DESKE ROZDZIELCZĄ DO JUZ POSIADANEGO OD LAT CITYLINERA 415,żadnego wymyślania koła od początku,a rysunków tuningu zewnętrznego jest kilka ,bowiem otwarty jestem na wszelkie sugestie . Owszem ,gotów jestem poświęcić nawet ciężko zdobyte 10k,oby to był projekt rzetelny, trwały, bezpieczny,solidnie wykonany,przez naprawdę porządnego FACHOWCA PRZEZ DUŻE F,który swoją pracę zechciałby objąć czymś w rodzaju REKOJMII na bazie wspólnej umowy "na wszelki wypadek" zaś historie w stylu " na raz sztuka,robota odwalona,a w razie czego ,to my się nie znamy ", zupełnie mnie nie interesują...Pragnę zamieścić normalne zdjęcia sprzętu identycznego z tym , jski posiadam,a może tutaj znajdę konkretnego, rzetelnego człowieka,który podjąłby się trudu wykonania takiego tuningu ?
Załączniki
8178077c-30b4-4d27-8cf4-7b9c8e7eb9d1.jpeg
3d70fa88-e2a3-48ff-a1ba-d2c0360f4ace.jpeg
49abe94d-03b3-4d84-9c97-6167b31927ec.jpeg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Jestem w trakcie budowy kabiny do 412 , teść się uparł ja wcale nie jestem zadowolony z tego pomysłu bo ja to muszę robić , kabina ma być zdejmowana ,jak chcesz to w przyszłym tygodniu wstawię zdjęcia co jest zrobione na razie robię ramkę z profila stalowego 15mmx15mm .
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie materiały i wskazówki z bieżących prac nad tym projektem.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

wichur pisze:
03 lip 2022, 21:49
Jestem w trakcie budowy kabiny do 412 , teść się uparł ja wcale nie jestem zadowolony z tego pomysłu bo ja to muszę robić , kabina ma być zdejmowana ,jak chcesz to w przyszłym tygodniu wstawię zdjęcia co jest zrobione na razie robię ramkę z profila stalowego 15mmx15mm .
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i materiały z prowadzonych prac . Z jakiego materiału planuje Pan wykonać szyby ? W moim przypadku, zamierzam wykorzystać szyby także do drzwi bocznych z jakiegoś mechanicznie już niesprawnego traktorka ogrodniczego. A żeby zgrabniej osadzić kabinę, planuję wykonanie skromnej deski rozdzielczej, która by zawierała elementarnie przydatne elementy, nagrzewnicę z mini grzejnika elektrycznego, proste radio FM z Bluetooth,oraz sterownik do wycieraczki szyby przedniej, ewentualnie skromna lampka na baterie na przylepiec typu LED. Czy planuje Pan wykonanie także deski rozdzielczej?
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

wichur pisze:
03 lip 2022, 21:49
(...) kabina ma być zdejmowana ,jak chcesz to w przyszłym tygodniu wstawię zdjęcia co jest zrobione na razie robię ramkę z profila stalowego 15mmx15mm .
Także myślę o zdejmowanej kabinie, bo przecież trzeba się dostać jakoś do akumulatorów tego jeździdła.....



Może zbiór wskazówek zawarty w tych filmach okaże się pomocny:






Załączniki
4d51c8884676b121a90ffa5303d6.jpeg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Na razie robimy ramkę , szyby albo poliwęglan lub pleksi ale to jeszcze zobaczymy , najlepsze by było szkło może jakieś ze złomu się dobierze rozmiarowo , z deska nic nie robimy chodzi nam tylko o osłonę przed wiatrem , akumulator wstawiliśmy li ion na ogniwach 18650 zasięg ponad 70km i jest mocniejszy .
tkoko
Forumowicz
Posty: 4923
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: tkoko »

W domowych warunkach poszedłbym w kabinę typu Velorex. Najprostsza, najtańsza, najlżejsza, łatwa do zrobienia i zdjęcia z pojazdu..
https://pl.wikipedia.org/wiki/Velorex
Szkielet stal/alu obciągnięty tkaniną, skajem, plandeką, do tego plexi na szyby (można wyginać)
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Ja mam z plexi owiewkę w trzy dni po montażu zaczęła wyglądać,jakby przeszła cały szlak bojowy na pierwszej linii frontu , rysy w formie pęknięcia, pajęczynki, przy spokojnej formie jazdy poboczem i chodnikiem. Nigdy więcej . Postanowiłem,że podsile się tym ,co oferuje największy hipermarket przemysłowy świata tak zwany szrot - chodzi mi o kabinę z mini traktorka ogrodniczego lub mini koparki Kubota, dostosuje do swoich potrzeb. najpierw jednak wykonanie pełnej stalowej ,lecz lekkiej konstrukcji tzw klatki . Mam zapytanie co do deski rozdzielczej, którą chciałbym ją osobiście zainstalować i zamocować śrubami oraz obejmami wokół głowicy kolumny steru ,z jakiego materiału polecacie ją wykonać - drewno obciągnięte skóra czy szukać ABS? TAK,żeby łatwo zrobić wyżłobienia wnęk na radio i nagrzewnicę?
Awatar użytkownika
Dawdzio
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:14

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Dawdzio »

Nie plexi, a poliwęglan jeśli już.
Jeśli ukończyłeś 18 lat przed 2013 rokiem to możesz jeździć skuterami i innymi tego typu pojazdami "na dowód", bo kategorię AM masz tak jakby odgórnie. A w takim wypadku wystarczy Ci mikrosamochód. Znacznie taniej i prościej, bez wyważania otwartych drzwi.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Kolego Dawidzio,naprawdę sądzisz ,że te drzwi ,w kontekście każdej grupy potencjalnych użytkowników dróg w tym niepełnosprawnych,są otwarte na oścież?

Mam już ponad 40lat ,ale z tego co mi wiadomo,niestety,w obecnym stanie prawnym, bynajmniej w mojej okolicy,nie jest mozliwe nabycie tzw czterokołowca lekkiego ,bo o nim mowa ,by prowadzić go bez uprawnień. W moim przypadku dochodzi jeszcze problem prowadzenia pojazdu za pomocą wyłącznie rąk,co prawda jestem słabo chodzący,ale ruchy nóg ograniczone, słabo wyrobione. Kilka lat temu ,pragnąłem nabyć niepozorny , pomarańczowy,mini pojazd samochodo podobny R4 ,z przeróbką na sterowanie ręczne:
Oto On :

https://auta-elektryk.pl/produkt/pojazd ... -wozek-r4/
A oto inny przykład Anaig 2000:
https://sprzedajemy.pl/pojazd-elektrycz ... nr60839844

O ile PCPR dał zielone światło i wydział komunikacji,o tyle Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i jego biegły mieli potężne wątpliwości w rozmowie telefonicznej i zaszeregowali pojazd do kategorii czterokołowiec lekki (mimo ,iż jego masa to ledwie 200kg ,nie zaś przepisowe 350kg) i ostrzeżono mnie przed całym ciągiem konsekwencji,gdy mnie nim przyłapią na mieście (mandat za prowadzenie bez uprawnień, laweta, parking policyjny, przepadek mienia), chore jest niestety NASZE PRAWO I LUDZIE WOBEC NIELUDZKICH PRZEPISÓW MUSZA GŁÓWKOWAĆ,ZRBY BYC CHRONIENI MOBILNOŚCIĄ OKABINOWANĄ, gdyż zabudowane skutery inwalidzkie typu Graf Carello Duett czy Q Pod są w Polsce niedostępne,ponadto policja wymaga jasno ,by zakupiony pojazd miał w fabrycznych papierach jak byk ,czarno na białym ,że jest to pojazd inwalidzki,dedykowany i przystosowany fabrycznie od początku do końca,do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne. Są jeszcze koszmarnie obecnie drogie trojkolowki zabudowane typu Z-95 lub Econelo F1,ale trzeba być bardzo bogatym ,żeby wyłożyć 30tys zł i mieć z głowy obawy ,strach i gimnastykę między przepisami prawa o ruchu drogowym.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kabin ... -caloroczn
https://allegrolokalnie.pl/oferta/kabin ... caloroczny
https://allegro.pl/ogloszenie/skuter-el ... 2250392533

https://allegro.pl/ogloszenie/skuter-el ... 2158696058

Czy teraz Panowie Koledzy rozumieją pobudki poważne mojego projektu i parcie na jego wykonanie?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2022, 9:50 przez Przemek30, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:07

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Daniel »

Przemek30 pisze:
04 lip 2022, 20:05
o tyle Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i jego biegły mieli potężne wątpliwości w rozmowie telefonicznej i zaszeregowali pojazd do kategorii czterokołowiec lekki (mimo ,iż jego masa to ledwie 200kg ,nie zaś przepisowe 350kg)
ponadto policja wymaga jasno ,by zakupiony pojazd miał w fabrycznych papierach jak byk ,czarno na białym ,że jest to pojazd inwalidzki,dedykowany i przystosowany fabrycznie od początku do końca,do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne.
trochę się w tym wszystkim pogubiłem ... Warto na początek odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: jak chcesz zdefiniować pojazd po przebudowie i czy jeżeli chcesz go nazywać wózkiem inwalidzkim, czy jest zgodny z definicją tegoż:
wózek inwalidzki – pojazd konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się osoby
niepełnosprawnej, napędzany siłą mięśni lub za pomocą silnika, którego
konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do prędkości pieszego
PoRD
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Co do zasady praktyką PCPR-ów i oferentów sprzętu, jest fakt, że oferuja głownie pojazdy o prędkości max 15km/h(rzadziej 25km/h) jako wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter i nikomu z funkcjonariuszy nie przyjdzie do głów, by zatrzymywać i legitymować daną osobę , posiadacza takiego skutera, istnieje chyba niepisane prawo, by klasyfikować nas ,posiadaczy skuterów inwalidzkich, jako poruszajacych się na wózkach inwalidzkich elektrycznych.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Po przebudowie,gdzie nie zamierzam w najmniejszym stopniu nawet ,ingerować w elektronike ani sferę mechaniczną pojazdu,skuter nadal pozostanie pojazdem inwalidzkim, w świetle obowiązującego prawa polskiego,które wrzuca skutery, zapewne też inwalidzkie pod pewnymi względami do przedziału z motocyklami, istotne jest,żeby nie przekraczać pewnych , ustawowych wymiarów odnośnie wysokości, szerokości i masy pojazdu ,czego naruszać nie zamierzam, o czym mówi
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Modyfikując wizualnie motocykl musimy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych wymiarów technicznych. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy chcemy wymienić np. lusterka, owiewki, kierunkowskazy.

Zgodnie z art. 2 ust. 10 wyżej wymienionego rozporządzenia: Długość pojazdu nie może przekroczyć w przypadku motocykla 4.00 metrów. Następnie w ust. 10 tego samego artykułu - Wysokość motocykla nie może przekraczać 2.50 m. Co do szerokości odpowiedzi udziela ust.12: Szerokość motocykla nie może przekraczać 2.00 m.

Co zaś do skuterów inwalidzkich:

https://skuteryelektryczne24.com/pl/n/7
MultiMech
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2022, 15:41

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: MultiMech »

Widzę, że kolega bardzo dobrze wie, czego chce.
Nadal uważam, że dycha trochę mało, ale osobiście zacząłbym od tutoriali na yt jak pracować w środowisku do modelowania przestrzennego. Polecam Fusion, ze względu na dużą popularność, mnogość materiałów dydaktycznych, przejrzystość i dostępność dla osób nie zmierzających w ten sposób zarabiać. Potem dokładny projekt, następnie pliki na ploter. Ogarnięty stolarz powinien taką kabinkę bez trudu złożyć na palecie, zaprezentować, przymierzyć do skuterka. Następnie demontaż i na paletę. Potem do człowieka, który się zajmuje laminatami. Cienka sklejka pokryta matą, przesączona żywicą, dokładnie tak jak się buduje jachty żaglowe, będzie trwała i lekka. Zamiast szyb poliwęglan lity z dodatkiem uv dla zachowania niskiej wagi. Pojazd będzie miał wady typowe dla Trabanta czy Syreny Laminat, ale spełni założenia. Zawiasy i zamki proszę szukać w sklepach z częściami do żaglówek bądź przyczep kempingowych.
Taka forma to chyba najprostsze wyjście spełniając założenia. Proszę dobrze przemyśleć sposób montażu kabiny do skuterka. Być może ma ona jakieś charakterystyczne punkty, do których można by było dospawać bądź dokręcić uchwyty. Idealnie byłoby zeskanowact nadwozie i przewidzieć frezowaną ze sklejki nakładkę klejoną do skuterka i dopiero do niej dokręcić kabinę, ale skan to koszty. Polecam jednak popytać u dystrybutorów takich urządzeń, często pojawiają się na targach, może w ramach zwykłej ludzkiej pomocy mogliby zeskanować skuterek przy okazji prezentując możliwości wystawianego urządzenia, ale to dość odważne twierdzenie z mojej strony.
Daniel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:07

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Daniel »

Przemek30 pisze:
28 cze 2022, 17:22
wykonać podwójny fotel zamiast pojedynczego,by mógł usiąść ze mną opiekun -aaystent
I tak naprawdę jedynie o interpretację tego w kontekście definicji cytowanej wcześniej mi chodzi. Jeśli rozmawiałeś z osobami z WRD czy wspominałeś o zmianie z 1 na 2 miejsca?

Co do strony technicznej to jestem jak najbardziej za sensownymi modyfikacjami. Lubię i szanuję kreatywność w każdej postaci.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

[
. I tak naprawdę jedynie o interpretację tego w kontekście definicji cytowanej wcześniej mi chodzi. Jeśli rozmawiałeś z osobami z WRD czy wspominałeś o zmianie z 1 na 2 miejsca?
]
Ad foteli, można to z powodzeniem bardzo zresztą wiarygodnie podciągnąć pod konieczność adaptacji pojazdu do potrzeb i do charakterystyki danej niepełnosprawności (w tym potrzeby podróżowania ze zdrowym asystentem,wspomagającym nas po opuszczeniu pojazdu w przestrzeni miejskiej)nawet jeżeli będzie trzeba, z błogosławieństwem PCPRu .
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Kratownica prawie skończona , została jeszcze dolna część oraz przeróbka tyłu góry , mocowanie w miejscach podłokietników oraz z przodu dwa profile przykręcone do ramy które wystają z owiewki i maja śruby do zamocowania kratownicy , montaż kabiny 1min . Na kratownice będzie przykręcony poliwęglan zamiast szyb oraz jakieś panele z tworzywa nie wiem jakiego teść sobie załatwił . Na razie to jest lekkie zobaczymy po zamocowaniu płyt myślę że koło 25kg będzie na gotowo .Drzwi tylko z prawej strony teść i tak tylko z tej może wysiadać uraz nogi .
Załączniki
w 3.jpg
w 2.jpg
w 1.jpg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Kratownica skończona , waga 15kg teraz jeszcze poliwęglan zamontować i gotowe .
Załączniki
w 1.jpg
w 3.jpg
w 2.jpg
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Przepiekna robota ,chylę czoła ,bardzo przemyślane i staranne i mnie osobiście przypomina konstrukcję Grafa Carello Solo, którego wkleję dla przykladu poniżej, coś naprawdę rewelacyjnego ,choć nie lubię chwalić. A jeśli mogę zapytać ,jeżeli już będzie Pan to wiedzieć, to poproszę o info, z jakiego tworzywa BĘDA PANELE I CZY SZYBY z Poliweglanu będą miały opcję przesuwu w dółm np w gorące dni? Przyznam, iż wpadłem na pomysł ,ogladając Pana Dzieło, jak mogłaby wyglądać skromna deska rozdzielcza na nagrzewnice i ewentualnie radio plus wycieraczka. By bezpiecznie wycieraczkę zamontowac i robila swoją robote bez pogorszenia jakości widzenia drogi, myslalem o tym, że mozna by zastosować poliweglan z warstwa ochronną, odporną na uszkodzenia. Co Pan o tym sądzi? Czy mógłbym posłużyć się którymś z Pana zdjeć tu w tym miejscu ,by przedstawić pomysł deski rozdzielczej na jaki wpadlem ogladajac te Super Kabine? Pozdrawiam.Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lip 2022, 10:26 przez Przemek30, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Czyż nie podobna konstrukcja?
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Szyby będą z poliwęglanu , jeśli chodzi o wycieraczkę i odsuwane okna , to już inwencja teścia , ja miałem zrobić kratownice na tym moje prace się zakończyły , mogę wstawić zdjęcia jak kabina będzie skończona .
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Bede bardzo wdzięczny . Pięknie pozdrawiam.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Przegladając ten piękny projekt ,trapi mnie jedno zmartwienie: mianowicie- w jaki sposób będzie można po okabinowaniu skutera,wymienić w nim akumulatory, których żywotność jest ograniczona? Jak wiadomo,w modelach Cittylinera ,żeby się dostać do akumulatorów,trzeba zdemontować siedzisko. Czy to też zostało przemyślane?
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Demontaż kabiny zajmuje minute w dwie osoby , cztery śruby odkręcamy i kabinę podnosimy do góry . Kabina ma być zakładana w zimne lub deszczowe dni . Poza tym jest zastosowany akumulator li-ion na ogniwach 18650 wiec myślę że około pięciu lat wytrzyma .
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Na jednej ze Szwajcarskich stron ,wpzwrócił moją uwagę ciekawy model skutera inwalidzkiego,dosyć bogato wyposażony, brakuje tylko pomysłu, by wykonać wersje dwuosobową. To ciekawa inspiracja dla mnie, tak bowiem finalnie wyobrażam sobie okabinowany Cityliner,ale może i dla polskicch podmiotów,by wreszcie stworzyć sensowną mobilna propozycje:)
Załączniki
1956409116.jpg
1947885797.jpg
1939362478.jpg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Kabina skończona , jeszcze wycieraczka została do założenia . Plexe i poliwęglan montował teściu jedynie z oknem odsuwanym mu trochę pomogłem . Musze ja zważyć ale jest około 25kg .
Załączniki
w 3 (2).jpg
w44.jpg
w 55.jpg
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Zdjęcia.
Załączniki
w 2 (2).jpg
w 1 (2).jpg
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Maran_hand »

Fajny projekt. Zastanawiam się tylko jak sobie poradzi z podmuchami wiatru. Z jednej strony aku swoje waży z drugiej zaś, powierzchnia natarcia wiatru wydaje się być dość spora. Nie zadziała jak żagiel?
wichur
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 22 lut 2018, 11:59

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: wichur »

Wózek koło 100kg kierowca plus kabina drugie tyle , jeździ z kabina już z dwa tygodnie wiatry jakieś były nic się nie działo , pewnie pod mocny wiatr będzie miał ciężko , z prototypami jest tak jak nie wypróbujesz to się nie dowiesz zobaczymy .
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

Wygląda naprawdę rewelacyjnie, istotne,że radzi sobie w każdych warunkach pogodowych. Dziękuję ślicznie za pomocne materiały poglądowe i pozdrawiam.
Przemek30
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:01

Re: Projekt kabiny i deski rozdzielczej do skutera inwalidzkiego Cityliner 415

Post autor: Przemek30 »

A czy mogę zapytać z jakiej firmy pochodzą panele obudowy tego pojazdu ?
ODPOWIEDZ