hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: pxl666 »

ano ze przydarzyła mi się operacja kolana



noto sobie narazie nie popedalę ... wiec rozejrzałem się po perymetrze...
i widzę...


okazało się ze yasiu miał jakiś silnik niewielki ,niemocny i przekładniowy i dodatkowo z otworami na tarczę...
wiec kuśtykając polazłem do warsztatu ...

trochę ciecia trochę spawania trochę malowania ...



zacisk akurat zdjąłem ze starego roweru , miałem jakiś zdechły sterownik i manetkę (nowa płynie...) podstawa bidonu od tasa , bidon z roweru , jakąś naklejkę na szybko wydrukowałem . lampka zasilana z gniazda ładowania ... kierka niestety okazuje się krotka i gripy trochę wystają ... ale jeździć się da , 30 kmh toto leci , niestety sterownik jakiś narowisty i szarpie mocą ale już trudno , mieści się pod podestem ...
działa i kosztowało grosze ... trochę zabawy przynajmniej miałem



psiku psiku jakieś spraje i narazie takie toto



Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: lukk »

Wygląda nieźle, ciekawe są takie budżetowe projekty "z resztek" :) Te gripy wcale aż tak dużo nie wystają, wygląda na max 15-20mm? Do składaka robiłem takie przedłużki kierownicy (bo kiera wspawana na stałe i z alu, a tego sam nie pospawam) drukowane z PETG o 30mm i byłem zdziwiony jak wytrzymałe są.

Naklejka na bidon - już któryś raz je wrzucasz i chyba w końcu się przekonuję, żeby też coś takiego zrobić :) Mała rzecz a jakoś odchamia tą plastikową puszkę.

Z jakiegoś powodu po kliknięciu na miniaturki foto nie chce mi się ładować.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: pxl666 »

no właśnie może będę coś kombinować z tą kierą. codo naklejki to podaj grafikę z gogle i ci wydrukuje ale jak ma chronić to musi być zalaminowana laminatem podłogowym. takim jak zabezpieczam wydruki na podłogę w marketach . jest chropowaty ale gruby

codo imgura to niewiem ... powinno działać
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: pxl666 »

nowy sterownik i nowa maneta . jest troszkę lepiej ale nadal moc zaczyna pojawiać się w 1/3 wychylenia manetki i brak bardziej miękkiego startu . ale praca silnika zauważalnie lepsza . nowa opona z przodu , nowe błotniki i nowa bata by yasiu na 21700 , jakieś oklejenie baty na szybko ... dodałem tez osłonę przed wodą z przedniego koła i zasilikonowałem okablowanie . oklejenie baty pewnie jeszcze zmienię ale projekt na ten moment osiąga iterację 1.0 ... w planie jakieś siedzenie ale nie za szybko...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: tkoko »

Dodaj między masę manetki a masę zasilania jakąś diodę i sprawdź czy się poprawi czułość.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
27 lis 2022, 15:30
Dodaj między masę manetki a masę zasilania jakąś diodę i sprawdź czy się poprawi czułość.
rzuć jakąś wartością diody . W szereg z którą żyłą? sygnału ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: tkoko »

Dioda dowolna, włączasz między czarny przewód z manetki a czarny przewód ze sterownika. Kierunek przewodzenia od manetki do sterownika. Jeżeli po włączeniu zasilania silnik zacznie się kręcić potrzebna będzie dioda schottky o mniejszym napięciu wstecznym. Możesz również spróbować z potencjometrem 1 - 5 k zamiast diody
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: hulajka eplus volt , projekt pooperacyjny ...

Post autor: pxl666 »

tkoko pisze:
27 lis 2022, 16:10
Dioda dowolna, włączasz między czarny przewód z manetki a czarny przewód ze sterownika. Kierunek przewodzenia od manetki do sterownika. Jeżeli po włączeniu zasilania silnik zacznie się kręcić potrzebna będzie dioda schottky o mniejszym napięciu wstecznym. Możesz również spróbować z potencjometrem 1 - 5 k zamiast diody
no może jak mnie najdzie to się pobawię ale narazie oleje bo nie chce orać tego silikonu ...dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ