CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

pxl666 pisze:
05 mar 2024, 16:32
zwracam uwagę że obecnie są napędy przystosowane do zmiany przełożenia pod obciążeniem

tylko nietanie
..i pewnie kosztują tyle co silnik. Broniłem się przed midem, ale zawsze to nowe doświadczenie. Coś się urwie, popsuje oczywista sprawa. Płowa zabawy z jazdy, a druga połowa z grzebania przy rowerze.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2067
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: Tooropek »

Jakbyś miał 3 silniki to któryś z tylnego napędu zawsze by się nudził, tak mi się wydaje i to już tak naprawdę przerost formy nad treścią.

Jesteś bardzo szczery z tego co widzę, bo przyznajesz, że tydzień grzebiesz a weekend jeździsz i to się ceni. 😉
Teraz może być nawet z HD, że będziesz 2 razy w miesiącu jeździł a resztę naprawiał, ale to się okaże już niedługo...

A co to za drugi pomykacz?
Jakiś 30h z szybkim nawojem i bidon 13s?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

Tooropek pisze:
05 mar 2024, 18:04

Jesteś bardzo szczery z tego co widzę, bo przyznajesz, że tydzień grzebiesz a weekend jeździsz i to się ceni. 😉
Teraz może być nawet z HD, że będziesz 2 razy w miesiącu jeździł a resztę naprawiał, ale to się okaże już niedługo...

A co to za drugi pomykacz?
Jakiś 30h z szybkim nawojem i bidon 13s?
Nawet nie wiem co to za silnik dokładnie 1500W nominał, dostaje 45A z 13s.
Baza to co akurat wisiało na ścianie i tak zostało. Dobry na dojazdy do pracy i szybkie wypady.
Bateria 60-70km przy średniej ok 40km/h.
Przód v-brake hydrauliczny, tył może się doczeka tarczy bo jest mocowanie. Tak to hamownie silnikiem załatwia sprawę, 1200km jeszcze nie wymieniałem 'gumek'.
Blat z szosy, nogi jeszcze dają radę przy 55-60km/h.
Załączniki
Screenshot_20240305-182132_copy_540x376.png
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2067
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: Tooropek »

No spoko maszynka do zjadania kilometrów...
Też polubiłem duże blaty tak by przy 50km/h wspomagać, super sprawa naprawdę... Ostatnio 52/11, niedługo nowy rower będę składał to za pewne też przód wleci zębatka 52 a może większa...

Regen jest spoko, ale grzeje silnik dość mocno, obserwujesz w nim temperature?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

Organoleptycznie... jak nie ma na zewnątrz+30C można cisnąć non stop na pełnej manetce. Postawa to prędkość, jak się ciśnie to nie ma problemu z temperaturą. Gdyby go przymulił przy 10-15km/h pod stromy podjazd, albo dużo mocnych startów jeden po drugim od razu robi się grzałka.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: pxl666 »

mitusm pisze:
05 mar 2024, 17:58
..i pewnie kosztują tyle co silnik. Broniłem się przed midem, ale zawsze to nowe doświadczenie. Coś się urwie, popsuje oczywista sprawa. Płowa zabawy z jazdy, a druga połowa z grzebania przy rowerze.
no nie sa tanie ale widzisz ze mozesz zmieniac bieg PODCZAS pedałowania i POD OBCIĄŻENIEM to chyba zmienia całkowicie filozofię jazdy na mocnym midzie prawda ? jak lubisz jak się cały czas psuje i mozesz naprawiac to spoko ...
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

Do BBSHD za chwilę dołączy XF15 i 22A sterownik. Mam nadzieję że amor nie podda się za szybko. Wiem że to siły działające z innej strony, ale podczas hamowania obciążenie wyginające jest większe niż to z jaką będzie ciągnął silnik w szczycie.
Prądu dalej za dużo i trzeba go jakoś zużyć.
https://youtube.com/shorts/c_HCnZAaeFM? ... SzHzqFYC2Z
Dziś będzie szlifierka kątowa w użyciu, oczywiście do opony.
Załączniki
PXL_20240410_085248620.PORTRAIT.ORIGINAL_Uf7efrLc1P.jpeg
PXL_20240409_200230907.MP_vVuYR73l5u.jpeg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: pxl666 »

będziesz klocki ścinał?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4997
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: tkoko »

Tak się zastanawiam nad Twoimi "wyborami". Z jednej strony niby chcesz "zmniejszyć" prędkość maksymalną a zakładasz koło/oponę która nie mieści się w ramie (zwiększa prędkość). :D
Nie prościej zmniejszyć maksymalnie koło dać największego balona jaki zmieści się w widełki. Za jednym zamachem masz zmniejszenie prędkości maksymalnej i zwiększenie komfortu jazdy.
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

pxl666 pisze:
11 kwie 2024, 7:39
będziesz klocki ścinał?
Tak, 10min roboty było.
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: CUBE AWD __ 2 x mxus XF

Post autor: mitusm »

tkoko pisze:
11 kwie 2024, 8:07
Tak się zastanawiam nad Twoimi "wyborami". Z jednej strony niby chcesz "zmniejszyć" prędkość maksymalną a zakładasz koło/oponę która nie mieści się w ramie (zwiększa prędkość). :D
Nie prościej zmniejszyć maksymalnie koło dać największego balona jaki zmieści się w widełki. Za jednym zamachem masz zmniejszenie prędkości maksymalnej i zwiększenie komfortu jazdy.
Mój wybór był taki że po prostu wisiało na ścianie koło 27.5, a 26 musiał bym kupować. Opony tak szybko lecą że może kiedyś wrócę do 26". Byłem na testach w lesie właśnie, opona pięknie gryzie pionowe podjazdy.
Określenie komfortu jazdy nie mam w słowniku :)
ODPOWIEDZ