CabBike mini

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

CabBike mini

Post autor: noisuee »

Trochę czasu upłynęło i wypada w końcu, aby opisać rower, którym byłem na zlocie t.j. CabBike mini.
Zaniemysl.jpg
zbiornik_jeziorsko.jpg
Cab to velomobil, rower poziomy z pełną owiewką, o wymiarach ~2,3m długi i szerokości ~75cm - także można jeździć legalnie po ścieżkach rowerowych
Rama - samonośna wykonana z laminatu szklanego.
Koła 3x20". Na przodzie Schwalbe Marathon 20x1.35, z tyłu Schwalbe Big Apple + 20x2,15.
Hamulce: Bębnowe 70mm na przodzie, tył V-brake - służy jedynie jako hamulec postojowy
Zawieszenie: przód na elastomerach, tył sprężynowy
Waga po elektryfikacji to ~55kg

Układ napędowy:
Silnik XF40 1011 0311 + Wolnobieg DNP 11-28. Blat na przodzie 62T

Zasilanie 13S9P na ogniwach INR18650-35E 3450mAh co daje 31,05Ah
Sterownik to zwykły 48V/36V 350W. Jednak za namową kolegów na zlocie, trafi tam sinus. Będzie o wiele ciszej.
Komputerek pokładowy TK15 DC8-80V 50A High Precision Battery Coulometer, wraz ze stacyjką i przełącznikami umieszczony w wydrukowanym panelu. Drukowałem go z trzech elementów i posklejałem ze sobą, gdyż chciałem aby powierzchnie zewnętrzne były zupełnie gładkie.
panel.jpg
Aha, z dodatkowych rzeczy to światła pozycyjne, długie, kierunki, stop, wnętrze i klakson.

Jako, że elektryfikację kończyłem na tydzień przed zlotem nie obyło się bez problemów, głównie z baterią.
Nowiutki BMS, który miałem od mniejszych braci nie działał. Miałem rozjazdy na trzech segmentach, za wysokie napięcie, przez co akumulator nie ładował się do pełna. Jednak miałem zapasowy akumulator od cargo, który uratował mi życie w drodze z Łowicza do Żyrardowa.

Cab'em przyjechałem z Poznania do Żyrardowa z noclegiem w Kaliszu. To pierwsze moje takie wypady i już wiem, że mi się spodobało.

Spalanie przy łącznej masie 140-145kg.
Zrzut ekranu z 2018-06-18 18-54-33.png
Mam nadziej, że nigdzie się nie pomyliłem, jakby co poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: CabBike mini

Post autor: Yin »

noisuee pisze:
18 cze 2018, 19:25
Spalanie przy łącznej masie 140-145kg.
Spalanie rewelacja, fajnie że dałeś takie dane :) Do pełnego obrazu przydała by się jeszcze średnia z odcinków. Nie pamiętam czy podczas setki pytań na zlocie zadałem jedno o styl jazdy: jechałeś na manetce, pas, wspomaganie pod górki, przy ruszaniu, czy stałe?



Info dla forumowiczów: obecnie trwa wyścig Trans Am Bike Race https://transambikerace.com/ https://en.wikipedia.org/wiki/Trans_Am_Bike_Race i czołową pozycję zajmuje właśnie velo. Jeśli tylko nie wydarzy się jakiś nieszcześliwy splot okolicznosci to jego wygrana jest pewna.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: CabBike mini

Post autor: Mitar »

Przykuwanie uwagi w pakiecie :) fajny sprzęcik.
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: CabBike mini

Post autor: noisuee »

Jechałem cały czas na manetce ze wspomaganiem, tak aby utrzymać przez większość czasu prędkości podane w tabeli i być w zakresie 250-350W podawanych ze sterownika. I tak dla pierwszego odcinka prędkości oscylowały bliżej 35km/h, a dla drugiego 40km/h. . Co do średnich z GPS to jest z nimi problem, gdyż nie zawsze wyłączałem na postojach, a nie widzę w Polarze opcji aby w prosty sposób odfiltrować postoje. Może pobawię się jeszcze pobranymi danymi gpx w arkuszu, ale nic nie obiecuje :p Polar dla pierwszego odcinka pokazuje mi średnią 32,1km/h, dla drugiego 32,6km/h.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: CabBike mini

Post autor: Maran_hand »

Widziałem na zlocie, robi mega wrażenie. W moim odczuciu najbardziej dopracowany sprzęt który pojawił się w Żyrardowie
Adgl
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2020, 16:06
Lokalizacja: Tychy

Re: CabBike mini

Post autor: Adgl »

Jeżeli można zapytać, jak się ma projekt ?. Udało się coś ulepszyć ? Można prosić o więcej zdjęć. Bardzo wyjatkowy pojazd :) Gratuluję Właścicielowi.
ODPOWIEDZ