Mammoth 2018

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Mammoth 2018

Post autor: Yin »

W końcu mam 5 min na opisanie mojego nowego potworka :) Objeżdżony kilka dni przed zlotem ev, dopieszczany roboczo do teraz :) Założenia projektowe - w 5 dni po godzinach w pracy zrobić ramę do której da się upchać ogrom baterii :ugeek: . Aspekt wizualny - będzie brzydal, ale to nieistotne w takich ramach czasowych nie ma się co bawić w wymyślne kształty. Szybki szkic koncepcyjny i do roboty :) Powstała skrzynka na kołach w wymiarach przestrzeni na aku: szer 160mm długość 500mm wysokość 375mm. Do tego trzeba było machnąć jakiś amor bo seryjne były albo jakieś słabowite albo za wąskie na oponkę od fata i skrzynkę 160mm i jakieś nie teges. Kolejne parę dni i jest. Oto jeden brzydszych projektów na forum :twisted:

https://photos.app.goo.gl/jff4gK5YdGfCNUy87

Co w planach: dodrukowanie kilku drobiazgów np obudowy wskaźnika temperatury etc. Uzupełnienie tyłu o wspawany element z kanapą i miejscem na ładowarkę / szpeje. Nie wykluczam zintegrowanego bagażnika. To powinno też poprawić wygląd całości bo teraz jest puszkowato :) Wymiana sprężyn w przednich damperach bo na układzie 2x 750 lbs 99% amortyzacji robi opona :twisted: Aktualnie sterownik poszedł do wnętrza skrzynki z lenistwa bo nie chce mi się robić na niego osłony :) Niestety trzeba od nowa machnąć kabelkologię co jest irytująco czasochłonne jak się jest mocno zlatanym ale powoli idzie do końca :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Mammoth 2018

Post autor: Inc0 »

na oko trochę zbyt stromy kąt główki ramy ci wyszedł..ale za to owiewka nad lampą rządzi
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: Mammoth 2018

Post autor: wwojciech »

Ile upchales aku?:) dojedzie z Bieszczad nad morze?
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Mammoth 2018

Post autor: noisuee »

Przedni amor bomba. Jak ułożyskowałeś tylni wahacz?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Mammoth 2018

Post autor: equid »

:shock: Nasze projekty sa aż za bardzo podobne :lol:. Musimy się kiedys spotkać na tych naszych puszkach :D
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Mammoth 2018

Post autor: Goliath »

equid pisze:
20 lip 2018, 10:35
:shock: Nasze projekty sa aż za bardzo podobne :lol:. Musimy się kiedys spotkać na tych naszych puszkach :D
Zapowiada się fajny zlot "potworów" ;) Czekam na Wasze fotki i filmiki :D
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mammoth 2018

Post autor: Yin »

wwojciech pisze:
19 lip 2018, 22:44
Ile upchales aku?:) dojedzie z Bieszczad nad morze?
W tym na razie dojeżdżam li pole tuningy, łącznie 20s8p czyli 40 pakietów i to daje mi bak pełen w 50% :) Jak by tam upchać li ion w heksagonalnych koszykach to weszło by trochę ponad 900 sztuk :) Więc z bieszczad nad morze teoretycznie mogło by dać radę ;)
Inc0 pisze:
19 lip 2018, 22:20
na oko trochę zbyt stromy kąt główki ramy ci wyszedł..ale za to owiewka nad lampą rządzi
Ja robię zawsze długą bazę osi więc jeśli rower ma zawracać to siłą rzeczy muszę mieć mniejszy kąt główki. Choć tylny damper też ma spory sag więc pod obciążeniem wygląda to inaczej niż na fotkach. Owiewka była już moim poprzednim projekcie ( mad max), świetnie robi robotę na deszczu chroniąc watomierz i daje cień na nawigację co poprawia czytelność ekranu.
noisuee pisze:
20 lip 2018, 7:41
Przedni amor bomba. Jak ułożyskowałeś tylni wahacz?
Rura z podtoczonymi zakończeniami do której są wprasowane dwa łożyska maszynowe.
equid pisze:
20 lip 2018, 10:35
:shock: Nasze projekty sa aż za bardzo podobne :lol:. Musimy się kiedys spotkać na tych naszych puszkach :D
Dokładnie, blisko mamy jak wrócę z urlopu i ogarnę nową kabelkologię to się odezwę :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Mammoth 2018

Post autor: equid »

Yin pisze:
20 lip 2018, 15:16
Dokładnie, blisko mamy jak wrócę z urlopu i ogarnę nową kabelkologię to się odezwę :)
Czekam z niecierpliwością ;)
Goliath pisze:
20 lip 2018, 15:10
equid pisze:
20 lip 2018, 10:35
:shock: Nasze projekty sa aż za bardzo podobne :lol:. Musimy się kiedys spotkać na tych naszych puszkach :D
Zapowiada się fajny zlot "potworów" ;) Czekam na Wasze fotki i filmiki :D

Zobaczymy co da sie zrobic :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mammoth 2018

Post autor: tatar »

@Yin.Mam pytanie;czy konstrukcja tak złozonego mechanicznie amortyzatora,przy tej wadze roweru nie łapie luzu/sumaryczna łączeń/podczas jazdy?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mammoth 2018

Post autor: Yin »

Ale on nie jest złożony mechanicznie, jest prosty jak budowa cepa :) Jedyny punkt obrotu jest oparty na dwóch wspawanych tulejach i śrubach 8.8 - kwestia smarowania ( przy dobrze dobranym smarze przypuszczam że raz na rok) i ewentualnego dokręcania nakrętek śrub - do tej pory zrobiłem 400 km w rożnym terenie i nie wymagają dokręcania.

Po sezonie będę musiał dospawać wzmocnienia przy tylnym wahaczu, przy kole od fata i tej długości jedno belkowy wahacz jest za mało sztywny, przy jeździe tego nie czuć ale jeśli potrząsnąć rowerem widać że stal pracuje lekko na boki.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mammoth 2018

Post autor: tatar »

Założyłem babcine okulary i powiększyłem foto-rzeczywiście,cep jest bardziej skomplikowany :D
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Mammoth 2018

Post autor: TOFT »

A czemu zrezygnowałeś ze zwykłego widelca?
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mammoth 2018

Post autor: Yin »

Jak pisałem w pierwszym poście :) "Do tego trzeba było machnąć jakiś amor bo seryjne były albo jakieś słabowite albo za wąskie na oponkę od fata i skrzynkę 160mm i jakieś nie teges." Przy szerokiej skrzynce korona lub lagi amorka czy to jedno czy dwu półka przy zakręcie wadzi o skrzynkę co ogranicza skrętność. U mnie jest z tym lepiej choć nie idealnie, ot taki urok szerokich skrzyneczek.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Mammoth 2018

Post autor: TOFT »

No, z tą pojemnością to się już raczej nie wywiniesz:), Bierz ekipę ( w razie czego pociągniesz cały pociąg:)) i zapraszam do Gliwic. Zrobimy se grilla, podładujecie co trzeba;). Pozdro:).
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Mammoth 2018

Post autor: pxl666 »

wygląda ciekawie . spawałeś to ze stali ? nie wolałeś rur zamiast profili ? jaka moc silnika i jak się toto wspina ? chyba ze nie jeździsz po górach

w takim stylu ramy można było dać jej podrdzewieć i polakierować klarlakiem...
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 968
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Mammoth 2018

Post autor: Yin »

pxl666 pisze:
29 sie 2018, 8:42
spawałeś to ze stali ?
Tak

pxl666 pisze:
29 sie 2018, 8:42
nie wolałeś rur zamiast profili ?
W sensie na wahacz? Bo sama rama jest praktycznie z jednego kawałka blachy giętego na zaginarkach hydraulicznych w skrzynkę + dospawanie główki ramy i innych drobiazgów.

pxl666 pisze:
29 sie 2018, 8:42
jaka moc silnika i jak się toto wspina ?
Mxus 3t o nawoju 16x4 jeśli dobrze pamiętam, do tego sabek 80A ustawiony aktualnie na 50A bo bardziej interesują mnie dłuższe trasy niż ostre latanie. Podjeżdża fajnie, grzeje się też fajnie :)
pxl666 pisze:
29 sie 2018, 8:42
chyba ze nie jeździsz po górach
Po pagórkach mniejszych i większych :)
pxl666 pisze:
29 sie 2018, 8:42
w takim stylu ramy można było dać jej podrdzewieć i polakierować klarlakiem...
Poszedłem na łatwiznę i pomalowałem proszkowo. Ale rust style lubię i może kiedyś się pokuszę na jakimś projekcie :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ODPOWIEDZ