Riksza handlowa

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Riksza handlowa

Post autor: Przemek »

Witajcie
jako że nie opisywałem na tym forum jeszcze żadnej konstrukcji postanowiłem przesłać kilka zdjęć z wykonanej w tym tygodniu rikszy handlowej dla klienta, co prawda nie jest jeszcze elektryczna ale klient zastanawia sie mad napędem typu rubbee dlatego że może wykorzystać go do napędzania wszelakich rowerów domowych
no i kilka zdjęć z budowy i efektu końcowego

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Riksza handlowa

Post autor: WojtekErnest »

Koniecznie do zeelektryfikowania. Podobných pojazdów widziałem wiele ale 9/10 jest EV.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Riksza handlowa

Post autor: Przemek »

zobaczymy co zadecyduje inwestor, w przyszłym tygodniu będę budował kolejną to zobaczymy, jednak elektryfikacja to koszy minimum około 2kzł a pojazd ten w zasadzie sprzedaje prawie stacjonarnie jest przywożony busem i dojeżdża na miejsce docelowe 1-2 km i to wszystko,
odrobinę zelektryfikowana jest, ma aku kwas 60AH i przetwornice 12/230v do zasilania kasy fiskalnej laptopa i pooświetlania led no ale napędu na razie niet
johnder
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2018, 9:13

Re: Riksza handlowa

Post autor: johnder »

Polecam do takich konstrukcji tani i kompletny mój zestaw https://allegro.pl/silnik-elektryczny-7 ... ml#thumb/8
W zestawie jest zębatka 14z a właściwa będzie 11z, wtedy pojazd będzie osiągał max. 20km/h. Wymogiem jest tylko zestaw akumulatorów 48v.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1009
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Riksza handlowa

Post autor: Przemek »

jeśli klient zdecyduje sie na napęd to raczej będę mu sugerował hub-a w tylnym kole, jest to o wiele sprawniejszy i wydajniejszy napęd zostaje tylko do ustalenia jaki silnik zastosować w kole 28" tak by prędkość maksymalna wynosiła około 20kmh hmm pewnie jakaś przekładniowy..
ODPOWIEDZ