Projekt henia

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

viewtopic.php?f=11&t=2796

Henio pokaż co potrafi twoja maszynka
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Wojtas pisze:
25 kwie 2019, 22:39
verre pisze:
25 kwie 2019, 21:48
czytam i nie wierzę, chyba sobie jaja robisz henio :shock: no ale Twoja sprawa
Mam podobne zdanie. 4kW ebike a ty dzieciaka przypinasz kilkumetrowym patykiem. I jeszcze bez kasku. Gratuluję rozsądku.
W szczenięcym wieku prawie codziennie traciłem życie na podwórku ..ale szczęśliwie udało się przeżyć.
I bez jaj panowie bo ja tu żadnego ryzyka nie widzę tylko fajną zabawę ojca z synem przy zachowaniu środków bazpieczeństwa - Henio jasno opisał zasady działania holu. A to że bajk ma taką moc a nie inną to wcale nie znaczy że manetka opór i zobaczymy ile dziecko jest w stanie przeżyć. To chyba jasne? ..czy może jednak nie?
grafffik

Re: Projekt henia

Post autor: grafffik »

40kg ? to ponad tyle co vector w full pakiecie bez komporomisów lub prawie tyle teleport prime z karbonie na lekkich gratach - ten i ten z pełną komorą baterii...
warto było ??
głowny zainteresowany powie że tak..ale poczekamy pół roku...
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Projekt henia

Post autor: Sietas »

Mxus plus aku jakieś 18kg. Rower analogowy sam w sobie pewnie 13 co daje 31 kg więc do 40 niedaleko
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

grafffik pisze:
26 kwie 2019, 1:32
40kg ? to ponad tyle co vector w full pakiecie bez komporomisów
Nie no bez przesady Vector z pełną komorą baterii i bez kompromisów to ponad 55kg. A dodać do tego koła i opony moto to będzie 65kg. Sama bateria to 28kg 😉 Bujakoto mój sąsiad dobrze zna temat.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Będzie okazja jeszcze gdzieś zważyć , to zważę, bo może w sklepie budowlanym ma rozkalibrowaną wagę , ale może tyle wychodzić.

Tej wagi się absolutnie nie czuje, a e-bike bardzo dobrze się trzyma drogi. Z taką waga mam przedsmak do maszyny , która by była jeszcze cięższa. Mi by to nie przeszkadzało - moc wszystko nadrabia .

W kuferku mi się wszystko mieści . Bagażnik w ebiku wyprawowym to podstawa . Jest za ciepło - się rozbieramy , jest za zimno - się ubieram . Wszystko wędruje do bagażnika . Chce mi się pić - piję, nawet kawusię. Wolność i niezależność . Mogę wziąć ze sobą nawet ładowarkę .

Jestem bardzo zadowolony z konstrukcji. 👍😊

Z klaksonem już wszystko w porządku i w sumie było w porządku. Wyłącza mi Barmala , ale jak mam wszystkie odbiorniki załączone i jak długo przytrzymam klakson.
Halogen sporo ciągnie watów i Convoy , bo mam też z przetwornicy jeden i jak do tego dojdzie długie trąbnięcie , to widocznie Barmal reaguje .
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: Projekt henia

Post autor: Jan_Westfalia »

Mysle, ze w calym tym projekcie od Henia brakuje "tego cos" jakiegos kopa ;)
Dzis konczac prace w szpitalu przy bocznym wyjsciu zobaczylem ta pieknosc i sobie pomyslalem, ze Heniowi by tez sie spodobalo i moze takie cus sobie zafunduje/zainstaluje. Podejzewam, ze te piekne kwiatki ktos zprowadzoil z Holandi bo mieszkamy przy granicy, jesli Henio reflektujesz to w sobote skocze do Venlo i zaniekupie taki zestaw a na zlocie uroczyscie przekaze :D

Obrazek
Obrazek

pzdr
jan
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki , przesympatycznie z Twojej strony 👍😊
Od święta , czemu nie , np na urodziny Naqurwiacza - tak ochrzciłem swojego e-bike, bo to nie jeździ tylko naqurwia... Hehehe 😄
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Vegasnight9 pisze:
25 kwie 2019, 23:16
viewtopic.php?f=11&t=2796

Henio pokaż co potrafi twoja maszynka
Henio nie wstydź się. Ten pomiar to minuta roboty :)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoko. Spoko. Pomiar już zrobiłem wczoraj , ale w różnych warunkach i różnie wychodzi. Czy ruszamy z pedałów , czy nie , czy do 50, czy do 60 . A może z wolnego startu , by nie doić konstrukcji ? Barmala dać na 50A ,czy tak jak na co dzień 45 A? Dokładnie pomierzę i najwyżej poprawie swój opis pod postem , by było ok 😉👍
Bardzo fajna apka. 👍
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Projekt henia

Post autor: Sietas »

TomaS pisze:
26 kwie 2019, 6:49
grafffik pisze:
26 kwie 2019, 1:32
40kg ? to ponad tyle co vector w full pakiecie bez komporomisów
Nie no bez przesady Vector z pełną komorą baterii i bez kompromisów to ponad 55kg. A dodać do tego koła i opony moto to będzie 65kg. Sama bateria to 28kg 😉 Bujakoto mój sąsiad dobrze zna temat.
Grafik mówił zapewne o vectorze light a nie o ramie enduro
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

No nie sprecyzował :) To by się zgadzało.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
grafffik

Re: Projekt henia

Post autor: grafffik »

TomaS pisze:
26 kwie 2019, 6:49
grafffik pisze:
26 kwie 2019, 1:32
40kg ? to ponad tyle co vector w full pakiecie bez komporomisów
Nie no bez przesady Vector z pełną komorą baterii i bez kompromisów to ponad 55kg. A dodać do tego koła i opony moto to będzie 65kg. Sama bateria to 28kg 😉 Bujakoto mój sąsiad dobrze zna temat.
ostatni który upalałem ważył 38kg. ALE zważe jakiegoś przy najbliższej okazji bo będzie możliwość :P
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Za to Henia ful ebike nie jest kategorii light, bardziej hard ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Wyniki testu aplikacją Drag Racer przy ustawieniach Barmala X2: Accu Drive 50 i Max Motor 100A. Start ze wspomaganiem pedałami troche mi nie wyszedł, wcześniej było 0,8s do 20km/h, także można to jeszcze poprawić . Ale ogólnie myślę , że nie jest źle😉👍
Załączniki
WP_20190427_09_14_39_Pro (2).jpg
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Projekt henia

Post autor: Rugos »

Naciśnij jednocześnie w telefonie przycisk power i przyciszania to zrobi ci zrzut ekranu ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoczko. Dzięki . Nie wiedziałem 👍

Uważam, że taki silnik jak w moim Naqurwiaczu to jest PRZYSZŁOŚĆ ! Ja nie wiem , czy on nie jest lepszy od QS 205 . Oczywiście QS bez tuningu . Ma przeogromną MOC w stosunku do masy i niebywałą SPRAWNOŚĆ. Nie grzeje się i nie zagrzewa Barmala. Przecież jakby Accu dać nie 50 , a 100A , to by kierownicy nie utrzymał 👍😎
Awatar użytkownika
genjusz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2018, 17:23

Re: Projekt henia

Post autor: genjusz »

Henio tu na szybko test z qs205 ;)
Załączniki
0995D38C-1D1A-490E-8F3A-1C9ACC8051DE.png
Univega Alpina 500 analog / Falcon QS205
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

genjusz pisze:
27 kwie 2019, 16:28
Henio tu na szybko test z qs205 ;)
O kuźwa , no to ładnie . Zwracam honor 👍😉
To jest zwykły QS 205, czy po tuningu ?

Co to masz za aplikację ?
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Projekt henia

Post autor: ap0f1s »

henio z qs 205 a twój silnik to jest przepaść. Tutaj nie ma co porównywać.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

a ja myślałem że mój rower ma dobre przyspieszenie :mrgreen: Jednak sinus zamula soft startem i ciężko zrobić speeda spod świateł
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoczko 😉 Luknij na przyspieszenie Geniujsza... Prawie Kariwę detronizuje 👍
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Qźwa! nieźle!
Ja kiedyś tym softem sprawdzałem, to do 50tki najmniej co mi sie udało uzyskac to chyba cos kolo 7 sec, ale nie pamietam jaki stan baterii byl..., malo dokładne te pomiary jednak byly, bo za kazdym razem inny wynik.
3ba bedzie "zalać" woltami do pelna i przy bezwietrznej pogodzie dokładnie sprawdzić.

Na 100% jednak wiem, że leci 70km/h, sprawdzone licznikiem i GPS'em.

ps. dlatego zamówiłem mocniejszą maszynę,... dużo ;) Obecna jednak zostaje i będzie na spokojne przejażdżki po miescie.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Projekt henia

Post autor: scuda »

Fajnie Henio, ze w koncu udało ci się po 35 stronach tematu ukonczyc budowe :). U mnie minęła ekscytacja mocą, po budowie Enduro 5kw. Wracam do lekkości i mida. Mxus 3k turbo - fajny mocny w porwnaniu do 9c. Ale ma dużą wadę - wagę, która bardzo mi przeszkadza nie przez to rower tyle wazy ale ta waga jest w kole które lata po nierownościach. Daj znać kiedy wykończysz tego powietrznego Rockshoxa :)Ja wykonczylem spręzynówke po kilku zjazdach w bike parku w bielsku :P
A i faktycznie coś z tą wagą przesadziłeś 44kg ? Mój enduro waży coś koło 50kg a ma rame stalową co waży 12kg i akusy 15kg.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

scuda pisze:
29 kwie 2019, 14:35
Fajnie Henio, ze w koncu udało ci się po 35 stronach tematu ukonczyc budowe :). U mnie minęła ekscytacja mocą, po budowie Enduro 5kw. Wracam do lekkości i mida. Mxus 3k turbo - fajny mocny w porwnaniu do 9c. Ale ma dużą wadę - wagę, która bardzo mi przeszkadza nie przez to rower tyle wazy ale ta waga jest w kole które lata po nierownościach. Daj znać kiedy wykończysz tego powietrznego Rockshoxa :)Ja wykonczylem spręzynówke po kilku zjazdach w bike parku w bielsku :P
A i faktycznie coś z tą wagą przesadziłeś 44kg ? Mój enduro waży coś koło 50kg a ma rame stalową co waży 12kg i akusy 15kg.
Dzięki 👍😉
Powietrznego RockShoxa odrazy wymieniłem , jak mi wszyscy doradzali , mam sprężynowy damper . Z przodu Rock Shox olejowo - sprężynowy . Nic mi nie lata po nierównościach, bo mam podwójny wahacz i wzmocnione odciągi 👍
Luknij jak porobiłem 😉
No trochę waży , ale jak się fajnie trzyma drogi...😃
Załączniki
PhotoEditor_20190422_164528330-1920x1440.jpg
IMG_20190411_173820-1560x2080.jpg
IMG_20190411_172603-1560x2080.jpg
IMG_20190411_185636-1560x2080.jpg
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Projekt henia

Post autor: scuda »

Faktycznie, konstrukcja tylnego wahacza pancerna ;) najwazniejsze, ze cieszy jazda, ciekawe kiedy sie skusisz na cos mociejszego, wiekszego :p
Bedziesz wogole na zlocie z pojazdem ?
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

U mnie wyglądało to tak, że zamawiając konwersję roweru w elektro-bikes upierałem się na mxusa 3k, dużego sabka :mrgreen: itd,... no ogólnie coś w deseń słynnego już chyba czerwonego Centuriona Damiana z YT ;), ale odradzono mi (słusznie zresztą) przekonując, że pierwsza konstrukcja prawie zawsze nie jest tą ostatnią - docelową i nie ma sensu tak szaleć.

Prawda! bo po dosłownie paruset przejechanych kilometrach wiedziałem już, że "to jest to!" i na następny sezon chcę czegoś mocniejszego ;) zmieniony został tylko sterownik i uważam, że ta konstrukcja jest już finalna w swojej formie do tego stopnia iż borykając się z ilością gotówki przy zamówieniu nowej konstrukcji - postanowiłem, że nie będę sprzedawał obecnego roweru - tak go polubiłem, zresztą chyba w nie jest to takie łatwe, bo rynek wtórny w tym przypadku praktycznie zupełnie nie istnieje?

Ale jest też pewnie grupa osób, której watowica nie dosięgła i pozostają przy pierwszych? maszynach, upgrade`ując je tylko w mniejszym lub
większym stopniu.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Z Naqurwiacza jestem bardzo zadowolony . Nie mam co w nim wymieniać, bo wszystko fajnie współgra . Jakbym miał kasę już bym robił następnego elektryka, bo uwielbiam majsterkować . Budowanie sprawia mi tyle samo frajdy co jazda. Co bym robił ? A co by mi wyobraźnia tylko podsunęła . Albo ostateczne lekarstwo na watowicę np. SCLABLERA albo coś ultra sprytnego do wygłupów np LEKKIE ENDURO, ewentualnie DRONA co by mnie uniósł do Nieba. Ale czaicie takiego DRONA zrobić... To dopiero jest wyzwanie 😉👍
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: Dzjohnyj »

Czyli coś tam z tyłu głowy już świta Heniu? Watowi.....
Nie żebym się czepiał, ale dron pasażerski to już nie dron.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Cztery silnik dużej mocy i siedzenie po środku z dżojem jak w helikopterze . Aby się tylko uniusł 3m nad ziemię i wio do przodu. Ale ekstra by było... 👍😉
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

..w dół trochę mniej ekstra ;) ale w sumie pomysł ciekawy. Czemu jeszcze nikt się tym nie zajął? A może ktoś już dłubie? Przyznać się! :)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

PoulN pisze:
30 kwie 2019, 13:20
...postanowiłem, że nie będę sprzedawał obecnego roweru - tak go polubiłem, zresztą chyba w nie jest to takie łatwe, bo rynek wtórny w tym przypadku praktycznie zupełnie nie istnieje?
Jak konstrukcja nie przypomina transformatora i nie walniesz ceny godnej Janusza biznesu to ebike idą jak ciepłe bułeczki.
Sam swoją 1 konstrukcję sprzedałem z małym zyskiem praktycznie od strzału.
EV-Maniak pisze:
30 kwie 2019, 15:56
Cztery silnik dużej mocy i siedzenie po środku z dżojem jak w helikopterze . Aby się tylko uniusł 3m nad ziemię i wio do przodu. Ale ekstra by było... 👍😉
Ludzie robią takie konstrukcje, potrzeba tylko dużo hajsu, dużo wiedzy i brak strachu przed śmiercią ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Ależ fajnie się jeździ...
Dzisiaj miałem dużo pracy fizycznej i byłem umordowany ,więc zrobiłem sobie wycieczkę wyjątkowo bez pedałowania w te i z powrotem do miasta na full manetce - 50 / 60 km/h .
Kurcze wychodzi mi niezły zasięg ... Nie zużyłem nawet połowy kwadracików w Watomierzu Michała. A ogniwa nawet przy takim poborze amper nic się nie rozjechały 0,02V różnicy na apce 👍😉
Załączniki
PhotoPictureResizer_190430_215106917-1920x1440.jpg
gekon
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 05 mar 2018, 10:44

Re: Projekt henia

Post autor: gekon »

Kozłówka Heniu? ;)
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Mitar pisze:
30 kwie 2019, 16:55
Jak konstrukcja nie przypomina transformatora i nie walniesz ceny godnej Janusza biznesu to ebike idą jak ciepłe bułeczki.
Wydaje mi się, że nie obiektywnie mówiąc, ze chyba nie ;) w galerii na forum jest trochę zdjęć, na obecnej czwartej stronie najnowsze..

Ale napiszę jak @henio - tak mi się dobrze jeździ, że.. :D

Jak sytuacja $ nie przyszpili to zostaje jako "miejski" pojazd, zresztą.. mimo, ze nieelektryfikowalem go od podstaw to jakiś taki sentyment jest :)

ps. ten wątek normalnie to alfą i omegą się powoli staje :mrgreen:
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Czy jest możliwy drastyczny wzrost zasięgu maszyny przy wyjątkowo sprawnym silniku ?

Bo wczoraj normalnie jakiegoś cudu doświadczyłem i strasznie mi to chodzi po głowie..

Na full manetce , czyli w moim przypadku 50-65km/h , BEZ PEDAŁOWANIA przejechałem ponad 40km i zużyłem tylko 1/3 pojemności aku! Nie pedałowałem nawet pod strome góry ...

A zaznaczam, że mam ładowanie nie do pełna i podniesiony próg odcięcia ...

Jest to możliwe ?
Awatar użytkownika
PoulN
Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 17 lip 2018, 20:14
Lokalizacja: Miasto Wież i Róż

Re: Projekt henia

Post autor: PoulN »

Wychodzi na to, ze zużyłeś ~600Wh (15Wh/km) biorąc pod uwagę prędkość przelotową to chyba dobry wynik ;), ktory wg tego co piszesz daje z 8p calkowity zasieg ~100km, niby 120 ale trzeba wziasc pod uwagę, ze przy końcu napiecie szybciej siada.
Hmm..

W moim przypadku na samej manetce przy odkręcaniu gdzie się da - wyszlo mi chyba ~35km, tylko to w trybie nazwijmy to mieszanym, tj. troche lasu, miasto, szosa.. Mam pakiet o 450Wh mniejszy od Twojego, to ~30% mniej.
Jeśli u Ciebie wychodzi 100km, to u mnie odejmujac te 30% powinno być kolo tych 30km i tu sie niby wszystko zgadza, nooo moze oprocz różnic w wadze zestawów :mrgreen: :lol:

Aż mnie teraz naszlo na dokładny test - w bezwietrzna pogodę rozladuję na lotnisku to zera baterię, jeżdżąc w kółko z możliwie jak najszybsza prędkością, zobaczymy.
<<>>Merida: 16s8p >><< Kariwa: 26s15p<<>>
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

EV-Maniak pisze:
01 maja 2019, 7:07
Czy jest możliwy drastyczny wzrost zasięgu maszyny przy wyjątkowo sprawnym silniku ?
Drastyczny nie ale troszkę może wzrosnąć ,nadmierne grzanie = mniejsza sprawność, czyli więcej mocy idzie w ciepło.

Pytanie Henio czy sprawdzałeś faktyczną pojemność aku? bo to że ustawiłeś coś na watomierzu i teraz ci on pokazuje 1/3 to nie jest pewniak, że tak jest :)

Najlepiej zrobić tak, naładować na maks jakie masz ustawione. Zresetować watomierz przez przytrzymanie guzika i potwierdzenie komunikatu.
Reset jest potrzebny bo watomierz ma pewnego buga który liczy naładowanie nawet przy 100% ,czyli pokazuje 100% a tak naprawdę jest powiedzmy 110%.
Tak przygotowanym rowerem jeździsz do odcięcia/wyładowania.
Jak już wyładujesz aku to sprawdzasz na watomierzu ile % ci zostało , jeśli 0% to jest ok, jeśli więcej to o tyle musisz w watomierzu zmniejszyć pojemność aku.

Chodzi o to abyś nie miał niespodzianki że watomierz pokazuje 20% a tak naprawdę masz już 0%
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: WojtekErnest »

20% to wartosc umowna i wylacznie orientacyjna. Nawet jak pakiet ma AZ 3,4v (bez obciazenia) to w jedym wypadku moze byc ze watomierz lub wskaznik pokaze 20%, a w praktyce moze to byc juz tylko 5%.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dobrze mam poustawiane , nawet z mocną tolerancja ujemną , a watomierz zawsze resetuje . Dlatego mnie to strasznie dziwi , że aż taki zasięg .

Wg wzoru powinienem ustawić tak :
Ah=8x3000=24000mAh
Wh=8x3000x20x3.6=1728Wh

A mam tak :
Załączniki
IMG_20190501_090344-1560x2080.jpg
IMG_20190501_090611-1560x2080.jpg
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Projekt henia

Post autor: mr_x »

Zrób ten sam test z manetką, ale aż do odcięcia, wtedy okaże się, ile tak naprawdę wyjdzie. Mimo wszystko watomierz może nie pokazywać idealnie. Pamiętaj też, że napięcie pod koniec cyklu dużo szybciej przysiądzie, charakterystyka rozładowania nie jest liniowa.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Projekt henia

Post autor: ap0f1s »

Henio tylko dając Manetka na full przy aku np. 3.3v na cele możesz ci odłączyć bms i watomierz pokaże z 20% na 0 gdyż spadek napięcia będzie duży i żeby osiągnąć matematyczny zasięg trzeba jechać z małą mocą. Zrób może tak że używaj bajka aż bms ci odetnie aku. Tylko blisko domu aby można dojechać na manulalnym napędzie.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Dlatego zawsze trzeba ustawić sterownik tak aby to on pierwszy odcinał zanim zrobi to bms. Henio propo super sprawności Twojego silnika to zrób testy i napisz jakie masz zużycie wh/km przy prędkościach 25km/h 40km/h i 60km/h. I wtedy będziemy mieli porównanie. Oczywiście sama manetka na płaskim bez wiatru.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
grafffik

Re: Projekt henia

Post autor: grafffik »

z tych Twoich wzorów to przecinek Ci się przesunął ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Lubię swojego elektryka ... 👍😉
Załączniki
PhotoPictureResizer_190502_164307953-1920x1440.jpg
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Projekt henia

Post autor: Iceman »

EV-Maniak pisze:
03 maja 2019, 10:39
Lubię swojego elektryka ... 👍😉
I o to chodzi :). Ile już zrobiłeś kilometrów ?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Iceman pisze:
03 maja 2019, 11:09
EV-Maniak pisze:
03 maja 2019, 10:39
Lubię swojego elektryka ... 👍😉
I o to chodzi :). Ile już zrobiłeś kilometrów ?
700 👍😊
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Projekt henia

Post autor: mr_x »

Dociągałeś szprychy w kole z silnikiem?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

mr_x pisze:
03 maja 2019, 11:14
Dociągałeś szprychy w kole z silnikiem?
Tak . Oczywiście już kilka razy po troszku . Nawet udało mi się wycentrować co do 0.5mm 👍😎
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Projekt henia

Post autor: chudybws »

Ale cyganeria 😆 W zeszłego wakacje miałem mniej opakowany rowery jak przez 2tyg objeżdżałem mazury :D Ale fajnie jest mieć wszystko co może się przydać przy sobie. Z biegiem czasu mój pewnie też będzie szedł w tym kierunku i dojdzie bagażnik, sakwy, koszyk.
ODPOWIEDZ