Projekt henia

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mam już Barmala X-2
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

Henio, czujnik temperatury tylko mierzy temperaturę a zabezpieczenie termiczne rozłącza lub załącza układ w zależności od rodzaju. W silniku z reguły się daje zabezpieczenie 150 st. C i jak silnik osiągnie taką temperaturę to zabezpieczenie przerywa obwód w którym jest stacyjka i wyłącza sterownik aż nie ostygnie. Poczytaj jeszcze blog...wiesz który. Poprawcie mnie jeśli się mylę. W układ z stacyjką wepnij sobie jeszcze jedno zabezpieczenie termiczne sterownika 80 st.C jak np na schemacie Tasa http://ebike.nexun.pl/wp-content/upload ... alacja.jpg
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

Henio mówiłeś że czytałeś już blog tasa XX razy ale czasem można odnieść wrażenie że nie czytałeś go ani razu ;)
http://ebike.nexun.pl/zabezpieczenie-termiczne-silnika/
Wyłącznik (zabezpieczenie) termiczne
http://nexun.pl/sklep/elementy-elektryc ... st-nc.html
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki za podpowiedzi. Niekiedy po prostu się rozkojarzam do tego nadmiaru informacji i wolę się Was zapytać dla pewności. Sorry. :oops:

Podpowiedzcie proszę, jaki w końcu dać akumulator - 16S/10P, czy 20S/8P, bo znów zbaraniałem :shock:

Jakbym dał 20S/8P miałbym już ładowarkę do mocniejszej konstrukcji w przyszłości, łatwiej o BMS z blutufem i obecną konstrukcję rozpędzałbym do większego V max, jednak Barmal X-2 może się grzać. Trzeba by dawać sterownik na zewnątrz, na kierownicę np. z radiatorem i wentylatorem hermetycznym. Co o tym sądzicie? Bardzo zrobię źle jak dam 20S?

Tylko nie krzyczeć na mnie ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Obojętnie dla X2 czy dasz 16S czy 20S bo można w tym sterowniku zmniejszać natężenie prądu i mieć tyle samo W.

Patrz 16S = ~60V * 40A = 2400W

Teraz decydujesz się na 20S i masz

20S = 74V * 40A = 2960W... Dużo!!! może znacznie grzać sterownik, więc co robimy? ustawiamy w sterowniku aplikacją 33A i mamy to samo w przybliżeniu 2400W (74V * 33A) i cieszymy się jazdą.

Sterowniki takie jak barmala czy sabvoton mają ten ,plus że możesz sobie je tak ustawiać aby było dobrze niezależnie od napięcia.

W blokowcu też można sobie regulować natężenie ale trzeba pobawić się pilnikiem albo cyną ;)
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Projekt henia

Post autor: KrzysiekEV »

Albo Cycle Analyst , EV Computer jako ogranicznik manetki.
EV Computer miałem jak sterownik sinus przerabiałem , nagle miał ponad 80A bez limitu prąd , EV Computerkiem sobie dowolnie
ustawiałem max A i inne ograniczenia. Manetka do dechy a Computerek 40A trzymał ładnie.
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Projekt henia

Post autor: roman »

@Henio
Jako, że sam te rozkminy przerabiałem ostatnio to pozwól proszę, że zdecyduje za Ciebie :)

Robisz 20s8p, bo:
- gdy przy 16s prędkość będzie za mała to już nic nie poprawisz (będzie konieczna zmiana silnika/nawoju a i wtedy mocy może braknąć)
- gdy przy 20s moc będzie za mała to wymienisz tylko X-2 na X-4, w zasadzie możesz to zrobić nawet już teraz - sprzedać/kupić ....i nie patrz na to, że straciłeś parę złotych na wymianie (pamiętaj tylko o parametrach aku - max A/ogniwo)

Plus te rzeczy co pisałeś. Wymiana sterownika tego samego typu na mocniejszy jest prostsza/tańsza niż wymiana aku
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
@ Roman,
A jakie ogniwa proponujesz do 20S/8P ?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Pozwolę sobie dwa posty kolegów przekopiować tutaj, do swojego tematu, bo są dla mojej konstrukcji bardzo ważne:
Ice pisze:
28 mar 2018, 14:54
henio pisze:
28 mar 2018, 12:30
Czyli jakie byś proponował ogniwa do 20S? Które są zajebiszcze?
Henio, jeżeli mają być ogniwa min. 20A to wybór raczej nie jest ogromny. Możesz np. wybrać SONY VTC4 -30A i 2000mAh, ale aku nie będzie zbyt pojemny przy 8P. Możesz iść w SONY VCT6 - 20A i 3000mAh, może LG Chem 18650 HG2 - 20A i 3000mAh, może Samsung INR18650-25R5 - 20A i 2500mAh
Jeżeli będziesz chciał ogniwa do 10A to np. Sanyo NCR18650GA -3450mAh, LG Chem 18650 MJ1 3500mAh.

Jednak dla aku 20S8P

20S = 20x3,7 = 74V
8P x 3Ah = 24Ah
Wh = 74 x 24 = ~1776 Wh
8P x 2Ah =16Ah
Wh = 74 x 16 = ~1184 Wh
8P x 2,5Ah =20Ah
Wh = 74 x 20 = ~1480 Wh
8P x 3,5Ah =28Ah
Wh = 74 x 28 = ~2072 Wh


Zatem moim zdaniem jak już akumulator 20S8P to szukałbym ogniw 3500mAh i 10A. Jeżeli nie zamierzasz brać więcej z akumulatora niż 40A (barmal x2) to taki układ powinien być ok. Choć zawsze lepiej jak byś zwiększył ilość ogniw w połączeniu równoległym.
elektrotonus pisze:
28 mar 2018, 15:12
Henio, musisz sobie odpowiedzieć na dwa zajebiście ważne pytania ;-)

1. Jaką chcesz osiągnąć prędkość maksymalna podczas jazdy rowerem ?

2. Ile A chcesz pakować w silnik - tzn jakie ma mieć przyspieszenie ?

Ad1: Zakładając np 50 km/h dobrze, by rower mógł przy maksymalnie naładowanej baterii jechać powiedzmy 55-60 km/h. Chodzi o to byś miał zapas, zaś prędkość przejazdowa max była o 10-15 % niższa od max możliwej.

Ad2.: Zależy jakie są możliwości sterownika oraz pakietu baterii. Sterowniki Barmala z tego coś słyszałem potrafi się grzać wewnątrz skrzynki, wiec przy takich napięciach i mocach lepiej by był poza nią, swobodnie owiewany przez powietrze.
Dzięki :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

I kolejna informacja dotycząca czujników temperatury podpowiedziana mi na forum. Jak ktoś będzie kiedyś robił podobną konstrukcję to już będzie wiedział:

1. W silniku QS 1000 W fabryczny czujnik temp. to: Thermic Probe: KTY83/122 (as default, optional) i jest kompatybilny z watomierzem Michała.

2. Trzeba też dać drugi czujnik temp. dla sterownika Barmala X-2. Mam do wyboru: KTY81/110 lub NTC 10k

3. Nie można ROZWIDLAĆ ( z jednego czujnika by szło i na watomierz i na sterownik ) bo pomiar będzie fałszowany.

Dzięki za podpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Pytanie do FACHOWCÓW:

Jaki prognozujecie minimalny, w najgorszym wypadku, ale przy sprzyjających okolicznościach ( 25km/h, po prostej, bez wiatru itd. ) zasięg dla mojej konstrukcji jak wezmę akumulator 20S/8P ( sterownik Barmal X-2). Bo mnie niektórzy straszą, że znacząco spadnie w stosunku do 16S/10P.

Niektórzy mówią, że się liczy około 1km na ogniowo, to ja już nie wiem, bo by wychodziło tyle samo dla 20S/8P i 16S/10P :?

Proszę odpowiedzcie. Dzięki.
Awatar użytkownika
Tomek
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:11

Re: Projekt henia

Post autor: Tomek »

A to zależy czy przy tej samej ilości amper. Energi jest tyle samo więc przy tej samej mocy zasięg teoretycznie wcale nie spadnie. Jak podwyższysz do 20s a nie zmniejszysz prądu to z automatu masz większą moc a im większa moc tym mniej ekonomiczna jazda co przekłada się na zasięg. Niby przy 16s10p ogniwa mają "lżej" bo na więcej sekcji rozkłada się prąd ale i przy 20s potrzeba mniej amper aby uzyskać docelową moc. Dodatkową zaletą 20s jest mniejszy prąd w instalacji i ewentualnie większy v-max. Ja uważam, że lepiej dać więcej "s" szeregowo a zmniejszyć amperaż.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki za podpowiedź. Coraz więcej przemawia za 20S i porządnym systemem chłodzenia dla Barmal X-2.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Henio, żyjesz ? Jakoś na forum bez Ciebie jest tak inaczej ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Jestem, jestem. Dzięki. Nie piszę ostatnio bo mam straszną ehh z kasą i się trochę załamałem. Rozpocząłem elektryfikację, która i tak mi idzie jak krew z nosa bo budżet miesięczny mam mały, a tu się okazuję, że ehh z kasą jeszcze większa się zapowiada. To se myślę: na co będę zaglądał na forum - smaka se tylko będę robić? Nie no pewnie mi się uda w końcu zelektryfikować, ale tak za dwa lata :roll:
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Heniu nie martw się, nie każdy na forum ma full siana na dobrego fulla z mocnym silnikiem.
Czasem trzeba przez to rozłożyć budowę na dłużej lub zbudować tańszy pojazd. Może warto jakąś pożyczka się posiłkować by skończyć sprzęt ?
Ja też długo buduje kone przez ograniczone środki, brak profesjonalnego warsztatu. Mam na szczęście na ten sezon sprawnego ebike merida 1500 W. Nie muszę się tak spieszyć.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Jak się rozłoży budowę w czasie to mniej boli i jakoś łatwiej wytłumaczyć wydatki drugiej połówce ;)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: WojtekErnest »

A ja myślę jednak inaczej, jeśli budowa PIERWSZEGO ebike ma trwac 2 lata, bo ma być 'wypasiony' i wysniony, to będzie rozczarowanie, bo po 2 latach od pomyslu, zmieni sie koncepcja, dostępność podzespolow ale za to konstruktor przez 2 lata NIE JEZDZI, nie zderza wyobrazen ze swoimi potrzebami.
Wiec jak budowac to w pół roku, na miarę mozliwosci i JEZDZIC. Bo i tak to bedzie tylko wstęp do budowy kolejnych.
Pierwszy dom i ebajk nie może byc docelowym. Takie zycie....:-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Tysz racja :)

Jaki proponujcie WOLNOBIEG do mojej konstrukcji? Do silnika QS 1000W 5T ? W ogóle do ebajków?

Obecnie mam kasetę 9-cio rzędową.

Ale mówicie, że w ebajku biegów się za często nie zmienia, to może mniej rzędów, a za to ostatni tryb szybki 11 ?
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

W elektrykach powyzej 1500wat praktycznie uzywa sie prawie zawsze zebatki 11t i sie jej nie zmienia bo przy ruszaniu wspomaga sie silnikiem. Polecam Dnp 11t 7 rzedowy , pasuje do tego Qs-a 1000w i jest cichy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzięki
Ktoś wie może gdzie kupić nie drogo DNP 7rz 11T?
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Doszła manetka kciukowa pracująca w poziomie jak dźwignia przerzutek. No to się chwalę i cieszę :)
Nawet dwie - druga w zapasie. Wydają się dość SOLIDNE.
Kupione na Aliexpress:
Załączniki
A__E724.jpg
Awatar użytkownika
Back
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 18 lut 2018, 20:40
Lokalizacja: CBR
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Back »

Będziesz Pan zadowolony. Miałem chyba z 6 różnych i ta mi najbardziej podchodzi. Muszę sobie tylko jakiś ogranicznik zamontować bo dając na full-a czasami mam wrażenie, że może się złamać - tak jakby lekko się uginała.
Zagłębiam się w struktury, budowli z tektury.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Już sobie zamontowałem wczoraj na kierownicy, choć nie mam ani silnika, ani akumulatora, by właśnie sprawdzić ergonomikę i jest miodzio. Kupiłem dwie by mieć w zapasie. Trochę musiałem oszlifować wajchę i spust od przerzutki, ale to w niczym nie przeszkadza. Nawet fajnie wyszło. I już nie ściągam jeżdżę i się cieszę. Wiem, świrem jestem :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 13:35 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Profilaktycznie rozkręciłem manetkę i ją spryskałem specjalnym płynem by wszystko lekko chodziło, bo czytałem, że ta manetka jak jest nowa, to nieraz nie wraca do końca wajcha. Mam bardzo fajny patent na płyn do wszystkiego: łańcuch, golenie, damper, elektryka, gumy, plastiki itp. Może kiedyś w nowym, oddzielnym temacie przedstawię lub na filmiku ( może ) - bardzo ciekawy i nowatorski sposób lub teraz wymienię patent na rysunek techniczny ramy Falcon :)
Awatar użytkownika
Back
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 18 lut 2018, 20:40
Lokalizacja: CBR
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Back »

henio pisze:
20 kwie 2018, 12:23
wymienię patent na rysunek techniczny ramy Falcon :)
Nie poddajesz się :lol:
Zagłębiam się w struktury, budowli z tektury.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Jak ktoś ma taka manetkę tylko zamontowaną niech wklei fotkę jak to wygląda na kierownicy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Ja zrobię. Nie ma sprawy. Tylko w weekend i dam dopiero w poniedziałek. Bo w tej chwil jestem poza zasięgiem.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Na jakich ogniwach proponujecie bym zbudował swój akumulator 20S/8P bo już zdurniałem? :roll:
Sterownik Barmal X-2, silnik QS 1000W 5T
markkar
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 03 maja 2017, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: markkar »

Heniu ten patent to WD-40? :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt henia

Post autor: djmarcin56 »

Mitar tu masz foto ode mnie w temacie o manetkach

http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic ... a&start=40
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Dzięki, wygląda jakby była dość daleko od uchwytu, ale może taka perspektywa, może na zlocie wyczaję u kogoś i się przymierze.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mitar pisze:
20 kwie 2018, 12:33
Jak ktoś ma taka manetkę tylko zamontowaną niech wklei fotkę jak to wygląda na kierownicy.
henio-DS pisze:
20 kwie 2018, 12:36
Ja zrobię. Nie ma sprawy. Tylko w weekend i dam dopiero w poniedziałek. Bo w tej chwil jestem poza zasięgiem.
Zgodnie z obietnicą:
Załączniki
migawka_001.jpg
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Projekt henia

Post autor: scuda »

Ja przeniosłem na lewą strone manetkę, bo jak zmieniać biegi w ten sposób ? Mega niewygodnie, a wbrew pozorom w terenie wrzucam lzejsze biegi bardzo często.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Do mojego akumulatora 20S/8P, przy silniku QS 1000W i Barmalu X-2 tylko i wyłącznie takie se kiedyś kupię akusy jak pieniążków uzbieram:

SONY US18650VTC6 3150MAH

i to NOWE, ale z rozpakietowania i z dobrego ŹRÓDŁA np. od Tasa,

i kuźwa jeszcze przecież zniżkę FORUMOWĄ dostanę:

http://nexun.pl/shop/ogniwa-18650/93-so ... 50mah.html
Załączniki
sony-us18650vtc6-3150mah.jpg
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018, 16:45 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

scuda pisze:
23 kwie 2018, 13:52
Ja przeniosłem na lewą strone manetkę, bo jak zmieniać biegi w ten sposób ? Mega niewygodnie, a wbrew pozorom w terenie wrzucam lzejsze biegi bardzo często.
Wajchę od wrzucania i zrzucania biegów opiłowałem ( powiększ fotkę ) i jest miodzio :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mitar pisze:
21 kwie 2018, 18:50
Dzięki, wygląda jakby była dość daleko od uchwytu, ale może taka perspektywa, może na zlocie wyczaję u kogoś i się przymierze.
Dość daleko bo ta manetka kucikowa lubi być dalej od rączki. W innym wypadku ( tak jak u mnie, gdy jest bliżej gripu ) praca kciukiem jest nieco inna, dla mnie osobiście zdecydowanie lepsza bo próbowałem obie wersje - bliżej i dalej. Gdy jest bliżej rączki wystarczy kciuk przesuwać do środka dłoni i przez cały czas jest on oparty i przez to się nie męczy, a i zablokować go można w każdej pozycji, czyli uzyskać efekt tempomatu. Dla mnie rewelacja i jest bardzo precyzyjnie.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt henia

Post autor: djmarcin56 »

A ja wczoraj byłem na dłuższej przejażdżce jakieś 36km w trudnym terenie po lesie jakieś 20km a z powrotem już asfalt i porzadna utwardzona droga, polatałem trochę i jak wróciłem to reka do wieczora bolała od manetki, naciągnąłem sobie wszystko u góry ręki między nadgarstkiem a łokciem. Musze zmienic coś pozycje tej manetki albo przenieść na lewą stronę manetkę zwykłą, ponadto wniosek z takiej jazdy to wystarczy jeden blat z przodu, wogóle manetki nie używałem za to z tyłu bardzo często bo cały czas pedałowałem, teren ciężki cały czas piach, górki, runo leśne gałęzie, mech itd. a bateria tylko 36v17ah max 1200W. Jak wróciłem napięcie baterii 35,5v.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Projekt henia

Post autor: scuda »

Ja prawie caly czas zalaczam tempomat, bez niego nie wyobrazam sobie jazdy, nawet w terenie czzesto uzywam. Bez niego ciągle kciuk udrętwiały się robił. Przerzutkę z przodu uważam za zbędną. Ja mam jeden blat 38 zębów NarrowWide (do niespadania łańucha) i jest dobrze w terenie ale na szosie za mało.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Dlatego najlepsza jest taka manetka która nie wymaga dużych ruchów kciuka.
U mnie najlepiej się sprawdza ta najzwyklejsza kciukowa tylko przy samym uchwycie. Wtedy ruchy kciuka są dość minimalne i naturalne.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

Mitar pisze:
24 kwie 2018, 8:44
Dlatego najlepsza jest taka manetka która nie wymaga dużych ruchów kciuka.
U mnie najlepiej się sprawdza ta najzwyklejsza kciukowa tylko przy samym uchwycie. Wtedy ruchy kciuka są dość minimalne i naturalne.
A henio kombinował i pewnie przekombinował :)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Projekt henia

Post autor: ap0f1s »

Trzeba najpierw pojeździć z 1miesiac i wtedy sprawdzić czy pasuje. Jak nie ma się elektryka to nic z teorii nie wywnioskujesz
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: WojtekErnest »

Mitar pisze:
24 kwie 2018, 8:44
Dlatego najlepsza jest taka manetka która nie wymaga dużych ruchów kciuka.
U mnie najlepiej się sprawdza ta najzwyklejsza kciukowa tylko przy samym uchwycie. Wtedy ruchy kciuka są dość minimalne i naturalne.
Dla mnie odpowiednią manetką jest ta na LEWYM ręku i ustawiona tak że kciuk spoczywa swobodnie gdy jest wychył w granicach 70 % prędkości.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Projekt henia

Post autor: maciek72 »

Manetki są na tyle tanie że można kupić kilka i zostać z tą która najbardziej przypadnie do gustu i stylu jazdy.Tak myśle.
MACIEK
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Ja kupiłem jedna za 100 zł plus do niej przedłużacz za 50 więc musi być dobrym wyborem :)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Projekt henia

Post autor: maciek72 »

150 hmm no to musi :D
MACIEK
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: tatar »

Ze względu na własne bezpieczeństwo,odradzał bym stosowanie złącz konektorowych szczególnie w manetce.Jeden lużny pin i wjazd na czerwonym/świetle/Lutować,lutować i jeszcze raz lutować.To naprawdę nie są żarty;moment zaskoczenia i mocny silnik to igranie z losem ;)
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt henia

Post autor: xyz2a »

Jak kupowałem przedłużacz do przycisków za 5zł http://electropark.pl/przewody-wielozyl ... 1-1mb.html
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Doszły czujniki prosto z Chin :)
Za grosze kupione i to z długim, dodatkowym kablem.

Dostałem nawet gratis 4 trytki do mocowania blokady obrotu osi silnika :lol:

Wszystko co tylko można w naszych maszynach, tak jak mówił Tas - LUTUJEMY
Załączniki
migawka_001.jpg
ODPOWIEDZ