Projekt henia

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

To zależy od przekroju przewodów, ale jak wszystko będziesz miał w skrzynce to raczej nie masz co się o to martwić.
Ja u siebie zastanawiam się nad wymianą gniazda ładowania bo te typowe przy 10A dość mocno się grzeją (do 6A jest ok)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Pytanie:

Czy taki BMS z Xiaoxiangiem styka? ( 50A )

https://pl.aliexpress.com/item/20S-50A- ... autifyAB=0

Czy lepiej dociułać i kupić taki ( 100A ) niestety nie widzę czegoś pomiędzy np. 70A

https://pl.aliexpress.com/item/20-S-100 ... autifyAB=0

Dla przypomnienia mam: 20S/8P, Barmal-2, silnik QS 5T
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mitar pisze:
25 maja 2018, 11:13
To zależy od przekroju przewodów, ale jak wszystko będziesz miał w skrzynce to raczej nie masz co się o to martwić.
Ja u siebie zastanawiam się nad wymianą gniazda ładowania bo te typowe przy 10A dość mocno się grzeją (do 6A jest ok)
A jakie proponujesz? Masz coś na oku?
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Jeszcze nie, ale może ktoś coś poleci :)
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Ja ma ten bms 50a i chodzi mi na nim sterownik Lh 1500 na 45a bez zarzutu :) Tak że do 45a sterownik ten 50a wystarcza.
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

A tam chyba 100% konstrukcji czyli tysiące ma te gniazdo ładowania i chyba nikt nie miał z nim problemów :D
Jak zmienisz gniazdo w rowerze to automatycznie te w ładowarce też trzeba zmienić a po co se robić problemy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Mój sterownik Barmal-X2, ma blokadę na 60A. Nie dawałbym aż tyle, ale chciałbym poeksperymentować na 50- 55A. Daję go na zewnątrz dla lepszego chłodzenia i myślę, że będzie wszystko git. Przydałby mi się BMS 70A, ale chyba takich nie ma, a BMS 50A wytrzyma 50-55A ze sterownika? Czy lepiej dołożyć 100zł i mieć BMS 100 A dla świętego spokoju?
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1008
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt henia

Post autor: Przemek »

bierz 100A pojeździsz chwilę choroba sie zaostrzy i będziesz kombinował z nowym mocniejszym, a tak będziesz miał możliwość modować na bieżąco
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt henia

Post autor: djmarcin56 »

Mitar pisze:
25 maja 2018, 11:13
To zależy od przekroju przewodów, ale jak wszystko będziesz miał w skrzynce to raczej nie masz co się o to martwić.
Ja u siebie zastanawiam się nad wymianą gniazda ładowania bo te typowe przy 10A dość mocno się grzeją (do 6A jest ok)
Ja mam propozycję wstaw sobie xt60 i masz spokój i możesz na maska zwiększać prąd ładowania jeszcze :P
https://abc-rc.pl/Wylacznik-XT60
Tu masz do wbudowania i di tego od strony ładowarki żaden problem sobie przelutować końcówkę :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Przemek pisze:
25 maja 2018, 12:07
bierz 100A pojeździsz chwilę choroba sie zaostrzy i będziesz kombinował z nowym mocniejszym, a tak będziesz miał możliwość modować na bieżąco
OK. Ciułam na ten:
https://pl.aliexpress.com/item/20-S-100 ... autifyAB=0

Wymiar ma 180 x 110 mm, czyli się zmieści na styk, tzn. z półcentymetrowym zapasem - nie wyjdzie za obręb ogniw - uuuffff....
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

djmarcin56 pisze:
25 maja 2018, 12:11
Mitar pisze:
25 maja 2018, 11:13
To zależy od przekroju przewodów, ale jak wszystko będziesz miał w skrzynce to raczej nie masz co się o to martwić.
Ja u siebie zastanawiam się nad wymianą gniazda ładowania bo te typowe przy 10A dość mocno się grzeją (do 6A jest ok)
Ja mam propozycję wstaw sobie xt60 i masz spokój i możesz na maska zwiększać prąd ładowania jeszcze :P
https://abc-rc.pl/Wylacznik-XT60
Tu masz do wbudowania i di tego od strony ładowarki żaden problem sobie przelutować końcówkę :)


Nie jest to głupi pomysł, tylko jakąś zaślepkę dorobić.
Problem może być tylko w tym że to gniazdo dość ciasno siedzi i może być problem z wyjmowaniem.
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Ja was rozumiem ale zaczyna tu atakować watowica ! :o
Według mnie powstanie bezsensu konstrukcja . Dlaczego ?
Silnik znamionowo 1000w czyli do 3kw i 45a max daje radę bo przy tylu robi się już gorący.
Bateria z 8p co przy 60 amperach będzie jej ciepło .
Bms z zapasem do 100a ,po co ? Rozumiem że to tylko 100zł -okej to można przemilczeć.
Sterownik który gwarantuje dobrą prace do 50a ? Przy 60a barmal chyba nie daje gwarancji.
No i zwykła rama . Ona będzie kwiczeć jak zapodasz 60a w silnik .
Lepiej uspokój watowice .
Zostań przy 45a bo to i tak dupe już urywa .
A konstrukcji się nie buduje po to by ją udoskonalać .
Znudzi Ci 45a to sprzedasz i zbudujesz falcona albo innego customa gdzie nie ma takich ograniczeń .
Ja też miałem watowicę na początku ,zmarnowałem przez nią dużo pieniędzy bo mogłem nie dokładać tylko od razu rower sprzedać i budować następny. Każdego elektryka można sprzedać z zarobkiem w sezonie w tydzień ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

MateuszSz ma rację , ten BMS 100A to strata kasy bo i tak potem albo zostawisz rower albo sprzedasz w całości.
Lepszy będzie ten 50A sam taki kupiłem.
A do Falcona wsadzisz już nowe bebechy ;)

Przy 20S max sensowne na Barmalu X2 to i tak ~40A
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Mitar dzięki w końcu jakiś głos rozsądku :D
Ja to znam .
Kupi bms-a 100a przez co po miesiącu i paru nieprzespanych nocach dojdzie do wniosku że lepiej dokupić sabvotona (kolejne stówki pójdą) i testowo władować 100amper w silnik bo może 8p wysokoprądowych na pare sekund to uciągnie . Oczywiście cała reszta wtedy już klęknie. Tak działa watowica.
Hehe oczywiście to są żarty ale podaje przykład chorego człowieka na watowicę .
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

No dobra. Ciułam na ten 50A:

https://pl.aliexpress.com/item/20S-50A- ... autifyAB=0

W sumie rację macie, bo kurczę już zaczął mi chodzić po głowie SABVOTON... by go dać do konstrukcji zamiast Barmala, ale faktycznie to już przesada do roweru fabrycznego.

Ciężko by było mi sprzedać ten rower. Strasznie w nim wszystko dopieszczam. Nawet fajne błotniki mu zrobiłem - poszerzyłem pod Creazy Boba. Wszystko w nim na glanc robię. Nie odbiorę tych pieniędzy...
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

henio pisze:
25 maja 2018, 13:34
No dobra. Ciułam na ten 50A:


W sumie rację macie, bo kurczę już zaczął mi chodzić po głowie SABVOTON... by go dać do konstrukcji zamiast Barmala, ale faktycznie to już przesada do roweru fabrycznego.
Haha mówiłem :!: Watowica atakuje już Henia :lol:
Dobrze chociaż że nas słucha .
Heniu ja jestem żywym przykładem który miał mxusa v3 i sabvotona w zwykłym rowerze . Efekt watowicy-niepotrzebny.
To była strata kasy bo i tak już jeżdżę falconem 150a :lol:
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

To co kupować ten 50A i z głowy? Dobry ten BMS? Bo mam możliwość pożyczyć kasę i go już sobie kupić. I tak przyjdzie za 2 miechy, to zdążę kasę oddać. Bo mi jeszcze kurcze wykupią tak jak wolnobieg :(
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018, 13:52 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Złóż co masz, nie kombinuj bo ci sezon ucieknie, bierz 50A . W 2019 i tak będziesz budował falcona :)
A to czy zostawisz czy sprzedasz to już inna sprawa. Ja sprzedałem swój pierwszy ebike dość sprawnie i szybko i odzyskałem jeszcze z nawiązką.

Mnie przed watownicą i falconem "broni" 4 piętro bez windy :P
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Mam taki w rowerze narzeczonej i jest super ! Do 50a chyba najlepszy bms bo fajnie się go konfiguruje przez usb na pc .
Jak będziesz miał jakieś problemy z konfiguracją to Ci pomogę . To będzie rozsądny rower . Ustawisz 40-45a i wszystko będzie grać .
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Bardzo wam dziękuję za podpowiedzi :)
I to jest oczywiście ten BMS z blutufem i xiaoxiangiem? Wolę się upewnić, bo znów kupię jak te kable :roll:

https://pl.aliexpress.com/item/20S-50A- ... autifyAB=0
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Tak ten .Tylko dolar poszedł do góry chyba bo ja go na aliexpress też kupowałem (marzec) u tego samego sprzedawcy tylko kosztował wtedy 220zł. :p
Ps. I nie trzeba mieć watomierza nawet ,wystarczy odpalić bluetooth w telefonie ,na kierownicy zamontować telefon i pokazuje nam ta aplikacja wszystkie parametry. Nawet prędkość ,przejechane km i wszystko dotyczące baterii.
Kilka ważnych parametrów można również ustawić z telefonu na bms ale nie tyle co przez Pc.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

A prędkości i kilometry to jak, po gpsie?
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Tak po gps.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

To w sumie tak sobie. Lepiej mieć dedykowane urządzenie, nie chciałoby mi się za każdym razem odpalać apki, podłączać tel do ładowarki żeby bateria nie padła po chwili itd :P
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt henia

Post autor: djmarcin56 »

Mitar pisze:
25 maja 2018, 13:10
djmarcin56 pisze:
25 maja 2018, 12:11
Ja mam propozycję wstaw sobie xt60 i masz spokój i możesz na maska zwiększać prąd ładowania jeszcze :P
https://abc-rc.pl/Wylacznik-XT60
Tu masz do wbudowania i di tego od strony ładowarki żaden problem sobie przelutować końcówkę :)


Nie jest to głupi pomysł, tylko jakąś zaślepkę dorobić.


Problem może być tylko w tym że to gniazdo dość ciasno siedzi i może być problem z wyjmowaniem.
Myśle, że wystarczy sobie przewiercić dziurkę i dać jakąś pętelkę jak w breloczkach lub drucik tak żeby tam palec wchodził i łatwo wyciągać :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Paweł pisze:
25 maja 2018, 14:39
To w sumie tak sobie. Lepiej mieć dedykowane urządzenie, nie chciałoby mi się za każdym razem odpalać apki, podłączać tel do ładowarki żeby bateria nie padła po chwili itd :P
No watomierz swoją drogą oczywiście i raczej obowiązkowo. Ja już mam osławiony watomierz Michała :)
Tu kolega pisze raczej, że jest taka opcja w aplikacji xiaoxiang. Mi chodzi przede wszystkim o MONITOROWANIE CEL dlatego kupuję z xiaoxiang. Czy to podczas jazdy, czy w trakcie ładowania wszystko widzę. Dajmy na to jedna cela coś pada i już wszystko wiem i nie katuję ogniw. Taka apka jest idealna do diagnostyki akumulatora.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

Moim zdaniem lepiej te pieniądze przeznaczyc na nowe ogniwa niż jakieś fikuśne bmsy.
Na rowerze to się jeździ a nie monitoruje :P
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Paweł pisze:
25 maja 2018, 17:59
Moim zdaniem lepiej te pieniądze przeznaczyc na nowe ogniwa niż jakieś fikuśne bmsy.
Na rowerze to się jeździ a nie monitoruje :P
Czyli co? Akumulator z ogniw 18650 bez BMSa? Bo nie czaję. Ten fikuśny ( z xiaoxiang ) wcale nie tak o wile droższy od normalnego. Za BMSa 20S z aplikacją do monitorowanie ogniw zapłacisz na Aliexpres po wszystkich zniżkach około 250zł z wysyłką. To za tą cenę myślisz, że kupisz nowe ogniwa? Na pewno. Może z dziesięć :)
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

Z bms ale zwykłym, też mam z Ali za stówkę i działa. Ten na 100a to przecież 400zl. Oczywiście zależy kto ile ma ogniw w pakiecie ale te 300 różnicy wolałbym wrzucić w ogniwa.
To taki gadżet, upierasz się że będziesz używać a tak naprawdę będzie jak że wszystkim, pobawisz się chwile a potem zapomnisz. Ja też mogę monitorować cele, miernikiem za 20zl :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Zdecydowałem się na ten 50A. Tak mi chłopaki podpowiedzieli :)
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

Henio więcej wiary w siebie. Chłopaki za Ciebie roweru nie zbudują :)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Projekt henia

Post autor: Maran_hand »

Ale pewnie chętnie pojeżdżą ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Paweł pisze:
25 maja 2018, 18:34
Henio więcej wiary w siebie. Chłopaki za Ciebie roweru nie zbudują :)
Nie mam tyle doświadczenia co tu koledzy. Wiele mi pomogli. Chronią mnie np. przed nawrotami watowicy. Gdyby nie oni to bym już kupił ten 100A i zaraz Sabvatona :)

A swoją drogą to bardzo mnie to wszystko ciekawi i chcę zgłębić temat możliwie jak najlepiej. Fajnie tak sobie monitorować cele bez zdejmowanie pokrywy i wtykania miernika. Jeszcze są w tym xiaoxiang inne fajne opcje :)
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

Doświadczenie się nabywa z czasem, a od czegoś trzeba zacząć. Naprawdę, wszystkie informacje potrzebne do budowy są jak na dłoni. A tutaj mamy 30 stron tematu a roweru jak nie było tak nie ma :)
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Projekt henia

Post autor: roman »

I dokładnie tak jest - smart BMS to dobra rzecz na pierwszego bajka, bo można się wiele nauczyć o zachowaniu baterii. Minus jest taki, że trzeba być ostrożnym podczas zmiany ustawień.
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Projekt henia

Post autor: roman »

Oj tam Paweł, nie czepiaj się ;) Zdaje się, że Henio czeka na motor, stąd i za bardzo się nie spieszy.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

No niestety nie mam jeszcze roweru bo z kasą krucho i robię małymi kroczkami, ale za to nabywam ogrom wiedzy i ciekawostek :)
Na silnik z Chin czeka się pół roku żeby było taniej. No niestety.
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt henia

Post autor: Paweł »

Tylko żebyś jeszcze zdążył w tym sezonie :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Paweł pisze:
25 maja 2018, 19:04
Tylko żebyś jeszcze zdążył w tym sezonie :)
Ja jeżdżę cały rok. Nawet w zimie, także nie ma bólu :)

Zobaczcie jak spiłowałem koszyki by zmniejszyć wymiar akumulatora. Zyskałem istotne 3- 4mm licząc cały obwód ( z obu stron ). No i rękaw termokurczliwy nie będzie się przedzierał na ostrych kantach koszyków. Druga fotka - niespiłowany koszyk dla porównania. Godzinka roboty i zrobione.
Załączniki
migawka_002.jpg
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Koszyk niespiłowany:
Załączniki
migawka_001.jpg
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1325
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

A tak z innej beczki. Jak sprawdzałeś te Twoje VTC6? Rozumiem że pojemności nie sprawdzałeś ale Rw mierzyłeś? Masz jakąś modelarską ładowarkę i koszyki? Serio były wszystkie z identycznym napięciem? Naładowałeś je na maxa? I nakleiłeś krążki dla bezpieczeństwa?
Jak nabyłem od tasa ogniwa to potem się z 2 tygodnie (nie cały czas) dwoma ładowarkami (modelarską i pożyczonym opusem) męczyłem żeby to jakoś ogarnąć bo miałem różne napięcia i dziwię się że ty masz identyczne. Ale ogniwa były super, prawie identyczne pojemności, rw, ładnie zielone ..oczy odpoczęły w tym czasie :) Sorki że Cię tak atakuję mój drogi Heniu ale chcesz je już zgrzewać i zastanawiałem się jakim cudem tak szybko od zlotu je naładowałeś, sprawdziłeś i się nie chwaliłeś :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoko. Nic mnie nie atakujesz. Absolutnie. To bardzo cenne sugestie :)

Ogniwa sprawdziłem miernikiem. Wszystkie miały identyczny voltarz - 3,6 V. W ogóle ich nie ładował. Nie widziały ładowarki. W tych co potrzeba powymieniałam koszulki i dałem krążki na plusy. No i powsadzałem do koszyków. I tyle :)

Jak się pojawią odchyły to je wyrównam ładowarką modelarską jak Tas na filmiku pokazuje - gdzie się wpina pod wyjście BMS. Dobrze myślę?
roman
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:51

Re: Projekt henia

Post autor: roman »

Priorytet to by ogniwa z danej celi miały identyczne napięcie. Podczas robienia połączeń równoległych (czyli w ramach danej celi) jeśli masz sytuację, że jedno ogniwo ma 3.6 a inne 4.0 to, to mocniejsze będzie chciało naładować to słabsze w sposób niekontrolowany (czytaj po maksymalnym amperażu rozładowania silniejszego ogniwa).
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Wszystkie 170 ogniw ( 10 zapasowych ) miały identyczne napięcie - 3,6V. Ani jednego nie było z napięciem 3,5V, czy 3,7V. Czyli dobrze? :)

----edit----

Tu Tas tłumaczy jak sobie poradzić z ewentualnymi ROZJAZDAMI.
Ważne by BMS miał złączkę w którą się wpina ładowarkę i cela po celi sprawdzam miernikiem, a następnie doładowuję, ale tak by nie przekaraczać 2A bo to są cienkie przewody i mogą nie wytrzymać większego amperażu.
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1325
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

Szczęściarz z Ciebie Henio :) Odrobiłeś zadanie i dostaniesz talon. Na ku..we i balon! :lol:
Przepraszam za brak zaufania i czekam na dalszy rozwój.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Projekt henia

Post autor: Kajman »

roman pisze:
25 maja 2018, 20:31
Priorytet to by ogniwa z danej celi miały identyczne napięcie. Podczas robienia połączeń równoległych (czyli w ramach danej celi) jeśli masz sytuację, że jedno ogniwo ma 3.6 a inne 4.0 to, to mocniejsze będzie chciało naładować to słabsze w sposób niekontrolowany (czytaj po maksymalnym amperażu rozładowania silniejszego ogniwa).
Wbrew pozorom nie idzie to ponoć maksymalnym prądem. Tylko bardziej ludzkim.
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Projekt henia

Post autor: MateuszSz »

Fajnie że jest tu 30 stron ,chyba każdy przy swoim pierwszym projekcje chciałby mieć tyle stron ;)
Oczywiście że funkcję bluetooth stosuję się głównie do podglądu baterii.
Fajnie jest widzieć jakie mamy napięcia na celach po wybalansowaniu bms-a ,rozjazdy na celach po 20,50,100km ...
W zwykłym bms-ie tego nie uświadczy. W razie awarii można reagować bardzo szybko .
A te reszta funkcji to jest dodatkowo ;)
Wiadomo że watomierz to inna bajka ale jeśli ktoś nie ma 300zł na watomierz to od biedy poradzi sobie z tą aplikacją bluetooth z bmsa.
stanley
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:10

Re: Projekt henia

Post autor: stanley »

Przesada z tymi stronami...projekcik OK
:mrgreen: Stanley
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Ale się wczoraj omączyłem z czujnikami regana...
Mam nietypowe hamulce - zarówno klamki, jak i korpusy. Nie mogłem za cholerę umocować magnesów i czujników żeby się to jakoś trzymało. Cały czas mi się zsuwało. Ustawiałem na mierniku, na "bipanie". Jeden magnes mi upadł na posadzkę i pękł na pół. Na szczęście miałem w zapasie od starego twardego dysku porządne magnesy neodymowe. Te to dobrze działają! Zrobiłem ładną sztabkę i przytwierdziłem. Finalnie użyłem trytek i super-glu. Przytwierdziłem na amen. Ustawiłem idealnie w strefie martwej klamki, ale co ja się przy tym oyebałem :roll:

Wymieniłem też profilaktycznie jedno ogniwo w akumulatorze. Nie wiem czy potrzebnie, ale miałem 10 w zapasie to tak zrobiłem. Miało 0,15V odchyłu w dół od reszty. Z tym to się dopiero umęczyłem. Ogniwo było w środku innych. Nie potrzebnie rozsunąłem aku, trzeba było tylko to jedno ogniwo wypchnąć, a nie przepoławiać aku. Nie mogłem go z powrotem złożyć i musiałem od nowa pół akumulatora składać. Dobrze, że miałem trochę koszyków w zapasie i koszulek. Człowiek się uczy na błędach, a doświadczenie najlepszym nauczycielem. No i chyba nie potrzebnie wymieniłem to ogniwo. No ale ja już taki jestem, że muszę mieć idealnie zrobione ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Co do klamek też miałem problem bo na korpusach były otwory i nie było jak przykleić.
Też mi magnesik spadł i się rozwalił :P . Używam tylko 1 manetki więc magnes poszedł z drugiej.
Dodatkowo polecam gdzieś do roweru sobie doczepić zapasowy magnes bo jak zgubisz ten podczas np upadku to łatwo będzie można odpalić rower awaryjnie bez cięcia przewodów.
Ja mam magnes w kole do licznika więc tego można też użyć w razie w.

Do przyklejenia magnesu oraz innego typu napraw fajnie nadaje się zestaw:
https://abc-rc.pl/klej-ca-joker-sredni-20g (to samo co kropelka tyle ze dużo taniej)
oraz
https://abc-rc.pl/przyspieszacz-do-klej ... oker-200ml (psikasz i powoduje że klej łapie po 1 sek)

Ten zestaw to dla mnie trzeci najlepszy wynalazek zaraz po trytytkach i taśmie naprawczej :)
ODPOWIEDZ