Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Chciałbym udokumentować wszystko odnośnie budowy KONY. Jestem bardzo podekscytowany :)
Chciałbym, abyście mnie nie hejtowali, to tak na wstępie ;)

Otóż wchodzę na powien angielski portal ogłoszeniowy i znalazłem ogłoszenie o treści:
An item that has been used previously. The item may have some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended.
Czyli przedmiot może być używany, nosić ślady zużycia ale jest sprawny.

No okej. Teraz czas na opis roweru:
9 gears rear, 2 gears front , hydraulic disc brakes, blue colour, 26" wheels, in good used condition, usual scratches as expected from solid use!, good reasonably new tyres, has my initials and postcode engraved, which can be sanded off if needed. Full front and rear suspension, front and rear mud guards and neoprene removable "slash guard" on front wheel

payment by paypal only
Nie wchodząc w szczegóły wywnioskowałem tylko rower jest kompeltny, sprawny, posiada nowe opony i był katowany jak każda kona, żadna nowość. Posiada rysy i zadrapania...

No ale ale za 500zł co tu wymagać?
Kolejny problem dostawa kony. Dzwonię i zaczynam rozmawiać z gościem po angielsku zaznaczył, że płatność tylko przez paypal - super bo ja też jestem chroniony.

Prośba, żeby wystawił na ebayu. Tak oto kupiłem go i za 180zł zorganizowana została dostawa do polski.
Cena zrobiła się na poziomie 700zł.
Od dnia zakupu 05-11-2018 Nadszedł ten dzień, kiedy kurier oznajmił mi, że ma dla mnie rower i za 3 godziny będzie w łodzi (jest to prywatna osoba, która wozi sprzęt miedzy krajem wylicytowania sprzętu do polski).

Cóż minęły 3 tygodnie i zaraz paczka dojedzie.
Ciekawość mnie zżera co to za cudo udało się kupić?

Na aukcji było tylko jedno zdjęcie, nie wchodziłem już w szczegóły jak to wygląda bo myśl była tylko jedna:
- kupie za 700zł w najgorszej sytuacji wystawię za półtora klocka na allegro i sprzedam w ciągu 24 godzin.
Zdjęcie było w tragicznej rozdzielczości, wywnioskować mogłem tylko te informacje, na których mi najbardziej zależało:
- duża rama 18 lub 19 cali
- duże tarcze i na pewno markowe hamulce
- dobrej jakości amortyzatory
- szerokie obręcze
- i dobre kapcie z opisu
kona stinky de luxee.jpg
W sumie to najwazniejsze info jakie przy elektryfikacji, bo osprzęt, leci korba na kwadrat, łącuch, wolnobieg 5T, więc i tak jak jest złużyty, wszystko wylatuje na śmietnik.

Czego się obawiam - luzy w ramie, nie można obejrzeć roweru.
Kurier mówił przy odbiorze, ze stan jest średni i mnie trochę zmartwił.

Za 3 godziny rower będzie już w domu i wstawię zdjęcia.

Jakie są plany względem tej kony:
- zdrapanie chemiczne lakieru
- obejrzenie ramy pod kątem rys
- lakierowanie proszkowe z elektrolizą czy tam anodowaniem

Jak rama wróci, kupić silnik MXUS K3 turbo albo pośrednio mocnego QS motora 205.
- zabezpieczenia z dociskiem na śruby i długą dźwignią
- skrzynka tym razem odejdę od sklejki. Mam 2 opcje:
- poliwęglan jak u pawła z łodzi
- może polecę w laminat Ehhh raz się żyje :D

Do tego leci w ramę 2 półkowy akumulator. Miejmy najdzieję, że wsadzę tam 280 ogniw, bo w moją dawg w jednej półce spokojnie wlazło 140 szt + BMS.
Sterownik - 3 opcje:
- barmal
- sabek nie za mocny 60-80a styknie
- sinus z serii KT 72V 60A Nie są zbyt drogie i MXUS mi wrzuci taki do paczki z zestawami, więc i dostawa za friko.

- Przedni amorek zobaczymy, jak ejst QR20, to tylko pójdzie pod lakier. Jak jest szybkozamykacz, to kupię QR9 kolejną piastę, albo od razu ściągnę 2 amortyzatory:
Zamówiłem już tego zooma i czas zrobić mu testy:
Obrazek

Albo przywiozę marzocci 888, albo bomber/boxxer 2 półkowy - muszę to ogarnąć jak będę siedział za granicą i kupić jakieś padło za 50 funtów z uszczelkami do regeneracji. Za psie pieniądze można ściągnąć taki amorek do uzdatnienia. Panewki / ślizgi i uszczelniacze są do skompletowania w sklepie uszczelka.pl za kilka x mniej niż dedykowane zestawy naprawcze do tych amorów.
Uszczelniacze wybiorę firmy corteco :) Wiem, ze będą służyć długo.

Jak wrócę, to będę się chwalił zdjęciami jak już kona do mnie przyjdzie. Powiem wam szczerze, co w takim rowerze kupionym na odległość wymaga wymiany/regeneracji i zobaczymy, czy będzie to nadal tak świetna okazja jak mi się wydaje...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Maran_hand »

Ten amor tylko wygląda, nic więcej. Jazdy z czymś takim z przodu nawet bez silnika to duże ryzyko. Nie miałem tego modelu, ale podobny.. zwyczajnie się rozleciał. Szkoda zdrowia, nerwów i kasy. Podsumowując: jakość tego amora jest dużo niższa niż jego bardzo niska cena.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: elektrotonus »

Ja za samą ramę dalem 700 zł ;-( Wygląda na brudasa , może będzie po umyciu nówka sztuka ;-) Czekamy na paczkę i fotorelację ;-)

Tak wygląda katalogowo.
Załączniki
colier-2005.jpeg
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: tatar »

Za 700zł,sam chciałbym kupić takiego,,brudasa'' jak Twój :D
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

No to ja wam pokażę teraz swojego brudasa za 700zł, właśnie skończyłem to cudo skręcać. Wygląda tak:
DSC02731.JPG
DSC02725.JPG
DSC02729.JPG
DSC02725.JPG
DSC02733.JPG
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Ogólnie zajebisty sprzęt, jak za tą cenę, tak mi się przynajmniej zdaje :D Jakieś 750zł wyszła mnie ze wszystkimi kosztami.

Żeby nie było za różowo. Rama jest chyba 17, albo i 18... Mała nie jest, ale 19 w mojej DAWG SUPREME jest ciut większa. Trochę szkoda, bo liczyłem z fotek, że będzie taka sama :|
Także już wiadomo, że 280 aku nie wejdzie, ale 200-220 tak jak i pawła na 100% właduję.
lakier jest oryginalny. Ogólnie tragedii nie ma, wgnieceń nigdzie też nie ma, ale możnaby powłokę odświeżyć.
Do zrobienia jest sporo, ale takich eksploatacyjnych pierdół w sumie... Tylko trzeba liczyć, że wszystko poza ramą jest tak naprawdę gratis...

- hamulce, tarcze jak nowe bez progu 203mm 2 szt to ok 180zł
- nowe opony nie zhamowane - bardzo super
- 2 hamulce shimano SLX (BR-M675 chyba) przód i tył
Ale żeby nie było za różowo, to oba zaciski leją syfem na tarczę i rozkręcę zaciski, zmienie uszczelki i poskładam - pewnie problem zniknie, prysnąłem na tarcze i klocki FORICH
klamki działają, na pewno są zapowietrzone - standardzik w każdym używanym bajku ehhh... Jak ja nie nawidzę hydraulików, najchętniej bym je od razu opchnął na allegro i kupił avida BB7, przy 203mm na przodzie będzie żyletka i chyba tak zrobie przynajmniej na przód. Raz, że mam problem z gotowaniem płynu z głowy, dwa, że mam elektryczną klamke do tempomatu bez kombinacji.

Standardzik lewy hampel na tył, prawy na przód, trzeba pozamieniać, bo dam sie komuś przejechać i bedzie salto przez kierownicę.

Rama łożyska okazały się bez luzów, DUŻY PLUS!
- piasty mają luz i chyba trzeba dokręcić nalkrętki, abo wymienić konusy, czy tam podkładki i kuleczki za 2zł
zarówno przód jak i tył lata na boki, ale to sie ogarnie za kilka zł... A jak nie, to wezmę na warsztat i sobie przeplotę w piasty od hase na maszynówkach albo odżałuję już na przedniego novatec QR20 pod zooma.

Jedyna rzecz, która mnie naprawdę zmartwiła, to przedni amor. Cholernik ma luzy na ślizgach. Co prawda tak hejtowany zoom 680DH jest już w drodze i chyba wyląduje w tej konie do czasu, aż nie ogarnę firmy która mi go zregeneruje, a przy okazji zrobię rzetelne testy tego amorka. Taba polecał remika na YT, może do niego zdobędę jakiś kontakt :D

Suport jest wywalony i szczerze się z tego cieszę, bo ma 2 zębatki 22 i 32z, Więc tak czy inaczej i tak bym go wywalił nawet, gdyby był sprawny i wjeżdża korba 48z na kwadrat pod standardowy PAS. No nie oszukujmy sie SLXa do elektryka nie potrzeba, bo pedałowanie tylko wspomaga napęd, który daje 75% energii...

No i teraz nie wiem... Robić to ładnie, lakierować i dopieszczać tą konę, czy włożyć elektrykę w to co jest i się nie przejmować, bo prawda jest taka, że jak sie zrobi pierwszą wycieczkę po szutsze i przypałuje do 80km/h, to rama na pewno nie będzie wyglądać lepiej niż teraz przed malowaniem :D
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

No i te ślady po taśmie... Jakiś pacan obkleił pedały do centralnej ramy jakąś super mocną taśmą zbrojoną z włóknem szklanym. Ma ktoś pomysł jak usunąć? Kiedyś smarowałem to masłem i usuwałem na tłusto, potem psik zmywaczem do hamulców i śladu nie było, ale może jest jakiś szybszy sposób?
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: verre »

benzyna ekstrakcyjna powinna dać radę, uważaj na wszelkie rozpuszczacze typu nitro, chyba że masz w dupie lakier :P
😁😁😁😁😁...😁😁😁
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: ximad »

Mi ładnie schodziła tasma jak żonie ze środków czyszczących mleczko cif ukradłem :) ale nie mam pojęcia czy ma to jakiś negatywny wpływ na lakier, czy go nie zarysuje.

Wygląda na to że super rower kupiłeś za te pieniądze, na alledrogo by go Janusze za 2k wystawiali że super sprawny, wsiadać jeździć.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: verre »

Cif ma w sobie drobny proszek, jak pasta do zębów, lub pasta polerska, trzeba ztym uważać
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

tak mleczko na pewno zmatuje lakier.

Ogólnie teraz mam porównanie tych ram bo wszystkie stoją jeszcze obok siebie.
- CARRERA BANSHEEX
- KONA SINTKY
- KONA DAWG
- KONA COILER

Właśnie wszystkie zapakowałem do busa i odjechały na działkę, bo zaczynam remont posadzki i nowe płytki gresowe.

Wczoraj się przejechałem na wszystkich po kolei i ogólnie tak moim zdaniem:
- carrera bansheeX ma zdecydowanie najlepszą geometrię jazdy na tym samym setupie. Amorek bomber rama 19 cali. Główka jest bardziej pionowo i rower swietnie reaguje na ruch kierownicą, jazda bez trzymanki itp pięknie to się prowadzi, długa dźwignia od amora, więc dziury wybiera tak samo świetnie jak stinkacz. W ogólnie nie trzeba trzymać kierownicy.

- kona dawg supreme ma już grubsze wahacze niż banshee pod silnik ale jest znacznie lżejsza od stinkacza i podejrzewam, że jest cieńsza rura centralna ramy, a co do wahaczy, ktoić na pół nie będę, ale pewnie też są cieńsze ścianki. Główka jest delikatnie pod kątem do przodu, ale prowadzi się jeszcze znośnie na krótkim mostku.

Z koną stinky jest moim zdaniem słabo. Ta rama jakby była za mała dla mnie a mam 172cm i jest to jedna z większych stinkaczy, jakie można dorwać - pozycja średnio przyjemna. Nie wiem, może jakiś profesjonalista od ebajków mi doradzi jak dobrać mostki, sztycę, siedenie, żeby się tym wygonie jeździło.

Ogólnie krótki mostek + mocno pochylona główka powodująca, ze przednie koło mocno odstaje do przodu, a kierownica jest bliżej kolarza no cóż kolana mam 2 centymetry od kierownicy i raz już się trzasnąłem w rzepkę podczas jazdy na kole wczoraj i jakoś słabo sie stinkaczem jeździ w obecnym setupie. Może długi mostek coś zaradzi aby odsunąć kierownicę.

Na carrerze bansheeX na ramie 19 cali zdecydowanie lepiej mi się jeździ. Nie wiem, czy kona do końca robi większe ramy niż 19 cali bo to niby już XL.

Banshee robi ramy 19,5 cala na którą poluję w dobrej cenie oraz rarytas 21 cali - widziałem ją na portalu, tyle, że sztywna zasada roweru powyżej 1500zł nie kupię, bo nie lubię przepłacać...

Im dłuższa rama, tym lepiej sie jeździ, bo jest większy rozstaw kół ale geometria stinkacza jakoś kompletnie mi nie leży nie wiem, może za krótki amor, ale jakoś tak nie fajnie...

Cóż może uda się zgromadzić całą kolekcję fuli KONA i przerobić je na elektryczne. To takie marzenie na najbliższą wiosnę :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Jeszcze foty coilera z momentu zakupu, to jescze nie stoi u mnie:
Trochę lepszy osprzęt niż w tej za 500 zeta i w sumie dużo droższa nie była...

BOXXER jest perfekt bez luzów, ale też nie zaszkodziłoby go przejrzeć i zrobić mu mały serwis, ale na razie nie ma na to hajsu... No i przez tego boxxera już geometria jest świetna :)

Rowery są z papierami i nie mówcie, że nie da się kupic za tysiada dobrej kony. Trzeba odpowiednio szukać :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: scuda »

Glebor, ile ten boxxer ma skoku ? Bo wygląda jakby miał ze 120-140 mm. Chyba coś zepsute w nim jest albo taka wersja dwupółki.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Tooropek »

Scuda zobacz jak wysoko wystają lagi, ktoś specjalnie obniżył sobie amor, bo taka możliwość istnieje w 2 półce. Kwestia podniesienia lagów i optycznie amor i cały przód roweru idzie do góry.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Oo to bardzo miła niespodzianka! Pytanie jak te lagi można podwyższyć?
Ktoś tam ucinał jakieś elementy, czy po prostu wpompowana została jedna komora i dla tego amor usiadł do połowy?

Muszę się wdrożyć, bo w bomberku mam komory negatywną i pozytywną, nie wiem, która jest od czego :) wiem, że jedną się pompuje i się amor wsuwa, drugą się pompuje i się wysuwa. Napompowałem obie do zalecanego ciśnienia, amor się schował do połowy i jest twardy jak kamień :D

I przy okazji co myślicie o rowerach scott genius?
Mity o amortyzatorze rozprężnym znam, że jest drogi w regeneracji ale znalazłem 2 firmy, które są w stanie za 300zł zregenerować te dampery bardzo kompleksowo. Firmy zajmują się pełną regeneracją, wymianą uszczelniaczy, dotoczeniem nowej bierzni golenia (zrobienie wstawki na CNC) także dostajemy praktycznie nowe wszystkei elementy i specjalizują się tylko w amorach rozperężnych od geniusa...

Pytanie co do jakości ramy... Wiadomo kona to to nie jest ale, ma duży krzyżak damper jest na zewnątrz i przede wszystkim rozmiary ramy nie kończą się na 19" jak w konie...
Np. taki ładny egzemplarz można kupić za 280 USD
genius.jpg
Nie wiem, czy go nie połknąć, bo osprzęt świetny, ładny stan rowerka, pływające tarcze, hydraulika, dobry osprzęt i niska cena. Rower wystawiony na jednym z portali społecznościowych za granicą upatrzony dzisiaj i mam już dogadane wystawienie do na EBAYU dla mnie ;)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: TomaS »

glebor pisze:
23 lis 2018, 15:00

Ogólnie teraz mam porównanie tych ram bo wszystkie stoją jeszcze obok siebie.
- CARRERA BANSHEEX
- KONA SINTKY
- KONA DAWG
- KONA COILER
Wczoraj się przejechałem na wszystkich po kolei i ogólnie tak moim zdaniem:
- carrera bansheeX ma zdecydowanie najlepszą geometrię jazdy na tym samym setupie. Amorek bomber rama 19 cali. Główka jest bardziej pionowo i rower swietnie reaguje na ruch kierownicą, jazda bez trzymanki itp pięknie to się prowadzi, długa dźwignia od amora, więc dziury wybiera tak samo świetnie jak stinkacz. W ogólnie nie trzeba trzymać kierownicy.
Potwierdzam :D Też mi sie super jeździ na tym rowerze. Można przejechać 1tys km bez zmęczenia pleców, nadgarstków, itp.
Zawieszenie pracuje niesamowicie czule wydaje mi się że czulej jak w Stinkym, wybiera nawet liście. Trochę wrażenie jak byś lewitował i dziury w drodze przestają Cie interesować. Myślałem kiedyś nad sprzedażą żeby porobić sobie coś nowego z nudów ale projekt za każdą jazdą utwierdza mnie że bym zrobił głupotę. Doszło do tego że Carrera zostaje ze mną i żoną na czas nieokreślony a będe przerabiał z nudów Kone Coiler.

BTW jeździłem też na Coiler i Stinky i z tych dwóch Mi osobiście na codzień lepiej sie jeździło na Coiler . Zawieszenie jest czulsze, geometria bardziej rekreacyjna. No ale właśnie taki był dokładnie zamysł projektantów. Stinky to bardziej FR/Downhill a Coiler Enduro.

Co do dwupółki w Coilerze to świetna dla mnie informacja :) Widać da się zjechać ostro ze skokiem żeby nie schrzanić geometri 8-)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Rugos »

Ja jeździłem przez rok na Scott reflex ( rama identyczna) miałem go w rozmiarze 17 i dla mnie był idealny (170cm). Pozycja jak na każdym XC, damper fajnie tłumił ;)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Tooropek »

glebor pisze:
24 lis 2018, 1:13
Oo to bardzo miła niespodzianka! Pytanie jak te lagi można podwyższyć?
Ktoś tam ucinał jakieś elementy, czy po prostu wpompowana została jedna komora i dla tego amor usiadł do połowy?

Muszę się wdrożyć, bo w bomberku mam komory negatywną i pozytywną, nie wiem, która jest od czego :) wiem, że jedną się pompuje i się amor wsuwa, drugą się pompuje i się wysuwa. Napompowałem obie do zalecanego ciśnienia, amor się schował do połowy i jest twardy jak kamień :D
Glebor co do pompowania amorka i co wewnątrz to nie mam doświadczeń ale na DNM koledze pomagałem ustawiać amor i zwyczajnie te śruby na elementach pod i nad główką, które trzymają amor trzeba poluzować i golenie wysunąć do dołu. Zobacz najlepiej na google na zdjęciach jak wyglądają golenie w innych amorkach. Ja u Ciebie widze, że ktoś regulował pod swój wzrost amor, stąd moje wypowiedzi. Górne lagi za mocno wchodzą w rame i prawie do samej kiery sięgają. Jak wysuniesz je pare cm i dasz wysoki mostek taki z regulacją, myśle, że bedzie git.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: elektrotonus »

Ten Coiler wyglada na 18 cali.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Mam dzisiaj zagwozdkę z zabezpieczeniami, bo wszyscy polecają, żeby zrobić skręcane na śrubę.
Dałem kilka dni temu ogłoszenie na forum CNC i te standardowe uszy co są do kupienia 2 częśćiowe z opaską ślimakową mają luzy faktycznie po założeniu na oś.

Rozmawiałem wczoraj ze znajomym i zaproponował mi, żebym wysłał mu silnik i zrobi specjalne zabezpieczenia pod konkretny egzemplarz/model.
Niestety z ceną dość mocno przesadziłem ale ucho wyjdzie ok 20zł za oba elementy, to i tak 2x taniej niż w sklepach...

Wczoraj wziąłem mikrometr i zacząłem mierzyć wszystkie osie no i faktycznie jest różnica:
- MXUS XF40-30H ma frez na 9,90mm
- voilamart S1300 ma frez na 9,75mm
- voilamart S1700 ma frez na 9,85mm
- motory na osi m12 też mają pewne odchyłki no i jak ma być to dobrze, to macie 100% racji że nie da się kupić za 40zł jednego ucha, bo się za moment rozleci.

I teraz nie wiem co robić, bo albo mogę zaprojektować te zabezpieczenia pod każdy z zestawów z luzem na 2 setki, żeby się to nie rozklekotało przy regenie, albo jak już polecacie zaprojektować konkretne zabezpieczenie skręcane na śrubę

na daną stronę z luzem na - 2 setki żeby pasowało na wcisk bez żadnego luzu.
Zaproponował, żeby delikatnie pilniczkiem szlifnąć sam rancik osi, wbić gumowym młoteczkiem zabezpieczenie na oś, a potem wtłoczyć nakrętką.

I zastanawiam się czy to wystarczy?
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: tatar »

Sam widzisz. ile musiał byś zrobić podwymiarów zabezpieczeń tylko pod jedną średnicę osi.Zabezpieczenie skręcane ma tę zaletę,że skasujesz zawsze niepotrzebny luz i masz możliwość kasowania go w każdej chwili bez względu na przebieg roweru.Problem tylko w dobrej cenie i to wszystko.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Wracając do tematu kony, pomierzyłem i okazuje się, że ma ok 19" XL. Wobec tego będę ją robił.
Mam jednak pewien problem - tak jak normalnie ramy 20" + uzbrajałem w sklejkę i było bez problemowo, tak tutaj trzeba oszczędzić miejsca. Co myślicie nad skrzynką z laminatu? (2 rzędowa bateria) Laminat jest dość mało sztywny, boje się, żeby nie pokrzywiło to ogniw. Aku to ok 15,5-16kg...

Czy macie jakieś inne rozwiązania? Nie boję się obróbki CNC, tylko nie mam pomysłu jak to ogarnąć... 3D, poliwęglan, jakieś mocowania w poliwęglanie zrobić, albo podfrezować go na ramie i dać grubszy?
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
grafffik

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: grafffik »

zrób po prostu grubszy laminat, ew. zrób ze alu/stali, wytnij laserem i pospawaj
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: gonzales »

Z alu najmniej stracisz miejsca, ja zrobiłem na patent Pawła czyli poliwenglan. Jak pokombinujesz i powyginasz to jest tylko jedno łączenie przy części znajdującej się przy główce ramy.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: ap0f1s »

Zrób grubszy laminat. Według mnie taki laminat przypadku skrzynki do Rowera jest lepsza niż stał czy Alu. Grubość też nie jest duża przypadku takiej skrzynki.

https://drive.google.com/folderview?id= ... 24xY1dBR3M
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Mam świetny pomysł. Robię z poliwęglanu to już postanowione. Tańsze, bardziej sztywne niż laminat i równej powierzchni :) Mniej roboty, mniej syfu na około ;) CIąć można ale można też i giąć. To za tym idzie faktycznie robimy skrzynkę ok 130cm jeden kawałek i łączenie na samym dole, to jak nawet będzie neiszczelne, to woda akurat scieknie na dół. Wymyśliłem chyba świetny projekt, wtopione nakrętki do plastiku w część centralną - już to robiłem - nagrzewa się wnętrze nakrętki lutownicą i dociska kombinerkami, wchodzi w materiał, a jak wejdzie na odpowiednią głębokość zalewa się wodą i jest super.

Obrazek
Jak widać na projekcie gięty poliwęglan ma zaokrąglone krawędzie w procesie gięcia. Wobec tego nagięcie dobrze 3 rogów zapapranie tego lutownicą w narożnikach stworzy szczelny jednolity boczek. W ramie będą zatopione nakrętki m5, a na zewnątrz pójdą ładne czarne śruby ze stożkowym łbem dociągając boki do skrzynki. Powiem tak, boki można zrobić z poliwęglanu 3mm :)
Rama będzie z 6mm. Tak naprawdę z 3 elementów da się to ogarnąć ;)

Boki skręcane po obu stronach. W razie "awarii" można odkręcić śróbki i zdjąć oba boczki :)

Nie wiem, jak to wyjdzie w praktyce, ale jeżeli odcinek poliwęglanu 10x10 kosztuje 3,6zł, to odcinek 130cmx15cm powinien kosztować 78 zł + 2 boczki wyjdą max po 50zł. Cięcie laserem umożliwia od razu wypalenie otworów pod osadzenie nakrętek i wypalenie otworów na śrubki. Jedynie trzeba rozwiercić potem na stożek i na gorąco zapodać nakrętki i jest perfekt. 2 metoda, to rozwiercić ze 2-3mm otwór i zapodać nakrętki na klej. To są tylko siły trzymajace boczki, może wkleje je na poxipol albo distal :)

Skoro da się zgiąć tak poliwęglan jak na foto:
Obrazek

To znaczy, że da się też zrobić z niego cały boczek :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Doszły przed chwilą opony od kondzia 4 sztuki do obu kon coilera i stinky.
Domyślam się, że szczyt tej technologii bedzie taki i będzie wymagać zaszpachlowania tych łączeń szpachlówką samochodową...
Obrazek

Ale za to od najbardziej interesującej nas strony będą zaokrąglenia i nie będzie haratać kolan :)
Obrazek

Zobaczymy co i jak, projekt będę rozwijał, bo mam zamiar się rozwijać w temacie i od jesieni ruszam z uzbrajaniem mocniejszych ram :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019, 23:32 przez glebor, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: tatar »

Teoria,teoria ,teoria.Zrób,pokaż czy da się w ogóle zrobić :)
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Paweł »

Poliwęglan przy cięciu laserem ma bardzo brzydkie i przypalone boki nie tak jaki plexi, jutro pokaże Ci zdjęcia z jednym i drugim. Trzeba je szlifować delikatnie.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

Gdzie w łodzi można pociąć coś na CNC/laserze orientujesz się Paweł :D bo by mi to mocno przyspieszyło robotę. Jak mi coś do głowy strzeli, to się zdenerwuję i kupię cały boczek 2cm i wyfrezujemy całą wnękę z krawędziami ze srodka jak się zagiąć nie da i nałożę na ramę. Kumpel mi to będzie frezował w najgorszym wypadku, a w lepszym może uda się tanio zakupić i nagiąć/poszpachlować. Dam sylikon i poskręcam na śruby ładnie. Ale to w ostateczności...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: TomaS »

Zrobiłem dwie skrzynki z poliwęglanu litego. Można go giąć na zimno tylko trzeba mieć giętarkę. Ale przy tak ostrym kącie gięcia na przodzie - może pęknąć. Łatwiej na ciepło ale opalarka do podgrzania tu nie wystarczy. Musisz zrobić obustronną nagrzewnice liniową np. z drutów oporowych (lub starych lutownic - taki miałem pomysł :D ). Co do śrub ja zrobiłem długie otwory w poliwęglanie i je nagwintowałem na wkręty żeby nie blokować niczym światła skrzynki do włożenia baterii :)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: Paweł »

Tak wygląda krawędź akryl/plexi po cięci laserem:
Obrazek
a tak wygląda poliwęglan:
Obrazek

Na laserze to wycinam sobie sam bo akurat posiadam, a frezarka też niby jest ale nie jestem zadowolony bo DIY i nie wyszła zbyt sztywna...
Małe elementy robię u znajomego, duże możesz zrobić w Elplaście na śnieżnej ale nie będzie tanio.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kona stiny - czyli najlepsza baza pod elektryka za 500zł

Post autor: glebor »

w tej firmie tną krawędziówką na wymiar i gną od razu, mają przysłać kalkulację z pliku DXF :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
ODPOWIEDZ