Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: equid »

Witajcie

Dzisiaj opisze budowę swojej wersji jeżdżącej kraty po piwie, która jest podobna do tych od tasa ale jest kilka różnic między nimi ;)

Cała budowa nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, jeżeli ktoś ma w domu spawarkę i podstawowe narzędzia to powinien sobie bez problemu dać rade z zrobieniem tej maszyny.

Zaczynamy od pozbycia się plastikowego wnętrza skrzynki. Mają zostać tylko ścianki skrzynki i nic poza tym.
Ja do tego celu użyłem szlifierki kątowej z zwykłą tarczą do cięcia stali.

Obrazek

Następnym krokiem jest mniej więcej rozplanowanie rozmieszczenia kół jak i kształtu ramy.
Każdy pewnie zrobi ja po swojemu z wykorzystaniem innych materiałów .
Na zdjęciach widać jaki kształt ma rama więc można się na tym trochę wzorować.

Silniki jakie użyłem, pochodzą z starych, uszkodzonych hoverboard'ów które można dosyć tanio kopic .
Natomiast przednie kółka są z wózków sklepowych/towarowych, co prawda lepiej by było gdyby były one trochę większe ale akurat takie miałem więc wykorzystałem ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy mamy już gotowa rame to montujemy wszystkie elementy mechaniczne do kupy, i możemy przystąpić do łączenia całej elektryki

Jeżeli chodzi natomiast o elementy elektryczne jakie wykorzystałem, to jest to manetka kciukowa, przyciski na kierownice dzięki którym możemy włączyć nasz pojazd, wybierać miedzy 3 trybami mocy i załączyć wsteczny.
Do tego dochodzą jeszcze dwa sterowniki o mocy maksymalnej 700W ( prąd ok 17A).
W prototypie tej skrzynki, były sterowniki o prądzie 30A (moc maksymalna ok 1200W), ale to było trochę za dużo, bo pomimo dodatkowych tylnich kółek można było łatwo wylądować na plecach ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bateria jest zrobiona na ogniwach li-ion vtc4 wysoko prądowych w konfiguracji 10s 6p.

Do skończenia tego projektu został już tylko montaż siedzenia oraz samej kraty.
Siedzenie jest zrobione z 6mm sklejki i kilku warstw pianki obłożonej zwykłą tkaniną, całość jest potem przykręcona za pomocą 4 blachowkrętów do ramy.
Skrzynka z piwa jest przykręcona od góry 4 wkrętami do sklejki z siedzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz jeszcze fajnie by było zęby ta krata spełniała chociaż trochę swoje pierwotne zadanie. Jako ze w środku nie mam miejsca juz na nic to trzeba dorobić przyczepki :D
Dorzucę jeszcze zdjecia jak jest dokładnie zbudowane podwozie takiej przyczepki tylko że musze je pierwsze zrobic ;)

Obrazek
Obrazek

I to wszystko jeżeli chodzi o proces budowy tej maszynki, teraz możemy sie wozić po rejonie 😁.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: Mitar »

Teraz tylko brakuje "czegoś" na tych 2 ostatnich zdjęciach ;)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: ximad »

Do tych zielonych bym dodał amortyzacje co by się butelki nie potłukły na dziurach.
Awatar użytkownika
Rysiekkk
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:55
Lokalizacja: Krk

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: Rysiekkk »

Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: equid »

Rysiekkk pisze:
29 lis 2018, 13:01
tu kapkę inna koncepcja ;)

https://wiki.chaospott.de/Mate-Crate_(Driving)
Ciekawa koncepcja tylko szkoda że taka droga :(
600euro to trochę dużo no ale jak się stosuje vesc i nowe lipole to się nie dziwie ;)
Moja wersja kosztowała poniżej 600 zł więcej niema tak źle ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: Mitar »

Droga jak droga ale jaka w sumie bezużyteczna, ani nie pojeździsz ani nie napijesz się :)

Dam pomysł na kolejną konstrukcję, miałem w planach ale nie mam takiego dużego zaplecza by to wykonać.

Fotel elektryczny!

I nie chodzi bynajmniej o taki do zakończenia swojego żywota tylko wiecie taki wygodny typowy fotel z ukrytymi kółkami jak w tej skrzynce, do tego piwo albo popcorn w łapę i można się wozić wygodnie po mieście :)
Najlepiej jakby nie szpecić fotela i skręcanie kół zrobić na jakimś serwo sterowanym bezprzewodowo.

Chyba raz tylko na tubie taki widziałem więc sprawa dość pionierska :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: tatar »

I szkoda,że nie produkują plastikowych,muszli klozetowych.Na tym poganiać po mieście! :D
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: equid »

Skrzynka nie jest tak do końca bezużyteczne.
-Dobra reklama chyba nic nie zwraca na siebie większej uwagi niż typo jadący na karcie piwa ;)
-Fajny bajer na imprezy do rozważenia zaopatrzenia i jeszcze można coś zarobić na wypozyczaniu :D
- Dobry środek drugiego transport, czyli pakujemy ja do auta i potem jak mamy daleko z parkingu to sobie jedziemy na skrzynce :D


A gdyby tak zamiast jezdzacego fotela zrobić jezdzace łóżko? Przynajmniej wygodnie by było :D
Frodo
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2018, 17:15

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: Frodo »

Dajcie spokój dzieci posadzić w każdej skrzynce i jest pociąg :)
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: Witt »

Koledzy Wy tu gadu gadu, a ja testowałem do zwierzę. Equid sympatyczny młody kolega, pofatygował się dla wielu z nas i pojechał osobiście po cele do Tasa i przywiózł je nam do Warszawy. Wiem że nie na temat, ale stoję i czekam na swoje cele i co widzę? Wystający jakiś łebek poruszający się między biodrami pieszych. BANAN miałem prze kilkadziesiąt sekund. Wiedziałem że to musi być jeden z nas unoszący się nad asfaltem jakimś epojazdem.
A wyobraźcie sobie robotników na budowie, ZAMARLI! i patrzyli z niedowierzaniem.

Ale wracając do konstrukcji. Kolega e. mówi tylko delikatnie bo spadniesz, bawiłem się tym zrywnym urządzeniem kilka minut:) i udało mi się niespaść
Super że wrzuciłeś to tutaj też poza swoim blogiem:)
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: MixhaL »

Powiem że fajnie to wygląda.
Zastanawia mnie tylko czy po załadowaniu skrzynek nie będzie ich przeważać i ocierać o jezdnię gdyż widzę tylko po jednej osi.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: equid »

Jak znajomy testował ładowność to z tego co wiem nie było z tym problemu ;)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Jeżdżaca krata piwa, wzorowana na skrzyneczkach tasa ;)

Post autor: equid »

Do czego mozna jescze uzyc jezdzącej skrzynki piwa? np do tego... :lol:
ODPOWIEDZ