[PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Goliath »

grafffik pisze:
06 mar 2019, 20:34
...małe spyfoto wykonane przez moją siostrę kalkulatorem :D
:x fajna grafika na masce spawalniczej :D ... chyba że to odbicie Twojej siostry kiedy robiła Ci fotkę :mrgreen:
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

właśnie ostatnio ta gafika mnie nakłoniła do kupna tej maski . wyjątkowo fotogeniczna :x

Obrazek
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

Może napisać co to za marka ? Moja lincol electric po kilku latach zaczyna dawać po oczach ;) Grafika ujdzie :D
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

dokładnie o ta:
https://allegro.pl/oferta/maska-spawaln ... 7223597631

straszne badziewie, ogólnie nie polecam. Maska fajna jako bajer, do spawania od czasu do czasu, bo nadruk a i normy wszystkie spełnie. ale o profesjonalnym spawaniu nie ma mowy. Nawet najciemniejsze ustawienie jest jaśniejsze niż najjaśniejsze w mojej drugiej masce Speedglassa. Nawet przy prądzie rzedu 20A, jest na tyle jasno że ciężko się dopatrzyć wyraźnych granic jeziorka.

Kupiłem ją jako maskę dla "wizytujących znajomych" u mnie w garażu, którzy stoją metr czy dwa od łuku plazmy i muszą mieć podstawową ochronę wzroku jak są ciekawscy jak się spawa

jaka cena taka jakość :x Ogólnie jak chcesz coś dla siebie, zainwestuj sobie w podstawową i nawet najprostszą maskę Speedglass'a
https://allegro.pl/oferta/przylbica-spa ... 7495774589

a jeszcze, zamówiłem sobie też taką na ali, ale jeszcze nie doszła, więc dam znać jak przejdzie dłuższe testy przy większych prądach. Pole widzenia robi wrażenie. Firma to Trusoxin - dokładnie ta sama co maska z allegro co się pytasz, ale jest tu inny moduł ściemniający, także żywie nadzieje - że będzie lepiej :P
https://www.aliexpress.com/item/Big-Vie ... 41581.html
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

ZA moją dałem kiedyś 300zł a elektronika jest tak jak w chińskich ostatnio się przekonałem sam o tym wymieniając baterie. Ja potrzebuję do migomatu a teraz czuję że załącza się jakby za wolno...

Ten speedglass już widzę ze nie ma tego ogniwa słonecznego tylko działa to inaczej, może sobie taką sprawię, bo szkoda oczu :)

https://allegro.pl/oferta/lincoln-przyl ... lsrc=aw.ds


Ta chińska też ciekawe przynajmniej na fotce. Daj znać jak sie sprawuje :)
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Dzisiaj nowa maska poszła w kosz na śmieci. Wytrzymała 2 dni po czym zawiasy się wyrobiły
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

AKTUALIZACJA:
przebieg od 1 grudnia - 2550km - Łańcuch rozciągnięty o 7mm przez ostatnie 600km !!! ścieżki XC robią swoje!
czas założyć 4ty łańcuch. Korba do wymiany, (zęby już padły) Pedały do wymiany. (koszt wymiany na nowe mniejszy niż koszt nowych łożysk)
w ramach nowości :?

kupiłem napinacz na olx, ale trzeba by go ciąć diaksem by pasował pod czujnik PAS. Postanowiłem zaprojektować samemy nowy.
aktualizacja na dniach - ogólnie ostatnio bardzo ciężko z inspiracją do działania dalej :( mam nadzieję że w kwietniu nadejdą nowe siły
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

to coś słaby ten łańcuch ;) W pedałach kulki kwadratowe ci sie zrobiły ? Nie przesadzaj ze koszt łożysk taki duży :P
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

ty no łańcuch za 14zł w stacjonarnym sklepie. czego się spodziewać :D
pedałami przywaliłem o korzenie na torze w okół uczelni WAT w Warszawie z userem podly. zgiełem całą ośkę. koszt wymiany zdecydowanie nie opłacalny bo nowe kapcie ok 30zł
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

no to faktycznie i głupie uczucie jak to jest krzywe ;) ja tam pewnie bym prostował :D Ostatnio szyłem oponę szwalbe :D Nie wiem czy to nagminne ale 12 lat temu jak jeździłem były praktycznie tylko mocne opony drutowe a te dzisiaj zwijane chyba są bardzo delikatne bo dostałem za darmo z zerwanymi sznurkami. Ktoś chyba przesadził z łyżką ?
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Tsport »

Na jakim sterowniku teraz jeździsz z tym aku 13S5P i jaki jest prąd maksymalny?
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

sterownik offroad'owy hehe
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

zwykły blokowiec. nic specjalnego. Jego jedyna zaleta jest taka że już dwa razy walnął o ziemię i dalej żyje. :x a tak to tak średnio bym powiedział. na pewno dobry na start, jak ktoś szuka niezawodnego sprzętu na lata. ilość fetów powoduje co najwyżej ciepło w uda zimową porą (przy mocowaniu kontrolera pod siodełkiem), a tak to prędzej się znudzi niż się zepsuje. ja zrobiłem na nim 2500km i no nie powiem - już mi się nudzi, ale jak się nie ma co się lubi..to wiadomo :P są inne wydatki
w ramach aktualizacji.
przebieg 2500km - wymiana łańcucha(stary się rozciągnął), korby(stara schetana), opon(jednak kedna) i pedałów (wjezdza dartmoor) oraz kierownicy (będzie pod kolor felunku)., zdjęcia - prawdopodobnie po sobotnim spotkaniu grupy warszawskiej :x
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

w temacie cisza, ale bajk cały cas jeździ.
prawie 3000km już na liczniku.
Chciałem wam polecić obręcze na których jeżdżę. Złapałem ostatnio sneak'a i musiałem wracać 8km po Warszawie po kostkach, krawężnikach itp. dętki musiałem się pozbyć, opona spadła nie raz z felgi i jechałem na samej feldze ale.. :o
Obręcz jak nowa. zero bicia. często montuje je również moim klientom, co zamawiają u mnie montaż zestawów. jak na razie żaden nie narzeka :D

Obrazek

Obrazek

w ramach aktualizacji:
2930km - koniec klocków z przodu i z tyłu, wywalona przerzutka, której poprzedni montaż okazał się całkiem bez sensu. zamiast jej wstawiony napinacz.
zamówiłem sterownik 35A. czekam. wymiana pakietu już wkrótce. waham się czy wtedy nie sprzedać gotowego projektu, albo na części. zobaczymy jak się będzie jeździć :D
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

heheh naqurwiacz henia daje do myslenia XD czas wejsc na wyższy poziom mocy? czyzby watowica złosliwa cie dopadła w swoje szpony ?
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

nie nie. po prostu będzie 2.5x większa bateria więc daje trochę więcej mocy by ebajk to udzwignął.
watownica w tym bajku jest mi totalnie obca.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Ogólnie obręcze Dartmoora nie uważam za najlepsze,ale niektóre modele jak widać tak :D :D
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: GrzegorzS »

tatar pisze:
19 kwie 2019, 20:48
Ogólnie obręcze Dartmoora nie uważam za najlepsze,ale niektóre modele jak widać tak :D :D
Podziel się z nami swoimi typami najlepszych obręczy poniżej 90zł/szt, szerokość powyżej 30mm.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Nie prowadzę rankingu obręczy pod względem cen,widzę natomiast jak zachowuje się obręcz podczas zaplatania i centrowania,a te obręcze akurat zaplatałem ;)
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

GrzegorzS pisze:
19 kwie 2019, 21:17

Podziel się z nami swoimi typami najlepszych obręczy poniżej 90zł/szt, szerokość powyżej 30mm.

1.Dartmoor
2. Darmoor
3. Mavic
4..60
61. DT Swiss

aa żeby nie było szrpychę ostatnio wywakliło... ale nawet nie wiem kiedy..
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

Na czym ty te felgi tak załatwiasz ? Ja mam felgę z kontenera za 5zł zwykłą, jadąc po lesie wyskakuje z co drugiego korzenia i nic sie nie dzieję. Na pewno w dużym stopniu tylne zwieszenie odciąża koło, ale ty masz taką samą ramę :D

Tak z ciekawości jak mierzysz łańcuch ze wiesz ze już 7mm ?
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

chciałem powiedzieć że wgiąłem dartmoora :( i to tak otro, jakby z gównolitu był. na jednych schodach dwa koła załatwiłęm znowu na raz. felga oczywiście dalej jest zajebista i dalej będę na niej jeździł - jednak daje znać - że nie jest nie zniszczalna.
granada -> pogadamy na zlocie, mam nadzieję że zobaczę Twoją kontrukcję na żywo
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

temat oficjalnie do zamknięcia. ebike sprzedany
ODPOWIEDZ