Mój elektryk

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
lesszr
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:20

Mój elektryk

Post autor: lesszr »

Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo , mam bardzo duże problemy z chodzeniem , moja choroba powoduje kostnienie mięśni i obecnie mam zablokowane prawie wszystkie stawy , zbiegiem postępu choroby musiałem często zmieniać moje pojazdy , obecnie zbudowaliśmy taki pojazd ,poruszam się na nim na stojąco bo tylko tak mogę jezdzić , może się komuś przyda taki pomysł, na pewno ten wózek jezdzi sporo lepiej jak te wszystkie wózki fabryczne z homologacją , będzie jeszcze troszkę przerobiony , albo zbudujemy kolejną ramę , brakuje troszkę mocy ;)

silnik magic 1000w
aku 25ah
mogę przejechać spokojnie 70km w terenie leśnym bo głównie tam się poruszam

https://zapodaj.net/37c5536765714.jpg.html
https://zapodaj.net/56fc2d11d6c22.jpg.html
https://zapodaj.net/9b729c286510d.jpg.html
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mój elektryk

Post autor: Mitar »

Witamy,
Fajny rydwan wyszedł :) Cieszy fakt ,że żyjemy w takich czasach ,że za akceptowalne pieniądze technologia pomaga poruszać się mimo choroby.
Powodzenia.
lesszr
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:20

Re: Mój elektryk

Post autor: lesszr »

Szukam pomocy w dopracowaniu mojego pojazdu , chodzi mi o dołożenie drugiego a najlepiej jeszcze dwóch silników , jak mi się to uda dopracować wózek będzie jeździł bdb , mam takie pytania , za każdą podpowiedź pomoc będę bardzo wdzięczny
Czy na forum są osoby które podłączały 2 lub więcej silników w jednym pojeździe?
Czy moja bateria wytrzyma obsługiwanie 2 silników?
Czy silniki muszą być jednakowe chodzi mi o firmę?

Za pomoc dziękuję
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój elektryk

Post autor: Hurczak »

Musisz napisać coś więcej o tej baterii, jakie ogniwa, w jakim układzie, jaki BMS w niej siedzi. No i linki do zdjęć przestały działać :(
lesszr
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:20

Re: Mój elektryk

Post autor: lesszr »

fotka z danymi mojej baterii i wózka
https://www.fotosik.pl/u/lesszr
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój elektryk

Post autor: WojtekErnest »

Hurczak pisze:
23 lut 2019, 10:21
..No i linki do zdjęć przestały działać :(
Zapodaj działa..
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój elektryk

Post autor: tatar »

Ciekawy projekt pojazdu z pełną amortyzacja ,co jest ewenementem w podobnych konstrukcjach.
Awatar użytkownika
Kubson
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój elektryk

Post autor: Kubson »

Witaj. Nigdzie na pojeździe nie mogę zobaczyć sterownika, zakładam że to "magic pie 4/5" z wbudowanym sterownikiem? Podaj model silnika :)
Poza tym akumulator - wydaje się, że przy tych 1000W niewiele mu brakuje do swojego maksimum, ale mogę się mylić ;)
Swoją drogą super projekt :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój elektryk

Post autor: ximad »

Od mp3 sa chyba te same sterowniki, tylko w 5 dolozyli obsluge bluetooth i apke na androida.
Na 48v max ten sterownik dawal 20a, jezeli podlaczysz takie 2 pod obecne aku to mocno je przeciazysz.
Awatar użytkownika
Kubson
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój elektryk

Post autor: Kubson »

Niestety nie orientuję się w silnikach Magic Pie, więc musiałem zapytać :P
Czyli jedynym wyjściem w przypadku chęci montażu dwóch i więcej silników byłaby po prostu zmiana akumulatora...
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Mój elektryk

Post autor: scuda »

Lub dolozenie drugiego akumulatora do drugiego silnika i sterownika, bo kazdy silnik bedzie potrzebowal i tak swojego sterownika lecz mozesz je sterowac z jednej manetki.
lesszr
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:20

Re: Mój elektryk

Post autor: lesszr »

Miałem różne pojazdy głównie bez amortyzacji , jazda na takich pojazdach w terenie była dla mnie bardzo męcząca wszystko mnie bolało, teraz jak mam amorki które wybierają wszystkie nie równości jazda jest dużo przyjemniejsza , robię coraz większe odległości :) ,

silnik magic 2 , sterownik http://www.maxev.pl/p23,kontroler-stero ... motor.html

wszystkie sugestie mile widziane

myślałem na zmianie sterownika i akumulatora , żeby podnieść moc do 3kw taka zmiana będzie najłatwiejsza do wykonania dla mnie
Jak taka zmiana wpłynie na silnik?
Awatar użytkownika
Kubson
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój elektryk

Post autor: Kubson »

Generalnie zasada jest taka, że co silnikowi podasz - to przyjmie
Jeśli mówisz tutaj o ogólnym zwiększeniu mocy silnika - na pewno będziesz musiał zabezpieczyć termicznie silnik, aby podczas jazdy się nie przegrzał, chyba że ma już wbudowany termistor.
ODPOWIEDZ