Turystyk

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Tooropek pisze:
05 maja 2021, 12:24
Tyle kilometrów bez dokumentacji, popraw się młody. Robisz takie fajne zdjęcia a tu brak... Słaba pogoda była?
Pogoda była dobra, a zdjęć nie wiem czemu nie robiłem, przetargałem tylko lustrzanke w plecaku przez 6h :lol:
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pape
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 13 maja 2019, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyk

Post autor: pape »

Zxc843 pisze:
05 maja 2021, 11:30
Nie robiłem zdjęć :(
To tak jakbyś nie pojechał i oglądał TVP. Wstydź się :D
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Turystyk

Post autor: Goliath »

pape pisze:
05 maja 2021, 15:05
Zxc843 pisze:
05 maja 2021, 11:30
Nie robiłem zdjęć :(
To tak jakbyś nie pojechał i oglądał TVP. Wstydź się :D
Wjedziesz mu na psychę... i zaraz znowu zrobi trasę 100km-ową z całą foto relacją :lol:
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Rower od kilku tygodni nie jeździ, po całym sezonie wyszlo sporo usterek. Jedna cela akumulatora padła do 0v, wolnobieg juz od dluzszego czasu słabo działał, w dodatku hamulce, głownie tylny wymaga serwisu stąd moge powiedzieć, że rower od budowy w pazdzierniku/listopadzie 2020 byl bezawaryjny. Na obecną chwilę napewno muszę zadbać o napięcie łańcucha, ponieważ są problemy na nowym wolnobiegu, została wymieniona cela w akumulatorze, obecnie czekam na nowego BMS-a, bo obecny bardzo dziwnie odcina utrudniając jazdę, przeleje hamulce olejem, wymienie klocki i mam nadzieję, że sprzęt dalej będzie służyć. Jak na przebieg i cięzkie traktowanie roweru jestem zadowolony, koszt utrzymania b.niski moim zdaniem.
Nie mam licznika, ale od listopada do dzis przebieg szacuje na 5000-6000km.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2021, 20:57 przez Zxc843, łącznie zmieniany 2 razy.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyk

Post autor: WojtekErnest »

Po kilku mies (1/2 sezonu) segment padl do 0V, po naprawie nadal BMS odcina, to albo z powodu BMS albo padu kolejnych segmentow aku. Ale jak piszesz koszt utrzymania b.niski. ale od kilku tyg z powodu usterek nie jezdzisz.
No cóż , wybór aku okazał się ryzykowny. Bez solidnego serwisu, możesz mieć nadal niespodziewane problemy i nowe koszty.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 7:59 przez WojtekErnest, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

WojtekErnest pisze:
15 wrz 2021, 7:59
Po kilku mies (1/2 sezonu) segment padl do 0V, po naprawie nadal BMS odcina, to albo z powodu BMS albo padu kolejnych segmentow aku. Ale jak piszesz koszt utrzymania b.niski. ale od kilku tyg z powodu usterek nie jezdzisz.
No cóż , wybór aku okazał się ryzykowny. Bez solidnego serwisu, możesz mieć nadal niespodziewane problemy i nowe koszty.
Segment padł po 2,5 sezonach, nie jeżdżę ostatnio bo za bardzo nie brałem się za naprawę, usterki są proste do wyeliminowania a materiały użyte nie są drogie stąd sądzę, że koszt utrzymają jest niski patrząc statystycznie na przedział czasowy/kilometrowy całego sezonu.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 8:55 przez Zxc843, łącznie zmieniany 1 raz.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Wzmianka po prawie roku od ostatniej wersji przebudowy.
W rowerze zrobiłem podstawowy serwis i wymieniłem wadliwy bms który powodował problemy, czytałem o rzekomo slabej jakosci ogniw LG, co moim zdaniem jest nie prawdą, a badane byly jakies trupy byle miec nieobiektywną opinie.
Jakby ktoś zauważył to latem wymieniłem tarczę z przodu na większą- 203mm.
Na okres zimy założę na przód oponę z wiekszym bieżnikiem, a wiosną wymienię chwyty bo obecne są wytarte od jazdy zimą w rękawicach.
Możliwe, że zrobię jakiś upgrade w postaci widelca, ale póki co staram się utrzymać w przyzwoitym stanie części obecne w rowerze zamiast je zajeżdzać i wymieniać na nowe.

zdjęcie dla uwagi:
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 16:45 przez Zxc843, łącznie zmieniany 2 razy.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2027
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

No i super, przepatrzyłem cały Twój temat i ewolucja i rozwój projektu jest widoczny gołym okiem. Z byle czego powstało coś co nie kuje w oczy, daje frajdę z jazdy i pozwala na jakieś tam wycieczki krajoznawcze. Super.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Turystyk

Post autor: Goliath »

Fakt :D
Gąsienica :P przeistoczyła się w pięknego motyla :D
Gratulacje Zxc843 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Goliath pisze:
20 paź 2021, 23:16
Fakt :D
Gąsienica :P przeistoczyła się w pięknego motyla :D
Gratulacje Zxc843 :mrgreen:
Fajnie by przeistoczyć jeszcze wiecej mocy, ale to już raczej nie w tym rowerze ;)
KRAKÓW
lewy
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2020, 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turystyk

Post autor: lewy »

Hej, jak Ci się sprawuje ta prowadnica, możesz ją polecić czy szukać czegoś innego? Leci mi łańcuch w TSDZ2 i szukam jakiegoś rozwiązania.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Turystyk

Post autor: pxl666 »

lewy pisze:
07 kwie 2022, 20:27
Hej, jak Ci się sprawuje ta prowadnica, możesz ją polecić czy szukać czegoś innego? Leci mi łańcuch w TSDZ2 i szukam jakiegoś rozwiązania.
Mam chyba jedna luźną zębatke 110 bcd narrow wide która pasuje na ory pająka i rozwiązuje ten problem. 36t jeśli dobrze pamiętam. Przypomnij mi się na prv
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2022, 11:35 przez pxl666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

lewy pisze:
07 kwie 2022, 20:27
Hej, jak Ci się sprawuje ta prowadnica, możesz ją polecić czy szukać czegoś innego? Leci mi łańcuch w TSDZ2 i szukam jakiegoś rozwiązania.
Sama prowadnica dobrze, gorzej troche z mocowaniem ktore z czasem się luzuje, ponieważ mocuje się to pod mufe supportu.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Turystyk

Post autor: pxl666 »

lewy pisze:
07 kwie 2022, 20:27
Hej, jak Ci się sprawuje ta prowadnica, możesz ją polecić czy szukać czegoś innego? Leci mi łańcuch w TSDZ2 i szukam jakiegoś rozwiązania.
proszzz Obrazek
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Ostatnio troche części z tego roweru idzie pod młotek, ale to nie koniec tego sprzętu ;)

Przez ostatnie lata był to raczej skuter niż rower, napęd roweru rzadko kiedy był w pełni sprawny, a jak był sprawny to i tak był to tzw. singlespeed.
Zobaczę jak to wyjdzie z budżetem na wiosne, ale myślę o założeniu mu tsdz2 oczywiscie bez manetki i nowego bidonu, normalnego napędu 1x8/9, jakiejś przerzutki na mocnej sprężynie żeby nie latała na wybojach (stara shimano sora :?: kiedys cos tam slyszalem i widzialem wykorzystywaną w tanich sprzetach do ostrej jazdy)
A może jak zaszaleje to i jakiś zajechany amortyzator fox wpadnie.
KRAKÓW
ODPOWIEDZ