Turystyk

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: Zxc843 »

WojtekErnest pisze:
10 wrz 2019, 7:25
Nic się nie pochwales, jak wyszly pomiary napiec manetka-sterownik.
Nie pochwalilem sie tym, bo nie zostało to zrobione, miałem to robic w weekend a w czwartek zachorowalem solidnie i niestety nie dałem rady.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: Zxc843 »

.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 22:06 przez Zxc843, łącznie zmieniany 1 raz.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Enkil
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 09 mar 2019, 9:43
Lokalizacja: Łysa Góra
Kontakt:

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: Enkil »

A co się stało?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: Zxc843 »

.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 22:06 przez Zxc843, łącznie zmieniany 1 raz.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: verre »

Wyrósł z nazwy :lol: ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Projekt Zxc843 , Młodzianowóz V2 (wersja druga)

Post autor: Goliath »

Zapowiada się wersja V3... :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Jest i wersja V3, tym razem już z inną nazwą :D

Zrobilem, ponieważ byla potrzeba szybkiego i wygodnego przemieszczania się bez większego zmęczenia w celu zrobienia zdjęć.
fajnie mi sie skladalo, najdluzej zajela skrzynka i czekanie na części
silnik bionx zapleciony w koło 26", termik podpięty.
sterownik gt500
bateria 13s5p na lg mj1-48v nominalnie
krzywa skrzynka ze sklejki z uszczelką typu K
przyciski aby mieć 3speed
manetka z voltomierzem i stacyjką
Jedynie czego brakuje to analogowego licznika-takie lubie.
oczywiscie kask juz zamówiony, przyjdzie w przyszlym tygodniu
To chyba tyle :lol:
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Jak na razie rower sprawuje sie bardzo dobrze po jakiś może 80km, jedynie co zrobiłem upgrade przy użyciu jakiejś obejmy do rur bo bagażnik troche latał i brzęczał, dotarł również kask
Ostatnio zmieniony 07 paź 2020, 20:17 przez Zxc843, łącznie zmieniany 1 raz.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Rower miał delikatną awarię w postaci urwanej śruby bagażnika, jest zastąpione gumowo-metalową obejmą do rur. Jeździ sie super aczkolwiek z czasem chce się większej baterii :D

KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Tak właśnie mi się wydawało, że ta bateria w pewnym momencie będzie pewnym ograniczeniem. Fajnie jest wiedzieć, że do tych 80-100 km dasz radę bez ładowania. Ciekawy projekt. Graty w skrzynce nie grzechocą na nierównościach? Rozumiem, że sprzęt foto wozisz w plecaku?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

miki pisze:
17 lip 2020, 22:48

Tak właśnie mi się wydawało, że ta bateria w pewnym momencie będzie pewnym ograniczeniem. Fajnie jest wiedzieć, że do tych 80-100 km dasz radę bez ładowania. Ciekawy projekt. Graty w skrzynce nie grzechocą na nierównościach? Rozumiem, że sprzęt foto wozisz w plecaku?
Dzięki za miłe słowa o rowerze.
Tak, sprzęt foto wożę w plecaku. W skrzynce bateria jak i sterownik są przymocowane na piankę montażową, a przewody nie ruszają się zbytnio, problem baterii jest łatwy do rozwiązania- dodatkowy bidon w ramie na który bym się przerzucał pstryczkiem jakby akumulator ze skrzynki odcinał BMS.
KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Pokombinuj z większym pakietem w samej ramie, wtedy na bagażniku można zrobić odpowiedni pojemnik na sprzęt foto. Jazda z plecakiem (szczególnie cięższym) na dłuższe dystanse bywa męcząca. A na bagażniku można zrobić także mocowanie na statyw.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

miki pisze:
18 lip 2020, 0:57
Pokombinuj z większym pakietem w samej ramie, wtedy na bagażniku można zrobić odpowiedni pojemnik na sprzęt foto. Jazda z plecakiem (szczególnie cięższym) na dłuższe dystanse bywa męcząca. A na bagażniku można zrobić także mocowanie na statyw.
Wiekszy pakiet w ramie raczej odpada ze względu na wagę, rower wnoszę na 4 piętro, większą wagą nie chce zniszczyć kręgosłup, co do mocowania na statyw to musze przemyśleć coś w stylu jakiś pasków ktore by to mocowały mocno.
KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Zxc843 pisze:
18 lip 2020, 11:23
miki pisze:
18 lip 2020, 0:57
Pokombinuj z większym pakietem w samej ramie, wtedy na bagażniku można zrobić odpowiedni pojemnik na sprzęt foto. Jazda z plecakiem (szczególnie cięższym) na dłuższe dystanse bywa męcząca. A na bagażniku można zrobić także mocowanie na statyw.
Wiekszy pakiet w ramie raczej odpada ze względu na wagę, rower wnoszę na 4 piętro, większą wagą nie chce zniszczyć kręgosłup, co do mocowania na statyw to musze przemyśleć coś w stylu jakiś pasków ktore by to mocowały mocno.
No tak, w tym przypadku nawet nie proponuję stałej baterii w trójkącie. Te piętra w blokach to przekleństwo e-bajkerów.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Turystyk

Post autor: pxl666 »

Hailong ? Wygląda że zmieści tam big polly 91 ogniw
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

pxl666 pisze:
18 lip 2020, 22:09
Hailong ? Wygląda że zmieści tam big polly 91 ogniw
Wątpię w to, że duży hailong wejdzie, jak na hardtaila to mało miejsca w ramie.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

Młodzian, spokojnie remintgon na 91ogniw Ci wejdzie i myślę, że nawet nie musiałbyś wiercić ramy pod nitonakrętki.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Taka aktualizacja po wakacjach:
Rower przeżył, jeździ, dziś nawet pierwszy raz odciął mi wyłącznik termiczny. Przez zimę planuję trochę zadbać o sprzęt tzn wymiana klocków, przelanie nowego plynu hamulcowego, serwis amortyzatora, możliwe jest też zrobienie nowej skrzynki tym razem porządniejszej w ramę.
Pozdro ;)
KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Fajnie, że konstrukcja się sprawdza. Patrzę na tą skrzynkę na bagażniku i znowu myślę, że to nie jest optymalne rozłożenie tego dość konkretnego ciężaru. Ten bagażnik musi dostawać w kość, a i kontrola nad takim obciążeniem na końcu konstrukcji jest nieco mniej komfortowa. Jeśli myślisz nad nową koncepcją obudowy baterii, spróbuj się przymierzyć jakoś do tego trójkąta ramy. Może wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł na demontowalną skrzynkę z akumulatorem. Sądzę, że miałbyś dużo większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jaki przebieg zrobiłeś tym rowerkiem?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

miki pisze:
06 wrz 2020, 22:12
Fajnie, że konstrukcja się sprawdza. Patrzę na tą skrzynkę na bagażniku i znowu myślę, że to nie jest optymalne rozłożenie tego dość konkretnego ciężaru. Ten bagażnik musi dostawać w kość, a i kontrola nad takim obciążeniem na końcu konstrukcji jest nieco mniej komfortowa. Jeśli myślisz nad nową koncepcją obudowy baterii, spróbuj się przymierzyć jakoś do tego trójkąta ramy. Może wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł na demontowalną skrzynkę z akumulatorem. Sądzę, że miałbyś dużo większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jaki przebieg zrobiłeś tym rowerkiem?
Zimą zmienię skrzynkę na hailonga dzięki forumowiczu toporek. Przebieg mogę szacować na około 1000km, złożyłem na początku czerwca i przejeździłem pół wakacji. Co do sterowania to problemu większego nie mam bo nie ukrywam, że ja na wszystkim pojadę co mi wpadnie w łapy :D
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

Widzisz młodzian, miki sądzi tak samo, pomimo, że ja swoją pomoc zaoferowałem na priv żeby nie było, że matka Teresa z Kalkuty jestem. Jednakże nic po cichu. Pomogę młodemu ogarnąć temat akusa na spokojnie, to zależy tylko od niego.

Fajnie że rozwijasz pierwszą konstrukcje, ja zrobiłem do tej pory 3 różne wersje roweru na jednej ramie i próbowałem już wszystkiego od huba 4kW, po mida tsdz2 a teraz przekładnia 250W, ostatecznie pozostało tylko rozwiązanie w przednim kole do przetestowania a ostatecznie awd napęd. Awd pewnie już w zimę powstanie by ciągać dzieci na sankach o ile będzie w ogóle śnieg w zimie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Tooropek pisze:
06 wrz 2020, 22:33
Widzisz młodzian, miki sądzi tak samo, pomimo, że ja swoją pomoc zaoferowałem na priv żeby nie było, że matka Teresa z Kalkuty jestem. Jednakże nic po cichu. Pomogę młodemu ogarnąć temat akusa na spokojnie, to zależy tylko od niego.

Fajnie że rozwijasz pierwszą konstrukcje, ja zrobiłem do tej pory 3 różne wersje roweru na jednej ramie i próbowałem już wszystkiego od huba 4kW, po mida tsdz2 a teraz przekładnia 250W, ostatecznie pozostało tylko rozwiązanie w przednim kole do przetestowania a ostatecznie awd napęd. Awd pewnie już w zimę powstanie by ciągać dzieci na sankach o ile będzie w ogóle śnieg w zimie.
Też bym chciał robić różne konstrukcje ale kasy nie ma, tak to w głowie mam co najmniej dwie konstrukcje jakie bym mógł zrobić ale nie tylko ebikami się żyje , interesuje sie również fotografią a i też mam pół roweru zjazdowego :lol:
KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Tooropek pisze:
06 wrz 2020, 22:33
Awd pewnie już w zimę powstanie by ciągać dzieci na sankach o ile będzie w ogóle śnieg w zimie.
Tooropek, w rowerze to się powinno nazywam BWD (Both Wheel Drive) :-)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

Zxc843 pisze:
06 wrz 2020, 22:37
Też bym chciał robić różne konstrukcje ale kasy nie ma, tak to w głowie mam co najmniej dwie konstrukcje jakie bym mógł zrobić ale nie tylko ebikami się żyje , interesuje sie również fotografią a i też mam pół roweru zjazdowego :lol:
Nic się nie przejmuj, ja też mam pierwszą konstrukcję i pierwszy sezon w zasadzie prawie za sobą. Poszedłem w napęd przedni (treking 28") i aku w trójkącie ramy. No i jak dla mnie jest bardzo fajnie. Ale jakieś drobne poprawki zawsze się pojawiają w trakcie użytkowania, w końcu nasze konstrukcje to prototypy na wczesnym etapie wdrożenia.

No i użyłem w konstrukcji części od Audi. To mała okrągłą guma uszczelniająca wyprowadzenia wiązki ze skrzynki akumulatora, niby niewielka ale jest od Audi :-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

miki pisze:
07 wrz 2020, 14:15
Tooropek pisze:
06 wrz 2020, 22:33
Awd pewnie już w zimę powstanie by ciągać dzieci na sankach o ile będzie w ogóle śnieg w zimie.
Tooropek, w rowerze to się powinno nazywam BWD (Both Wheel Drive) :-)
Używam raczej prostego słownictwa, które jest zrozumiałe dla większości użytkowników. AWD każdy kojarzy z aut i wie, że to napęd na każde koło, a więc poprawnie nazwałem napęd na oba koła. 😉
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

W rowerze dzieje się dziwna rzecz:
Po odpuszczeniu manetki rower dalej przyspiesza, jest to niewatpliwe niebezpieczne jak zatrzymuję się np. na przejsciach dla pieszych, manetka jaką używam to taka z voltomierzem (ktory przy okazji zdazyl juz sie zepsuc) i stacyjką która póki co jeszcze działa.. Dodam jeszcze, że ostatnio jechałem w dosc ostrym deszczu, w srodku napewno juz wszystko wyschlo . Teraz mam pytanie: cos sie srodku manetki się rozlutowało, to jest poprostu szajs totalny (tak mi sie wydaje) , czy może sterownik (GT500) szaleje? Apropo voltomierza, naprawiał ktoś to? czasem na nierownosciach sie wlaczy i pokazuje ponad 60v przy baterii 13S a więc sprawa voltomierza wskazuje, ze cos nie styka.

Zdjęcie dla uwagi
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Turystyk

Post autor: Yasiu77 »

Widać że coś tam masz problem z przewodami manetki, gdy rower sam daje gazu to najprawdopodobniej jest to właśnie wina manetki a konkretniej czarnego przewodu, gdy go odłączymy to rower daj sam gazu na maksa. Sterownik raczej jest ok...kiedyś wracalem starym rowerkiem obładowany grzybami z góry po deszczu i też mnie to dopadło, na szczęście tylko wbiłem się rozpędem w pobliskie krzaki :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Yasiu77 pisze:
07 paź 2020, 20:54
Widać że coś tam masz problem z przewodami manetki, gdy rower sam daje gazu to najprawdopodobniej jest to właśnie wina manetki a konkretniej czarnego przewodu, gdy go odłączymy to rower daj sam gazu na maksa. Sterownik raczej jest ok...kiedyś wracalem starym rowerkiem obładowany grzybami z góry po deszczu i też mnie to dopadło, na szczęście tylko wbiłem się rozpędem w pobliskie krzaki :)
Rower nie daje pełnego gazu, delikatnie tylko jakby manetka nie odskakiwała do konca na sprężynie.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Turystyk

Post autor: pxl666 »

Zxc843 pisze:
07 paź 2020, 22:49
Yasiu77 pisze:
07 paź 2020, 20:54
Widać że coś tam masz problem z przewodami manetki, gdy rower sam daje gazu to najprawdopodobniej jest to właśnie wina manetki a konkretniej czarnego przewodu, gdy go odłączymy to rower daj sam gazu na maksa. Sterownik raczej jest ok...kiedyś wracalem starym rowerkiem obładowany grzybami z góry po deszczu i też mnie to dopadło, na szczęście tylko wbiłem się rozpędem w pobliskie krzaki :)
Rower nie daje pełnego gazu, delikatnie tylko jakby manetka nie odskakiwała do konca na sprężynie.
A nie przyciera o np gripa?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Turystyk

Post autor: Yasiu77 »

pxl666 pisze:
07 paź 2020, 23:37
A nie przyciera o np gripa?
Tak może być, dałeś dystans plastikowy między manetkę a chwyt?
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Yasiu77 pisze:
08 paź 2020, 6:49
pxl666 pisze:
07 paź 2020, 23:37
A nie przyciera o np gripa?
Tak może być, dałeś dystans plastikowy między manetkę a chwyt?
Znam ten problem, miałem tak i wtedy manetka wraca wolno na sprężynie, jest daleko od chwytu który jest skręcany więc się nie rusza, a manetka wraca szybko do pozycji "0" na sprężynie a więc chyba to manetka się poprostu zepsuła
KRAKÓW
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: lukk »

Może w manetce z jakiegoś powodu urwało się mocowanie halla i sobie on w środku "lata"? Miałem tak chyba w starej półobrotowej manetce, hall był takim niewielkim kawałkiem plasticzku spozycjonowany. Raczej bardziej prawdopodobne, że wtedy wyskoczyłby błąd manetki, bo hall się oddali od magnesu i napięcie na wyjściu spadnie, ale można sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Oto jest i 4 wersja roweru :D
Elektryka została ta sama, lecz umiejscowanie baterii się zmieniło, za tą niewdzięczną czynność wziął się @Tooropek, usunął zgrzewy, zgrzał ponownie i zlozyl bidon, wykonane szybko, widzialem jak bateria zostala zrobiona więc mam święty spokój i nie boję się trzymać baterii w domu, polecam.
Obudowa reention, też polecam, otwory montażowe na dlugosci calej obudowy, plastik (ABS) w dotyku porządny. Dodałem dodatkowe 2 aluminiowe nitonakrętki, a więc razem szyna trzyma się na czterech nitonakrętkach.
Klocki hamulcowe zostały wymienione na półmetaliczne kupione okazyjnie na aliexpress, sprawdzają się bardzo dobrze, hamulce zostaly przelane nowym olejem mineralnym shimano. Na przód dodam tarczę 203mm, obecnie nie mogłem jej zamontować bo adapter jeszcze nie doszedł od chinczyków.
Amortyzator został rozebrany pierwszy raz od nowości a więc od wiosny 2018 roku, szczerze mówiąc to nie było za bardzo do czyszczenia w srodku, dla zasady wymieniłem uszczelki kurzowe i złożyłem do kupy, jak będziecie robic serwis swojego sprzętu polecam dać klej do gwintów na śrubach mocujących golenie dolne, nasze sprzęty jeżdżą z dużą prędkością a lepiej jakby amortyzator nie rozpadł się podczas jazdy :lol:
Co do elektryki to na przewodach zasilania przylutowałem złącze xt90 antispark, ponieważ bateria jest ściągana całkiem często.
Głównie przez zamocowanie baterii w ten sposób mogłem ulżyć kręgosłupowi od noszenia calego roweru na 4 piętro w bloku, teraz rower zostawiam w wózkowni gdzie jest bezpiecznie (sprawdzone), baterię odpinam, a w domu ładuję i przechowuję.
Zamontowałem również nową manetkę ze stacyjką i woltomierzem bo poprzednia padła po miesiącu...
Tak po krótce, podczas rozbiórki akumulatora okazało się, że radiator BMS'a był wgięty (od tego,że w 2019r. pękła mi torba w jednym miejscu i bateria sie opierała o ramę właśnie tym bms'em)
Ku mojemu zdziwieniu ogniwa były w dobrym stanie, tzn. cele miały równe napięcie, a akumulator trochę przeżył, np. całą zimę na balkonie (co prawda w suchym miejscu)
W rowerze jeszcze poprzedniej wersji padł tani napinacz łańcucha więc zrobiłem to jak się robi w bmx lub rowerach dirt, czyli skróciłem łańcuch na tyle, że przez jego długość łańcuch jest napięty.
Jak przyjdzie adapter do zacisku hamulca zamontuję tarczę 203mm, a na wiosnę wpadnie nowa tylna opona i prawdopodobnie wolnobieg bo zdarza się mu już mieć jakies dziwne zachowania.
Rowerkiem będę śmigać całą zimę, bidon jak i puszka na sterownik trzymają się bardzo dobrze do ramy, a więc wreszcie można poszaleć na rowerze bo nic nie odpadnie i jest całkiem dobrze wyważony.
Troszkę się rozpisałem :)
To na tyle, dodaję dzisiejsze zdjęcie z przejażdzki ;)
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

Teraz to wygląda ten rower jak prawilny elektryk. Zrób porównanie wszystkich wersji Twojej konwersji i oceń sam ile estetyki daje bidon, ile szkód powoduje torba na akumulator luźno wisząca w trójkącie ramy, a jak mocno złym pomysłem jest mocowanie akumulatora na bagażniku do tego nie przystosowanym. W tym momencie nie ma co się ani poluzować, ani urwać, nic nie przeszkadza, źle nie wygląda (poza spaghetti pod rurą poziomą) no i najważniejsze wygoda jaką oferuje odpinany akumulator umieszczony centralnie i w miarę nisko.

Dużo kilometrów jeszcze przed Tobą! 👊
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Turystyk

Post autor: Yasiu77 »

Fajna nóżka :) Teraz jest naprawdę ładny. Można by zmniejszyć widoczną ilość przewodów puszczając je z bidonu i sterownika w dół do korby i do silnika i można tez maskować w miarę ładnie osłoną spiralną lub jakimś organizerem https://allegro.pl/oferta/organizer-mas ... YTc5YTE%3D
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: sky »

Jak chcesz poszaleć to radzę jeszcze mostek zmienić na zwykły, te regulowane mimo że bardzo wygodne to niestety lipa. Ja lubię podobną pozycję kierownicy i zmieniłem sobie na takiego ze wzniosem 35*,jest tak samo a sztywno i bezpiecznie :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

sky pisze:
14 lis 2020, 19:00
Jak chcesz poszaleć to radzę jeszcze mostek zmienić na zwykły, te regulowane mimo że bardzo wygodne to niestety lipa. Ja lubię podobną pozycję kierownicy i zmieniłem sobie na takiego ze wzniosem 35*,jest tak samo a sztywno i bezpiecznie :)
Szaleję, śrubę mostka sprawdzam regularnie, dokręcone duzo mocniej niz zalecają, więc jest sztywno i bezpiecznie
KRAKÓW
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: sky »

Mimo wszystko będzie łapać luzy. Ja swój zmieniłem po 10 tys km bo się zaczął wyginać na boki. A przy szaleństwach w lasach i wertepach wolę nie ryzykować ;)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Update po tygodniu i +/- 200km

Wszystko trzyma się bardzo dobrze, nic nie lata ani stuka mimo calkiem agresywnej jazdy, ostatnio doceniłem wyłącznik termiczny który juz nie raz uratowal bionxa :D, Co do mostka to nie mam zarzutów, mam firmy UNO, czyli całkiem porządny, a dokręcenie śrub sprawdzam regularnie.
Pierwszy raz jeżdżę ebike późną jesienią i nie ukrywam, ze ogniwom nie podoba sie nieco mniejsza temperatura :/
Przez ten tydzień wolnobieg juz powoli kończy swój żywot (na zapadkach zdarza mu się bzikować)
Jeżeli zima będzie sucha to nakręce duuzo kilometrów, bo teraz jest super, jedynie siodełko jest niewygodne.
Klocki hamulcowe od chinczyków półmetaliczne sprawują sie bardzo dobrze, mogę polecić, jak za 5,50zł za parę były.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Update pod koniec 2020 roku:
Rower dalej jeździ i nie ma żadnych awarii (poza 3 przebiciami dętki w grudniu) ale jeżdzę dużo więcej niż latem.
Przez to, że na zewnątrz jest mokro zmuszony byłem zamontować błotnik na tył zefal no mud ( z nazwą się nie zgadzam do końca, ale to może ja nie umiem tego odpowiednio zamontować :D) generalnie samo mocowanie jest mądre i nawet przy mojej jezdzie blotnik nie lata za bardzo.
Z pewnością w nowym roku musze rozebrać troche rzeczy i przeczyścić od tego całego piachu i błota.

Zdjęcie dla uwagi:
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Rower dostał nowe korby Truvativ isoflow, zostałem w systemie na kwadrat, wkład suportu został wymieniony na Neco z dluzszą osią, aczkolwiek poprzedni mimo ilosci blota jaką został oblepiony przez 3 lata kręcił się dobrze, bez luzów ale napewno smaru ubyło w łożyskach. W celu likwidacji problemu z napinaniem lancucha zakupiłem "tani" napinacz łańcucha wokół korby z aliexpress. Na zdjęciu nie widać bo korba zasłania ale ten napinacz ma takie kółko zębate dzięki któremu można napinać łańcuch dowolnie. Dokupiłem również zębatkę "narrow-wide" 38T (niestety taka jest największa jaką ten napinacz obsłuży), jak ktoś nie wie to zębatki narrow wide używa się w napędach z jedną zębatką z przodu, co drugi ząb jest grubszy co dobrze trzyma łańcuch i zapobiega spadaniu. Na następną zimę prawdopodobnie założę łańcuch z nierdzewki (dopiero dzis odkryłem o ich istnieniu), ponieważ mimo smarowania łańcuch od częstej jazdy zimą lekko rdzewieje. To na tyle, dodaję również zbliżone zdjęcie modyfikacji.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Turystyk

Post autor: moonkagliwicee »

Narrow wide jest po to aby nie uzywac napinaczy ani prowadnic. Spokojnis moglem kupic wiekszy blat do przodu i olac prowadnice🙂
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Turystyk

Post autor: pxl666 »

moonkagliwicee pisze:
19 lut 2021, 6:50
Narrow wide jest po to aby nie uzywac napinaczy ani prowadnic. Spokojnis moglem kupic wiekszy blat do przodu i olac prowadnice🙂
czy tylko ja widzę że łańcuch mu wisi ?
molpiku
Forumowicz
Posty: 244
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:02
Lokalizacja: Kutno, Łódzkie

Re: Turystyk

Post autor: molpiku »

pxl666 pisze:
19 lut 2021, 8:18
czy tylko ja widzę że łańcuch mu wisi ?
Nie ja też to widzę
Maciej
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

moonkagliwicee pisze:
19 lut 2021, 6:50
Narrow wide jest po to aby nie uzywac napinaczy ani prowadnic. Spokojnis moglem kupic wiekszy blat do przodu i olac prowadnice🙂
Zgadza się, ale zauważ ze w moim rowerze nie ma przerzutki, wiec napinacz jest obowiązkowy
molpiku pisze:
19 lut 2021, 11:16
pxl666 pisze:
19 lut 2021, 8:18
czy tylko ja widzę że łańcuch mu wisi ?
Nie ja też to widzę
pxl666 pisze:
19 lut 2021, 8:18
moonkagliwicee pisze:
19 lut 2021, 6:50
Narrow wide jest po to aby nie uzywac napinaczy ani prowadnic. Spokojnis moglem kupic wiekszy blat do przodu i olac prowadnice🙂
czy tylko ja widzę że łańcuch mu wisi ?
Wisi bo pewnie jest w luźnym miejscu (łańcuch ma miejsce gdzie jest bardziej i mniej napięty), nie może byc zbyt mocno napięty w luźnym miejscu bo w tym napiętym łańcuch będzie bardzo naciągany. Dodatkowo podczas pedalowania lancuch się napina, więc większe napięcie byłoby błędem.
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Wczoraj rower zaliczył jak na razie najdłuższą jednorazową trasę w postaci nieco ponad 100km, jazda odbywała się na najsłabszym trybie 3-speed + moje kręcenie, nie poczułem zmęczenia a nie jestem osobą wytrzymałą. Po powrocie akumulator miał napięcie około 44v więc przewiduje totalny zasięg tego roweru na 120km.
Ogólnie licząc jesli zużyłbym całe 840wh na 120km zużycie wynosiłoby 7wh/km
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 10:23 przez Zxc843, łącznie zmieniany 2 razy.
KRAKÓW
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Turystyk

Post autor: miki »

I to jest dobre "spalanie". Na małym przekładniowym silniczku 250W i kołach 28" spalam od 5 do 10Wh/km. Słabe silniczki tak mają :-)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

Młodzian a gdzie zdjęcia z wyprawy? Dawaj dawaj 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Turystyk

Post autor: Zxc843 »

Tooropek pisze:
05 maja 2021, 11:26
Młodzian a gdzie zdjęcia z wyprawy? Dawaj dawaj 😁
Nie robiłem zdjęć :(
KRAKÓW
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Turystyk

Post autor: Tooropek »

Tyle kilometrów bez dokumentacji, popraw się młody. Robisz takie fajne zdjęcia a tu brak... Słaba pogoda była?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ