Full Haibike Screeam 2,5kW

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Full Haibike Screeam 2,5kW

Post autor: chudybws »

Próba numer dwa, może będzie miała więcej szczęścia a na pewno lepsze zabezpieczenie przeciwkradzieżowe :roll:

Rama: Haibike Scream RX 22"
Przedni amortyzator: Sr Suntor Epicion
Tylni amortyzator: Sr Suntor Epicon
Przednia przerzutka: Shimano Deore
Tylna przerzutka: Shimano Deore SLX
Manetki: Shimano Deore
Przedni hamulec: Magura Julie 180mm
Tylny hamulec: Magura Julie HP 160mm
Silnik: Yose Power 1000W wolnoobrotowy 8x8 27H
Sterownik: KT48 30A->43A 😈
Wyświetlacz: KT-3 LCD
Bateria: 14S9P Panasonic PF 2900

Jak na razie pogłębione mocowania w ramie, wykonane blokady obrotu osi z obu stron i rozpoczęta praca nad skrzynką (wzór z styropianu oklejony włóknem i żywicą). Skrzynka wyszła kiepsko. Fale, napuchnięte bomble i odstające fragmenty. Zobaczę jak to będzie wyglądało po wstępnym szlifowaniu, nie wiem czy kilo szpachli starczy żeby to wyrównać na tyle żeby nie było widać pod folią. W ostateczności będzie równanie pianką montażową i dopiero szpachla :D Blokady osi jeszcze do pomalowania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 23:17 przez chudybws, łącznie zmieniany 7 razy.
arturrogo
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:10

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: arturrogo »

Niepoddawj się, pierwsze kroki są zawsze trudne, ale osobiści są rzeczy które zleciłem komuś kto to robi , żeby nie tracić czasy na eksperymenty.
Np blokadę osi narysowałem i dałem do wycięcia z bezkwasówki
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Rano przed pracą zdążyłem z pierwszego poszpachlować skrzynkę. Faktycznie poszedł kilogram szpachli z włóknem 😆 Szifowanie tego jutro będzie straszne. Mam tylko nadzieję że nie będzie pękać, przynajmniej nie na tyle żeby było widać pod folią.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
grafffik

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: grafffik »

Kurde podziwiam
Jakbym sam miał robić taka skrzynke na pewno lepsza by nie wyszła.trzymam kciuki za projekt. Będę obserwował
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Skrzynka poszlifowana na gotowo i oklejona. Z tymi lukami to nie dałem rady i miejscami są zmarczki ale mydeł że na pierwszą próbę nie ma tragedii. Coś tam też zakryje uszczelka na którą jeszcze czekam i w ramie też nie będzie tego aż tak widać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AdrianJ
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:23
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: AdrianJ »

Jak ze sztywnością takiej konstrukcji? Waga samych ogniw to ok 6kg, plus kable i sterownik...
Nie myślałeś żeby zamiast koszyków kwadratów użyć tych w plaster miodu? Może 14s9p by weszło albo będzie po prostu więcej miejsca na "elektryke"
MarcinW
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 21 kwie 2018, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: MarcinW »

Polecam, plaster miodu. Tu jest szablon http://www10.zippyshare.com/pd/kC6SORXq ... i%20A4.PDF
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

O waśnie miałem pytać z danym radę wcisnąć jeszcze pare ogniw i powinno wejść 14s9p tylko czy jak dodam w tym miejscu to sterownik nie będzie ich za bardzo nagrzewał? Nie mam pojęcia jakie temperatury będzie łapał, jest to KT48zwsrl 48V 30A. Na plastry miodu nie zmieniam bo już mam kupione 100szt potrójnych holderów. Sztywność jest wystarczająca a aku prawdopodobnie będzie opiankowy więc się jeszcze bardziej usztywni.
Obrazek
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Jednak będzie 14s9p. Przyszła paczka z częściami. Zrobione czujniki hamowania, włączniki wyciągnięte z klamek z zestawu zalane klejem na gorąco, przy klamce przyklejona nakrętka samokontrująca i śrub z nacięcia na płaski śrubokręt żeby była możliwość regulacji jak szybko ma odcinać. Pomaluje to na czarno jeszcze chyba. Skrzynka przykręcona do ramy uboltami. Czekam na uszczelkę i info o dostępności ogniw u Tasa. Celuje w Panasonic PF2900.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Rower złożony, a w zasadzie prawie skończony. Tylna obręcz poszła na biało a razem z nią blokady osi i U-Boolty trzymające skrzynkę. Założone oświetlenie z aliexpres na 12-60V. Montaż nóżki i nowego siedzenia bardziej trekingowego i sakwy podsiodłowej.
W międzyczasie zrobiona bateria, niestety nie mam zdjęć gotowej baterii a jedynie jedno z pierwszego lutowania gdzie kable były przylutowane z złej strony i zimne luty na - (lutownica dawała radę dobrze pokutować + a na - nie mogła przegrzać i trzymało się tylko na kalafoni). Później była poprawka wszystkich lutów palnikiem 😆 Dołożone mostki i kable z drugiej strony+ kable od BMS. Bateria oklejona srebrną taśmą, podkład pod panele, BMS druga warstwą podkładu i druga warstwa taśmy. Wklejone na pianke w skrzynkę i naklejona folia carbon ale już sama nie wiem czy wygląda lepiej czy gorzej z folią.
Zrobione już 50km, na dniach będę dociągnął szprychy. Od pełnego naładowania (58,8V) zrobione jakieś 35km jazdy na maksymalnym wspomaganiu +pedałowanie i jest 50V. V-max bez pedałowania 43kmh, z pedałowaniem 50kmh se ciężko to osiągnąć bo z tyłu mam najmniejszą 14T. Potrzebuje wolnobiegu z 11T najlepiej 9z a Sunrace ponoć ma za głęboko gwint.
Czekam na mostek 125mm z możliwością regulacji i kierownica pójdzie maksymalnie w tył i górę bo wolę bardziej siedząca pozycje jak na trekingu. Poprawić jeszcze muszę klakson bo przy lutowaniu oświetlenia pociągnąłem wspólne kable i klakson jest przy mostku. Do wymiany opony, dołożyć dwa mocowania do skręcania skrzynki bo się lekko rozchodzi w dwóch miejscach, usztywnić tylny błotnik bo ociera przy większych dziurach. I jeśli się uda to ograniczyć prędkość na 1 biegu do ~17kmh żeby dało się jeździć obok kogoś na analogu. Próbowałem w ustawieniach dać P3 na 0 i C5 na 1 ale dalej na 1 rozpędza się do 28kmh. Chyba wszystko. Trochę zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Więcej zdjęć się w jednym poście nie zmieściło.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: eHaibike Scream RX

Post autor: chudybws »

Parę małych zmian tj. regulowany mostek 125mm dla poprawy pozycji, opony przód tył 2,35", koszyk na bidon, pompka, mocowanie skrzynki+ śrubki skręcające pomalowane lakierem do paznokci na biało/czarno a przy okazji także czujniki hamowania. Doszedł też wolnobieg DNP 9rz 11-28 z Aliexpress i nowy łańcuch bo poprzedni pęknął :x
Zmiana najmniejszej zębatki z 14 na 11 bardzo poprawiła komfort pedałowania, można dość spokojnie pedałować nawet przy 40kmh. Przebieg systematycznie rośnie, zrobione już 660km. Z konstrukcji jestem zadowolony, po głowie chodzi mi jedynie lutowanie bocznika na ~45A dla poprawy przyspieszenia i ruszania ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać a nie mogę znaleźć żadnych instrukcji na temat tego zabiegu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
avanzip
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:00
Lokalizacja: Gostycyn

Re: Haibike Scream 1,5kW

Post autor: avanzip »

Gratuluje udanej konstrukcji !! możesz zdradzić gdzie kupiłeś błotniki ? "widzą" mi się :)
Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Haibike Scream 1,5kW

Post autor: chudybws »

Awatar użytkownika
chudybws
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 21 kwie 2019, 17:15

Re: Haibike Scream 1,5kW

Post autor: chudybws »

No to mała aktualizacja :D Watowica dopadła, a że sama budowa e-bajka kosztowała mnie dwa tygodnie cichych dni, zmiana silnika i sterownika odpadała 😅 Skończyło się na wymianie BMS na Deligreen 60A i podlaniu sterownika cyną. Wyszło 43A w peaku czyli chyba górna granica dla tego sterownika. Sterownik zabezpieczony termicznie na 80°C.
Po otwarciu silnika, w celu montażu zabezpieczenia termicznego 140°C, okazało się że uszczelniacze popękały, łożyska zaszły rdzą i dostały już luzu. Stator też pokryty rudą. Wymiana łożysk na NTN z luzem C3 do 150°C i uszczelniaczy FPM. Trzykrotne otwieranie silnika bo za każdym razem coś nie tak i gotowe :D
Przy okazji wymienione wszystkie łożyska w wahaczu. W międzyczasie nowe skręcane blokady obrotu osi z płaskownika 8mm. Wymienione też klocki z przodu i tyłu na półmetaliki oraz doszła osłonka na największy blat, koniec z spodniami w smarze :roll: No i nowe gripy z podparciem, komfort jazdy znacznie lepszy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ