Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Leopold
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 19 lut 2018, 21:52
Lokalizacja: Zamość

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: Leopold »

Maran-hand, dziękuję, teraz wiem o co chodzi.
Leopold
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: pxl666 »

Maran_hand pisze:
14 wrz 2021, 20:46
Leopold pisze:
17 sie 2021, 21:40
Maran_hand, przepraszam, że w tym wątku, ale wspomniałeś o farbie strukturalnej, możesz przybliżyć jak ją stosujesz, jakimi metodami i jaką? Do tej pory myślałem o niej, jak o każdej farbie budowlanej.
Spray w puszce i malujesz. Nie można tego zepsuć ;) nie do końca wiem o co konkretnie pytasz? Od lat tą farbą malowane są np paki pickup-ów, więc jak najbardziej ma zastosowanie w motoryzacji. Koszt też żaden w porównaniu do proszku, za to trwałość i ochrona duuuużo wieksza. A sama naprawa w przypadku jej ubytków - czego raczej nie da się zrobić, chyba że przez umyślne jej usunięcie do jakichś prac na ramię - wystarczy prysnąć w tym miejscu i nie widać żadnej różnicy z resztą jej warstw. Podsumowując, bardzo wdzięczny lakier do pracy.

Equid widział mój rower, jak się zdecyduje użyć farby strukturalnej na Feniksie, będzie to potwierdzenie tego co napisałem powyżej.
Tobie chodzi o raptora
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: Maran_hand »

Może faktycznie coś pomieszałem? Nie, o farbę strukturalną. U mnie na rowerze chyba odrobinę inaczej to wygląda niż Raptor z grafiki google. Chyba..?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: pxl666 »

Maran_hand pisze:
15 wrz 2021, 21:39
Może faktycznie coś pomieszałem? Nie, o farbę strukturalną. U mnie na rowerze chyba odrobinę inaczej to wygląda niż Raptor z grafiki google. Chyba..?
Jak wygląda to czym malowałeś? Producent?
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: equid »

ZaQ_1 pisze:
13 wrz 2021, 7:02
equid pisze:
16 cze 2021, 0:47

Znalazłem tez juz amory na tył, są dosc małe i zamontuje je tak, ze nie beda sie rzucac za bardzo w oczy i zostanie zachowana w maire pierwotna koncepcja wygladu
Co to za amorki? Daj jakiś namiar na nie. Wstawiłbym do mojej maszyny bo jednak hardtail za twardy.
https://allegro.pl/oferta/amortyzator-a ... 0243086423

Odnosnie farby, to i niejaki raptor i niejaka cobra to wszystko sa farby strukturalne ;)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2021, 20:43 przez equid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: pxl666 »

equid pisze:
16 wrz 2021, 20:42
ZaQ_1 pisze:
13 wrz 2021, 7:02


Co to za amorki? Daj jakiś namiar na nie. Wstawiłbym do mojej maszyny bo jednak hardtail za twardy.
https://allegro.pl/oferta/amortyzator-a ... 0243086423

Odnosnie farby, to i niejaki raptor i niejaka cobra to wszystko sa farby strukturalne ;)
Kobry nie znam ale raptor to farba do której dodaje się utwardzacz i nie bardzo ja widzę w puszce
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: pxl666 »

A dzięki. Jest utwardzacz w puszce. Tego nie widziałem . Niestety puszkę trzeba zużyć. Ale powiem wam że można raptorem malować z wałka i nie trzeba zużywać całej puszki . Z wałka również wychodzi faktura i różnym wałkiem można ją modyfikować.
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: equid »

W sumie ciekawa opcja jest z tym wałkiem, na pewno wyjdzie to bardziej opłacalnie pod względem zakupu samego raptora/cobry :)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: pxl666 »

equid pisze:
17 wrz 2021, 10:36
W sumie ciekawa opcja jest z tym wałkiem, na pewno wyjdzie to bardziej opłacalnie pod względem zakupu samego raptora/cobry :)
ramę kratownicową tak nie polamujesz
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rower forumowy-Widzimisie 2/feniks?/

Post autor: Maran_hand »

Tak to była farba i utwardzacz, firmy nie pamiętam. Do tego pistolet podłączony pod sprężone powietrze z warsztatu.
A jedna puszka jest na tyle wydajna, że na każdą ramę rowerową z dużym zapasem wystarczy. Tyle, że faktycznie w ciągu kilku godzin trzeba ją zużyć.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2021, 11:49 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ