Wigry 3

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
eMdzeJ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:32
Lokalizacja: podwarszawie

Wigry 3

Post autor: eMdzeJ »

IMG_20180909_145925.jpg
albo ruski klon, nie umiem poznać :)

kupiony dla samej ramy w lombardzie za grosze. Rama wypiaskowana, polakierowana i wygrzana w lakierni. Praktycznie wszystko poza ramą jest nowe.

Silnik Tranzx
Pakiet 10s5p, bms, 36v, pojemność 16Ah
Zasięg realny przy samej manetce to 40km
Wpakowane w kufer na bagażniku, przy okazji jest miejsce na pompkę, łatki etc.

Prędkość? Nie mierzyłem ale wystarczająca do tego aby się bardzo sprawnie poruszać. W każdym razie u mnie na wiosce robi furorę ;D ludzie się mega oglądają jak się jedzie z manetką odkręconą na maksa :lol:

Robiony na prezent dla mojej mamy ale docelowo wylądował u mnie. Mało jeżdżone bo zrobione może ze 200-300km gównie z przyczyn chorobowych. Poprawiło mi się, chyba będę mógł kręcić a Wigry trochę dla mnie za małe (albo za duży urosłem ;] )

Fajny rower do miasta i w sumie bezkradzieżowy bo kto by zwinął rower z PRLu :D No i dość lekki wiec od biedy można go wnieść po schodach.

Wady? Torpedo. Miałem zakładać szczękowe oryginalne bo teraz to zwalnia a nie hamuje wiec trzeba myśleć co się robi ale z racji zmiany planów nie będę już nic do niego dokładał. No i lekki luz na kierownicy, którego nie udało mi się usunąć w 100% - może to moja mała wiedza rowerowa albo po prostu rama już ma swoje lata.

Pierwsza konstrukcja wiec sporo rzeczy robiłem wolno, niektóre po kilka razy abym był zadowolony z efektu. Wydaje mi się, że się udało. Trochę zły byłem na wpakowanie watomierza na kufer ale po zrobieniu paru km to ma tak przewidywany zasięg, że nie ma z tym problemu.

Będę kombinował coś nowego co mi pozwoli na delikatne pedałowanie, które potraktuje jak rehabilitację. Jak się uda to może z delikatnego zrobi się mocniejsze ;) Na razie Wigry pójdzie na sprzedaż i jak się znajdzie budżet to będę szukał jakiegoś roweru na bazę pod przebudowę.
Awatar użytkownika
avanzip
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:00
Lokalizacja: Gostycyn

Re: Wigry 3

Post autor: avanzip »

gratki...generalnie widze,że powstawał pojazd użytkowy a nie wystawowy czy też wyczynowy też przy budowie swojego to mi przyświecało tyle,że już mam ochote na inny..lepszy wygodniejszy ale to chyba naturalne :)AAa,też mam kłopoty z usunięciem do zera luzu na kolumnie kierownicy :)
eMdzeJ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:32
Lokalizacja: podwarszawie

Re: Wigry 3

Post autor: eMdzeJ »

Robiłem dla mamy, jest sporo mniejsza ode mnie. Jakieś dojazdy do sklepu, lekarza itp. U mnie na wiosce autobus miejski jeździ w pętli tylko w jedną stronę. Np dojechać do lekarza można w 5 minut... wraca się 40 :/ stąd pomysł na rower.

No ale stan kości jej się popsuł znacznie i boi się wywrotki wiec wylądował u mnie. Dla mnie jest za mały, żeby mi było wygodnie muszę siedzieć na końcu siodełka. Ale i tak frajda jest :)
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Wigry 3

Post autor: Zxc843 »

Skoro boi się wywrotki może pora na pojazd trzykołowy albo i czterokołowy? ;)
KRAKÓW
ODPOWIEDZ