E-Kross City

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: E-Kross City

Post autor: pumexior »

To może być podobnie jak z innymi ramami custom - problemy zdarzają się non stop, ale nikt o tym nie mówi :D Ja miałem w Falconie dropout za mały o centymetr lub dwa i musiałem rozginać wahacz. Jak napisałem na forum to się okazało, że to standard i trzeba rzeźbić :)
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: E-Kross City

Post autor: Mariusz_p »

Do całości dokłada też swoje wolnobieg kilkurzedowy. Musiałbyś rozgiac wahacz i dać podkładki z drugiej strony (od strony tarczy hamulcowej). O ile dasz radę go tyle rozgiac.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: E-Kross City

Post autor: AST034 »

EV-Maniak pisze:
03 paź 2019, 20:52
A na 100% to nie jest podróba ? Vasyla odwalił taki numer?
Wiesz , może u innych też takie coś się zdarza. Żatko, to żatko, ale jednak i nie dostrzegają tego .🤔
Nie jest, oryginal made in ukraine, chociaz po tym pilowaniu haka to nie wiem czy nie made in zsrr🤨

Naprawilem dziada - podszlifowalem hak z lewej strony i prosze bardzo, wszystko osiowo. Troche wstyd takie kwiatki lapac na dosyc znanej ramie aczkolwiek ciesze sie, ze wahacz jak i reszta jest proste.

PS: Jesli cos wyglada na krzywe na fotce to kwestia swiatla, niestety musialem sie posilkowac lampka 🤷🏻‍♂️

Obrazek

Mariusz_p pisze:
03 paź 2019, 20:59
Do całości dokłada też swoje wolnobieg kilkurzedowy. Musiałbyś rozgiac wahacz i dać podkładki z drugiej strony (od strony tarczy hamulcowej). O ile dasz radę go tyle rozgiac.
Mariusz, problem lezal w 99% w pochyleniu kola w lewo patrzac od tylu roweru, wiec owszem, dolozylem podkladke 2mm z lewej ale to ten hak byl glownym winowajca 😃
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: E-Kross City

Post autor: EV-Maniak »

No i super. Zawsze jest wyjście z sytuacji i nie ma rzeczy niemożliwych 👍😉
A teraz do boju i składaj swoją wymarzoną maszynę dalej.
Powodzenia !✌️
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: E-Kross City

Post autor: Mariusz_p »

Teraz jest gitara. Mnie też czeka wkrótce walka z wahaczem, bo chcę wymienić wolnobieg 3r na 5r tuningiwany z 11r najmniejsza i będzie konieczne rozginanie. Tylko twardy ten dziad w qulbixie i to jest niezła walka :/
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: E-Kross City

Post autor: AST034 »

Lewarek, dwa kawalki drewna i moze jakos pojdzie 🤔
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: E-Kross City

Post autor: Mariusz_p »

Mam ten rozginacz wg blogu Tasa ale i tak ciężko rozgiac dziada. Ake bez tej 11 z tyłu nie przeżyje :) czekam aż dotrą nowe tarcze i wtedy za jednym podejściem to opanuje. Nastawiam się psychicznie :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: E-Kross City

Post autor: EV-Maniak »

A ja się pochwalę, że kiedyś udało mi się kupić okazjonalnie ŚCISKACZO-ROZGINACZ. Można nim każdy wahacz rozgiąć lub ścisnąć. Na giełdzie kupiłem . Nieraz mają fajne graty 😉
Załączniki
IMG_20191004_182333-1664x1248.jpg
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: E-Kross City

Post autor: AST034 »

Projekt zamkniety, rama wraca do Ukrainca, suma bledow jest nie do zaakceptowania, krzywe podsiodlo i krzywy wahacz, kolo bylo przekoszone w pionie i poziomie. Szukam nowej ramy!
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: E-Kross City

Post autor: EV-Maniak »

No to trochę przykra sprawa... 😞
ODPOWIEDZ