Amoeba - Ebike v.2

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Maju
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:29

Amoeba - Ebike v.2

Post autor: Maju »

Witam,
Ostatnio szukałem nowej taniej ramy do mojego rowerka z tematu :
http://pojazdyelektryczne.org/wlasne-ko ... -t188.html
Chciałem kupić sztywną ramę za około 200-300zł i przełożyć podzespoły rowerowe i elektryczne do nowej. Finalnie zdecydowałem się na ramę AMOEBA MFR-9709 20'' z niepopularnego aledrogo. Jednak gdy ją dostałem uznałem, że szkoda przekładać tamte graty do nowej ramy i koncepcja wyewoluowała do tego, że składam nowy rower na nowej ramie a elektrykę z pominięciem silnika (który planuje zamienić na przekładnowy) przekładam do nowego roweru.
Na razie mam tylko, ramę, sztycę i siodełko :D Reszte gratów powoli zaczynam zbierać :)

Bede, tutaj dokumentował postępy ze zbierania elementów i budowy roweru.
a tu zdjęcie tego co w przyszłości będzie rowerem :P
https://drive.google.com/drive/folders/ ... hV0ljDLLph
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Amoeba - Ebike v.2

Post autor: GrzegorzS »

Ile kosztowała ta AMOEBA MFR-9709 20'' ?
Maju
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:29

Re: Amoeba - Ebike v.2

Post autor: Maju »

Zapomniałem napisać, że wydałem więcej jak planowałem :P jakos 560 z przesyłką dałem.
Maju
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:29

Re: Amoeba - Ebike v.2

Post autor: Maju »

Powoli coś się klei w temacie roweru, niedługo podrzuce jakieś foto.
Natrafiłem na problem z osadzeniem silnika w widełkach, łącznie z podkładkami od strony hamulca tarczowego i kasety 9rz mam jakieś 145mm rozstawu na silniku naprzeciwko 135mm w rowerze. Rozgiąć to nie problem da się, jednak pojawia się problem w takiej postaci, że jedno z ramion łatwiej się odgina i po zamontowaniu silnika oś a co za tym idzie kaseta, hak przerzutki itp. jest lekko pod skosem i chciałbym to wyeliminować.
Czy da się i jest to bezpieczne dla ramy jeśli zechce odgiąć jedną stronę widełek "na stałe"? tak żeby skos znikł. Bo jeśli nie chyba tylko zostaje piłowanie widełek na szersze i wtedy.... no właśnie jak to później zamocować zeby dobrze przymocować oś? Czy może macie jeszcze jakieś patenty? Rama alu
ODPOWIEDZ