GIANT NRS -2

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Pawel.1000w
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 11 wrz 2018, 19:10

GIANT NRS -2

Post autor: Pawel.1000w »

Witam.
Przedstawiam mój drugi projekt, tym razem jest to MID w fullu, czyli to czego chciałem spróbować przy pierwszym razie.

Rama to około 10 letni Giant NRS w rozmiarze M. Kupiona od legendarnego dziadka z Niemiec, który płakał jak sprzedawał. Autentycznie, byłem po nią u jednego starszego Pana któremu żal było sprzedawać ten rower, ale z racji wieku przesiadl się na fabrycznie zelektryfikowanego Gianta a ten mu zajmował miejsce. Wyciągnięty na moich oczach spod koca :)
Rower w dobrym stanie z nowymi Hamulcami 180/160.

W pierwszej kolejności został rozebrany na części niemalże pierwsze. Wyczyszczony, przesmarowany itp.
Pojezdzilem trochę analogowo żeby sprawdzić czy mi pasuje, pasował idealnie.

Wraz z spadkiem temperatur za oknem wziąłem się za elektryfikacje.
Wpadł znany już wszystkim TSDZ2. Odrazu wgralem OpenSource wraz z LCD3.

Obrazek


Kwestie blokady obrotu silnika rozwiązałam Plaskownikiem alu wyciętym w banana, który zapiera się o element ramy.

Obrazek
(tutaj jeszcze wersja prosta do "zdjęcia" wymiarow, druga wersja jest już w kolorze silnika i dopasowana na 0)

Rower już pokonuje pierwsze kilometry.
Obrazek

Tymczasowo na bateri 10s4p która mam do Damki Żony.

Docelowo będzie tam Hailong 13s5p który jest już zlutowany, czekam na BMS ponieważ okazało się, że ten który mam jest za duży gabarytowo do tej obudowy.. :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: GIANT NRS -2

Post autor: pxl666 »

Hailong się zmieści? Nie próbowałeś na fabrycznym firmware ?
Pawel.1000w
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 11 wrz 2018, 19:10

Re: GIANT NRS -2

Post autor: Pawel.1000w »

Tak, hailong wchodzi i ma jeszcze na tyle miejsca abym go mógł zdejmować na czym bardzo mi zależało.
Na fabrycznym nie próbowałem, wkładałem do roweru już zmodyfikowany zestaw.
ODPOWIEDZ