Project One. Marin.

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Kali007
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2020, 0:16

Project One. Marin.

Post autor: Kali007 »

Witam.
Wlasnie zaczynam budowe pierwszego ebike.
Baza to rama MARIN ROCKY RIDGE 7.4 2015 i SUNTOUR AION 35 BOOST 140mm.
Kola 27.5 32 szprychowe, os tylna 142x12, os przednia 110x15.
Sztyca, mostek i kierownica Thomson Elite.
Amortyzator juz mam a rame zapewne jutro wyciagne z kosza na smieci...
Coz, firma kurierska Hermes upodobala sobie taki sposob dostarczania przesylek :).
Jednakze Ad rem, ma to byc mid-drive z czujnikiem momentu obrotowego.
Bez czujnikow hamowania i zmiany biegu. Zalezy mi na wytrzymalosci ukladu i jego niezawodnosci.
Tu wiec pytania do forumowiczow: Tongsheng 750w/48v, 750w/52v, CYC X1 PRO GEN2, a moze jeszcze jakas inna opcja.
Jaki polecicie do tego uklad przeniesienia napedu, tu prosze o puszczenie wodzy fantazji.
Jakie hamulce, XT 8120, czy moze MT5 bo na dzis nie jestem w temacie. MAGURE mialem ponad 20 lat temu, model HS11/HS33 w czasach kiedy nie bylo jeszcze tarcz w rowerach poza firma SACHS i ich grupa QUARTZ i chyba NEON. Nie ide w kierunku HOPE i podobnych bo to zbyt rzucajace sie w oczy rozwiazania a nie zamiezam wozic z soba 3 zapinek i pol godziny przykuwac rower zanim go gdzies zostawie.
Pozdrawiam i czekam na sugestie.
Z powazaniem.
J G Weber.
Załącznik marin.jpg nie jest już dostępny
marin.jpg
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Project One. Marin.

Post autor: AST034 »

Jesli chodzi o hermesa to paczka z ebaya wyslana do mnie 18.02.2020 z maksymalnym czasem dostarczenia 23.02.2020 dotarla dzisiaj do mnie (11.03.2020). Zdazylem juz tydzien temu odzyskac kase za przedmiot...

Co do hamulcow to duzo czytalem o problemach z MT5 - zapowietrzajace sie i latwo pekajace klamki, trudnosci z wymiana klockow.
Kali007
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2020, 0:16

Re: Project One. Marin.

Post autor: Kali007 »

Ja z Hermesem nie mialem problemow z terminami ale naprawde stresujesz sie kiedy czesci do komputera albo adamaszkowa posciel warte kupe kasy znajdujesz miedzy koszami na smieci podczas ulewnego deszczu lub sztormu. Kolega widze po lokalizacji tez zna te tematy dobrze :) chociaz u mnie lepsza pogoda bo ja z poludniowego kranca bardziej...
Ad. ebike to wiec hamulce XT 8120 na 180 lub 203 mm i CENTERLOCK czyli piasty tez XT.


Update.
Rama dotarla. Wiec pierwsze istotne pytanie 11x1 czy ryzykowac i 12x1? bo wlasnie jestem na etapie wyboru piast.
ODPOWIEDZ