BMC Trailfox TF01

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Vukko
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2020, 19:15

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Vukko »

a to przykro słyszeć :/ Tzn chodzi mi o takie subiektywne odczucie, czy "miarę idzie" ten początek (np 0-15km/h)
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

Przy mojej wadze 78kg + rower jakies 23 jest dobrze, przynajmniej mam takie odczucie (to tylko 1000W nominalnie i 1500 w piku)










przy
Vukko
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2020, 19:15

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Vukko »

Jan_Westfalia pisze:
02 lis 2020, 15:40
Przy mojej wadze 78kg + rower jakies 23 jest dobrze, przynajmniej mam takie odczucie (to tylko 1000W nominalnie i 1500 w piku)

ciekawe jak to się ma do odczuwalnego przyspieszzenia w Bafangu bbs02 lub tsdz2...








przy
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: tkoko »

Vukko pisze:
02 lis 2020, 15:43
...... ciekawe jak to się ma do odczuwalnego przyspieszzenia w Bafangu bbs02 lub tsdz2...
Przecież to trudno porównać bo MID (BBS02, TSDZ2) będzie miał różne przyśpieszenie na różnych przełożeniach silnik/koło, podczas gdy HUB ma "stałe" przyśpieszenie bo nie da się zmienić przełożenia silnik/koło. Przy tych samych przełożeniach/mocach silnik/koło, nie będzie większej różnicy.
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

Jan_Westfalia pisze:
30 paź 2020, 13:33
Jak znajdę linka gdzie to kupiłem to podam bliższe dane


To bylo to: Ergotec Riser Bar Alu Lenker MTB Downhill Fahrrad 31,8mm | 700mm | 70mm Schwarz zakupione na ebaqy za 37,50
Czy te 70mm w opisie oznacza wielkość wzniosu?
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

70mm=wysokosc, " wielkosc wzniosu" to pasuje raczej do czego innego :lol:
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

A są na rynku inne kierownice o takiej wysokości?
Awatar użytkownika
spinusss
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:34
Lokalizacja: Sulejówek

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: spinusss »

Jeśli szukacie wysokiej kierownicy to polecam takie od BMX, bardzo sztywne, wysokość od 10 do 20cm, niestety wymagają dedykowanego mostka ( montaż 22mm) a szerokość zwykle nie przekracza 70cm. Używam od wielu lat w analogowych rowerach, wygodna "geometria" i dodatkowo poprzeczny łącznik umożliwia montaż sporej ilości osprzętu (uchwyty i oświetlenie).
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lis 2020, 7:56 przez spinusss, łącznie zmieniany 3 razy.
MÓJ POJAZD:viewtopic.php?f=30&t=3465 S-Crash_&_Bionx
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: pxl666 »

Tylko że właśnie kiery z bmx słabo się nadają do górali. Zamówiłem u chińczyka kiere o wzniosie 55 szerokości 78 chyba i z węgla więc jestem mega ciekaw co to będzie warte
Awatar użytkownika
spinusss
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:34
Lokalizacja: Sulejówek

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: spinusss »

Przymierzałem taką o wzniosie 140mm do GT SANCTION i nawet mi się podobało, niestety bmx-owe kiery są sporo cięższe: 600-1000g.
Poza tym montaż wysokiej, solidnej kiery wydaje się lepszym rozwiązaniem od czarów z przedłużaczem rury sterowej czy magicznym, długim, regulowanym mostkiem (zakres regulacji przez pochylenie całkiem duży).
MÓJ POJAZD:viewtopic.php?f=30&t=3465 S-Crash_&_Bionx
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Kajman »

Przedłużacze rury sterowej działąją bez problemu nawet mocno męczone.
Awatar użytkownika
spinusss
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:34
Lokalizacja: Sulejówek

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: spinusss »

Kajman pisze:
15 lis 2020, 18:37
Przedłużacze rury sterowej działąją bez problemu nawet mocno męczone.
Nikt tego nie neguje, a jakże - działają (ja preferuję minimalizację ilości elementów składowych oraz połączeń śrubowych i takie rozwiązania polecam w każdym aspekcie budowy pojazdów).
MÓJ POJAZD:viewtopic.php?f=30&t=3465 S-Crash_&_Bionx
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

Pany zalozcie sobie temat o kierownicach a nie w temacie o moim fullu
Vukko
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2020, 19:15

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Vukko »

Jan_Westfalia pisze:
15 lis 2020, 19:58
Pany zalozcie sobie temat o kierownicach a nie w temacie o moim fullu
Słusznie. Jak kolejny misiąc użytkowania, udało Ci się już go "zagrzać" Dalej takie pozytywne wrażenia? Pytam, bo waham się między nim, a Mxus 30x 10x6 lub 8x8...
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

Od 2 tyg. nie uzywam bo pogodowo nie najlepiej ale generalnie jakies 1.100km mam przejechane i jestem dalej z calej konwersji zadowolony. Sam silnik spisuje sie dalej doskonale, Zeby go zagrzac to musial by go dopasc jakis kierownik z waga 120kg i pilowac do oporu, ja z moimi 80kg i w miare "piano" jazda praktycznie bez gorek jeszcze go nie zagrzalem. Mialem kilka momentow np. wjazd na halde czy raz jazda po lesie deko w ciezkim terenie i po sprawdzeniu silnik byl lekko cieply

pzdr
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

Wstawie tu cytat @Glebora odnosnie silnika Mxus XF19r zanim to zniknie na czacie, mysle, ze sie ta opinia moze przydac ;)

Ten MXUS XF19R jest megaaaa dobry. Problem jest taki, że nie da się go nigdzie kupić w rozsądnej cenie. Kiedyś były w motoventurze, ale już nie ma, nexuna coś nie mogę namówić, żeby to na sklep wciągnął, a sam sparzyłęm się 3x na partii sterowników do tego cuda, MXUS ma poprawić błędy w nawoju, żeby działało z uniwersalnym KT i mają się pojawić ale szansa, że w 2021r jest nie wielka. Janku ty masz jeden ja miałem 3szt te z nawojem uniwersalnym, a reszta wymaga specjalnych sterowników.

Gdyby teraz je ktoś miał w przystępnej cenie, tak jak miała motoventura, to ja bym wziął takich zestawów na pewno ze sto... i myślę, że po miesiącu brałbym następne. Za pół roku ceny na pewno spadną, pojawią się w nexunie, to i będą w eriderze i zapewne u mnie, skoro dystrybutor mxus będzie miał już czystą sprawę i poprawiony nawój. Póki co dostęp do uniwersalnego nawoju jest bardzo słaby, ale silniki są meeeega!!!
Awatar użytkownika

glebor • dzisiaj, 2:56
MOC 7x9 prędkość 10x6 temperatura 3k ;) można tak powiedzieć, więc jest to zbiór najlepszych parametrów i do tego waga 5kg :lol:.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: verre »

mi sie nie przyda :D niech glebor opisze o jakie problemy chodzi z tym sterownikiem, napisane jest tylko, że się sparzył. Poproszę o konkrety, jakie są problemy ze sterownikami w zestawach z aliexpress?
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Jan_Westfalia »

Problemow z zestawami (podkreslam zestawami) z Aliexpress (silnik+sterownik) napewno nie ma. Glebor mial problemy z silnikiem + sterownik ktory nie nalezal do kompletu!
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

Jan, masz jakieś zdjęcia z bliska jak masz zamontowany silnik w ramie?
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

Stopkę masz oryginalną,czy z ali?
Berski
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 7:28

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Berski »

Witam

Janku Westfalia czy jest jakaś różnica w ciągu lub V-max pomiędzy tymi kontrolerami 30A i 40 A?
Czy i tak silnik xf19 weźmie swoje a nadmiar przerzuci na ciepło?
szakadimas
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:33

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: szakadimas »

Cześc , stwierdziłem że zrobię coś podobnego i zamówiłem ten silnik ze sterownikiem z chamridera na początku lutego. Chciałbym się przejechać jeszcze w te wakacje, ale po komentarzach z ali widać że ten sklep ciula z wysyłką i puszcza dopiero kilka dni przed sporem (około 70 dni). Moje zmówienie trwa już 70 dni i nadal nie mam numeru śledzenia. Czy ktoś dostał od nich towar w rozsądnym czasie ?
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

Do mnie dotarło w terminie.
Pisz do nich, niech się tłumaczą
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: pxl666 »

Jak gość nie wysyła na drugi dzień to od razu ciśnij. Ostatnio mam sporo problemów z chinczykami . Moim zdaniem jest to na rękę ali bo trzyma sobie hajs na koncie jako nieoprocentowany kredycik
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: WojtekErnest »

Zapominacie o tym ze setki/tysiące kontenerów jest nadal (opóźnionych) w drodze.
Coraz większy chaos logistyczny.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: verre »

szakadimas pisze:
14 kwie 2021, 9:17
.... Czy ktoś dostał od nich towar w rozsądnym czasie ?
tak, ten zestaw, ponad dwa miesiące i przyszło - wrzesień/listopad zeszłego roku
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021, 10:10 przez verre, łącznie zmieniany 1 raz.
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: pxl666 »

WojtekErnest pisze:
14 kwie 2021, 9:47
Zapominacie o tym ze setki/tysiące kontenerów jest nadal (opóźnionych) w drodze.
Coraz większy chaos logistyczny.
Ok może być później ale co innego jak paczka nie ma trackingu i niewiadomo czy wogóle istnieje a tak ostatnio mam często
szakadimas
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:33

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: szakadimas »

szakadimas pisze:
14 kwie 2021, 9:17
Cześc , stwierdziłem że zrobię coś podobnego i zamówiłem ten silnik ze sterownikiem z chamridera na początku lutego. Chciałbym się przejechać jeszcze w te wakacje, ale po komentarzach z ali widać że ten sklep ciula z wysyłką i puszcza dopiero kilka dni przed sporem (około 70 dni). Moje zmówienie trwa już 70 dni i nadal nie mam numeru śledzenia. Czy ktoś dostał od nich towar w rozsądnym czasie ?
Moja przygoda z panem Cham zakończyła się zwrotem pieniędzy przez aliexpress po 120 dniach od wysyłki towaru.
Tracking urwał się 23.03.2021 po zakończeniu kontroli celnej. Kilka innych pierdółek również zaginęło w podobnym okresie po wjechaniu do polski. Zestaw xf19r 40A +zapasowa przekładnie kosztował tam 1561zł, dla porównania u nas nie moge znaleźć wszystkiego razem. Z trzech sklepów zamówiłem wszystko oprócz czujników hamowania i oczywiście zapasowych zębatek w kwocie 1686zł :\ Z 12 zamówień w tym roku z ali - 4 zaginęły , 1 zostało wysłane pod inny adres. Będą trzepać teraz VAT więc raczej zakończę na tym swoją przygodę z zakupami z chin. Rower od pomysłu składam prawie rok...(4 miesięce opóźnienia przez dostawy w polsce) może wrzucę zdjęcia jak zmontuję gotowy zestaw
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Cord »

Jan_Westfalia pisze:
02 paź 2020, 11:04
Kajman pisze:
02 paź 2020, 8:12
najfajnieszy chyba ten pierwszy.... Ale w życiu nie wiedziałem, że są takie wynalazki
V12L jest superancki i prosty w montazu trzeba tylko uwazac, zeby bylo jakies 9mm miejsca miedzy supportem i korba ale jesli jest ciasno to da sie to obejsc jesli korbe troche zplaujemy np. o 2mm ;)
V12L nadaje się na korbę Octalink? Bo z tego co wyczytałem tylko na kwadraty...?
Zamówilem zestaw z tym i spisałem na straty a tu czytam że można montować tak?
Moja korba to suntour SR XCM octalink.
Awatar użytkownika
krowkens
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2020, 20:49
Lokalizacja: Tychy

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: krowkens »

Ja poobcinałem te wąsy wewnątrz szczypcami do opasek. Tylko trzeba zrobić to równo, zeby nie miało bicia
Cord
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: BMC Trailfox TF01

Post autor: Cord »

Panie Janie,
Jak przebiegi? Był już serwis przekładni?

Mam ten sam silnik na kontrolerze 40A. Ciasne mu że zmianami raz 26 A i częściej 17 A różnica jest ogromna. Zastanawia mnie wplyw na żywotność.
ODPOWIEDZ