Metamorfoza starego roweru

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertwww1
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2018, 19:29
Lokalizacja: Bochnia

Metamorfoza starego roweru

Post autor: robertwww1 »

Witam wszystkich. Moja przygoda z ebikami rozpoczęła się kiedy szukając artykułów związanych z alternatywnymi źródłami energii natrafiłem na blog Nexuna poświęcony budowie rowerów elektrycznych. Postanowiłem przerobić swój stary zniszczony rower na rower elektryczny. Najpierw miała to być konstrukcja niskobudżetowa. Jednak z czasem kiedy poznawałem coraz większe obszary wiedzy na temat ebików postanowiłem rozebrać całkowicie staruszka i wymienić wszystkie zużyte podzespoły oraz odnowić konstrukcję nadając czarny design.

Rama poszła do profesjonalnego malowania ( piaskowanie i malowanie proszkowe ), podzespoły wymienione zostały na nowe oczywiście w czarnym kolorze. Najwięcej czasu zabrała mi skrzynka na akumulator. Pierwsza skrzynka choć ładnie wyglądała i była zrobiona z czarnej plexi nie spełniała warunków funkcjonalnych, była za mało wytrzymała kiedy okazało się że waga akumulatora wyniesie około 7 kg. Dlatego zamówiłem u profesjonalistów.

Akumulator pochłonął też trochę czasu bo był lutowany. Lutowałem aku pierwszy i ostatni raz, teraz zbudowałem zgrzewarkę ale to inny temat który opiszę w dziale poświęconym akumulatorom litowo-jonowym. W każdym razie robiłem go pomału i dokładnie bo to jest najważniejszy element ebika.

Podłączenie i uruchomienie w trybie samonauki sterownika poszło gładko. Potem poskładanie i zamknięcie skrzynki zakończyło projekt. Rower zaczął smigać na wszystkich okolicznych górkach aby przetestować jego siłę i wytrzymałość. Do tej pory zrobiłem na nim 700km.

rower_elektryczny.jpg

Instalacja 48V, Akumulator 30Ah, Silnik Nine Continent RH2809 (7x9)
Prędkość 40km/h, zasięg 100km ze wspomaganiem

Tak wyglądała budowa ebika

[youtube][/youtube]

a tak Testowanie Ebika z Bochni do Niepołomic i z powrotem przez Puszczę Niepołomicką. Trasa 60km, żużycie energii akumulatora 36%. Wynik rewelacyjny. Przyspieszenia ;-) na filmie

[youtube][/youtube]

Podrawiam
Ostatnio zmieniony 28 gru 2018, 6:32 przez robertwww1, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: Mitar »

Gratuluje , widać radość użytkowania :)
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: Iceman »

Gratulacje projektu. Rower dostał drugie życie :).
Awatar użytkownika
robertwww1
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 02 kwie 2018, 19:29
Lokalizacja: Bochnia

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: robertwww1 »

O tak, rower w nowym wcieleniu sprawia dużo frajdy. Ale obecnie trwają prace nad nowym i szybszym modelem.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: EV-Maniak »

hehehe :D
Tego gościa co kilka razy wyprzedzałeś, to ładnie upokorzyłeś. Pewnie spać po nocach nie może i też chce ebajka :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: WojtekErnest »

Czasem przy wyprzedzaniu pedalujcie, niech to ma choc namiastkę roweru.
Bo wsciekly uzytkownik wyprzedzanego analogowego roweru, Was nagra i upubliczni....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Metamorfoza starego roweru

Post autor: Mitar »

Tylko pamiętaj aby pedałować w przeciwną stronę , jak już masz być na filmiku to z klasą :twisted:
ODPOWIEDZ