ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

Witam, buduje motocykl elektryczny derbi senda z skrzynią biegów, z tego co kojarzę to pierwszy taki. Silnik jaki użyłem to golden motor hpm5000b 48v. Sterownik kelly keb72601x. Akumulator to 16 ogniw pryzmatycznych li-ion 105ah napięcie pakietu to 60v prąd oddawany do 300A . Chiński balancer do 300a (podobno ja w to nie wierze) +wyświetlacz. Silnik - skrzynia biegów została spreparowana usuniety wał i dorobiona oś, zostały przewiercone otwory którymi krąży olej i smaruje łożyska wału.

Kilka zdjęć z budowy https://photos.app.goo.gl/d1MtfmyqV5actjRo8
Pierwsze uruchomienie silnika
Pierwsza jazda

Mam pytanie,ponieważ silnik kręci mi sie odwrotnie co powoduje jazde do tyłu , oczywiście zwarłem rewers i kreci sie do przodu, c czy moze on stale i bez karnie pracować na rewers i tak zostawić?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: WojtekErnest »

I ten motor bedziesz homologowal, rejestrowal czy jezdzil po wlasnym terenie ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

Tak, będę rejestrował, mam juz ugadane rzeczoznawce i wszystko mi ogarnie od jego strony, potem stacje i rozszerzony przegląd a na koniec walka z polska biurokracją aby zarejestrować
Ostatnio zmieniony 12 lis 2020, 14:25 przez wiewior298, łącznie zmieniany 1 raz.
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

rama jest od derbi mam papiery i przez to nie musze robić homologacji
KarolNI
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: KarolNI »

Z tego co mi wiadomo wystarczy zamienić ze sobą 2 dowolne przewody fazowe i silnik będzie się kręcił w drugą stronę
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

niestety, w silnikach bldc tak nie działa (czujniki halla) silnik wpada w drgania. Ta metoda działa w silnikach trójfazowych prądu przemiennego
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: ap0f1s »

Musisz poprawnie dopasować fazy i halle. Więc jak zmieniłeś kolejność faz zamień przewód od halli.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: equid »

Po prostu podepnij się z komputerem i zmień sobie w programie i przy okazji poustawiaj sobie wszytko bo pewnie da sie jeszcze cos podkręcić ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5855
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: pxl666 »

świetnie wygląda , tylko znowu widać te koszmarna przewagę baku benzyny nad bakiem amperów ... btw , czy skrzynia jest tu konieczna ?
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

A wiec tak, sterownik podkręcony jedyne co to zostało ustawić na 100% obroty silnika, zmiany faz nie ma w sterowniku. Czy skrzynia jest konieczna: i tak i nie- jest to mały silnik dosyć duża masa i raczej jako tako to by przyspieszało i jechało, skrzynia daje dalej pełną kontrole, po następne ten projekt wymyśliłem kilka lat temu i po prostu musiałem go zrealizować(nie mógłbym spać po nocach :)) ostatnie i najważniejsze od dziecka jeżdżę manualami mam dwa motocykle i nie wyobrażam sobie jazdy bez biegów. Zmiany faz i halli też o tym myślę i jutro pewnie to zrobię a ktoś może testował już ten sposób?? Jeżeli chodzi o wygląd to mi się tez podoba było enduro a będzie wyglądał trochę jak street. Jak na razie jechałem 60km/h na 3 biegu z 6 super się rozpędza ale nie mam przygotowanych jarzm zacisków hamulcowych i hamuję regen ( brama sąsiada prawie zaliczona gdyby nie hamowanie na Flinstona hehe)
wiewior298
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2020, 14:01

Re: ęlektryczna Derbi Senda supermoto

Post autor: wiewior298 »

mogę dodać że pucha na akumulator to prototyp tylko pocheftowany z nierdzewki (dla mnie jest pospolta jak zwykła stal) a docelowo wyspawam z aluminium
ODPOWIEDZ