Flyer x-Seies

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Flyer x-Seies

Post autor: midi »

Hej, kupiłem oto taką ramę z silnikiem https://www.olx.pl/oferta/rama-flyer-z- ... tcWC9.html# , mam ja już u siebie, moim zamiarem było wykorzystać ramę i zrobić rower z silnikiem w kole. Dziś poszperałem w necie i z ciekawości podłączyłem zasilanie do silnika i o dziwo chyba wszystko działa, może ktoś z Was miał do czynienia z silnikiem mid Panasonic-a , może dał by on radę tak przyjąć nie co więcej mocy coś koło 750W- 1Kw ? Jeśli może ktoś coś podpowiedzieć w tym temacie będę wdzięczny .
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Flyer x-Seies

Post autor: tatar »

Nie radziłbym obciążać tego silnika mocą większą niż 350-400W.Nie ma wystarccającego chłodzenia,przy jeżdzie na manetce szybko się grzeje.Po prostu-konstrukcja wybitnie jako wspomaganie/dość delikatna/ Trzeba przerabiać ramę do silnika w kole ,ponieważ TU korba jest zintegrowana z silnikiem/dospawać mufę pod suport i wyrzucić Panasonica/
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Flyer x-Seies

Post autor: midi »

Hej, przeszedłem już konsultacje u Tas-a i będzie to jednak Hub, wkład suportu będzie zainstalowany w adapterze przykręcony tak samo jak silnik Panasonica lub w otworze-rurce który jest nie co wyżej silnika i wygląda jak by tam miał być suport, wystarczy tylko naciąć gwint.
Rama wygląda na dość mocną jednak jeszcze się zastanawiam czy wsadzę tam Mxusa 16x4 czy może NC 7x9. Tak więc mid odpada 250W czy nawet 500W to bardzo mało a mechanicznie stwarza o wiele więcej problemów niż hub.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Flyer x-Seies

Post autor: tatar »

Dobra decyzja
ODPOWIEDZ