Bieszczadzki - e-SCOTT

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
madmax67
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:34
Lokalizacja: Bieszczady

Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: madmax67 »

Proszę nie krytykować za bardzo.
W końcu opanowałem dodawanie fotek ;) , w kolejnych dniach będę uzupełniał opis i zdjęcia.
2 takie same sztuki robione(dla mnie i kolegi).
BMS bluetooth.
Dzięki pasterbajk/pastertech(skrzynka 73mm :twisted: ) i nexun który pomógł wpakować do tej skrzynki 13s10p
Cały sezon przejeżdżony i kolejne modyfikacje w toku.
Załączniki
20200321_170613.jpg
20200613_145837.jpg
20200510_180705.jpg
madmax67
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:34
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: madmax67 »

Kolejne zdjęcia (do tamtego posta więcej nie weszło)
Załączniki
20200319_112319.jpg
Screenshot_20200329-112553_xiaoxiang.jpg
20200613_145806.jpg
madmax67
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:34
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: madmax67 »

Nie wiem dlaczego tylko 3 fotki wchodzą.
Jutro postaram się zacząć opisywać.
Załączniki
20200329_094818.jpg
Screenshot_20200329-112707_xiaoxiang.jpg
20200320_144633.jpg
madmax67
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:34
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: madmax67 »

Od początku:
Silnik zapleciony, sterownik sinus KT 30A, wyświetlacz, zgrzany pakiet- kupione w NEXUN
Skrzynka z "kwasiaka", boki z tuplex, wykonanie- PASTERBAJK( nie wiem dlaczego pojawia się nazwa PASTERTECH, może ktoś wyjaśni).
BMS 50A BLUETOOTH - chiny
Koła 27,5

Wszystko zaczęło się od skrzynki.
Chciałem jak najcieńszą/najwęższą. Zmierzyłem wysokość ogniwa z koszykiem, dodałem 3mm na kapton i taśmę aby pakiet był jak najwęższy.
Problemem był sterownik którego obudowa jest dosyć szeroka.
Skończyło się na obcinaniu obudowy do szerokości skrzynki. Na zdjęciu widać że jest maksymalnie wysoko.
Sterownik przykleiłem na kleju termoprzewodzącym do obudowy skrzynki żeby rozproszyć ciepło.
Problem był z BMS, nie przewidziałem że jest tak gruby. Żeby się zmieścił kolejna część obudowy poszła do wycięcia.
Szukałem BMS z dwoma czujnikami temp. żeby badać temperaturę pakietu i sterownika.
Jeden czujnik jest między ogniwami a drugi doklejony do sterownika w pobliżu tranzystorów.
W BMS ustawione odcięcie na 60 stopni.
Maksymalna temperatura sterownika 39 stopni po "katowaniu" przez godzinę po lekki górkach.

Czujnik temperatury silnika "zaczepiony" do sygnału z klamek hamulcowych.


Pakiet na początku zamontowany był na piance.
Ale ilość pianki wydawała mi się za mizerna i skończyło się na taśmie gumowej porowatej( nie mam pojęcia jak to się nazywa, znalazłem w sklepie u siebie w okolicy) i kleju hybrydowym który jest cały czas elastyczny a trzyma zaje...e.(nazwa :blue dolphin)


Czujniki na klamkach przyklejone do obudowy na tym samym kleju hybrydowym a małe magnesy neodymowe przykręcone do klamek.

Naklejki na skrzynkę robionę przez kolegę na szybko mam w planie coś zmienić lub ewentualnie dodać.

Teraz czas na kolejne mody:
Długo chodził mi po głowie tensometr i w końcu się zdecydowałem.
Zamówione SEMPU T4 - najgorsze że paczka od 20 dni zaginęła na lini Litwa-Polska.
Mam nadzieję że dojdzie w miarę szybko.
Na endless-sphere.com jest alternatywny soft, mam nadzieję że będzie działał.
Wyświetlacz LCD4- LCD3 jednak mi się znudził a i tak komunikacja na nowym sofcie może być realizowana po bluetooth lub po kabelku.

Część zdjęć mi przepadła i nie mam z budowy ale postaram się pokazać kolejne przeróbki.
Jakieś pytania, uwagi?
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: roland »

Przypomniało mi się co do wysokiego bms-a, zakładam że masz ANT-BMS i mój opis jego dotyczy, ten bms to jednopłytkowy PCB który z dwóch stron ma na dystansach przykręcone aluminiowe płyty. Ale wersja 100A ma tranzystory tylko z jednej strony PCB-a, druga strona jest bez innych elementów, można z tego skorzystać i skrócić dystanse z tej strony albo też całkowicie je wykręcić i płytę alu zyskując w ten sposób kilka mm.

pozdrawiam

Roland
madmax67
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2020, 14:34
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bieszczadzki - e-SCOTT

Post autor: madmax67 »

Ja pechowo mam tranzystory z jednej i drugiej strony, chociaż wersja 50A.
Ale faktycznie część jednej z płyt mógłbym odciąć.
Zobaczę co będzie się działo po zmianie softu w sterowniku.
Jak będzie się grzał to będę kombinował z odprowadzeniem ciepła w inny sposób żeby jednak nie "kroić" BMS.
Dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ