Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

slow pisze:
01 kwie 2021, 16:23
Te ładowarki Tp4056 domyślnie ustawione są na prąd z tego co pamiętam koło 0,8A. Grzeją się przy tym potwornie. Klej na gorąco na pewno tego nie utrzyma.
To właśnie miałem na myśli. Można dać takie plastikowe prowadnice do płytek elektronicznych, wtedy każdy moduł po prostu wsuwamy i po kłopocie. I demontaż prosty przy okazji.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

zeeltom pisze:
01 kwie 2021, 17:41
Kleiłem tym wynalazkiem wiele razy i nic się nie odkleiło. Poza tym robię to dla siebie, więc wiem, jak się z tym obchodzić. Do obcego to nie pójdzie.
To ma jeszcze dodatkową zaletę, że w razie awarii dość łatwo jest usunąć zepsuty element (ostatnio bez problemu wymieniłem kilkanaście tych ładowarek przecinając ostrym nożem ten klej). Nie będzie to narażone na wstrząsy, czy inne przeciążenia a same elementy są leciutkie.
Każdy ma swoje metody i to trzeba szanować. Jednak podpowiadam Ci instalację, która da Ci więcej spokoju w przyszłości. Nawet dla siebie warto zrobić porządnie :-) Nie lubię tych chinolskich patentów na supergluta. Kiedyś otworzyłem stację lutowniczą Pensol (taka ze sklepu, za ok. 250zł) i tam wszystko pokleili tym gównem. Pomyślałem wtedy, że takie urządzenie w końcu kogoś zabije i oddałem tą stację koledze, który jej użyje może ze 2 razy w życiu. Oczywiście z ostrzeżeniem.
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

Jeszcze raz zapytam o separację mas. Jak to wygląda w tym przypadku? Czy wszystkie te moduły zasilasz równolegle z jednego zasilacza? I potem wyjścia modułów łączysz w szereg?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: Dede »

miki pisze:
01 kwie 2021, 23:15
Jeszcze raz zapytam o separację mas. Jak to wygląda w tym przypadku? Czy wszystkie te moduły zasilasz równolegle z jednego zasilacza? I potem wyjścia modułów łączysz w szereg?
Według schematu wyżej to jeden zasilacz jest podłoczony do jednego modułu. Co za tym idzie każdy moduł ma własny minus i Plus od jednego zasilacza.
Nie ma tutaj spólnego minusa bo nie jest potrzebny.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: tkoko »

miki pisze:
01 kwie 2021, 23:13
....... Pomyślałem wtedy, że takie urządzenie w końcu kogoś zabije i oddałem tą stację koledze, który jej użyje może ze 2 razy w życiu. Oczywiście z ostrzeżeniem.
Musiał być to "bardzo dobry" kolega :D
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

No dobra, zobaczyłem ten schemat. Trochę rysowany po arabsku, od prawej do lewej. Jak rozumiem, te zasilacze to chinolskie przetwornice AC230-DC? Żeby nie było, że tylko krytykuję, porządna obudowa i estetyczne rozmieszenie podzespołów, to mi się podoba. Co do montażu przestrzennego w dawnych urządzeniach lampowych, większość obecnych "pająków" nawet nie zbliża się do tamtej jakości.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: WojtekErnest »

Schematy samochodowe są rysowane specyficznie, wizualnie :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

zeeltom pisze:
03 kwie 2021, 5:17
A ten schemat jak jest narysowany? Po chińsku? :P

Obrazek
Zawsze mnie uczono, że zasilanie po lewej, odbiorniki po prawej. A w środku cała magia :-) Coś nerwowo reagujesz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: WojtekErnest »

miki pisze:
03 kwie 2021, 8:28
Zawsze mnie uczono, że zasilanie po lewej, odbiorniki po prawej. A w środku cała magia :-) Coś nerwowo reagujesz.
Schematy rzeczywiste są znacznie bardziej skomplikowane i te proste reguly trudno przestrzegac. Np w sprzęcie audio, najczęściej od lewej są wejścia sygnałowe a po prawej wyjścia i zasilanie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
miki
Forumowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: miki »

Stare polskie wieże miały schematy prowadzone od lewej do prawej, fakt, czasem dwupiętrowe. Zawsze transformator był po lewej stronie. To oczywiście szczegół, w zasadzie taka drobna zaczepka :-)
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Regulowane ładowanie i rozładowanie.

Post autor: zielony71 »

Zeeltom - masz jakieś nowe spostrzeżenia po kilku miesiącach? Coś byś zmienił, czy działa OK?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
ODPOWIEDZ