Lekki full

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
adam_m4
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Poznań

Lekki full

Post autor: adam_m4 »

Witam.
Chcę kupić rower z pełnym zawieszeniem, taki aby w ramę zmieścił się hailong, następnie przerobić go na ebike. Chciałbym aby przeróbka była jak najmniej widoczna i legalna. Ważna jest też niska masa i wyjmowana bateria (codziennie). Zamierzam nim dojeżdżać do pracy ścieżkami rowerowymi, ale również pojeździć trochę po lesie (raczej płaski teren). Planuję go też wozić na bagażniku rowerowym.
Założyłem więc że:
1) Bateria bidon 13s5p
2) Sterownik w podstawce bidonu.
3) Silnik przekładniowy w tylnej piaście 48V 250/500W

Miałem wcześniej zestaw przekładniowy 500/1000W od glebora (niestety mi go ukradli). Mocy było aż za dużo więc wydaje mi się że 250/500W mi wystarczy.

Kiedyś na forum był temat lekkiego roweru szosowego, ale nie mogę go znaleźć.

Poczytałem trochę forum i coś mi świta ale nie do końca wiem czy da się to wszystko połączyć.
- Wiem że są bidony ze złączem coś ala XT, więc ten sterownik chyba się sprawdzi i będzie niewidoczny.
- Nie do końca jestem przekonany co do żywotności przekładni w silniku przekładniowym więc chciałbym silnik do którego można dokupić zestaw naprawczy (przekładnie)
- Fajnie jeżeli dało by się podłączyć do sterownika jakiś czujnik kadencji zamiast PAS, bo ten co miałem wcześniej działał bardzo brutalnie (albo 0 albo MAX)

Oczywiście wiem że można kupić rower fabryczny który to wszystko ma, ale najtańszy jaki znalazłem kosztuje 15000zł :) A fajny rower kupię za 5000 i przeróbkę chyba też w 5000 się zmieszczę.
Do tego widzę że zniknęły ogłoszenia glebora z silnikami i trochę się zmartwiłem
Doradzi ktoś gdzie szukać komponentów?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2021, 20:18 przez adam_m4, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Lekki full

Post autor: pxl666 »

Musi mieć silnik w kole?
adam_m4
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2018, 1:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekki full

Post autor: adam_m4 »

Może nie musi. Jestem otwarty na ciekawe rozwiązania.
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Lekki full

Post autor: Rychu »

Nie wrzucałbym silnika w koło przy fullu. Zdecydowanie mid, przy okazji odpada problem sterownika.
Sam się rozglądam za fullem, ale nie znalazłem nowego, w którego by się hailong zmieścił ;) A przynajmniej strasznie mało tego jest w sensownej cenie, bo za 15k, to już bym gotowca kupił.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Lekki full

Post autor: pxl666 »

za 10k zrobię ci taki rower na miękko , ok 20 kg masy , z zasięgiem 90km na luzie hehe ale pedalić się będzie trzeba
ODPOWIEDZ