Jawka 50 typ 20 na elektryk

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
batik89
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:10

Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: batik89 »

Witam. Właśnie kończę przerabiać Jaweczkę 50 typ 20 z 1975 roku na elektryka z silnikiem 3000w. Na razie idzie bez problemowo i robie tak zeby wygladal jak najbardziej fabrycznie. Zostaly wzmocnienia jeszcze pospawac i malowanko. Ale pytanie mam takie na motor dawno przepadly papiery byl kiedys tam zarejestrowany jeszcze na stara zielona tablice. I orientuje sie moze ktos jak to teraz ogarnac zeby byl legalnie? 🤔🤔 Jakis motorower, pojazd elektryczny, skuter? 🤷🤷
Załączniki
kmc_20210720_101853.jpg
kmc_20210720_101933.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: tkoko »

batik89 pisze:
20 lip 2021, 10:22
Witam. Właśnie kończę przerabiać Jaweczkę 50 typ 20 z 1975 roku na elektryka z silnikiem 3000w. Na razie idzie bez problemowo i robie tak zeby wygladal jak najbardziej fabrycznie. Zostaly wzmocnienia jeszcze pospawac i malowanko. Ale pytanie mam takie na motor dawno przepadly papiery byl kiedys tam zarejestrowany jeszcze na stara zielona tablice. I orientuje sie moze ktos jak to teraz ogarnac zeby byl legalnie? 🤔🤔 Jakis motorower, pojazd elektryczny, skuter? 🤷🤷
Przecież to nigdy nie był "motor", to zawsze był motorower. Jeździło się tym na kartę rowerową. :D
Trudno mi powiedzieć jak teraz wygląda rejestracja motorowerów, ale sądzę że wystarczy "potwierdzenie" ze stacji diagnostycznej i OC. Musisz się spytać na stacji diagnostycznej.
batik89
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:10

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: batik89 »

tkoko pisze:
20 lip 2021, 10:48
Przecież to nigdy nie był "motor", to zawsze był motorower. Jeździło się tym na kartę rowerową. :D
Trudno mi powiedzieć jak teraz wygląda rejestracja motorowerów, ale sądzę że wystarczy "potwierdzenie" ze stacji diagnostycznej i OC. Musisz się spytać na stacji diagnostycznej.
No to niewiele pomogłeś... 🤷🤷 Ta jaweczka jezdzila wiecej niz 45 to juz byla nie motorower. I napisalem ze brak papierów to jak na stacje diagnostyczna i OC z czym? 🤔
Fox199
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2018, 8:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: Fox199 »

Bez papierów będzie to z dużym prawdopodobieństwem całkowicie niemożliwe. Znam temat od strony próby legalnego "uruchomienia" motoroweru który przeleżał w szopie przez 20 lat i jedynym dokumentem jest stara tablica rejestracyjna. Może zależy od urzędu, u nas się nie dało
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: tkoko »

batik89 pisze:
20 lip 2021, 11:03
No to niewiele pomogłeś... 🤷🤷 Ta jaweczka jezdzila wiecej niz 45 to juz byla nie motorower. I napisalem ze brak papierów to jak na stacje diagnostyczna i OC z czym? 🤔
Przecież ja tą Jawką jeździłem aż do momentu kiedy mi ją ukradli po "modernizacji" w 1983r. Zdjęte zostały obudowy z tyłu dołożony dodatkowy zbiornik paliwa, bo był to okres kiedy paliwo było w dni parzyste/nieparzyste lub na kartki. Dwa miesiące po kradzieży zostało wprowadzone dopiero ustawowe ubezpieczenie OC, które właśnie dostałem po raz pierwszy nie mając już motoroweru :D
batik89
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:10

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: batik89 »

tkoko pisze:
20 lip 2021, 11:31
batik89 pisze:
20 lip 2021, 11:03
No to niewiele pomogłeś... 🤷🤷 Ta jaweczka jezdzila wiecej niz 45 to juz byla nie motorower. I napisalem ze brak papierów to jak na stacje diagnostyczna i OC z czym? 🤔
Przecież ja tą Jawką jeździłem aż do momentu kiedy mi ją ukradli po "modernizacji" w 1983r. Zdjęte zostały obudowy z tyłu dołożony dodatkowy zbiornik paliwa, bo był to okres kiedy paliwo było w dni parzyste/nieparzyste lub na kartki. Dwa miesiące po kradzieży zostało wprowadzone dopiero ustawowe ubezpieczenie OC, które właśnie dostałem po raz pierwszy nie mając już motoroweru :D
No ale nie wiem co to wnosi? 🤔🤔🤷🤷 Wiesz ze kiedys a teraz to przepaść w przepisach.... Kiedys to sie latalo na roznych wynalazkach i co najwyrzej jak policja zlapala to wentyle wykrecila i spadaj do domu... 😉😉 A teraz to juz nie tsk fajnie.... 😥😥
batik89
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:10

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: batik89 »

Fox199 pisze:
20 lip 2021, 11:16
Bez papierów będzie to z dużym prawdopodobieństwem całkowicie niemożliwe. Znam temat od strony próby legalnego "uruchomienia" motoroweru który przeleżał w szopie przez 20 lat i jedynym dokumentem jest stara tablica rejestracyjna. Może zależy od urzędu, u nas się nie dało
Czytalem coś ze mozna pierw przez rzeczoznawce jak sie nie ma papierow nastepnie urzad z pismem ze jestes jego wlascicielem i potem juz standardowo ale to chyba w przypadku jak chcesz na zabytek.... 🤷🤷🤔🤔 I problem tu ze pewnie rzeczoznawca bedzie chcial milony monet no i ze to juz nie jest oryginal tylko po modyfikacj dosc sporej....
Fox199
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2018, 8:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: Fox199 »

nastepnie urzad z pismem ze jestes jego wlascicielem
Tutaj zaczyna się zabawa pod tytułem "udowodnij skąd go masz" :) I zakładając że uda się przez przebrnąć przez to i inne rzeczy to podejrzewam że taniej zrobić to co większość czyli kupić ramę z papierami i dopiero dalej, chociaż tutaj już nie chce się wypowiadać bo z przepisami odnośnie modyfikacji na elektryka czy cokolwiek innego to już się nie znam

EDIT:
weź poprawkę że każdy urząd inaczej działa i często stosują się do wewnętrznych wytycznych a jak przyjdziesz z niestandardową sprawą to sami mogą nie wiedzieć jak to ogarnąć i trzeba samemu grzebać i pokazywać palcem przepisy które dotyczą danej rzeczy
Ostatnio zmieniony 20 lip 2021, 12:14 przez Fox199, łącznie zmieniany 3 razy.
DomeZ
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 08 lip 2020, 10:14

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: DomeZ »

Dospawaj pedały i już będzie rower xD
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: gienek333 »

Pamiętasz na kogo był sprzęt zarejestrowany? Pozbieraj najwięcej info (numer ramy, tabliczkę rejestracyjną, na kogo ostatnio był pojazd zarejestrowany itp.) i udaj się do wydziału komunikacji. Jest jeszcze inny problem, bo jeżeli pojazd jest zarejestrowany, to trzeba płacić OC :( .
batik89
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2021, 10:10

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: batik89 »

gienek333 pisze:
20 lip 2021, 15:54
Pamiętasz na kogo był sprzęt zarejestrowany? Pozbieraj najwięcej info (numer ramy, tabliczkę rejestracyjną, na kogo ostatnio był pojazd zarejestrowany itp.) i udaj się do wydziału komunikacji. Jest jeszcze inny problem, bo jeżeli pojazd jest zarejestrowany, to trzeba płacić OC :( .
Moto jest od kuzyna dziadka, i dal nam go jakies 20 lat temu gdzies, jakie wtedy byly przepisy na taki sprzet to cholera wie.... Ale juz wtedy jak nam go dawal to moto z 10 lat w stodole chyba stalo.... 🤷🤷 I o OC sie nikt nie upominal jesli wogole trzeba bylo placic za to. 😉😉
Awatar użytkownika
Saku
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 13 lut 2018, 17:21

Re: Jawka 50 typ 20 na elektryk

Post autor: Saku »

Nie ta kolejnosc. Mogles go zostawic w oryginale by najpier go przerejestrowac. Mozesz miec problem po tych modach.

1. Ustal NR rejestracyjny, nr ramy
2. Ustal gdzie zarejestrowany-czy zarejestrowany skladajac wniosek do danego wydzialu ale musisz miec umowe kupna z poprzednim wlascicielem bo inaczej nie masz prawa i cie oleją.
3 o OC sie nie martw nawet jesli nie bylo to nie problem bo nawet jak bys mial dostac kare to max 500zl
4. Jak by sie okazalo, ze zarejestrowany to super (Jak nie to kibel ale tez sie da...)
Po pozytywnej odpowiedzi wydzialu kom. Skladasz papiery o zaginionym dowodzie i dalej z gorki ;-)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2021, 10:53 przez Saku, łącznie zmieniany 1 raz.
Na starum forum mialem 400 postów :-(
ODPOWIEDZ