Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Baranski86 »

...
Ostatnio zmieniony 29 lis 2021, 23:49 przez Baranski86, łącznie zmieniany 5 razy.
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tomekslubice »

Mam ten silnik zdemontowany już na rzecz 3k turbo z dokładnie takiego samego zestawu voilamart z wyświetlaczem. Rozbieralem silnik i zabezpieczałem go termicznie bo na 48v i seryjnym sterowniku grzał się latem odczuwalnie.Z tego co mierzylem to niestety nie jest to odpowiednik mxusa 30h bo są w nim magnesy 27mm (w moim nie twierdzę że wszystkie ale podejrzewam że tak, najlepiej Glebor niech się wypowie bo handlował nimi swego czasu). Tutaj ładujesz mu 16s i 45a więc zapytam jak z grzaniem? A ja bym go wycenił tak rama i komponenty 1800zł silnik wyświetlacz sterownik 1200 i bateria 1600zł co daje 4600zł, ale realnie wystawiając go na olx czy allegro ciężko i tak za tą zaniżoną kwotę (bo nie liczę Twojej pracy) będzie sprzedać bo to kolejny niezgrabny ulep właśnie stworzony przez Ciebie i dla Ciebie. Rynek pokazuje, że przecietny kowalski chce nierzucający się w oczy rower i wystarczy mu przekładniówka, wspomaganie do tych 40km/h i bateria 13s5p w bidonie. Ludzie którzy wsiadają pierwszy raz na moje konstrukcje (i pierwszy raz na elektryka w życiu) które idą max 30km/h np damka którą zrobiłem mamie i skladak wigry3, są pod mega wrażeniem i twierdzą że v max w zupełności im wystarcza. Co innego ludzie z forum np ale niech ktoś wyceni jeszcze. I na koniec dodam że kupujący bedzie jak zawsze chciał za "pół darmo" :)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Baranski86 »

Tomekslubice pisze:
29 lis 2021, 0:35
Mam ten silnik zdemontowany już na rzecz 3k turbo z dokładnie takiego samego zestawu voilamart z wyświetlaczem. Rozbieralem silnik i zabezpieczałem go termicznie bo na 48v i seryjnym sterowniku grzał się latem odczuwalnie.Z tego co mierzylem to niestety nie jest to odpowiednik mxusa 30h bo są w nim magnesy 27mm (w moim nie twierdzę że wszystkie ale podejrzewam że tak, najlepiej Glebor niech się wypowie bo handlował nimi swego czasu). Tutaj ładujesz mu 16s i 45a więc zapytam jak z grzaniem? A ja bym go wycenił tak rama i komponenty 1800zł silnik wyświetlacz sterownik 1200 i bateria 1600zł co daje 4600zł, ale realnie wystawiając go na olx czy allegro ciężko i tak za tą zaniżoną kwotę (bo nie liczę Twojej pracy) będzie sprzedać bo to kolejny niezgrabny ulep właśnie stworzony przez Ciebie i dla Ciebie. Rynek pokazuje, że przecietny kowalski chce nierzucający się w oczy rower i wystarczy mu przekładniówka, wspomaganie do tych 40km/h i bateria 13s5p w bidonie. Ludzie którzy wsiadają pierwszy raz na moje konstrukcje (i pierwszy raz na elektryka w życiu) które idą max 30km/h np damka którą zrobiłem mamie i skladak wigry3, są pod mega wrażeniem i twierdzą że v max w zupełności im wystarcza. Co innego ludzie z forum np ale niech ktoś wyceni jeszcze. I na koniec dodam że kupujący bedzie jak zawsze chciał za "pół darmo" :)
Ty mnie pytasz ja Ci odpowiadam jak z grzaniem. Po jeździe przy prędkości 60kmh przez 50km non stop. Jest ciepły ale jeszcze mi się nie przegrzał. Bo te 45a jest chwilowo, a tak to idzie 25-35a . Dla mnie 30kmh to niestety za mało. Podwoiłem przewody fazowe i lepiej przyspiesza niż niż mxus 30h 10x6. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego silnika, nie ma takiego przyspieszenia jak 3k turbo, ale na płaski teren mi wystarczy. Ze względu na ramę, oraz chęć wyjmowania baterii
musiało być takie nocowanie. Różni są ludzie, jeden facet oglądał i powiedział, że 30kmh go nie interesuje i woli jechać szybciej. No zobaczymy czy uda się sprzedać go. Jeśli nie zostawię dla siebie. Możesz zamieścić zdjęcie swojego roweru? Dzięki za opinie, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: WojtekErnest »

Sądzę że prędzej sprzedaż go na części niż w takiem postaci.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Baranski86
Forumowicz
Posty: 444
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Baranski86 »

Ale wsparcie.... Nie wygląda na żywo tak źle ;)
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: moonkagliwicee »

Ludzie "kupuja oczami" a ten rower niestety nie wyglada zbyt estetycznie😅 szybciej sprzedaz go na czesci niz w takiej formie jak jest teraz😉
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 05 wrz 2019, 11:47

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: khuuhkrr »

Baranski86 pisze:
29 lis 2021, 15:44
Ale wsparcie.... Nie wygląda na żywo tak źle ;)
Koniecznie zamieść to zdanie w ogłoszeniu 😉

Wystaw za 5000zł i co tydzień zjeżdżaj z ceny o określoną kwotę. Ja bym tak wybadał rynek, ale mi się zazwyczaj nie śpieszy.
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tomekslubice »

Baranski86 pisze:
29 lis 2021, 15:44
Ale wsparcie.... Nie wygląda na żywo tak źle ;)
Mój też nie hehe. Ale to mój ulep, mój Ci ulep ;) To własnie dlatego robiłem go dla siebie bo zalezalo na duzej baterii i wzglednie dużej mocy bez grzania się . Każdego kogo chwyci watowica albo zbuduje kilka konstrukcji albo zawczasu ramę dedykowaną do mocnej a'la falcon itp konstrukcji. Ja planuję do wiosny coś zbudować i celuje właśnie w 8kw jakoś na ramie dedykowanej tylko zastanawiam się czy 3k turbo czy już qs205. Tutaj koszt mnie wyniósł wszystkiego około 5500zł :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tooropek »

Tomek, na 3k turbo nie zrobisz 8kW, znaczy zrobisz, ale skończy się to tak jak z moim 3k, mianowicie przy 7kW termik nie zdążył zadziałać no i wiadomo co się stało... Sam swoje pozostałości po rowerze bym chętnie sprzedał. Obrazek

Także jak już budować coś mocniejszego to tylko na qs205ti i taki prąd 80/100A z aku i 200/250 fazy nie będzie straszny.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Tomekslubice
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 10 cze 2019, 21:44

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tomekslubice »

Tooropek pisze:
29 lis 2021, 21:06
Tomek, na 3k turbo nie zrobisz 8kW, znaczy zrobisz, ale skończy się to tak jak z moim 3k, mianowicie przy 7kW termik nie zdążył zadziałać no i wiadomo co się stało... Sam swoje pozostałości po rowerze bym chętnie sprzedał. Obrazek

Także jak już budować coś mocniejszego to tylko na qs205ti i taki prąd 80/100A z aku i 200/250 fazy nie będzie straszny.
No tak też myślałęm że jednak 3kturbo to max do 6kw się będzie nadawał oczywiście zabezpieczony. Jeszcze przemyślę wszystko bo tak realnie nie interesują mnie predkości większe niż 80k/h max ale większy zasięg i fajne odczucia z przyspieszenia. 3k turbo robił wrażenie z 16s i gt1500 45a po przesiadce z podlanego voilamarta okolo 35a i 13s ale już się przyzwyczaiłem i celuje w upraqgnione 20s 400ogniw minimum i v max jakies 80. Zobaczymy jeszcze coś się może urodzi w głowie.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tooropek »

Ja mam 20S15P na 29E, jakieś 3kWh aku, waga całkowita około 55/60kg.
Spokojnie 100km przejeżdżałem na tym aku nie zwalniając poniżej 50km/h. Nie chcę mówić publicznie o vmaxie, ale na nawoju -3T przy pełnym aku setka była szybciutko na zegarze. Kilka startów ze świateł i silnik zagotowany, tak dla potomnych. 3k turbo to silnik do lekkich rowerów na płaski teren a nie do takich customów. Ja już się najeździłem i wystarcza mi obecnie himo z20 z kagańcem do 25km/h 😜
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Maran_hand »

Po co wam takie prędkości i tak wielkie akumulatory? 😉
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: moonkagliwicee »

Tooropek pisze:
29 lis 2021, 21:06
Tomek, na 3k turbo nie zrobisz 8kW, znaczy zrobisz, ale skończy się to tak jak z moim 3k, mianowicie przy 7kW termik nie zdążył zadziałać no i wiadomo co się stało... Sam swoje pozostałości po rowerze bym chętnie sprzedał. Obrazek

Także jak już budować coś mocniejszego to tylko na qs205ti i taki prąd 80/100A z aku i 200/250 fazy nie będzie straszny.
Zalezy jak i gdzie sie jezdzi🙂 u mnie 3k 4t jezdzil na 16s, 110A i mial sie calkiem dobrze😁 jezdzilem tak przez okolo pol roku nie oszczedzajac go w lesie i na wydmach i termik nie mial okazji ani razu zadzialac😅
Załączniki
Screenshot_20211130-141029_Gallery_compress53.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Rower Carrera 2.5kw za ile można sprzedać?

Post autor: Tooropek »

Ja miałem nawój -3T najszybszy z możliwych. Prąd z aku 80A 250A fazowego. Nie mogło się inaczej stać, po kilku startach przewody fazowe były tak miękkie i gorące, że nie dało się ich nawet dotknąć. Termik nie zdążył zadziałać niestety a 130°C uzwojenie miało już po 5 minutach jazdy po płaskim, lecz ze znacznymi prędkościami. Poza tym 16S to nie 20S i te parametry które podałem wyżej, waga pojazdów całkiem inna i za pewne kierowcy także. 3k turbo dla lekkich pojazdów, nie dla customów i tyle ode mnie w temacie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ