BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

Hej!

Watowica postępuje - nie ma co :D

Pora rozpocząć kolejny projekt, który postaram się na bieżąco aktualizować w tym wątku :D
Oczywiście "Hajs Is The Limit" więc całość trochę potrwa :P

Założenia z grubsza:

Rama - BearEbike Rusell
Amor - Fox 40 w Kasi
Silnik - QS205
Sterownik - Sabek 72150/Kelly 7230s
Batka - 20s na ogniwach 21700

Jak to wyjdzie - zobaczymy :D

Stan na dzień dzisiejszy to coś takiego:

Założenia są takie żeby skończyć go do końca roku :lol:
Może się uda :D

Pozdro!
Załączniki
Screenshot 2022-04-17 at 03-03-05 Marek Grebieszkow (@marek20yt) • Zdjęcia i filmy na Instagramie.png
Daniel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:07

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Daniel »

marek20 pisze:
17 kwie 2022, 3:03
Watowica postępuje - nie ma co :D
witaj
watowica dotyka coraz bardziej 8-)
z czystej ciekawości czemu wybrałeś akurat tą ramę?
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

Daniel pisze:
21 kwie 2022, 12:15
z czystej ciekawości czemu wybrałeś akurat tą ramę?
Czynników było kilka
1. Jeździłem na całej masie ram, geometria tej pasuje mi najbardziej
2. Jest to jedna z nielicznych ram która wnosi coś nowego na rynek (większość obecnych ram oparta jest o falcona)
3. Rama została zaprojektowana przez Mareckiego którego znam i bardzo cenie :D

Marecki robi to z pasji do pojazdów elektrycznych i chce zwyczajnie zrobić coś nowego.
Do tego przemawia fakt że widział, jeździł i składał już konstrukcje na absolutnie każdej ramie na rynku :D

(No i z tego co widzę jako jedyni mają VIN na swojej ramie i jako jedyni składają na nich konstrukcje z wykorzystaniem ASI 8000 :D)
Wpychając taką moc rama musi być solidna :D
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

Wpadło trochę czasu i części :D

Udało się wstępnie przymierzyć jaka będzie pozycja za kierownicą. Do zmiany na 100% przednia opona, strasznie szmaciana ta H580 :/
Załączniki
278851033_1046293282731857_591496155375362214_n.jpg
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: zielony71 »

A jaki rozmiar koła na tyle?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

zielony71 pisze:
24 kwie 2022, 21:38
A jaki rozmiar koła na tyle?
18x3,5
Moto ofc :)
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: zielony71 »

Wygląda nader solidnie :-D
A z przodu to 26 czy 27,5?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

26x3.0
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Tooropek »

Mam podobny setup jeśli chodzi o opony i w teren leśny w zupełności wystarcza. Przód 26x3 rowerowe a tył 19x3 Moto
Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Daniel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:07

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Daniel »

a ja się zastanawiam nad 18 tyl 19 przód lub obie na 19 cali i tak mnie zastanawia wasze 26 cali :)
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

Daniel pisze:
26 kwie 2022, 23:10
a ja się zastanawiam nad 18 tyl 19 przód lub obie na 19 cali i tak mnie zastanawia wasze 26 cali :)
Nie myśl o 19 calach, słaba dostępność dobrych miękkich opon.
Na 18 cali masz o wiele więcej oponek.

Ja na przód pcham rowerowe ponieważ jest kilka razy lżejsze od moto.
Moto ma większą masę nieresorowaną, amortyzator dostaje bardziej po dupie itp itd.
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

Wychodzi na to, że skończony :D
Załączniki
Screenshot 2022-07-25 at 14-19-06 (1) Facebook.png
Daniel
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:07

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Daniel »

a gdzie łańcuch ;) :lol: :mrgreen:
A tak poważnie to gratulacje
I jak mogłbyś powiedzieć jaką "oś" z przodu założyłeś i jakiej długości szprychy
czak45
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 07 lut 2020, 23:20

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: czak45 »

marek20 pisze:
23 kwie 2022, 18:15
Marecki robi to z pasji do pojazdów elektrycznych i chce zwyczajnie zrobić coś nowego.
Sorry, ale obserwuje "rozwój" firmy tego Pana i to co pisze i opowiada powoduje, że staje się niewiarygodny.
Nikt na rynku już tyle nie obiecał. Miały być karbonowe ramy, potem rama z wyjmowaną baterią.
Ponadto ramy cały czas się zmieniają. Czasami można je kupić, a czasami są już niedostępne.
Dodatkowo nie każdą ramę można było kupić (na zasadzie mam ale nie sprzedam)
Jak zrobił ten VIN to wcześniejsze swoje rowery nazwał skrzynką z kołami (super gest do byłych klientów)
Na OLX widziałem oferty ram z VINem z dopiskiem "kup ramę BEAREBIKE i baź legalny"
No wszyscy chyba wiemy żeby mieć legalny pojazd trzeba zrobić homologacje, którą według tego Pana już ktoś zrobił.
Tylko jak zrobił jak ramy nie mają miejsca na oświetlenie, tablice rejestracyjną. Dospawywał?
Ostatnio też widziałem film na której Pan Marek stwierdził, że nóżki są dla frajerów.
Ten sam Pan kilka odcinków wcześniej chwalił się że to on tą nóżkę wymyślił, a potem wszyscy zaczęli kopiować.
To w takim razie skoro nóżki są dla frajerów to kim jest ten kto je wymyślił?
Ponadto nazywanie rowerów konkurencji Flakonami też co nie co o tym Panu świadczy.
Myślę, że trochę jesteś ofiarą tego marketingu, że trochę za bardzo uwierzyłeś w to co Pan Marek opowiada.
Mało brakowało, a też bym w to uwierzył i kupił rower z firmy CYKLONEBIKE.
Bo gdzie jak gdzie ale w marketingu to pan Marek jest najlepszy.
Wszystko co powyżej opisuje z perspektywy zwykłego użytkownika, który w branży nikogo nie zna.
Kupiłem w końcu ramę Falcon i jestem zadowolony. Rama sprawdzona. Od wielu lat doprcowywana.
Nie wiem co takiego wyjątkowego jest w ramach BEAREBIKE które pewnie obecnie i tak są niedostępne.
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Yin »

Przecież marek20 i Marecki to ta sama osoba ;) Widać po mało nachalnym marketingu ;)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Tooropek »

Marek20 to nie ten zakompleksiony małek. Marek robi PiAR małkowi bo jest jego pracownikiem ewentualnie albo wielkim fanem (czyt. sponsorem).
Pozdro 😁
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

czak45 pisze:
04 sie 2022, 9:46
Sorry, ale obserwuje "rozwój" firmy tego Pana i to co pisze i opowiada powoduje, że staje się niewiarygodny.
Nikt na rynku już tyle nie obiecał. Miały być karbonowe ramy, potem rama z wyjmowaną baterią.
Ponadto ramy cały czas się zmieniają. Czasami można je kupić, a czasami są już niedostępne.
Dodatkowo nie każdą ramę można było kupić (na zasadzie mam ale nie sprzedam)
Jak zrobił ten VIN to wcześniejsze swoje rowery nazwał skrzynką z kołami (super gest do byłych klientów)
Na OLX widziałem oferty ram z VINem z dopiskiem "kup ramę BEAREBIKE i baź legalny"
No wszyscy chyba wiemy żeby mieć legalny pojazd trzeba zrobić homologacje, którą według tego Pana już ktoś zrobił.
Tylko jak zrobił jak ramy nie mają miejsca na oświetlenie, tablice rejestracyjną. Dospawywał?
Ostatnio też widziałem film na której Pan Marek stwierdził, że nóżki są dla frajerów.
Ten sam Pan kilka odcinków wcześniej chwalił się że to on tą nóżkę wymyślił, a potem wszyscy zaczęli kopiować.
To w takim razie skoro nóżki są dla frajerów to kim jest ten kto je wymyślił?
Ponadto nazywanie rowerów konkurencji Flakonami też co nie co o tym Panu świadczy.
Myślę, że trochę jesteś ofiarą tego marketingu, że trochę za bardzo uwierzyłeś w to co Pan Marek opowiada.
Mało brakowało, a też bym w to uwierzył i kupił rower z firmy CYKLONEBIKE.
Bo gdzie jak gdzie ale w marketingu to pan Marek jest najlepszy.
Wszystko co powyżej opisuje z perspektywy zwykłego użytkownika, który w branży nikogo nie zna.
Kupiłem w końcu ramę Falcon i jestem zadowolony. Rama sprawdzona. Od wielu lat doprcowywana.
Nie wiem co takiego wyjątkowego jest w ramach BEAREBIKE które pewnie obecnie i tak są niedostępne.
Cóż - w marketing mareckiego się nie zagłębiam, sam uważam że robi to źle.
Ramom na pewno nie można natomiast odmówić tego że są najbardziej przemyślanymi na rynku.
Generalnie na rynku ebajków pizga nudą na maxa i uważam, że każdą próbę zmiany tego należy nagradzać.
Do wycofywania ram w sumie bym się nie przyczepiał. EvSpark robi to samo.
Nie mnie to oceniać, każdy decyduje o swojej firmie sam.

Przyznam natomiast rację, że marecki w niektórych wątkach trochę się gubi i przez to może w sumie wychodzić na mało wiarygodnego.
Yin pisze:
04 sie 2022, 19:12
Przecież marek20 i Marecki to ta sama osoba ;) Widać po mało nachalnym marketingu ;)
Bardzo mi z tego powodu miło xD
Aczkolwiek nie wiedziałem, że Marecki ma 17 lat i korzysta z Sabvotona posiadając jednocześnie licencje dystrybutora ASI XD
Logika gdzieś tu ucieka.

Wpisz sobie w yt mój nick i zobaczysz, że mam nieco inny głos ;)
Tooropek pisze:
04 sie 2022, 19:30
Marek robi PiAR małkowi bo jest jego pracownikiem ewentualnie albo wielkim fanem
Do pracownika mareckiego mi dosyć daleko, do wielkiego fana w sumie trochę bliżej ale też nie przesadzajmy że mam modlitewnik z jego zdjęciem :D
Za ramę zapłaciłem z własnych ciężko zarobionych pieniędzy i nie dostałem nawet żadnej zniżki xD

Zwyczajnie podoba mi się fakt, że chłop chce coś zmienić a nie jeździ na Falconie który praktycznie od 10 lat się nie zmienił. (albo na klonie falcona opychanym jako niesamowita nowość xD)

Pozdro ;)
czak45
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 07 lut 2020, 23:20

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: czak45 »

Yin pisze:
04 sie 2022, 19:12
Przecież marek20 i Marecki to ta sama osoba ;) Widać po mało nachalnym marketingu ;)
Marek20 i Marecki to nie jest ta sama osoba. Fakt w tej grupie jest trochę takie środowisko wzajemnej adoracji, ale jakby miał oceniać to faktycznie Marek20 jest najmniej marketingowo powiązany. Śledzę ebikewogo YouTuba i pamiętam jak Marek20 jeździł na chińskiej ramie potem na konie, a teraz zbudował ten rower. Zresztą film o chińskiej ramie bardzo przydatny w jej niekupieniu.

Marek20 myślałem, ze zaatakujesz mnie bardziej za te moje refleksje na temat Bear Ebike. Wygląda na to, że jednak masz zdrowy dystans.

Ale powiedz mi co takiego nietypowego jest w ramach Bear Ebike? Ta wąska główka ramy? (to chyba jedyne)
Nie mówimy o tym co wkładamy do środka, bo w Falconie też można wszystko włożyć.
Falcon delikatnie się zmienia, ale to są detale (raczej dopracowanie) Czy to coś złego, że przez tyle lat nie było większych zmian?
Moim zdaniem nie? Dobrym przykładem może być rynek samochodowy. Ciągłe zmiany, lifty, bo klient kupuje wzrokiem.
A potem jak kupisz nowy samochód to coś trzeszczy, puka bo nie było czasu na dopracowanie i poprawienie usterek, bo już za chwilę nowy model wchodzi.

Jeśli chodzi o EVSpark to się zgadzam. Najpierw zrobili największego kloca na rynku, potem prawie najmniejszą ramę, a teraz coś pośredniego. Dlatego nie kupiłem, ale byłem zainteresowany.

Kto robi ramę na wzór Falcona?
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: tas »

Dla mnie ta rama z tematu wyglada jak Falcon, a nie odwrotnie :)
W srodowisku tez zwrot "pojazd typu falcon" moze oznaczac na dowolnej ramie samonosnej a nie spotkalem sie zeby ktos mowil pojazd "pojazd typu bearbike" czy cos, o taka mam obserwacje.
Dobre produkty nie spotyka rewolucja tylko ewolucja i zarzut, ze jedna rama sie zmienia radykalnie co roku, a inna na przestrzeni 4lat tylko troche to co najwyzej moze wskazywac ze jedna jeszcze nie jest w ostatecznej a przejsciowej formie, a druga ta forme ostateczna osiagnela i jest juz produktem doroslym
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
marek20
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2021, 18:19

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: marek20 »

czak45 pisze:
10 sie 2022, 7:26
potem na konie, a teraz zbudował ten rower. Zresztą film o chińskiej ramie bardzo przydatny w jej niekupieniu.
Kona ostatnio pękła mi pod dupą przy 60km/h, wstawiałem post na jedną grupę o ebajkach. Średnio miłe przeżycie gdy kierownica zostaje Ci w łapach :D
Na chińskiej ramie wybiło mi ostatnio 10000km. Po wzmocnieniach jest generalnie POPRAWNA.
Bardzo mi miło że komuś pomogłem moim filmem :)
czak45 pisze:
10 sie 2022, 7:26
Ale powiedz mi co takiego nietypowego jest w ramach Bear Ebike? Ta wąska główka ramy? (to chyba jedyne)
Jeśli chodzi o EVSpark to się zgadzam. Najpierw zrobili największego kloca na rynku, potem prawie najmniejszą ramę, a teraz coś pośredniego. Dlatego nie kupiłem, ale byłem zainteresowany.
Generalnie to ja trochę tych różnic dostrzegam.
1. Wąska główka ramy - w lesie daje to naprawdę sporo i przy zastosowaniu Foxa 40 uzyskuję kąt skrętu jak z DNMem USD 8 na Falconie (Fox 40 ma praktycznie sterówkę na równi z półkami co nawet w zwykłym rowerze sprawia, że kąt skrętu jest tragiczny)
2. Rama w newralgicznych miejscach jest wykonana z rozmachem - Generalnie całość sprawia wrażenie pancernej, elementy które mają być mocne są mocne a te które zwyczajnie mają być są np Aluminiowe dla redukcji masy.
3. Zajebiście zaprojektowany wahacz (choć nie bez wad) - jest prosty konstrukcyjnie, ryzyko pęknięcia jest naprawdę zminimalizowane do bólu. }
4. Pucha widać, że nie jest zrobiona na odpierdziel tylko ktoś przy tym naprawdę siadł tak by upchać jak najwięcej baterii. Miejsce na baterie jest na tyle fajnie zaprojektowane, że wchodzi tu na styk pakiet 20s11p na ogniwach 21700. Wchodzi to na tyle fajnie że pakietu nie trzeba już absolutnie niczym mocować. Wszystko się ze sobą klinuje i dosłownie nie ma tam nawet 1mm na ruch.
5. Super geometria i praca amortyzatorów - nie ukrywam, że na geometrii nie znam się kompletnie ale na dobrze złożonym Russelu jeździ mi się idealnie. Jest przewidywalny, nie wpada w Shimmya nawet przy 100km/h i wybiera perfekcyjnie każdą nierówność jednocześnie fajnie dociskając koło do asfaltu.
Jak jeździłem na innych ramach to w momencie przyśpieszania tylne koło wręcz podskakiwało.

Trochę pewnie tych plusów na siłę by znalazł, minusów zresztą też :P
czak45 pisze:
10 sie 2022, 7:26
Kto robi ramę na wzór Falcona?
Zobacz sobie słynną Kariwę :) (tą którą też wycofali i nie można jej kupić xD)
Czy nie wygląda to jak ulepszony Falcon z dokładnie tym samym kształtem puszki, wahacza i generalnie geometrią? :D
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BearEbike Rusell MGBIKES Edition ;)

Post autor: Yin »

marek20 pisze:
09 sie 2022, 22:59
Wpisz sobie w yt mój nick i zobaczysz, że mam nieco inny głos ;)
Piszesz tak że to bliźniaczo przypomina styl Mareckiego :) Ale niech będzie że nie ma związku - sub na kanał w ramach poszerzania zasięgu poszedł :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
ODPOWIEDZ